(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Macek
Posty: 358
Rejestracja: 16 sty 2012, 00:25

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Macek »

Losowość w TTA może być frustrująca zwłaszcza jeżeli chodzi o karty militarne. Jak ci nie podejdą taktyki to zanim doczekasz się czegoś ciekawego to zazwyczaj zostaniesz zamieciony z planszy. Kulturę, żarówki czy produkcję zawsze można jakoś zastąpić a wojsko już gorzej.
Safari
Posty: 130
Rejestracja: 11 mar 2006, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Safari »

Czy są jakieś preferencje co do rozgrywek w najbliższy poniedziałek?
Awatar użytkownika
SuperTramp
Posty: 75
Rejestracja: 16 mar 2012, 22:10
Lokalizacja: Bełchatów

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: SuperTramp »

Powinienem być o 17.00. Chętny na cokolwiek:)
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1192
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 259 times
Been thanked: 295 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: siepu »

Będę o 17 z Age of Steam.
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: l.a.d »

Będę około 18 zapewne (mam nadzieję że nie później). Mam na wszeli wypadek ze sobą Zimną Wojnę. Ale z chęcią usiądę do jakiejś cięższej ekonomicznej wieloosobówki.
Greed, for lack of a better word, is good.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Wczoraj parę rzeczy się okazało :
- Nefertiti fajne jest i nie nudzi się ;)
- jednak istnieje próg nasycenia się 7 Wonders ;)
- muzyka Beatlesów jest najlepszą muzyką ze wszystkich towarzyszącą graniu ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

jax pisze:Wczoraj parę rzeczy się okazało :
- Nefertiti fajne jest i nie nudzi się ;)
- jednak istnieje próg nasycenia się 7 Wonders ;)
- muzyka Beatlesów jest najlepszą muzyką ze wszystkich towarzyszącą graniu ;)

Okazało się jeszcze parę innych rzeczy: :P

- suwmiarka może być przydatnym narzędziem na wyposażeniu gracza planszowego :lol:
- nie siadać obok Jaxa w 7 Wonders i zwycięstwo w kieszeni :twisted:
- muszę sprawdzić słuch / podzielność uwagi (Beatlesi wczoraj lecieli?) :shock:
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

sillue pisze: - suwmiarka może być przydatnym narzędziem na wyposażeniu gracza planszowego :lol:
Przez dłuższą chwilę zastanawiałem się o co chodzi... Ale faktycznie, masz rację :)
I nie gralismy w bitweniaki, Wings of War, X-Winga etc. jakby ktoś pytał.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: l.a.d »

Bardzo dziękuję za wczorajsze Age of Steam. Po 18xx, Steamie, w końcu poznałem ten szlachetny i zasłużony tytuł. I nie zawiódł mnie. To po prostu bardzo dobra gra! Co więcej razem z Darkiem możemy się czuć moralnymi zwycięzcami wczorajszych rozgrywek. Co prawda zajeliśmy miejsca 3 i 4 (jak przystało na debiutantów), ale tylko nasza łaskawość powoliła wygrać doświadczonym graszom: staszkowi 1 miejsce, który o 1/3 punktu wyprzedził siepu.
Nasz łaskawość polegała na tym, że w pierwszej partii najpierw staszek, później siepu zbankrutowali już w I turze. I postanowiliśmy zagrać jeszcze raz nie dogrywając rozpoczętej partii po prostu we dwóch do końca - chłopaki by się wtedy trochę wynudzili :lol:
Greed, for lack of a better word, is good.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

l.a.d pisze: I postanowiliśmy zagrać jeszcze raz nie dogrywając rozpoczętej partii po prostu we dwóch do końca - chłopaki by się wtedy trochę wynudzili :lol:
Ja bym dograł :) Za błędy należy płacić :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Jeśli chodzi o pierwszą grę AoS a to zbankrutowaliśmy obydwaj z siepu w pierwszej rundzie(ale zostało nam odpuszczone),a siepu jeszcze dodatkowo w drugiej ;)
Myślę,że trochę przez specyfikę mapy(południowa Ameryka).
Co do The Beatles, to rzeczywiście w tle był grany, o ile mnie ucho nie myli tzw. czerwony składak czyli The Beatles 1962-1966( prawdopodobnie w wersji z kompa więc nie do sprawdzenia :lol: ).
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Dzięki za wczorajsze rozgrywki.
Najpierw Tezeusz w trybie eksperymentalnym - 4-osobowym bez teamów, czyli teoretycznie najbardziej podatnym na brak kontroli. Prawdę powiedziawszy nie czułem tego braku (o dziwo), coś tam daje się przewidywać (z drugiej strony miałem 'łatwych w obsłudze' marinesów, więc to może też miało wpływ). Piotrsmu był przeciwnego zdania - wg niego była słaba kontrola. Jednak dochodzę do wniosku, że ja ją widzę (nawet w grze 4-osobwej), bo mam parę partii na koncie i jakieś tam doświadczenie. Często też dostrzegałem sytuacje, że ktoś optymalizuje wyłącznie pod siebie, nie patrząc że innym robi 'wystawkę' (sam je dostawałem). Tak się w tę grę nie gra. Trzeba być czujnym na absolutnie wszystko, sam się łapałem na tym, że przewidziałem x ruchów rywali i nie wykonałem w związku z tym x ruchów, ale zapomniałem o x+1 mozliwości i jednak głupią wystawkę robiłem - mimo pewnej praktyki. Po prostu gra premiuje doświadczenie i wynikający z tego dobry ogląd sytuacji na planszy. Trzeba się do sposobu postrzegania planszy i tego co się na niej wydarzy dostosować.
Tym niemniej 0 punktów zdobytych przez naukowców GrzeLa daje do myślenia :)

Drugim daniem było Fabrik der Traume herr Doctora. Stara dobra gra licytacyjna. Każde studio wyprodukowało 4 filmy. Triumfował siepu, któremu sukces zapewniła ultra-super-produkcja z gatunku 'Entertainment' ('Dziesięć przykazań'?). Zgranęła aż 3 nagrody. Ja się uplasowałem na drugiej pozycji. Miałem bardzo szeeerokie kontakty wśród aktorów a przede wszystkim aktorek i na 2 polach imprezki mogłem przebierać w potrzebnych mi do filmu elementach. Często kończyło się na tym że aktorki zapoznawały mnie z kolejnymi aktorkami ;) Ostra walka trwał o zrobienie najgorszego filmu - GrzeL w tym celu wynajął nawet aktora o nazwisku Knizia (ujemne punkty do filmu), ale z trudem udało mi się przeważyć (i łyknąć 10VP) dzięki roszadom w jednym z filmów - zepsułem genialne efekty specjalne (zastąpilem fajerwerki kapiszonami i użyłem kartonowych krzywo wyciętych postaci) i nawet wyrzuciłem przeciętną aktorkę żeby zatrudnić beznadziejną. Z drugiej strony moje filmy z dziedziny dramatu i rozrywki okazały się bardzo fajne :)
Dalej był GrzeL i piotrsmu. Ten ostatni zapamiętany w kinematografii za taśmową produkcję naparwdę przeciętnych filmów :)

Na zakończenie Tezeusz, tym razem 3-osobowy. Z uporem maniaka będę testował tryby >2-osobowe żeby udowodnić (co najmniej sobie ;) ) że są grywalne :)
Tym razem triumf Alienów GrzeLa, którzy za szybko wyszli na mocne prowadzenie i dowieźli je do końca. Jestem w miarę zadowolony z moich Szaraków, którzy ostatecznie byli tylko o 1 pkt. za. Dobry performance Naukowców i Szaraków zawsze będzie mnie cieszył, gdyż dla niedoświadczonego oka wyglądają oni na frakcje, którym jest (znacznie) ciężej niż militarnym Marinesom i Alienom.

Ogólnie jeśli chodzi o Tezeusza, to mam - pozytywny - zamęt w głowie. Na pewno trzeba _znacznie_ więcej testów, o co chyba nie będzie trudno zważywszy na umiarkowany (świetnie dobrany, moim zdaniem) czas rozgrywki. O sprzedaży nie ma mowy ;)

EDIT: Poczytałem po fakcie karty z preordera modyfikujące stację kosmiczną na której przebiega rozgrywka. Trzeba grać koniecznie z nimi - DUŻE urozmaicenie.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
l.a.d
Posty: 191
Rejestracja: 10 sty 2012, 01:31
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: l.a.d »

Wczoraj niestety mało satysfakcjonujący wieczór pod względem rozgrywek. Tylko 1 partia w Tezeusza. Niestety zdecydowanie nie mój to klimat. Gra chaotyczna, mało interesująca - jakoś mnie mechanika nie porywa. Chodzimy w kółko i... znowu chodzimy w kółko... i znowu chodzimy w kółko... Jak w przedszkolu :?

Ale za to po rozgrywce odbyłem interesującą rozmowę z Jaxem. Dzięki za podrzucenie kilku tytułów do sprawdzenia. To był najlepszy element wczorajszego wieczoru.
Greed, for lack of a better word, is good.
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

jax pisze: Poczytałem po fakcie karty z preordera modyfikujące stację kosmiczną na której przebiega rozgrywka. Trzeba grać koniecznie z nimi - DUŻE urozmaicenie.
no normalnie zupełnie przypadkowo mam je w posiadaniu :P
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

sillue pisze:no normalnie zupełnie przypadkowo mam je w posiadaniu :P
Też je posiadam i jeśli nie pojawią się w szerszej sprzedaży, to będę czuł, że nie przepłaciłem w preorderze ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

jax pisze:
sillue pisze:no normalnie zupełnie przypadkowo mam je w posiadaniu :P
Też je posiadam i jeśli nie pojawią się w szerszej sprzedaży, to będę czuł, że nie przepłaciłem w preorderze ;)
oj przepłaciliśmy obaj :P

jak zniszczą matryce, to się nie pojawią :lol:
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Andreus »

W poniedziałek będę mógł być już od około 15. Czy ktoś chciałby tak wcześnie zacząć?
Będę chciał zagrać w Caverne, ale nie wiem na którą godzinę gra dotrze na miejsce. Coś na pewno jeszcze wezmę ze sobą.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 56 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: GrzeL »

Andreus pisze:W poniedziałek będę mógł być już od około 15. Czy ktoś chciałby tak wcześnie zacząć?
Będę chciał zagrać w Caverne, ale nie wiem na którą godzinę gra dotrze na miejsce. Coś na pewno jeszcze wezmę ze sobą.
Podejrzewam, że na 15 mógłbym być, ale szczegóły to napiszę na PW.

W Caverne też chętnie zagram, tylko pytanie powinno brzmieć, kiedy przyjdzie właściciel Caverny, żeby wytłumaczyć.
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Andreus »

GrzeL pisze:
Andreus pisze:W poniedziałek będę mógł być już od około 15. Czy ktoś chciałby tak wcześnie zacząć?
Będę chciał zagrać w Caverne, ale nie wiem na którą godzinę gra dotrze na miejsce. Coś na pewno jeszcze wezmę ze sobą.
Podejrzewam, że na 15 mógłbym być, ale szczegóły to napiszę na PW.

W Caverne też chętnie zagram, tylko pytanie powinno brzmieć, kiedy przyjdzie właściciel Caverny, żeby wytłumaczyć.
Właścicielem będę ja, w poniedziałek będę czekać na dostawę :)
A w międzyczasie chętnie w coś zagram
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

sporo z nas będzie czekać na dostawcę :lol:
jak się doczekamy to wybór będzie, mam wrażenie, przygniatający (moje danie główne to Amerigo)
postaram się dotrzeć jak najwcześniej, może uda się wybadać planowany termin dostaw 8)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Dokładnie, wybór przygniatający. Zadecyduje co kto przeczyta i będzie w stanie wytłumaczyć.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

jax pisze:Dokładnie, wybór przygniatający. Zadecyduje co kto przeczyta i będzie w stanie wytłumaczyć.
mam wrażenie, że wszyscy kują zasady :lol:

albo ja tylko taki matoł jestem :roll:
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: piotrsmu »

też czekam na swoją caverne, jestem wstanie wytłumaczyć zasady już od 2 tygodni.
postaram się rano iść do pracy żeby być w chwili jak najwcześniej możliwe że nawet o 15.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

sillue pisze:albo ja tylko taki matoł jestem :roll:
luzik, ja nie planuję czytać :)
jak będę miał pudło, to może poczytam
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 407 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Panowie, Wy się na Amerigo szykujcie, a nie jakiegoś Rosenberga ;)
ODPOWIEDZ