(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Dzięki za wczorajszego Wallensteina. Grało mi się nadzwyczaj przyjemnie, ta gra ani o jotę nie traci w moich oczach w kolejnych rozgrywkach. Gratuluję triumfu nowicjuszowi - sillue, który utrzymał prowadzenie z pierwszego roku mimo zbliżającej się pod koniec watahy innych graczy :) Z drugiej strony skali gracz z trzema prowincjami (zgadnijmy kto zaraz będzie pisał, że był 'prawie, już blisko, gdyby wyszedł jeszcze ten jeden rzut i klocuszek co wypadł krzywo z wieży nie wypadł krzywo, no i mucha co przeleciała i zdekoncentrowała, a do tego ten wredny sąsiad nie zaatakował, to ta osoba byłaby tylko 6 i ćwierć punktu za osobą, która była szansę być trzecia gdyby nie była czwarta' :mrgreen: )
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5833
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 408 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: KubaP »

jax pisze:Dzięki za wczorajszego Wallensteina. Grało mi się nadzwyczaj przyjemnie, ta gra ani o jotę nie traci w moich oczach w kolejnych rozgrywkach. Gratuluję triumfu nowicjuszowi - sillue, który utrzymał prowadzenie z pierwszego roku mimo zbliżającej się pod koniec watahy innych graczy :) Z drugiej strony skali gracz z trzema prowincjami (zgadnijmy kto zaraz będzie pisał, że był 'prawie, już blisko, gdyby wyszedł jeszcze ten jeden rzut i klocuszek co wypadł krzywo z wieży nie wypadł krzywo, no i mucha co przeleciała i zdekoncentrowała, a do tego ten wredny sąsiad nie zaatakował, to ta osoba byłaby tylko 6 i ćwierć punktu za osobą, która była szansę być trzecia gdyby nie była czwarta' :mrgreen: )
A zasady nie były ciut inne niż ten tajemniczy ktoś sądził? :D
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

Z tego co pamiętam Jacku, większą stratę miałeś do lidera,niż przewagę nad tym ktosiem.
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: sillue »

Dzięki za przygarnięcie, miło wreszcie nie dostać bęcków 8)

Gra rewelacyjna, mimo, że drugi rok upłynął pod hasłem "lać lidera" :lol:
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

staszek pisze:Z tego co pamiętam Jacku, większą stratę miałeś do lidera,niż przewagę nad tym ktosiem.
Zgadza się, mógłbym pisać o wybitnie pechowych remisach których doświadczyłem najbardziej ze wszystkich graczy (-> spalone prowincje) albo że gdy miałem dużą przewagę w walce to wygrywałem ledwo, z ogromnymi stratami a gdy miałem lekką, to przegrywałem (cholerna wieża) i fakt - irytowało mnie to - choć teraz już o tym zapominam, ale nie wiem jaki to ma związek z 'tajemniczym ktosiem'. Aha, chyba taki że straciłbym go z pola widzenia na listwie punktacji 8)
KubaP pisze:A zasady nie były ciut inne niż ten tajemniczy ktoś sądził? :D
Tylko raz 'ktoś' coś zapomniał i się zagalopował 8) Bez znaczenia w zasadzie, bo i tak byłby kontraatak na ktosia. Obyło się za to bez cofania ruchów 8) Nie zapomnę autentycznej ulgi na twarzach współgraczy, gdy oświadczyłem że tylko żartowałem pozwalając ktosiowi cofnąć ruch wykonany daleko wstecz 8)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Andreus »

Ja rownież dziękuję za Wallensteina, jaka była kolejność na miejscach 2-4?
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9461
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: MichalStajszczak »

jax pisze:Zanim Cię dopuścimy do rozgrywki będzie szybki test - 3 krótkie pytania, polegniesz na chociaż jednym, wypadasz [Spalę już jedno z szykowanych pytań: kiedy i gdzie urodził się Wallenstein? ]
Jakie były dwa pozostałe pytania? :mrgreen:
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: jax »

Andreus pisze:Ja rownież dziękuję za Wallensteina, jaka była kolejność na miejscach 2-4?
Drugi nahar, ładnie podgonił lidera.
Trzeci ja, czwarty Ty i piąty staszek.
MichalStajszczak pisze:
jax pisze:Zanim Cię dopuścimy do rozgrywki będzie szybki test - 3 krótkie pytania, polegniesz na chociaż jednym, wypadasz [Spalę już jedno z szykowanych pytań: kiedy i gdzie urodził się Wallenstein? ]
Jakie były dwa pozostałe pytania? :mrgreen:
Nie wiem jak staszek uczył się w szkole (normalnie uczeń wykorzystuje okazje i podpowiedzi), natomiast gdy zadałem mu zdradzone wcześniej pytanie face to face, to widząc bezbrzeżną niewiedzę w jego oczach (i słysząc wymamrotane nie na temat 'a kiedy urodził się shogun?' :lol: ), zrezygnowałem z kolejnych :wink:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1347
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: nahar »

Ja byłem drugi, trzeci był jax, ty chyba 4, a staszek 5. Nie jestem pewien - wiem tylko, że mi zabrakło 4 pkt do zwycięzcy i miałem najwięcej budynków - 9.

Dziękuję za grę, bardzo mi się podobała. Jest fajniejsza niż Shogun, a na pewno bardziej do mnie przemawia. Wolę wojnę 30-letnią niż wojny domowe w Japonii przełomu XVI i XVII wieku.

Dodatek z dworem całkiem dobrze wypadł wbrew moim obawom.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9461
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: MichalStajszczak »

nahar pisze:a staszek 5
jax pisze:Nie wiem jak staszek uczył się w szkole (normalnie uczeń wykorzystuje okazje i podpowiedzi), natomiast gdy zadałem mu zdradzone wcześniej pytanie face to face, to widząc bezbrzeżną niewiedzę w jego oczach, zrezygnowałem z kolejnych
Czy jedno z drugim mogło mieć jakiś związek? :wink:
Ostatnio zmieniony 21 wrz 2013, 15:29 przez MichalStajszczak, łącznie zmieniany 1 raz.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

To może w końcu coś powiem :)
Jeśli chodzi o pytanie-oczywiście nie potraktowałem go poważnie-mało mnie interesuje historia XVII wiecznych Niemiec-domyślałem się,że grających również niewiele i wątpiłem czy ktoś umiałby zweryfikować moją odpowiedź-stąd nieprzygotowanie. Jak widać byłem w błędzie.
O Szogunie wspominałem raczej pisemnie w wątku, z tego co pamiętam.
Co do bitew przegrywanych jedną kostką, lub spalonych prowincji-miałem takie wszystkie( poza jedną).
Ruchu( idiotycznego oczywiście, chyba najbardziej ze wszystkich jakie widziałem ostatnio-wynikającego z zapomnienia jednej z reguł, nie przeczę) cofać wcale nie chciałem, więc Jacku jak pamiętasz, sam wyszedłeś z taką propozycją, oczywiście dla mnie od początku żartobliwą.
Poza tym jak myślę wszyscy wiemy, atakowanie( lub nie) kościołów w ostatniej rundzie, też mogło sporo zmienić w punktacji końcowej.
Niemniej jednak dziękuję za grę-niestety trochę przydługą jak na moje standardy, i o ile jeden ze spowalniaczy przekuł to na wynik, to drugi już niezupełnie.
Awatar użytkownika
nahar
Posty: 1347
Rejestracja: 24 sty 2005, 21:11
Lokalizacja: Warszawa....teraz
Has thanked: 125 times
Been thanked: 86 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: nahar »

Czyli wygląda na to, że trzeba sprawdzić czy jest korelacja między wiedzą historyczną gracza, a jego miejscem.

Nie wiem nic w tej kwestii o zwycięscy, ale ja nie da się ukryć: skończyłem historię. Czyli korelacja będzie jeśli kolega sillue jest np dr historii, albo pisarzem powieści historycznych :D

Ciekawy jestem jaki był procent odstających od normy wyników bitew. Wg mnie mechanizm wieży daje wyniki, które mają rozkład normalny przy dużej próbie. Czyli to moje zwycięstwo nad staszkiem w obronie (5:2 - na korzyść staszka) było po prostu odstające.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9461
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: MichalStajszczak »

nahar pisze:Ciekawy jestem jaki był procent odstających od normy wyników bitew. Wg mnie mechanizm wieży daje wyniki, które mają rozkład normalny przy dużej próbie. Czyli to moje zwycięstwo nad staszkiem w obronie (5:2 - na korzyść staszka) było po prostu odstające.
Nie wiem, jakie są zasady wrzucania kostek do wieży w Wallensteinie, ale nie wydaje mi się, żeby miał tu zastosowanie rozkład normalny. Prawdopodobieństwo takiego wyniku walki, jaki był w partii, można zapewne bez problemu policzyć i myślę, że nie będzie wcale takie małe. Zaskakujące by było dopiero, gdyby kilka kolejnych walk przy popdobnym stosunku sił dało niespodziewany rezultat.
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: sillue »

nahar pisze:Czyli wygląda na to, że trzeba sprawdzić czy jest korelacja między wiedzą historyczną gracza, a jego miejscem.

Nie wiem nic w tej kwestii o zwycięscy, ale ja nie da się ukryć: skończyłem historię. Czyli korelacja będzie jeśli kolega sillue jest np dr historii, albo pisarzem powieści historycznych :D
Będąc dumnym posiadaczem wykształcenia biologicznego, mogę podywagować o wyższości jajka nad historią pochodzenia kury... :-)
A co do mechanizmu działania wieży sprawdza się jedna z najstarszych zasad biologii: w naturze nic nie ginie...
Sporo, jak się okazało na koniec gry, mieliśmy dezerterów pochowanych w owej wieży...
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: schizofretka »

nahar pisze: Ciekawy jestem jaki był procent odstających od normy wyników bitew. Wg mnie mechanizm wieży daje wyniki, które mają rozkład normalny przy dużej próbie. Czyli to moje zwycięstwo nad staszkiem w obronie (5:2 - na korzyść staszka) było po prostu odstające.
Pytanie ile ich było w wieży...
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
fistan
Posty: 62
Rejestracja: 03 lip 2011, 11:33
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: fistan »

Hej
Jak zapewne wiecie w najbliższą niedzielę na Stadionie Narodowym odbędzie się wielka rodzinna impreza planszówkowa "Planszówki na narodowym".
Może są wśród Was osoby, które mają czas i chęć wesprzeć nas jako wolontariusze w organizacji tego wydarzenia.
Potrzebujemy około 10 dorosłych osób, które wspomogą nas w sobotę w rozstawianiu wszystkiego na stadionie (stoły i krzesła rozstawi "stadion") i w niedzielę w nadzorowaniu młodych wolontariuszy,we wszelkich innych sprawach wynikłych no i zwinięciu wszystkiego po imprezie.
Jeśli jest ktoś chętny prosimy o kontakt z Renatą Korolczuk (r.korolczuk@rozwinsie.org.pl).
Dziękuję i pozdrawiam
Jerzy Zambrowski (Fistan)
Stowarzyszenie "Rozwiń się"
http://www.rozwinsie.org.pl
http://www.planszowkinanarodowym.org.pl
http://www.facebook.com/planszowkinanarodowym
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: dasilwa »

Na Andean Abyss niestety nie udało się zebrać ekipy :( To może ktoś się skusi na A Distant Plain albo Cuba Libre, które właśnie listonosz mi przyniósł świeżutkie i pachnące? Proszę o info czy ktoś chętny bo nie wiem czy mam już zaczynać zgłębiać instrukcję. Pytanie, którą na pierwszy rzut?
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: staszek »

Chętnie zagram w obie, ale bardzej w Cuba Libre-w tym tygodniu jednak mnie nie będzie, więc jak masz odpalać to Afganistan :)
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: dasilwa »

staszek pisze:Chętnie zagram w obie, ale bardzej w Cuba Libre-w tym tygodniu jednak mnie nie będzie, więc jak masz odpalać to Afganistan :)
Dlaczego. Nic nie zaszkodzi jak dwa razy pod rząd przyniosę to samo.
czmielon
Posty: 165
Rejestracja: 11 sty 2009, 23:29

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: czmielon »

Ja zagram jeśli wyjaśnisz zasady, może być Afganistan
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Przemekk »

Będę jak zawsze 17:15, otwarty na propozycje, choć jak wiadomo wolę starsze tytuły niż nowości. Mogę wziąć ze sobą R4TG, Acquire, Wysokie Napięcie albo Automobile.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: sillue »

hej,

będę z Dziedzictwem, mogę tłumaczyć, w Wysokie też chętnie zagram...
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Macek »

dasilwa pisze:Na Andean Abyss niestety nie udało się zebrać ekipy :( To może ktoś się skusi na A Distant Plain albo Cuba Libre, które właśnie listonosz mi przyniósł świeżutkie i pachnące? Proszę o info czy ktoś chętny bo nie wiem czy mam już zaczynać zgłębiać instrukcję. Pytanie, którą na pierwszy rzut?
Ja chętnie dołączę do ADS lub CL. W AA grałem kilka razy więc mechanikę ogarniam ale raczej nie będę miał czasu przeczytać instrukcji do tych nowości. O której ewentualny start?
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: Vandal »

Ja na oba bym był chętny. AA z Mackiem pare razy graliśmy i z tego co patrzyłem 3/4 mechaniki w serii się nie zmienia.
W Agresorze mógł bym być 17.30.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Piątek Inżynieria Środowiska PW

Post autor: dasilwa »

Chciałbym zacząć najpóźniej o 16 ponieważ pierwsza gra może trwać trochę dłużej niż przewidywane 3h. Liczę, że to będzie 4h + jeszcze tłumaczenie zasad także 17.30 to za późno moim zdaniem. O ile się nie mylę salę trzeba zamknąć o 21.30.
Czytam zasady Cuba Libre.

Jest też kwestia klucznika. Ostatnio byłem umówiony na 16 a pierwszy klucznik przyszedł na 17. Czy jakiś klucznik wybiera się wcześniej w ten piątek?
ODPOWIEDZ