Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Dziękuję wszystkim za pomoc - jakoś rozgryzę jedną lub drugą stronę.
mat_eyo pisze:Tak jak mówię, nie musisz się logować, ale wtedy nie będziesz mógł zapisywać złożonych decków.
Z podświetlenia przycisków wynika, że można decki zapisywać jako tekst, a nie można online.

A ostatecznie pewnie się zarejestruję, trudno! :twisted:
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5607
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 796 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

No tak znowu skrót myślowy z mojej strony. Z tym zapisywaniem chodziło mi raczej o przechowywanie. Zapisać jako tekst możesz, ale później żeby wprowadzić zmiany trzeba od początku ręcznie składać. Jeśli zapiszesz na stronie to jednym kliknięciem wczytujesz, nanosisz zmiany i znów zapisujesz. Wygoda. Nie mówiąc już o tym, że dla kogoś grającego głównie n octgn (jak ja) możliwość eksportowania decku jako plik octgn jest błogosławieństwem ;)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: waffel »

Andy, pod polem wyszukiwania odznacz pole w stylu "full text search", bo wtedy wyświetla tylko dokładne dopasowania. Ja przez długą chwilę miałem z tym problem.

Pozwolę sobie rozwinąć temat Fast Advance: otóż ściśle rzecz biorąc FA skupia się na skorowaniu agend z ręki (czyli używa np SanSan, Biotic Labor, Trick of Light żeby nie zostały na stole w turze runnera) ale niekoniecznie znaczy to "szybko" w kontekście całej partii, tzn. FA wcale nie musi być talią która wygrywa w 10 czy 12 tur, bo mechanizmy FA wymagają sporo kasy.

Jest to co innego niż Rush, który gra tak, aby w trzeciej turze mieć zaskorowaną pierwszą agendę, jednak nie dzięki mechanizmom FA, tylko "normalnie" zostawiając agendę na stole podczas tury runnera, licząc tylko że runner nie zdoła się tak szybko przebić przez pośpiesznie złożony, zazwyczaj dwu-ICEowy serwerek. Oczywiście w Rushu pojawiają się elementy FA, zazwyczaj pomagają zaskorować trzecią, wygrywającą agendę z ręki kiedy runner złożył już rig i nasz serwer nie wytrzyma, jednak Rush i FA to dwa różne archetypy którymi gra się inaczej.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Raz jeszcze dziękuję za wszystkie wyjaśnienia i podpowiedzi.
waffel pisze:Andy, pod polem wyszukiwania odznacz pole w stylu "full text search", bo wtedy wyświetla tylko dokładne dopasowania. Ja przez długą chwilę miałem z tym problem.
Tak, już to odznaczałem, ale bez efektu. Próbowałem na dwóch przeglądarkach. Taka uroda służbowego kompa widać - sprawdzę w domu.

A może to przez upał? ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5607
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 796 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Andy pisze:A może to przez upał? ;)
Zdecydowanie! Siedzę przed kompem i mam w pokoju taką patelnię, że aż strach. Mózg mi się smaży, jeszcze jedno brain damage i chyba mnie wypłaszczy (w sensie zrobię sobie przerwę i się rozpłaszczę na kanapie) :D
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Brylantino »

Zastanawia mnie, dlaczego nie ma kart dla runnerów, które po prostu by pozwalały wziąć taga. Bez robienia żadnych runów jak account siphon czy vamp i tag, który dostajemy od razu, a nie jak Joshua B. pod koniec tury...
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: waffel »

Może jeszcze nie czas na takie przekombinowane karty? A z ciekawości po co Ci taka karta? Do Data Leak Reversal? On się pięknie kombuje właśnie z Vampem - corp po Vampie zostaje bez kasy, więc albo traci całą turę na straszowanie naszego DLR (który wystawiliśmy za 0), albo w następnej turze zaczynamy mielenie :D Jeśli do tego mamy Joshuę to corp naprawdę nie jest zadowolony, że w jednej turze zrzucamy mu 4 karty do archiwów po czym piątym klikiem je oglądamy.

Edit: zalinkuję jeszcze dość obszerny artykuł definiujący trzy archetypy HB: FA, Rush i Ice Tower i różnice między nimi: http://www.boardgamegeek.com/thread/982 ... as-bioroid. Z pewnością same listy się przeterminowały bo są chyba nawet sprzed Future Proof o C&C nie wspominając, ale archetypy raczej zostaną, a nawet dojdzie nowy: HB-spalarka.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Bea »

Andy pisze:
A ja w pocie czoła montuję swoją pierwszą talię (Magik, core set + trzecie dwójki + Co niesie przyszłość).
Andy, już kupiłeś dwójki? :mrgreen:
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Dwójki kupiłem dawno temu, razem z kompletem data packów ;)

A tu imponujący końcowy skok z BGG ( http://www.boardgamegeek.com/thread/101 ... kie-report ):
xpiredsodapop pisze:I finally was able to install Magnum Opus again, however his Ice Wall over R&D was at a strength of 11. There were two pieces of unrezzed ICE in front of that and then a Wall of Static.

I was down to 4 cards in hand, 3 left in the deck. A Corroder, a Yog.0 with only a STR 5 (Dinosaurus) and a Mimic at 5 strength. I knew he had Janus in the deck as I had seen it from an earlier HQ run. I felt like I was going to lose soon, so on my last turn I gained 6 credits from Magnum Opus and ran on R&D click 4.

Pay 2 for the Wall of Static. I'll continue the run.

He rezzed, Janus 1.0, I knew this was coming and I planned on eating Janus and all his brain damage. I discarded my full hand of 4 cards and said, "Ok, I take 4 brain damage and lose 4 cards."

"What? Seriously? How much brain damage do you have now?"
"5. I can't make any other runs now."

"No rez on this piece of ice."
"Ok, pay 10 for the 11 strength ice wall with Corroder."

"Ok."
"Ok, I'll access 4 cards from R&D (3 R&D interfaces out)."

Card 1: Gila Hands Acrology (1 pt)

Now 4-3, opponent.

Card 2: Gila Hands Arcology (1 pt)

Now tied...

Card 3: Accelerated Beta Test (2 pt)

Now 6-4, me.

Card 4: Accelerated Beta Test (2 pt)

Win 8-4, me. 5 brain damage.

It was a great game.

It was either I was going to win here or I was going to lose... Best desperate run I ever made.
Mózg spalony na amen, ale wygrał! :D
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: pan_satyros »

Android: Netrunner - Creation and Control i Android: Netrunner LCG - Tworzyć i kontrolować - 20 Sierpnia 2013
Według najnowszych wieści od Galakty oba dodatki będą dostępne w Polsce dopiero około 20 Sierpnia
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

pan_satyros pisze:Android: Netrunner - Creation and Control i Android: Netrunner LCG - Tworzyć i kontrolować - 20 Sierpnia 2013
Według najnowszych wieści od Galakty oba dodatki będą dostępne w Polsce dopiero około 20 Sierpnia
O ludzie, trochę się jeszcze naczekamy. Zanim dostanę karty swoje ręce, zdążę się już nimi znudzić na octgn :P
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5607
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 796 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

donmakaron pisze:
pan_satyros pisze:Android: Netrunner - Creation and Control i Android: Netrunner LCG - Tworzyć i kontrolować - 20 Sierpnia 2013
Według najnowszych wieści od Galakty oba dodatki będą dostępne w Polsce dopiero około 20 Sierpnia
O ludzie, trochę się jeszcze naczekamy. Zanim dostanę karty swoje ręce, zdążę się już nimi znudzić na octgn :P
+1 :D

Chyba trzeba będzie odstawić octgn na trochę...
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

No proszę.. tendencja w temacie na forum z "ojeju dlaczego te dodatki wychodzą tak często i muszę kupić od razu 6" zmienia się na "to jeszcze 3 tygodnie, nie mogę się doczekać!" ;)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: bazyn »

Aaaa, byłem przekonany, że dotrą przed dwutygodniowym wyjazdem 11 sierpnia :( Ktoś chętny na zamówienie z WB? :D
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: zephyr »

Na Amazon UK jest za 24 funty z free shippingiem od 25 funtów, jak będzie szybciej niż w polskich sklepach to mógłbym być chętny, zwłaszcza że HB i Shaper mają sporo różnych pomysłów do budowania i testowania z tą pulą kart.
[edit]jednak poczekam[/edit]

Ciekaw jestem jak by się meta zmieniła jakby Account Syphon dostał Bana. Może by się Criminal zrównał z resztą , a korpy zbliżyły do 50% winrate.

IMO jak chcą trzymać kropy biedne, co ma jakiś sens, to karty typu Account Syphon/Vamp są przesadą, zwłaszcza w połączeniu z Emergency shutdown i Forged Activation. Chociaż może z Demonstracją korpy się podniosą trochę z kasą i będzie ok. I oversight + Bioroid Efficiency Research to sporo niezłych ścian za pół darmo. Może wystarczy... tylko co będą grać korpy które nie są HB...
Ostatnio zmieniony 30 lip 2013, 22:48 przez zephyr, łącznie zmieniany 1 raz.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: melee »

Jakoś na razie wszyscy przekonywali, jak bardzo vamp nie ma sensu, a teraz jest przepakowany? :) account syphon sam pewnie nie jest przepakowany, criminal ma po prostu za dużo dobrych kart jednocześnie, derezowanie lodów, stimhack itd. ale nie robiłbym dramatu :p
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5607
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 796 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

melee pisze:Jakoś na razie wszyscy przekonywali, jak bardzo vamp nie ma sensu, a teraz jest przepakowany? :) account syphon sam pewnie nie jest przepakowany, criminal ma po prostu za dużo dobrych kart jednocześnie, derezowanie lodów, stimhack itd. ale nie robiłbym dramatu :p
No z takim podejściem to faktycznie Criminal jest przepakowany :P
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: bazyn »

melee pisze:Jakoś na razie wszyscy przekonywali, jak bardzo vamp nie ma sensu, a teraz jest przepakowany? :) account syphon sam pewnie nie jest przepakowany, criminal ma po prostu za dużo dobrych kart jednocześnie, derezowanie lodów, stimhack itd. ale nie robiłbym dramatu :p
"Vamp nie ma sensu" to była popularna opinia w okolicach premiery podstawki ;) W taliach koncentrujących się na utrzymywanie korpa biednym jest przydatny. Ale opinie się zmieniają: powoli słychać głosy że Wyrm (Żmij?) się staje niezły :)
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5607
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 796 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Zrobiłem sobie Virus deck gdzie Wyrm był jedynym lodołamaczem :D i chociaż to był bardziej deck-ciekawostka kilka razy udało się nim wygrać.
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: bazyn »

mat_eyo pisze:Zrobiłem sobie Virus deck gdzie Wyrm był jedynym lodołamaczem :D i chociaż to był bardziej deck-ciekawostka kilka razy udało się nim wygrać.

Wyrm najlepiej działał jak wszyscy myśleli, że nie trzeba podbić mu siły do siły lodu by móc zacząć obniżać siłę ;)
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: melee »

mat_eyo pisze:
melee pisze:Jakoś na razie wszyscy przekonywali, jak bardzo vamp nie ma sensu, a teraz jest przepakowany? :) account syphon sam pewnie nie jest przepakowany, criminal ma po prostu za dużo dobrych kart jednocześnie, derezowanie lodów, stimhack itd. ale nie robiłbym dramatu :p
No z takim podejściem to faktycznie Criminal jest przepakowany :P
haha, true :) za dużo używam tej karty w moim crimalu :p
Awatar użytkownika
zephyr
Posty: 2373
Rejestracja: 27 paź 2007, 00:12
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: Android: Netrunner

Post autor: zephyr »

Vamp jest bez sensu to opinia po ukazaniu się Vampa,
od tego czasu:
- runnerzy dostali Kati i nauczyli się używać ekonomii
- runnerzy nauczyli się robić presję na korpo
- korpo nie dostało ani mocnych kart ekonomicznych ani wydajnych ekonomicznie ścian
- a runnerzy cały czas dostają coraz lepsze narzędza do przechodzenia zapór za pół darmo

Nie jest jakiś super, ale przy takiej dysproporcji ekonomii jest potencjalnym ogromnym problemem. Runnerom eko się nie cofnie... więc albo korpy dostaną mocne eko, co tylko prowadzi do power creepu. Albo korpy dostaną tańsze lepsze ściany żeby lepiej dopasować je do finansów korpo, niby power creep, ale teraz to naprawdę dużo ścian jest naprawdę za słabych, więc tu by się przydało wyrównać.

A syfon to jest problem. Już samo zabranie 5 kasy korpo we wczesnej fazie gry jest mocne, a runner ma sporo opcji które działają jak korpo nie ma już kasy. Może to nie jest problem tej skali żeby od razu banować, ale zastanawiam się czy gra nie byłaby bardziej wyrównana jakby tej jednej karty nie było. Zwłaszcza że korpo nie specjalnie jest w stanie wystawić ściany na HQ które ją ochronią (tak żeby nie wyjść na tym gorzej niż nie stawiając tych ścian), bardziej prawdopodobne wydaje mi się kontrowanie poprzez posiadanie ekonomii która wytrzyma AS, ale to jest cinżkawe...
(No i bazowe id HB - ten poziom użyteczności powinny miec też ID innych korpo... a nie id Waylandu... NBN Imo też powinien mieć bardziej dopakowane id, może połaczenie tych 5, 2 recurring + 1 handsize na 45 kartowym decku, albo chociaż +2 trace na stałe a nie 2 recurring, runnerzy dostają linka na stałe... ew właśnie ignore link when tracing na ID, to by miało sens; jinteki ma całkiem fajne ID oba, tylko ma inne problemy - ICE i bark mocnej ekonomii frakcyjnej)

Może to cały czas problem za składaniem sensownej talii korpo u mnie... ale jakoś zupełnie nie widzę jak ma wyglądać deck który poradzi sobie z dobrze granym criminalem. Cały czas mam wrażeni że jak korpo nie podejdą karty to jest masakra, a nawet jak podejdą wcale nie jest tak dobrze...
Ostatnio zmieniony 30 lip 2013, 21:21 przez zephyr, łącznie zmieniany 2 razy.
Science is a way of trying not to fool yourself. The first principle is that you must not fool yourself, and you are the easiest person to fool.
R.Feynman
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5607
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 796 times
Been thanked: 1243 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

zephyr pisze:No i bazowe Id HB - ten poziom użyteczności powinny miec też ID innych korpo...
Z tym się zgodzę, teraz zacząłem grać HB na Stronger Together i bardzo tęsknię za jednym darmowym kredytem co turę.
Awatar użytkownika
hadrian
Posty: 543
Rejestracja: 18 sie 2012, 20:05
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 87 times
Been thanked: 19 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hadrian »

mat_eyo pisze: Z tym się zgodzę, teraz zacząłem grać HB na Stronger Together i bardzo tęsknię za jednym darmowym kredytem co turę.
Też składałem HB ST po Future Proof i nagle się okazało, że w decku z tymi samymi kartami na ekonomię jest za mało kasy :D Obecnie nowe bioroidy już nie są tak bardzo klikowalne i ten +1 siły ma większy sens i może spróbuję znów coś sklecić :)
Large Hadrian Collider
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8758
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2673 times
Been thanked: 2357 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Curiosity »

Gupia, gupia, gupia losowa gra!!!

Miałem dziś niesamowitą partię. Grałem Korpem, przeciwnik grał Runnerem. Przez jakieś 15-20 dobranych kart wyciągnąłem w sumie jedynie 3 projekty. Przez ten czas miałem rozbudowane i zrezowane 2 bardzo silne zdalne serwery (jeden z łucznikiem), które tylko czekały na jakikolwiek projekt. Runner poczynał sobie dość słabo, zwłaszcza od chwili, kiedy nadział się na Łucznika i stracił dwa kluczowe programy. Wcześniej zdołał wyszarpać projekty o koszcie w sumie 3, ale przez wieeeele kolejek nie miał nic do powiedzenia. Miałem go na widelcu.

I co się stało? Zagrał kartę, która pozwalała mu (po udanym skoku) dobrać z R&D 3 karty zamiast jednej. Skok był udany. Zgadnijcie co wyciągnął... Tak! TRZY projekty!

Szczerze - rozwalił mnie tym na łopatki. Przejrzałem szybko talię i okazało się, że po tych trzech kartach, kolejny projekt był... o 10 kart dalej!

Czemu mnie to zawsze spotyka? :(

Gupia, gupia losowa gra!
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
ODPOWIEDZ