(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

staszek pisze:Może przyjdę Marcin, a co możesz przynieść z Essen(najchętniej coś czego nie znam) ?
Szkoda, że już Lost Legends sprzedane, mógłbyś się zapoznać.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

jax pisze:
staszek pisze:Może przyjdę Marcin, a co możesz przynieść z Essen(najchętniej coś czego nie znam) ?
Szkoda, że już Lost Legends sprzedane, mógłbyś się zapoznać.
:mrgreen:
Dopisuję zatem z mojej listy widocznej w podpisie.
Safari
Posty: 130
Rejestracja: 11 mar 2006, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Safari »

Ja będę między 17 a 18. Może uda się do dołączyć do jakieś miksa po skończeniu Tomorrow
Awatar użytkownika
Cin
Posty: 822
Rejestracja: 17 wrz 2007, 01:19
Lokalizacja: Warszawa, czasem Kielce
Has thanked: 4 times
Been thanked: 31 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Cin »

staszek pisze:Może przyjdę Marcin, a co możesz przynieść z Essen(najchętniej coś czego nie znam) ?
jeszcze nie wiem do czego mi się uda instrukcje ogarnąć
Safari
Posty: 130
Rejestracja: 11 mar 2006, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Safari »

Ja będę między 17 a 18. Może uda się do dołączyć do jakieś miksa po skończeniu Tomorrow
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vandal »

Wszystkich uczulam że jutro różne dziwaki maszerują po mieście, zerknijcie żeby nikt potem nie obudził się z godzinnym opóźnieniem.
http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... l#TRrelSST
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Cin pisze:
staszek pisze:Może przyjdę Marcin, a co możesz przynieść z Essen(najchętniej coś czego nie znam) ?
jeszcze nie wiem do czego mi się uda instrukcje ogarnąć
Zaktualizuj bgg bo nie wiem co Ci podpowiedzieć :)
piotrsmu
Posty: 441
Rejestracja: 17 cze 2010, 01:27

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: piotrsmu »

Będę na 15, z tego Esen mam tylko Caverne, mogę też zabrać coś krótszego żeby zsynchronizować z tymi co przyjdą trochę później: Netrunner, Alien Frontiers.
Jak ktoś ma jakieś preferencje to niech zgłosi do 14:45.
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 407 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Szanowni, nieprzewidziane okoliczności nie pozwolą mi z Wami zagrać, ALE przywiozę Tomorrow na 15:00 do Chwili, jeśli ktoś podejmie się wytłumaczenia zasad (wiem, że fretka i Vandal je czytali). No i tym samym sebastianbl wchodzi na listę na moje miejsce.
Salvadore21

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Salvadore21 »

Poproszę zreasumować:)

Gdzie i o której grywacie?
jest 160 stron:)))

Chwila na Ogrodowej jeśli dobrze zrozumiałem? godz 15sta?
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Salvadore21 pisze: Chwila na Ogrodowej jeśli dobrze zrozumiałem?
Zgadza się.
Salvadore21 pisze: godz 15sta?
Dziś 15:00, ale przeważnie od 17:00 (czasem pojedynczy gracze pojawiają się już od 16:00)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Salvadore21

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Salvadore21 »

co jest na stanie?
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vandal »

KubaP pisze:Szanowni, nieprzewidziane okoliczności nie pozwolą mi z Wami zagrać, ALE przywiozę Tomorrow na 15:00 do Chwili, jeśli ktoś podejmie się wytłumaczenia zasad (wiem, że fretka i Vandal je czytali). No i tym samym sebastianbl wchodzi na listę na moje miejsce.
Ja i Macek 100% wpadamy, ja mogę ogarnąć wszystko. Na YT jest też dobry tutorial
http://www.youtube.com/watch?v=A5Ejkovf2qg#t=0
Fretka, Silue, Jax, Seba - dalej w grze?
Salvadore21 pisze:co jest na stanie?
To co się przyniesie, w Chwili nic nie ma.
Awatar użytkownika
sillue
Posty: 468
Rejestracja: 18 kwie 2012, 14:23
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 3 times
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sillue »

Vandal pisze: Fretka, Silue, Jax, Seba - dalej w grze?
jestem ok 15:00
sebastianbl1
Posty: 182
Rejestracja: 28 lip 2008, 11:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sebastianbl1 »

ja tez
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

zawsze na posterunku.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 407 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

No panowie, niech ktoś się pokusi o jakąś relację...
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

KubaP pisze:No panowie, niech ktoś się pokusi o jakąś relację...
Tomorrow fajne, chociaż dupy jakoś nie urywa. Raczej niszowa pozycja typu 'mamy 6 osób i 1.5h a chcemy zagrać w dyplomację na mapie'. Chyba wszystkim się dość podobało ale na 'zagrać u kolegi'. Niemniej pewnie będę zbierał chętnych na za tydzień ;)

A w kategorii niusa, który Ciebie totalnie nie interesuje i nikogo specjalnie nie zaskoczy, to dodatek do petzów jest tak dobry jak podstawka. Podobnie jak dodatek do Dungeon Lords ułatwia trochę rozgrywkę poprzez dodanie większej liczby opcji i potencjalne jej wydłużenie. W przeciwieństwie do DL, można jednak spokojnie grać w samą podstawkę tylko z nowymi elementami dodatku (zwłaszcza zwierzaki są boskie!), bez planszy czarnego rynku. No i da się w miarę spokojnie wreszcie pobić barierę 100p.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 407 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

schizofretka pisze:
KubaP pisze:No panowie, niech ktoś się pokusi o jakąś relację...
Tomorrow fajne, chociaż dupy jakoś nie urywa. Raczej niszowa pozycja typu 'mamy 6 osób i 1.5h a chcemy zagrać w dyplomację na mapie'. Chyba wszystkim się dość podobało ale na 'zagrać u kolegi'. Niemniej pewnie będę zbierał chętnych na za tydzień ;)

A w kategorii niusa, który Ciebie totalnie nie interesuje i nikogo specjalnie nie zaskoczy, to dodatek do petzów jest tak dobry jak podstawka. Podobnie jak dodatek do Dungeon Lords ułatwia trochę rozgrywkę poprzez dodanie większej liczby opcji i potencjalne jej wydłużenie. W przeciwieństwie do DL, można jednak spokojnie grać w samą podstawkę tylko z nowymi elementami dodatku (zwłaszcza zwierzaki są boskie!), bez planszy czarnego rynku. No i da się w miarę spokojnie wreszcie pobić barierę 100p.
Odpowiadając jedynie na interesującą część tego posta - pisz mnie na Tomorrow za tydzień ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

Wczoraj konkretne rzeczy udało się przetestować:

- najpierw 6-osobowy Tomorrow. Zgodnie z moimi przewidywaniami gra w miarę szybka, kompaktowa i o nadzwyczaj 'czystych' przepisach. Graliśmy pierwszy raz i jeszcze szlifowaliśmy przepisy, bo każdy coś tam wiedział i dopowiedział, więc może nie było szybko na poczatku, ale rozkręciło się i poszło.
W grze musimy odchudzić populację przeludnionego świata. Robimy to głównie bronią chemiczną i atomówkami chroniąc oczywiście nasz ojczysty naród. Można jeszcze najeżdżać militarnie neutrali (ale tylko ich ich). W dużym skrócie - wygrywa ten kogo ludzi i kontrolowanych przez niego neutrali najwięcej przeżyło + ile sam zanihilował (czytaj: na ile przyczynił się do dobra świata).
Szybki ruch (wybór z prostych, klarownych opcji), szybka tura (2 akcje na gracza), trochę blefu i wyczekiwania, trochę kalkulacji gdzie opłaca się uderzyć, trochę krzyżowania szyków/dopalania akcji dzięki kartom specjalnym które można zyskiwać przez np. bycie Cyber-leaderem i to w skrócie cała gra.
Jeśli mamy 1,5h i ochotę na nawalankę na mapie, to lepszy tytuł nie przychodzi mi w tym momencie do głowy. Tym niemniej 'zagram, raczej nie kupię', takie stanowisko dominowało w pogrowych wypowiedziach.

- 3 partyjki w Coup. Wg niektórych 'najlepsza (lekka?) gra Essen'. Może i tak, choć nie dla mnie. Nasycenie blefu w tej grze wynosi 99%. Wolę tytuły gdzie nie przekracza 75% ;)

- no i na koniec rodzynek - 5-osobowe Nations. Graliśmy tylko z kartami podstawowymi. Gra jest świetna i okazała się (na szczęście) taka jak się spodziewałem/liczyłem że będzie: w sensie ogólnej mechaniki, ciężkości, satysfakcji z rozgrywki. Poziom główkowania i wzajemnych współzależności wprawdzie niższy niż w TtA, ale Nations jest też krótsze przy tej samej liczbie graczy (wg Seby np. 1h w 2 graczy). Jest dobrze, warto mieć i grac zarówno w Nations jak i TtA. Dla mnie na razie 8/10 (czyli jednak niżej niż TtA ;) ).
Wczoraj jedyny minus to dlugi czas rozgrywki przy 5 graczach, dlatego w tym trybie grał nie będę. Nie dzieje się w Nations wystarczająco dużo żeby usprawiedliwić 3h+ grę (po 3h zbyt mechanicznie się robi). Optimum to powinny być 3-4 osoby. I jeśli za kazdym razem będą to 2h w takim składzie, to nie będę miał do Nations żadnych zastrzeżeń.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Vandal
Posty: 519
Rejestracja: 21 lut 2012, 10:10
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Vandal »

Dzięki za wczoraj i chyba odniosę się do Jaxa bo w sumie cały czas przy jednym stoliku siedzieliśmy.
Tomorrow - chyba miałem trochę większe oczekiwania do tej gry-głównie współpracy pomiędzy graczami, ale wolał bym jeszcze zagrać w jakimś składzie z którym grałem już w rzeczy takie jak AGOT żeby zobaczyć jak działa w grupie która zna siebie i swoje kłamstwa. Dodatkowo zastanawia mnie jak wygląda balans USA, która startuje z mocnym arsenałem i kartą zdolną bronic ich przed bronią biologiczną.

Coup - drugi raz 30min przy tytule i chyba mam kandydata na filler który wygoni Banga z mojej półki.

Nations - Po pierwszej grze mega pozytywne wrażenia i szansa że przebije TTA w moim prywatnym rankingu. Znana mechanika zarządzania swoim małym państwem, kupowania kart-budynków ze wspólnego toru, wspólny tor militarny i stabilności przydatny przy eventach czy wojnach...Wszystko jednak dużo bardziej dynamiczne, nie czeka się 10min aż ruch wróci do siebie, każdy robi po jednej małej akcji w kółeczku, co daje też lepszą kontrolę i możliwość psucia cudzych planów.
Jax co do czasu gry - zagraliśmy w 3.5h w 5 osób z tłumaczeniem, więc to dla mnie akurat plus, wiedząc po ile TTA potrafi się ciągnąć. :)

Przy okazji - Nations tak jak zauważyłem źle graliśmy z Eventami - Stability nie neguje ich efektów, a dodatkowo też grając na 5 osób powinniśmy grać z zasadą że dobre rzeczy spotykają też miejsce drugie na danym tracku, a te złe również miejsce 4te.
Salvadore21

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Salvadore21 »

Witam Panowie (i Panie <?>)

gracie może w coś dzisiaj?
Nic z sobą nie wezmę, bo jestem już w pracy, ale I wonder now czy coę dzieje dziś ciekawego:0
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5831
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 407 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: KubaP »

Salvadore21 pisze:Witam Panowie (i Panie <?>)

gracie może w coś dzisiaj?
Nic z sobą nie wezmę, bo jestem już w pracy, ale I wonder now czy coę dzieje dziś ciekawego:0
W czwartki granie jest w BUW-ie.
Awatar użytkownika
sipio
Posty: 1141
Rejestracja: 15 cze 2008, 21:38
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: sipio »

Szukam trzech śmiałków na Expedition: Northwest Passage na najbliższy poniedziałek.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Jacyś chętni na Tomorrow o 18.15?
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
ODPOWIEDZ