Zimna Wojna / Twilight Struggle (Ananda Gupta, Jason Matthews)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
prezestomek
Posty: 435
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: prezestomek »

no budzo gratulacje, plan osiągnięty ;)
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: mig »

RaistlinJedyny pisze:Zwracam honor sędziemu, do kontroli regionu nie jest wymagane posiadanie państwa nie-strategicznego.
No proszę. A ja do teraz dałbym sobie rekę uciąć za to, ze jest to konieczne...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: herman »

Mam do oddania jeden komplet bonusowych kart - opłaty brak,ale trzeba do mnie podskoczyć na rewir. Relacja z wyjazdu niebawem ;)
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3410
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Lothrain »

PW
Awatar użytkownika
Czochrun
Posty: 439
Rejestracja: 19 mar 2011, 08:05
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 5 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Czochrun »

Zawsze zadziwiały mnie mistrzostwa w daną grę, w której można... wygrać właśnie tę grę... Trochę dziwne co nie, że kolesie, którzy na pewno mają ZW w swojej kolekcji, naparzają w nią dniami i nocami jada na Mistrzostwa Polski wygrywają i co dostają w nagrodę? Zimną Wojnę.... :lol:
Eruantalon
Posty: 116
Rejestracja: 06 sie 2011, 01:36

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Eruantalon »

Pomijając fakt, ze to trzecia edycja, wiec kompltnie inne wydanie, jak dotąd najlepsze (a Scoring track jak dla mnie lepszy niż w angielskim oryginale), to ja akurat nie miałem kopii dotąd; więc cieszę się, ze ją zdobyłem, a zwłaszcza już z podpisami uczestników na pudełku ; )
Awatar użytkownika
skiper_83
Posty: 161
Rejestracja: 26 lut 2009, 01:42
Lokalizacja: Wyszków

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: skiper_83 »

herman pisze:No przecież jedzie doświadczona ekipa :mrgreen: Zarówno w TSie jak i balecie.Olej tę Łódź i dawaj z nami. Miejsce do kimania się znajdzie jak masz materac.
Herman jak wypadła Wasza ekipa?
Awatar użytkownika
szon
Posty: 125
Rejestracja: 22 sie 2012, 20:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: szon »

To powie ktoś jak z dostępnością tych 2 nowych kart? Sklep internetowy lub stacjonarny w Warszawie.
Awatar użytkownika
kemotix
Posty: 111
Rejestracja: 23 lut 2011, 20:14
Lokalizacja: Bydgoszcz / Poznań / Toruń

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: kemotix »

Można gdzieś zobaczyć zdjęcia elementów i planszy z 3 edycji?
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: herman »

skiper_83 pisze:
herman pisze:No przecież jedzie doświadczona ekipa :mrgreen: Zarówno w TSie jak i balecie.Olej tę Łódź i dawaj z nami. Miejsce do kimania się znajdzie jak masz materac.
Herman jak wypadła Wasza ekipa?
Już pisze co i jak.

Do Krakowa udajemy się w 5 osób, z czego w turnieju wzięło udział 4. Za wielkich prosów się nie uważamy- turniej potraktowaliśmy jako dobry pretekst na wyjazd towarzyski ;) Do Grodu Kraka docieramy w piątek i meldujemy się na Kazimierzu. Dajemy lekko w palnik, ale bez przesady, bo wiemy, że jutro czeka nas turniej. Zawody odbywały się w ramach jakiegoś konwentu fantastyki. Główna impreza nie w naszych klimatach, ale nie przybyliśmy tam przebierać się za Sarumana, a popykać w TSa. Organizacja samego turnieju jak najbardziej w porządku. Sala lekcyjna z kompletem stołów, mini catering, sympatyczna atmosfera. Startujemy o 10. Pierwszą grę dostaje straszny łomot. Gram USA i padam po klasycznym steam rollu ZSRR. W 6 rundzie wpada 5 scoringów (3 u mnie, 2 u przeciwnika) i mogę tylko pogratulowac oponentowi wygranej. Nie było jednak przypadku- kolega był o klasę lepszy. Po meczu pomyślałem sobie, a nie mam się za słabeusza, "Co za robot. Jak tu wszyscy tak grają to skończę z bilansem 0-4.". Później okazuje się, że przegrałem z późniejszym mistrzem Polski...
Gratulacje dla kolegi. Jak przegrywać to z najlepszymi.

Dla mnie rozpoczyna się scenariusz znany z rozgrywek naszej reprezentacji w piłkę nożną. Mecz otwarcia, drugi o wszystko, a trzeci o honor. W drugim losowaniu gracze parowani byli na zasadzie: przegrany z przegranym, wygrany z wygranym. Ilość par jest nieparzysta więc jeden przegrany "szczęśliwiec" trafi na gracza, który wygrał pierwszy pojedynek. Trafia oczywiście na mnie :mrgreen: Spotkanie już znacznie bardziej wyrównane. Niestety z niewiadomych przyczyn (zmęczenie organizmu turniejem w dniu poprzednim ? ;) ) robię idiotyczne błędy. Spotkanie wyrównane z lekkim wskazaniem na przeciwnika, i nie ma się co tłumaczyć. Początek gry dla oponenta. W mid-game nadrobiłem i do 9 rundy balansujemy na granicy 0. Niestety w końcówce przeciwnik odjeżdża, i ostatecznie spotkanie kończy się finalnym podliczeniem gdzie przegrywam 17 punktami. Ja na los nigdy nie zwykłem narzekać, ale okazuje się, ze w tym meczy mierzyłem się z vice-mistrzem Polski...

Zaliczyłem dwie przegrane ( mistrz i vice-mistrz). Limit pechu się wyczerpał. W 3. pojedynku mierzę się z sympatycznym Stephanem. W trzeciej rundzie przeciwnik rzuca na headline Olimpiadę, a ja Duck&Cover. Tak więc zaliczam pierwsze zwycięstwo, ale autentycznie szkoda było, że ten pojedynek zakończył się tak szybko.

W ostatnim meczu los paruje mnie z kolegą z ekipy- Karolem. Spotkanie wyrównane, ale w końcowym podliczeniu wygrywam 20+. Turniej kończę z bilansem 2-2 i lekkim niedosytem, po tym jak dowiedziałem się z kim miałem przyjemność się mierzyć. Co tu jednak ukrywać- gdybym był lepszy to bym chłopaków pokonał.

Ekipa warszawska kończy zawody podobnie:
Herman 2-2
Ryba 2-2
Juras 2-2
Karol 1-3 ( tak na prawdę największy zwycięzca, bo w TSa pierwszy raz zagrał w październiku tego roku)

Jako, że nikt z nas nie załapał się do TOP 4, wieczorem korzystamy w pełni z uroków Kazimierza. W niedzielę poprawiamy i wieczorem meldujemy się w Warszawie. Dziękujemy organizatorom i współgraczom. Na pewno widzimy się za rok!
gracjan
Posty: 20
Rejestracja: 12 wrz 2012, 11:17
Lokalizacja: Wwa

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: gracjan »

Panowie,

Gdzie w Warszawie można zagrać z żywym przeciwnikiem?
Czy jest jakaś liga online?

Wśród znajomych nikt nie gra, a na Vassalu sami PROsi więc nie zawsze jest fajnie...
Vassal 3.1.20 + Twilight-Struggle-Deluxe-3.0.10a.vmod
pietshaq
Posty: 2
Rejestracja: 27 lis 2013, 18:11
Kontakt:

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: pietshaq »

Ja jestem zachwycony :)
Niezależnie od tego, że w drugim dniu dopadł mnie potworny pech w obu partiach i gdyby nie koszmarny błąd przeciwnika w drugiej z nich, nie miałbym nawet III miejsca :) No ale przegrać tylko z Mistrzem to żaden wstyd (nawet dwa razy).

Ze mną można pograć w Warszawie na żywo :)
http://www.zimna-wojna.pl -- mój blog o Zimnej Wojnie
http://yatsl.zimna-wojna.pl -- Yet Another Twilight Struggle League = internetowy Turniej Zimnej Wojny 2016
prezestomek
Posty: 435
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: prezestomek »

gracjan pisze:a na Vassalu sami PROsi
Nie sami, raz lepsi raz gorsi tam są. Ja grałem tylko na Vassalu i nie narzekam.
btw. zmień sobie wersję Vassala na 3.1.20 (nie 3.1.2)
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Banan2 »

szon pisze:To powie ktoś jak z dostępnością tych 2 nowych kart? Sklep internetowy lub stacjonarny w Warszawie.
No właśnie. Sklep w Poznaniu.
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Przemek Bard.pl »

W przyszłym tygodniu karty promo trafią do sklepów innych niż naszego wydawnictwa. Jak tylko kart zostaną wysłane, umieszczę na stronie wydawnictwa i na forum listę sklepów w których są dostępne.
Acaraje
Posty: 146
Rejestracja: 21 lip 2012, 14:04
Lokalizacja: Kraków

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Acaraje »

Jak tak sobie czytam o waszych pojedynkach na turnieju, to aż mam ochotę se pyknąć partyjkę :)
prezestomek
Posty: 435
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: prezestomek »

kiedy szeroka relacja się pojawi? :D
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Przemek Bard.pl »

Tutaj póki co wrzuciłem wszystkie zdjęcia, podsumowanie i wyniki. Dłuższą relację postaram się przygotować w wolnej chwili ;)

http://wydawnictwo.bard.pl/i-mistrzostw ... 1945-1989/
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 25 times
Been thanked: 44 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Vester »

A jak się miewa 1989? :)
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: Sztefan »

Przemek Bard.pl pisze:W przyszłym tygodniu karty promo trafią do sklepów innych niż naszego wydawnictwa. Jak tylko kart zostaną wysłane, umieszczę na stronie wydawnictwa i na forum listę sklepów w których są dostępne.
Już się trochę pogubiłem, karty promo to te dwie nowe z III edycji, czy to jeszcze inne karty (np. te, które miały trafić do ŚGP)?

Przy okazji, w polskiej wersji plansza jest twarda (czyli tak jak w zachodnim wydaniu deluxe) niezależnie od edycji?
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: JimmyPL »

Vester pisze:A jak się miewa 1989? :)
Cos bard usilnie milczy...bylo pare pytan w temacie o 1989, pytalem na fanpagu ale cisza totalna...oj lepsza informacja ze nie wiedza dokladnie niz zero informacji
budzo
Posty: 92
Rejestracja: 16 lis 2012, 17:17

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: budzo »

Na mistrzostwach wygrałem preorder 1989 i na pytanie kiedy wyjdzie gra dostałem odpowiedź, że w styczniu...
Awatar użytkownika
herman
Posty: 687
Rejestracja: 12 paź 2009, 12:24
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 43 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: herman »

Pierwszy kwartał 2014...
prezestomek
Posty: 435
Rejestracja: 20 mar 2012, 18:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 7 times

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: prezestomek »

Kiedy relacja będzie wrzucona?
Awatar użytkownika
szon
Posty: 125
Rejestracja: 22 sie 2012, 20:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time

Re: Twilight Struggle / Zimna Wojna

Post autor: szon »

Lepsze pytanie kiedy będzie lista sklepów z kartami dodatkowymi
ODPOWIEDZ