(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Arasq
Posty: 77
Rejestracja: 01 wrz 2009, 14:32
Has thanked: 85 times
Been thanked: 14 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Arasq »

Jax, Conflict of Heroes chodzi za mną już od ponad miesiąca, z chęcią zagram, zwłaszcza w jakiś scenariusz z PoH.

W Chwili powinienem być od 17:00.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Arasq pisze:Jax, Conflict of Heroes chodzi za mną już od ponad miesiąca, z chęcią zagram, zwłaszcza w jakiś scenariusz z PoH.

W Chwili powinienem być od 17:00.
No to odświeżamy przepisy ;)
Też powinienem być ok. 17:00.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Curiosity pisze:Od poniedziałku będę przez jakiś czas w Warszawie (kilkudniowe szkolenie) i wpadłbym później chętnie na jakieś granie. Rozumiem, że wstęp wolny? ;)

Mam dwa pytania:
Czy jest oprócz tego jakiś wątek, w którym można się zapisywać na konkretne gry?
Czym tam najłatwiej dojechać z okolic centrum?
Witaj. Wstęp wolny. Na konkretne gry możesz się zapsisywać w tym właśnie wątku - ale większość preferuje kłótnie na miejscu, w co zagrać :wink:
Co do dojazdu z centrum - którą część centrum masz na myśli? :) Z Pl. Bankowego jadą tam tramwaje (np. 26), takoż z okolic Dworca Centralnego (10) Polecam serwis "jak dojadę"

Będę, chętny na coś cięższego. Przed wyjściem rzucę jeszcze okiem na stronkę, dopuszczam zabranie jakiejś zażądanej gry ze sobą...
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8755
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2666 times
Been thanked: 2353 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Curiosity »

Moje wrażenia po wizycie w "Chwila Klubie":

dość kameralnie. Dla planszówkowców przeznaczono kilka stolików, w czego na chyba dwóch można wyłożyć coś większego, a na reszcie "drobnicę". Sam klimat w lokalu zdecydowanie na plus. Fajna muzyka, fajni ludzie, drogie piwo.

Zagrałem w dwie nowe gry, m.in. w Netrunnera, który zdecydowanie ma potencjał. Zabrakło nieco doświadczenia i znajomości kart, ale grało mi się bardzo przyjemnie.

Gauntlet - o kurcze, przypominał mi się Munchkin :) Całkiem fajna parodia "dorosłych" RPG-ów,sprawdza się najlepiej po kilku piwach. Raz wygrałem zdecydowanie, raz dostałem sromotne baty.

Wrażenia: bardzo fajni ludzie, uczynni, mili etc. Wrażenia wyłącznie pozytywne, pomimo, że 90% przyniesionych gier stanowiło cięższe euro (a fuj!). Trzy godzinki zleciały jak z bicza strzelił :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Pasza26
Posty: 345
Rejestracja: 09 cze 2013, 20:39
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Pasza26 »

Na duuuuzy stół zapraszam do BUW w czwartek - tam wejda ze dwie sztuki Twillight Imperium naraz;) Chwila Klub bardzo sympatyczny lokal, jednak nieco zbyt ciemno i ciasno.
Picek
Posty: 182
Rejestracja: 14 maja 2013, 10:46

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Picek »

Pasza26 pisze:Na duuuuzy stół zapraszam do BUW w czwartek - tam wejda ze dwie sztuki Twillight Imperium naraz;) Chwila Klub bardzo sympatyczny lokal, jednak nieco zbyt ciemno i ciasno.
Zasadniczą różnicą jest ilość osób. Byłem w BUWie raz - było 5 osób akurat rozpracowujących Osadników z Catanu. Nie bardzo było z kim zagrać w coś innego, bo te 5 osób to byli wszyscy gracze.
W "Chwili" było chyba w pewnym momencie 6 stołów zajętych przez różne gry, ale w ciągu 15 minut można było się na coś załapać.

W Chwili byłem wczoraj po raz pierwszy, nie zapowiadając się ani nic. Bo w pracy podjąłem decyzję - jadę zobaczyć, co się tam dzieje. Właśnie po średnio udanej próbie załapania się na coś w BUW wolałem przyjść ad hoc, nie robiąc sobie nadziei na to, że uda się w coś ciekawego zagrać. Tak więc nieprzygotowany (bez swoich tytułów), na głodzie (idąc do pracy myślałem o tym, że wrócę do domu na obiad a nie o tym, że nie zjem przez resztę dnia :D) i z nie do końca sprecyzowanymi oczekiwaniami, wybrałem się zaraz po pracy w stronę Chwili.
Chwilę mi zajęło dostarczenie się na miejsce, ale po wejściu zaskoczyła mnie ilość graczy i stolików, gdzie coś się dzieje. No i jeszcze jedno mnie zaskoczyło - planszówkowe było tylko męskie towarzystwo. Już wiem, że z żoną nie przyjdę, bo na pewno nie będzie chciała - w tym BUW na pewno wygrywa - na 5 osób jakie tam widziałem, 40% to kobiety :). Na wszystkich stolikach nieznane mi tytuły. Podszedłem do jednego, ale tam mieli komplet i nie było miejsca na wbicie. Chwilę później zauważyłem stolik, gdzie zasady były tłumaczone. Dosiadłem się, poznałem zasady i stanąłem w szranki z innymi eskimosami w poganianiu psów po zakrętach - tak też zaczęliśmy rozgrywkę w Snow Tails. Udało mi się ukończyć na bodajże 4 miejscu. Po początkowym pechu i byciu praktycznie ostatnim, udało mi się skończyć trasę niedługo po 2 i 3 graczu :) Co ciekawe, rozgrywka odbywała się po angielsku ;-)

Po zakończeniu i poskładaniu planszy nadeszła chwila na zastanawianie się nad kolejną rozgrywką. Przeleciało tam kilka tytułów, jednak koniec końców grupa grających + przyglądających się poprzedniej rozgrywce, podzieliła się na chyba 4 podgrupki - jedni pojechali do kogoś do domu grać w bardziej znane sobie tytuły, drudzy zaczęli walczyć w jakąś bitewną (nie pamiętam teraz nazwy), ja zaś zostałem zapoznany z Dungeon Twister. Zagraliśmy dwie partie, z czego obie przegrałem. Ale jak ktoś to zauważył z osób obok tłumaczenie zasad było mniej więcej tak długie, jak sama rozgrywka ;) Graliśmy te dwie partie w najprostszy scenariusz, gdzie nie ma mechanizmu walki bezpośredniej a tylko blokowanie się.

Później już się zmyłem, ale widzę, że miejsce ma potencjał, więc pewnie będę zaglądał i czasem coś swojego przyniosę :)
7% zniżki w 3trolle - chętnie się podzielę, jak ktoś chce :)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Pasza26 pisze:Chwila Klub bardzo sympatyczny lokal, jednak nieco zbyt ciemno i ciasno.
Co do 'zbyt ciemno' nie zgodzę się, nad każdym stolikiem jest regulowana lampka do zapalenia.
Co do 'zbyt ciasno' - normalnie są 4 stoły do rozkładania większych gier, ale w tej chwili tylko 3, bo w zastępstwie jednego są złożone okrągłe stoliczki. Kiedy to się wreszcie skończy trzeba by w końcu spytać Tytusa - tym bardziej że duże stoliki są w rogu sali - trzeba je tylko podstawić zamiast tych okrągłych stoliczków.

--

Dzięki Arasq za wczorajszy bój. Niestety w wybranym scenariuszu (bitwa w Borach Tucholskich) Polacy są narażeni na popełnienie znacznie większych i ważkich błędów niż Niemcy, co właśnie wczoraj uczyniłem :) Pomijam, że słabość jednostek polskich była porażająca - wozy pancerne Niemców były niemal nie do ruszenia, nie mówiąć już o takich 'gigantach' jak PzI i PzII z pancerzami z papieru. A Polacy byli bezradni i żadne rusznice przeciwpancerne czy ciężkie ckmy nie poprawiały sytuacji. To było wciąż o wiele za mało na niemieckie 'potężne' pancerze...
Polakami trzeba grać rozważnie i defensywnie, używać Road blocks, Hasty Defense i Hidden units - wtedy może będzie wyrównany bój. Wg bgg przynajmniej Road blocki żeby zatrzymać te cholerne wozy pancerne to absolutna podstawa.

Wczoraj byłem zgnębiony, ale dziś już pałam żądzą rewanżu - w ten sam scenariusz i bez zamiany stron :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Safari
Posty: 130
Rejestracja: 11 mar 2006, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Safari »

Czy znajdzie się ktoś chętny w najbliższy poniedziałek na grę Zimna Wojna (Twilight Struggle)?
Reguły przeczytałem i chciałbym rozegrać rozrywkę na początkowym etapie wtajemniczenia.
Awatar użytkownika
wlodzio007
Posty: 71
Rejestracja: 06 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: wlodzio007 »

Safari pisze:Czy znajdzie się ktoś chętny w najbliższy poniedziałek na grę Zimna Wojna (Twilight Struggle)?
Reguły przeczytałem i chciałbym rozegrać rozrywkę na początkowym etapie wtajemniczenia.
Chętnie zagram, mogę być na 16.30.
Safari
Posty: 130
Rejestracja: 11 mar 2006, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Safari »

Gra spakowana. Jeśli nie znasz zasad to dobrze byłoby abyś się z nimi zapoznał.
Będę między 16.30 a 17.00. Jak będziesz wcześniej niż ja to zajmij proszę stolik z dobrym oświetleniem
Do zobaczenia
Awatar użytkownika
wlodzio007
Posty: 71
Rejestracja: 06 maja 2013, 13:11
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: wlodzio007 »

Spoko, zasady już czytałam. Zapoluję na któryś z wiekszych stolików-bo plansza chyba spora.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Witam,
ponieważ wczoraj nie zdołałem dotrzeć, rad bym przeczytać, co się działo :wink: W tym i o tym, czy letni paraliż nie dotknął za bardzo i frekwencja nie siadła zbyt :?:

Skoro nie mam świeżych rozgrywek, wspomnę zeszłotygodniowe.
Leo bardzo się zapalił do Commands & Colors; dobrzy gracze umieją docenić, co dobre :mrgreen: Przegrał debiut, ale wiem, że w przyszłości nie będę z nim miał łatwo...

Zagrałem też w Snow Tails - kiedy emocje ciut opadły, musze przyznać, że gra nie ma jakichś zupełnie genialnych pomysłów... ale wszyscy (wyjadacze) świetnie się bawili, klimat i okrzyki "yihaaa" niosły się znad stołu :D

Jeszcze partyjka Das Sticht z zestawu karcianek ze smokiem... grało się przyjemnie, ale jak często, kiedy lepiej mi poszło, ocena gry mi siadła. Zresztą mówiłem już po grze - zdaję sobie sprawę, że karciarz ze mnie mierny, więc skoro udało mi się być wśród zwycięzców, to za dobrze o grze nie świadczy 8)

Oby do niedługiego zobaczenia
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

I dziękuję wszystkim za miłe granie w zeszłym tygodniu.
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sebastianbl1 »

Dzieki za dwie partie w Tammany Hall. Gra bardzo przypadla mi do gustu nawet pomimo dwukrotnego zwyciestwa Cina ale! gralismy z bledem!
Otoz, jesli tylko zabraknie kostek do dobierania, gracz ktorego jest tura losuje nowe kostki (ilosc graczy plus dwie) z woreczka i moze je umiescic na planszy. Nigdy zatem nie ma tak zeby brakowalo dla kogos kostek! PO wyborach niewykorzystane kostki wracaja do woreczka i losuje sie od nowa!

A poza tym wszystkie zasady byly ok :)

Gratulacje Cin, ze nie wspomne wyscigow zaprzegow, Qwixx'a i Love Letter w co rowniez "udalo" mu sie wygrac.

Do nastepnego!
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Cin »

sebastianbl1 pisze:Otoz, jesli tylko zabraknie kostek do dobierania, gracz ktorego jest tura losuje nowe kostki (ilosc graczy plus dwie) z woreczka i moze je umiescic na planszy. Nigdy zatem nie ma tak zeby brakowalo dla kogos kostek!
Już na początku pierwszej gry nieśmiało postulowałem takie rozwiązanie, ale zostałem zakrzyczany :)
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 407 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Cin pisze:
sebastianbl1 pisze:Otoz, jesli tylko zabraknie kostek do dobierania, gracz ktorego jest tura losuje nowe kostki (ilosc graczy plus dwie) z woreczka i moze je umiescic na planszy. Nigdy zatem nie ma tak zeby brakowalo dla kogos kostek!
Już na początku pierwszej gry nieśmiało postulowałem takie rozwiązanie, ale zostałem zakrzyczany :)
Przez Sebastiana? NIEMOŻLIWE! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Cin »

KubaP pisze:Przez Sebastiana? NIEMOŻLIWE! :mrgreen:
A Ty zamiast się naśmiewać z kolegów może byś tak dla odmiany zawitał? Bo Dahschur powoli zaczyna mi się jawić jako pozycja na poły mityczna... :)
Safari
Posty: 130
Rejestracja: 11 mar 2006, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Safari »

W najbliższy poniedziałek (5.08) planuję się znów pojawić w "Chwili". Znajdzie się ktoś chętny na grę Zimna Wojna (Twilight Struggle)?
Szanse przybycia oceniam na 80 procent i bym potwierdził w niedzielę wieczorem lub w poniedziałek rano.
Jeśli nie będzie chętnych to prośba o informacje czy ktoś się wybiera, gdyż w ostatni poniedziałek wiatr hulał między stołami...
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 407 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Cin pisze:
KubaP pisze:Przez Sebastiana? NIEMOŻLIWE! :mrgreen:
A Ty zamiast się naśmiewać z kolegów może byś tak dla odmiany zawitał? Bo Dahschur powoli zaczyna mi się jawić jako pozycja na poły mityczna... :)
Dobra, dobra, będę w poniedziałek :)
Awatar użytkownika
RobertGrom
Posty: 112
Rejestracja: 08 lip 2013, 13:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: RobertGrom »

Od pewnego czasu odwiedzam po kolei planszówkowe miejsca w Wawie.
W najbliższy poniedziałek chętnie zawitałbym do "Chwili".
Czy wiadomo już może, w co będziecie grali i czy są jakieś wolne miejsca?

Pozdrawiam!
"What's in the box? WHAT'S IN THE BOOOX?!"
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 407 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Hej, czy ktoś ma może i przyniesie dzisiaj Maskaradę? Cieka jestem bardzo tego tytułu.
Awatar użytkownika
RobertGrom
Posty: 112
Rejestracja: 08 lip 2013, 13:40
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: RobertGrom »

Mnie dziś jednak nie będzie, spróbuję za tydzień :)
"What's in the box? WHAT'S IN THE BOOOX?!"
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Ktoś się dziś wybiera do Chwili na 16:00?
(nieco zaniemogłem ale może do popołudnia uda mi się wydobrzeć)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sebastianbl1 »

znam takich co dotra :)
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Czy ktoś mógłby przynieść coś detektywistycznego : MotA, Name of the Rose, Mystery Express, Lady Alice ?
ODPOWIEDZ