[Warszawa] Klub na Smolnej

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Gregg
Posty: 62
Rejestracja: 08 mar 2007, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gregg »

bazik pisze:troll alert...

jak na kazdym forum warto poczytac co sie dzieje przez jakis czas i samemu zobaczyc jakie normy obowiazuja. jak na kazdym forum niestety troszke inne prawa obowiazuja na poczatku. tak czy inaczej zadawanie pytan po to zeby atakowac tych co udzielili odpowiedzi jest... odbiegajace od normy
Och, oczywiście, troll.

Jakże to łatwo kogoś nowego obrzucić przyjemnymi tekstami o popelinie, grze w berka i wódce, bo potem jak się będzie chciał obronić, to oczywiście rozwleka wątek i trolluje... To niestety faktycznie nie odbiera od normy na forach.

Jeżeli zasada jest taka prosta - tu się tylko umawiamy, to pytam, dlaczego od razu nikt tego nie napisał, tylko rozpoczęły się najazdy na gry takie czy inne? Można było sobie oszczędzić wielu przykrości i od początku to jasno postawić.

Nie jestem w stanie przeczytać 160 stron wątku. Zajrzałem na początek - nie ma ustalenia, tu się tylko umawiamy. Przeglądałem wątek przez dobry tydzień - owszem, oprócz umawiania się były też inne tematy, bardzo odległe od umawiania się. Stąd wysnułem wniosek, że można rozmawiać nieco swobodniej, zresztą zacząłem dokładnie od próby umówienia się na grę, która jak się okazuje jest dozwolona. O co więc raban?

"jak na kazdym forum niestety troszke inne prawa obowiazuja na poczatku."

Zdania nie całkiem rozumiem...

Ja nikogo nie atakuję, co zdajesz się mi zarzucać. Proszę o jasne postawienie sprawy przez osobę kompetentną, czyli moderatora, zadaję pytania, by się zorientować w faktycznych normach i zasadach forum, skoro tak wielu użytkowników łamie to, czego wymagają ode mnie. Czy to ja kogoś atakuję, czy może raczej jestem atakowany?

Moderatorze Pancho - nie będę tu dyskutował więcej o różnicach między rpg a planszówkami, skoro nie można. Chciałbym się dowiedzieć od moderatora, czy można wysuwać oferty handlowe swoich gier (sprzedam/kupię)? Czy można opisywać strategie rozegranych gier?
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Gregg pisze:Moderatorze Pancho - nie będę tu dyskutował więcej o różnicach między rpg a planszówkami, skoro nie można. Chciałbym się dowiedzieć od moderatora, czy można wysuwać oferty handlowe swoich gier (sprzedam/kupię)? Czy można opisywać strategie rozegranych gier?
Nie będę się bawił w żadne ścisłe regulaminy, bo nigdy to nie było potrzebne i wszyscy umieliśmy się dogadać w tym miejscu bez większych problemów, bez żadnych moderatów, reguł itp. (już nie mówiąc, że tutaj rządzą organizatorzy klubu pędrak i Leo). Powiem tak. Jak łatwo się domyśleć w tym topicu można dyskutować na gigantyczną liczbę tematów, które choć troszkę mają wspólnego z klubem na Smolnej (pewnie wiele razy gadaliśmy tutaj o dupie Marynii). Ponieważ jednak głównym celem tematu jest umawianie się na spotkania, pisanie jakie się gry przyniesie i przede wszystkim opisywanie wrażeń po spotkaniach (sądze, że lwia część czytelników tego topicu tego oczekuje), wszelkie polemiki zajmujące kilka stron i mające niewiele wspólnego z powyższym są najprościej w świecie w złym tonie. I najlepiej przenieść je na priv lub po prostu założyć oddzielny dla nich topic na forum. Wydaję mi się, że to się rozumie samo przez się.
Awatar użytkownika
Gregg
Posty: 62
Rejestracja: 08 mar 2007, 16:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Gregg »

Dobrze. Brakowało mi takiego wyjaśnienia. Niniejszym przepraszam za rozwleczenie wątku na kilka stron i jeśli moderator uzna to za słuszne, proszę skasować moje posty nie związane z wątkiem, względnie ja sam to zrobię. Mam nadzieję, że niektórzy z moich szanownych współrozmówców również dopatrzą się w niektórych własnych wypowiedziach złego tonu. Ja uznaję się za pouczonego i wyrażam skruchę, jakkolwiek mym jedynym celem było właśnie rozmawianie o grze, w którą chciałbym zagrać na Smolnej. Wyszło inaczej, niektórym puściły nerwy. Przykro mi.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Uff, jak dobrze, że już temperatura dyskusji opadła...

Wracając do najbliższego piątku. Mam nadzieję zagrać w Antike, razem z Dasilwą (właściciel gry), Pędrakiem, Leo i.... Poza tym biorę EiT, na które też mam dużą ochotę. Będę o 17tej.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Będę o 16. Też wezmę Tygrysa :) oraz Carcassonne (chyba, że to nie gra planszowa, tylko puzzle :wink:

Geko lub Browarion, czy któremuś z was chce się przynieść TuTa? (lub komuś innemu?)

P.S. Czy będzie można zakupić ŚGP?
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Postaram się przynieść również TuTa. Caly paradoks z tą grą polega na tym, że więcej w nią grałem na BSW niż na planszy. Chętnie zagram.

Dołączam się do pytania o zakup ŚGP.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Niestety, na pewno nie. Wyjaśnienia podałem w topicu:
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 5801#45801
Awatar użytkownika
.Izabela
Posty: 13
Rejestracja: 05 gru 2006, 17:36
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: .Izabela »

Browariona w piątek nie będzie - jedzie na balety :) , ale ja, mam nadzieję, godnie go zastąpię.
Geko, ja też przyniosę TUta, Będę koło 18:00.
Wezmę też Himalayę
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bb.bartosz »

). Ponieważ jednak głównym celem tematu jest umawianie się na spotkania, pisanie jakie się gry przyniesie i przede wszystkim opisywanie wrażeń po spotkaniach (sądze, że lwia część czytelników tego topicu tego oczekuje),
potwierdzam uwagę w nawiasie, ja tego własnie po tym topicu oczekuję- czytam go, mimo że do warszawy mam daleko.

Proponuję przenieść dyskusję o rpg do osobnego wątku, z wywaleniem elementów powszechnie uważanych za obraźliwe.

i jeszcze propozycja- (przepraszam jesli to bylo już dyskutowane) zastanawiał się ktoś nad wyklonowaniem z tego wątku podwątku o relacjach ze spodkań? w ten sposób ci zainteresowani minirecenzjami nie musieliby przebijać się przez posty typu
-kiedy będziesz co przyniesz
-nie wiem
-szkoda
Awatar użytkownika
MacDante
Posty: 346
Rejestracja: 19 mar 2006, 11:50
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: MacDante »

Hehe jeżeli Gregg nie zniechęcił się nei rzeczową dyskusją ze swoimi dyskutantami którzy nei potrafią zrozumieć że gra o której mówił to planszowa wersją RPG D&D o nazwie:
Dungeons and Dragons Gra Przygodowa, w którą się gra na takich samych zasadach jak w descenta (jest Władca lochów co wymyśla scenariusz i są bohaterowie), to jeżeli bym się zjawił na Smolnej w piątek z chęciąbym zasiadł do nowej przygody w lochach :).

PS: Prośba do starych wyjadaczy (tylko niektórych) czytajcie ze zrozumieniem posty na które odpowiadacie :) i co niektórzy powinni przeprosić Gregga ale cóż każdy widzi tylko innych błędy :)
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Post autor: Leo »

Dziękuję za uspokojenie atmosfery w tym wątku (szczególnie Greggowi i Pancho). Zamknijmy już ten temat ostatecznie, dobrze?

O której zaczynamy Antike?
Ech...zagrałbym też w Shoguna...Może ktoś przyniesie?
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Mówiłem, że za dużo czasu wolnego w pracy :P . Na tym poście sporządzonym przez MacDante zakończymy dyskusję odnośnie RPG D&D. Na Smolnej można grać nawet w bierki korespondencyjnie :wink: . Amen.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Post autor: Valmont »

Mały brzydki pędrak pisze: Na Smolnej można grać nawet w bierki korespondencyjnie :wink: . Amen.
Będę w piatek przed 17. Przyniosę flirt towarzyski i Jengę :D
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Leo pisze: O której zaczynamy Antike?
Ech...zagrałbym też w Shoguna...Może ktoś przyniesie?
Kończe prace o 17, więc na 17,30 powinniśmy zacząć w Antike
magdalena
Posty: 31
Rejestracja: 11 wrz 2006, 13:34
Lokalizacja: ursynow

Post autor: magdalena »

Szymon, Szymon przyniesiesz Balony???
Albo ktos kto ma... bardzo proszę o Ballon Cup :)
Z góry i z dołu dziękuję :)
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Właśnie Szymona ma nie być... Balonów chyba też...
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
qbot
Posty: 57
Rejestracja: 03 kwie 2006, 13:48
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: qbot »

Buhahahaha ale burza po moim niewinnym poście :o W tym tygodniu niestety mnie nie będzie. Jadę za miasto powymieniać się kartami do Zombiaków :lol:
Świat jest planszą, pionkami ludzie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

.Izabela pisze:Browariona w piątek nie będzie - jedzie na balety :) , ale ja, mam nadzieję, godnie go zastąpię.
Geko, ja też przyniosę TUta, Będę koło 18:00.
Wezmę też Himalayę
Dzięki Ci, szlachetna Damo :wink: W takim razie nie biorę TuTa, tylko Tygryska. Będzi mi wygodniej ciągnąć ze sobą jedną grę przez cały dzień. Do zobaczenia.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

A no właśnie - a propos Balloon Cupa - to jak w końcu, mogę go nabyć? To tym bardziej powinieneś go przynieść w piątek, Don Simon. :-D
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

Czy do Antike jest już komplet? I czy będą tłumaczone zasady?
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

blazej pisze:Czy do Antike jest już komplet? I czy będą tłumaczone zasady?
W Antike może grać 6 osób, więc jeśli chce Ci się przebrnąć przez posty o RPG i policzyć ile osób się zgłosiło to łatwo otrzy,asz odpowiedź czy jest jeszcze miejsce :wink: Ja sądzę, że chyba jeszcze jest. Jeśli zajdzie potrzeba zasady wytłumaczę bez obaw.
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Jednak wrócę do tworzenia list do wieloosobowych gier. Ale to dopiero za dwa tygodnie.
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

dasilwa pisze:W Antike może grać 6 osób, więc jeśli chce Ci się przebrnąć przez posty o RPG i policzyć ile osób się zgłosiło to łatwo otrzy,asz odpowiedź czy jest jeszcze miejsce Wink
Chyba nie mam tyle samozaparcia :wink: Listy pisane boldem są bardzo dobre. Sam mam ochotę na Warrior Knights, twoczyć listy nie będę bo moja obecność nie jest 100% - owa. Najwyżej przy następnej okazji.
Awatar użytkownika
blazej
Posty: 483
Rejestracja: 06 lut 2005, 20:19
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: blazej »

A jednak. Człowiek nie zna swoich możliwości :)

Do Antike doliczyłem się czterech osób: Dasilwa, Geko, Leo, Pędrak.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

dasilwa pisze:Jeśli zajdzie potrzeba zasady wytłumaczę bez obaw.
Ja poproszę o krótkie tłumaczenie. Instrukcję przeczytałem ale chciałbym sobie jeszcze wszystko ułożyć widząc rozłożoną grę.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
ODPOWIEDZ