Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: waffel »

Brylantino pisze:Mnie bardziej interesuje Spinal Modem ;)
Heh, Grimoire to jedyna karta którą mimo posiadania dwóch core setów mam dodatkowo sproksowaną (czyli zastępuję ją atrapą) bo uważam że Noise bez 3x Grimoire nie powinien wychodzić z domu :)
Wosho
Posty: 1440
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

Nie kazdy gra noisworkshopem, w ofensywnych buildach może być lepsze desperado albo modem.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: waffel »

Oczywiście masz rację. Faktycznie trochę buńczucznie zabrzmiała ta moja wypowiedź, a chodziło mi raczej o to że ja tak uwielbiam bawić się wirusami że Grimoire jest dla mnie bezkonkurencyjny.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

Wilk pisze:A ja tam uważam, że wypuszczanie podstawki, w której nie ma wszystkiego w komplecie jest słabe,
Też tak sądzę. Tym bardziej, że w dodatkach, nawet tych dużych, wszystkie karty są po 3 sztuki, czyli da się. Wolałabym trochę dopłacić do podstawki a nie robić takich alpejskich kombinacji później jak kupowanie trzeciej sztuki tej samej gry :(
Ostatnio zmieniony 25 cze 2013, 17:49 przez Bea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Wosho pisze:To popsuje Ci kalkulacje Bo np sansan jest warty 15/20 zł.
Dla mnie na pewno nie ;-)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6130
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 645 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: pan_satyros »

Bea pisze:
Wilk pisze:A ja tam uważam, że wypuszczanie podstawki, w której nie ma wszystkiego w komplecie jest słabe,
Też tak sądzę. Tym bardziej, że w dodatkach, nawet tych dużych, wszystkie karty są po 3 sztuki, czyli da się. Wolałabym trochę dopłacić do podstawki a nie robić takich alpejskich kombinacji później jak kupowanie trzeciej sztuki tej samej gry :(
Wszystko jest dobrze skalkulowane.
Podstawka w miarę tania, wciąga ludzi - kupują drugą lub dodatki.
Podstawka za 180 zł jest już mniej atrakcyjna dla większości, a do tego trzeba pamiętać o grupie która kupuje LCG zatrzymując się na podstawce.
FFG dobrze wyważyło swój model sprzedaży pomiędzy losowym, ale dochodowym CCG, a karcianką stand-alone.

Ja mogę kupić drugą podstawkę za 108 zł. Sprzedaję z tego dwójki za 30/35 zł i mam uzupełnianie dwójek i jedynek za 78 zł. Co daje w sumie koszt 186 zł.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Wosho pisze:Nie kazdy gra noisworkshopem, w ofensywnych buildach może być lepsze desperado albo modem.
Ano to będzie dość ofensywny build, nawet trochę szalony ;) Przynajmniej takie jest założenie, zobaczymy wkrótce jak wyjdzie w praktyce :)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: waffel »

Właśnie się zreflektowałem że chyba nie rozumiem co to jest ofensywny build u runnera. Czyż runner nie musi zawsze atakować? Czy chodzi o to, że Noise Shop to długi build up a potem kilka głębokich wjazdów, czyli jakby defensywa, a ofensywa to klasyczny Gabe czyli rush? Skracając pytanie: czy build ofensywny to innymi słowy rush?
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Może lepiej zamienić słowo ofensywny na agresywny :)
Wosho
Posty: 1440
Rejestracja: 01 gru 2011, 13:15
Has thanked: 177 times
Been thanked: 141 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wosho »

Tak agresywny tu lepiej pasuje;)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: waffel »

To ja wolę pozostać przy "rushu" :) na tej zasadzie co Noise na wirusach czasem nazywa się "milling deck", mimo że Millstone to karta MtG ostatni raz wydrukowana 6 lat temu :) po prostu niektóre nazwy archetypów talii są uniwersalne.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mbork »

A propos klimatu Netrunnera - dzisiaj odświeżałem sobie stare xkcd, i trafiłem na to: http://xkcd.com/644/ :D
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: zephyr »

Do grania casualowego jedna konsola jest do przeżycia, zwłaszcza przy graniu na samym Core. To bardziej kwestia zwiększenia sznsy na szybkie dobranie i budowania strategii zakładając daną ilość pamięci, kasę ze zdolności, itp.
Jeśli decki mają być fajne do grania powinny mieć podobną siłę, niekoniecznie najwyższą możliwą.

Do grania bardziej turniejowego IMO 2x Core to must, a niektóre karty x3 się przydaja. Wkurza mnie ten 3 core, bo 2 jeszcze się przydaje i do kart x2 i nawet x3 do robienia drugiej talii dla danej strony. A 3 core praktycznie tylko dla tych kilku kart x1.... grr... przydałby się jakiś zestaw uzupełniajacy do x3 bo kupowanie takiej ilości makulatury jest bez sensu...

Analiza tych 11 singli:
Konsole:
x1 może nie przyjść przez całą grę (x3 też, ale odpowiednio mnijesza szansa) dla karty o wadze konsoli i braku wyszukiwarek hardware x1 raczej nie jest dobrym pomysłem
Toolbox i Grimuar wolę x2, nawet jakbym miał 3 to bym grał na 2 - pierwszy za drogi - i tak nie ma sensu wystawiać za wcześnie, a drugi przydaje się bardziej jak się pamięć kończy... chociaż te dodatkowe znaczniki wirusów... może faktycznie spróbuję grać na 3. Za to desperado to dla mnie karta która bardzo przydaje się x3 - im wcześniej ją wystawisz tym lepiej się sprawdzi, najlepiej od pierwszej tury, dlatego x3 jest IMO ważne. (gram na 1 proxie)

(Konsole z dodatków są względnie ok, ale Desperado jest dla mnie lepszy niż Doppleganger, Spinal modem ma duzy drawback i trzeba umieć go sensownie wykorzystać, Grimuar nie ma takich problemów; toolbox vs Dinozaurus jest najbardziej wyrównane i tu zależy od talii, dinozaur bardziej wyspecjalizowany, ale Toolbox drogi. Nie ma tragedii ale konsole z Core to jednak zwykle preferowana wersja)

Aesop singlowy wybitnie za mało, bo pod niego się składa większy kawałek talii i jak nie dojdzie to kiepsko. Ale już x2 czy x3 nie takie oczywiste, bo talia na tanich rzeczach powinna się dość szybko mielić a po dobaniu pierwszego reszta tylko rękę zapycha
Ice Carver - niezłe ale unique i nie aż tak ważny, x2 spokojnie wystarcza, x3 może jak ktoś się boi że popsują i chce mieć zapasowy
Data Dealer - jeszcze nie widziałem na stole, może coś będzie pod niego, ale raz że niekoniecznie, a 2 że niekoniecznie x3


San San dla mnie 3x do NBN - drogi trash, mocny efekt, upgrade do blefowania, szkoda nie grać x3
Troubleshooter - jest fajny, ale to raczej niespodzianka niż główna karta talii, 2x powinno starczyć... chociaż potrafi narobić sporego zamieszania, Runner łatwo psuje, trzecia sztuka może sie przydać
Zaibatsu - może kiedyś, ma potencjał ale teraz nie jest bardzo znaczącą kartą - mało expose w mecie
Akiro Wanatabe - niby dobry, ale mało grany; 3 mógłby się przydać żeby zmniejszyć szanse nie trafienia go przez dłuższy czas... tylko ciężko budować tak duże serwery żeby zysk był bardziej znaczący, może coś z Midori kombinować... ale to za dużo wspomagających kart wychodzi
Security Subcontract - IMO strasznie małe ROI a brak ścian boli... może jakieś kombo które potrzebuje kasy z nikąd... albo jakieś sciany które coś robią z trasha... ale na razie nie wygląda jakby miała być bardzo istotna kiedykolwiek

Pare naprawdę przydantych kart można zawsze sproxować itp, nie ma tragedii. A jak dojdzie więcej wyszukiwarek część kart będzie lepiej grać w mniejszej ilości kopii żeby talii nie zaśmiecały. Ale jednak po pierwszym cyklu cały czas przydałyby się niektóre karty x3.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

zephyr pisze:Data Dealer - jeszcze nie widziałem na stole, może coś będzie pod niego, ale raz że niekoniecznie, a 2 że niekoniecznie x3
Odnośnie Data Dealera dopowiem tylko, że można na nim złożyć przedniego Criminala na przewinięcie korporacji. Sprzedajemy skradzione agendy, żeby zdobywać następne. Z Doppelgangerem pod Notoriety potrafi to zrobić niezłe sumy pieniędzy. Bardziej ciekawostka, ale można tym sensownie pograć.

No i trzeba najpierw ograć grę, zanim rzucimy się na dokupywanie kart za bajońskie sumy - aktualnie gram talią runnera, do której wrzucanie konsoli byłoby straszną stratą miejsca w talii. A kiedyś nie wyobrażałem sobie biegania (przepraszam - skakania) bez konsoli.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Banan2 »

Witam !
Czy ktoś mógłby rzec kilka słów na temat wynalazku :wink: o nazwie Android Netrunner LCG: 2013 Season One Game Night Kit Był do kupienia tutaj Potrzebne to do pełni androidowego szczęścia :wink: czy też raczej możemy mówić o zjawisku zwanym "dojonko"?
Pozdrawiam
P.S. Do WI LCG i do Star Wars LCG też są podobne wynalazki.
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

mulek18 pisze:
Brylantino pisze: EDIT: Swoją drogą, większość sklepów internetowych już ma Andka na stanie, a 3trolle milczą jak zaklęte... Ruchy brzydale :P
jutro zaczynają wysyłkę.
Dragonus też milczy, a pewno też już ma grę skoro gdzie indziej jest, jak mówicie. :twisted:
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5607
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 794 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

mulek18 pisze:
Brylantino pisze:No właśnie mnie zaczął zastanawiać ten temat konsol... Dwójki mam nadzieje, iż jakoś sobie załatwię, ale o jednykach to raczej nie mam co marzyć, choć z nich chyba właśnie tylko by mnie konsola interesowała. Obecnie już grający, mogą się wypowiedzieć jak działa taki deck tylko z jedną konsolą?

EDIT: Swoją drogą, większość sklepów internetowych już ma Andka na stanie, a 3trolle milczą jak zaklęte... Ruchy brzydale :P
jutro zaczynają wysyłkę.
Potwierdzam, wczoraj późnym wieczorem dostałem odpowiedź na swojego maila o Netrunnera. Zgodnie z nią sklep dziś dostanie paczkę od Galakty i od razu zacznie wysyłać do klientów.
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: yosz »

Banan2 pisze:Witam !
Czy ktoś mógłby rzec kilka słów na temat wynalazku :wink: o nazwie Android Netrunner LCG: 2013 Season One Game Night Kit Był do kupienia tutaj Potrzebne to do pełni androidowego szczęścia :wink: czy też raczej możemy mówić o zjawisku zwanym "dojonko"?
Pozdrawiam
P.S. Do WI LCG i do Star Wars LCG też są podobne wynalazki.
Tekturowe pudełko, plakat, plastikowe (akrylowe) countery (w X-Wingu są to countery namierzania, w Androidzie kredyty) i specjalne wersje kart z inną wersją grafik. W 2013 jest Mimetyzm (Crypsis) i Melange Mining Corp. Czyli trzy kopie dla siebie - reszta na sprzedaż. Game Knight Kity to raczej dla sklepów do organizowania eventów jako nagrody, albo dla zagorzałych fanów.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Vilk
Posty: 223
Rejestracja: 10 cze 2007, 16:55
Lokalizacja: Kraków

Re: Android: Netrunner

Post autor: Vilk »

Niech was wszystkich czorty, Aborygeni i cykliści! :evil:

I skarbówkę też!
Akurat dzisiaj przelali mi zwrot podatku...
A pojutrze urodziny...
A po pojutrze imieniny...
A ja i tak już gram w SW LCG...
I w ogóle powinienem przebywać na oddziale zamkniętym dla niebezpiecznych pacjentów z ciężkim syndromem CCG/LCG...

Wydanie PL można pomiętolić w Galakcie. Jak dla mnie, w porządku, a że jakoś nie jestem emocjonalnie związany z tematyką (na razie) to i takie mi wystarczy.

To kiedy gramy?
Awatar użytkownika
godpuppet
Posty: 592
Rejestracja: 30 gru 2008, 12:15
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: godpuppet »

jest moc w A:N - ja nie mam zamiaru kupować, a wątek i tak czytam :D
All work and no play makes Jack a dull boy!
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Wilk »

@zephyr: Bardzo fajna analiza. Właśnie jak ostatnio graliśmy, zauważyłem, że masz w talii Desperado x3, ale nie wypytywałem dlaczego. ;) W sumie fakt, że komplet zwiększa szanse dojścia w early game. Ja co prawda mam w swoim Criminalu 2 i chyba jeszcze nigdy nie odczułem braku trzeciego, ale też grałem na pewno mniej niż Ty. Wydaje mi się, że Zaibatsu Loyalty jest ogólnie niedocenioną kartą, zwłaszcza po wyjściu Ronina, bo runner ma teraz dylemat "Ronin-li to czy Junebug?". Tym samym Infiltration to obecnie jeden z największych wrogów Jinteki i rozważam czy nie wepchać Zaibatsu do swojego buildu Jinteki.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Kurier z Netrunnerem właśnie dobija się do mnie. :) A ja jestem jeszcze w pracy! :(
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mbork »

Andy pisze:Kurier z Netrunnerem właśnie dobija się do mnie. :) A ja jestem jeszcze w pracy! :(
Andy: a zamówiłeś polską wersję?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

Andy pisze:Kurier z Netrunnerem właśnie dobija się do mnie. :) A ja jestem jeszcze w pracy! :(
Nosz, chyba mnie tu trafi. A w Dragonusie mi powiedzieli, że gry jeszcze nie mają i będzie na przełomie lipca. Co oni prosto z Chin ją sprowadzają? :twisted:
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mbork »

Ja przed chwilą dzwoniłem, i dziś wysyłają, więc (może) jutro będzie w paczkomacie.
Czekam... U+1F623
ODPOWIEDZ