Zombicide!

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
to tylko ja
Posty: 179
Rejestracja: 07 gru 2008, 19:51
Lokalizacja: Suwałki

Re: Zombicide!

Post autor: to tylko ja »

Zorak pisze: po przylozeniu sa takie same. karty tez identyczne.
A u mnie to wygląda tak -> http://www.cen.suwalki.pl/zombi.jpg No nic. Piszę do BlackMonka, zobaczymy co oni na to. A masz PLkę czy ANG?
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide!

Post autor: Hipke »

No właśnie, jak to wygląda w angielskiej wersji?
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: BloodyBaron »

Czy moglibyście polecić któryś ze scenariuszy z PO/ PO+TCP dla 4 graczy ? Czy lepiej dać w scenariuszach dla 6+ bohaterów każdemu z 4 graczy po 2 ocalencow i dodać jeden spawn point czy lepiej grać 4 bohaterami i odjąć jeden spawn point ?

Dodam, ze chodzi o wprowadzenie nowych graczy, nie musi być najtrudniejszy.
_________
Moje gry
zielok
Posty: 98
Rejestracja: 27 sie 2012, 11:13
Lokalizacja: Bobrowniki/Chorzów

Re: Zombicide!

Post autor: zielok »

na 4 graczy to http://guillotinegames.com/dl/Mission_C32.pdf (nie grałem jeszcze ale poziom trudności jest określony na wysoki).

Z tych dołączonych do PO to grałem w M00 i M04 w cztery osoby. Nie usuwałem żadnych spawnpointow, rozgrywka była wymagająca ale spokojnie do przejścia.
Awatar użytkownika
Black Monk Games
Posty: 29
Rejestracja: 27 lut 2013, 16:19
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zombicide!

Post autor: Black Monk Games »

Niestety występuje różnica w wielkości karty pomiędzy pierwszym wydaniem Sezonu 1 a nowym wydaniem Zombicide (Sezon 1 i 2 oraz TCM). Różnica jest minimalna, na granicy 0.05-1mm i wynika z konieczności zmiany drukarni.

Dodam jeszcze, że Karty Bohaterów są mniej sztywne od tych z wersji angielskiej, ale za to są bardziej trwałe, bo zostały powleczone specjalną folią, a nie tylko lakierowane. Folia ta sprawia również, że można po nich pisać ścieralnymi markerami i bez problemu to później zmazać.


Powodzenia w zabijaniu zombiaków! :)
Awatar użytkownika
8janek8
Blokada konta
Posty: 900
Rejestracja: 08 mar 2010, 21:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 14 times
Been thanked: 28 times

Re: Zombicide!

Post autor: 8janek8 »

Rozumiem, że kafle w obu wydaniach też mają różną wielkość?
Posiadam 1 wydanie sezonu 1 PL. Czy mogę się jakość ustrzec przed tym problemem, jeśli będę chciał zakupić PO PL i TCM PL?
Collection
Sprzedam
Kupię dodatki do: Runewars (Banners of War), Warhammer: Inwazja (Ukryte Królestwa), Battle Star Galactica (Świt), Revolution! (The Palace), Fresco, Scoville
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

W wersji PL po prostu dodane są spolszczone komponenty, dlatego inne komponenty są takie same jak w innych wersjach językowych. Jeżeli kafelki są innej wielkości, to pretensje trzeba mieć do Guillotine Games. Ale nie mam jeszcze Sezonu 2 i TCM, więc może niech ktoś inny się wypowie czy są na prawdę jakieś różnice.
szewc6
Posty: 4
Rejestracja: 30 gru 2013, 01:49
Lokalizacja: Opole

Re: Zombicide!

Post autor: szewc6 »

Witam
Jak doradzicie zacząć przygodę z zombicide od 1 czy 2 sezonu. Czytałem że nowa odsłona jest trochę lepsza ale wolę się zapytać osób już posiadających, grających w obie wersje.

Tak apro po to na amazonie jest ta gra za 70$ czyli jakieś 100zł taniej niż polska wersja, trochę to masakrujące. Zastanawiam się czy tłumaczenie jest aż tyle warte.

Eh pozostaje tylko pokręcić głową.
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Zombicide!

Post autor: Qlaqs »

Czy ktoś próbował wrzucać do misji i ekwipunku z sezonu 1 bezerkerów i psy zombie?
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Zombicide!

Post autor: miszcz »

Qlaqs pisze:Czy ktoś próbował wrzucać do misji i ekwipunku z sezonu 1 bezerkerów i psy zombie?
Tak. Wymieszałem wszystko razem i rozegrałem scenariusze z sezonu 1, w których pojawiły się Berserkery, Toksyczne i Psy. Scenariusze są jak najbardziej grywalne, a nawet ciekawsze niż tylko ze zwykłymi szarakami. Poziom każdego scenariusza wzrasta o jeden stopień. A najbardziej czego należy się obawiać to Psy Zombie. Abominacje to nic w porównaniu z pieskami.
Awatar użytkownika
Qlaqs
Posty: 493
Rejestracja: 17 lut 2008, 18:38
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 7 times
Been thanked: 14 times

Re: Zombicide!

Post autor: Qlaqs »

Używałeś ekwipunku z 1 czy z sezonu 2?
Moja skromna kolekcja to co mam, czego chce sie pozbyc i to co w drodze!
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

Co do wyboru sezonu to ciezko jednoznacznie powiedziec. S1 ma fajniejsze i bardziej uniwersalne kafle (miasto) i masz mase dodatkowych scenariuszy do S1 na oficjalnej stronie. w S2 masz zombivoury berserki wiecej figurek itp. S1 jest tez troche tansze.

Co do wersji ang czy pl to jesli ogarniasz angielski na tyle zeby zrozumiec zasady i cele w poszczegolnych scenariuszach to bierz tansze wydanie. to jest co-op wszystkie kart sa jawne dla graczy. na kartach 99% to symbole czasem masz karte typu +1 dmg do danych broni, zasieg,przerzut itp. gralem z osobami co z angielskim roznie stoja wiec przed gra tlumacze o co w misji chodzi i jak dociagna jakas karte to tlumacze co ona robi.
to nie twilight imperiim gdzie masz mase kart z tekstem ktore powinnienes znac tylko ty :-) zwlaszcza ze masz okazje zaoszczedzic 100 zl.

z uwagi na w miare niskie wymagania jezykowe dziwie sie ze wiecej ludzi nie skozystalo z KS cena podobna a bonusow znacznie wiecej.

edit: literowki bo pisane z tele :-/
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: BloodyBaron »

Zorak pisze:Co do wyboru sezonu to ciezko jednoznacznie powiedziec. S1 ma fajniejsze i bardziej uniwersalne kafle (miasto) i masz mase dodatkowych scenariuszy do S1 na oficjalnej stronie. w S2 masz zombivoury berserki wiecej figurek itp. S1 jest tez troche tansze.
ja wybrałem S2 + TCM ze względu na nieco większe bogactwo rodzajów zombich, ale przede wszystkim na wprowadzenie mechaniki zombivorów,która fixuje największą (moim zdaniem) słabość zasad sezonu 1: łatwość przypadkowego wyeliminowania 1 bohatera na samym początku gry (trutnie wyłażą z włazu kanalizacji, trochę pecha do kostek + brak sprzętu) i konieczności oglądania długiej czasem gry z boku, kiedy inni się bawią.

W S2 podoba mi się też nieco więcej smaczków taktycznych z wieżami, śluzami,przełącznikami wielokrotnego użytku - gra się wydłuża, ale zabawa robi się bardziej "mięsna".

Super jest też to, że w TCM dochodzą karty bohaterów z S1 razem z figsami zombivorów - w zestawie TCM+PO mam więc do wyboru 15 grywalnych postaci z figurkami (więcej naprawdę nie będę potrzebował).


ilością scenariuszy do PO/TCM się nie przejmuję - nim ogram te z insturkcji, będzie ich na pewno cała wywrotka.
Zorak pisze:
z uwagi na w miare niskie wymagania jezykowe dziwie sie ze wiecej ludzi nie skozystalo z KS cena podobna a bonusow znacznie wiecej.

edit: literowki bo pisane z tele :-/
wcześniej nie brałem z KS z oczywistego powodu - nie kupuję kotów w worku.
ale teraz się już do gry przekonałem, i sezon 3 (a dochodzą ciekawe rzeczy - np. tryb drużynowej pół koop/pół rywalizacji) łyknę z KS wraz z gratisami :)
_________
Moje gry
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

Sam mam caly komplet (S1+S2+TCM i psy) ale bardziech odnosilem sie do pytania szewca od czego zaczac. Sam jako osoba ograna gdybym stracil swoje egzemplarze na nowo tez bym kupil S2 + TCM z uwagi na rozne smaczki jednak jesli ktos nie gral nigdy w zombicide i idzie w ciemno to S1 jest dobra opcja z uwagi na cene.

z eliminacja problemow nigdy nie mialem bo zwykle gram w wariantach 1 - 3 osobowych wiec na glowe jest wiecej jak jeden bohater.

Na ksa zdecydowalem sie juz od S1 z uwagi na dodatki i ze po prostu musiałem mieć gre z zombie a LNoE do mnie nie przemawiał z uwagi na 14figurek zombiakow i tryb 1 vs grupa ( mialem juz dooma z tej kategorii).

Zombicide jest swietnym "sandboxem" i jak ktos lubi klimaty zombie to lepiej wybrac nie moze.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
miszcz
Posty: 177
Rejestracja: 14 sty 2011, 08:10
Been thanked: 59 times

Re: Zombicide!

Post autor: miszcz »

Qlaqs pisze:Używałeś ekwipunku z 1 czy z sezonu 2?
Używałem kart ekwipunku z obu sezonów. Wyszedł z tego niezły stosik ale jest jak najbardziej grywalny.

A co do wydania. To na kartach jest bardzo niewiele tekstu i nie jest bardzo skomplikowany, więc każdy powinien sobie poradzić. Natomiast instrukcja jest po polsku udostępniona na stronie wydawcy, więc angielskiej nawet nie trzeba przeglądać. Co prawda na razie tylko do sezonu 1, ale obiecali umieścić także instrukcje s2 i dodatku. Tylko nie wiadomo kiedy to będzie.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide!

Post autor: ernin »

Co do kupowania z KS to na S1 jak i S2 się nie załapałem. A teraz S3 raczej też nie kupie na KS bo nie lubię mieszać wersji językowej oraz wolę wesprzeć polskiego wydawcę nawet jeśli mam wydać więcej za grę + dodatki. Tylko by te dodatki były wydane także po polsku (pomijam exclusivy dla KS).
Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: Zombicide!

Post autor: Malash »

ernin pisze:Co do kupowania z KS to na S1 jak i S2 się nie załapałem. A teraz S3 raczej też nie kupie na KS bo nie lubię mieszać wersji językowej oraz wolę wesprzeć polskiego wydawcę nawet jeśli mam wydać więcej za grę + dodatki. Tylko by te dodatki były wydane także po polsku (pomijam exclusivy dla KS).
Nie wiem czy wydawca podziela Twoje podejście.
Zawsze gry wydawane po polsku są tańsze od wydań zagranicznych.
Z tego co się orientuję koszty produkcji są porównywalne, a różnica wynika z kosztów sprowadzenia gier. Może się mylę.
Nie wiem czemu akurat polski Zombicide ma tak kosmiczne ceny.
Nie chodzi tu tylko o Kickstartera.
W planszomanii przebicie na Prison Outbreak PL, a ANG 30 zł.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2013, 01:08 przez Malash, łącznie zmieniany 1 raz.
WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: BloodyBaron »

dzisiaj pierwsza próba solo: scenariusz 00 z PO: 6 postaci z PO. Poszło jak po maśle - w 40 minut, bez strat czy choćby rany któregokolwiek z bohaterów :)
mega fuks polegał na tym, ze już pierwszy x okazał się fioletowy, tylko jeden budynek został otwarty, cała ekipa wsiadła do radiowozów, podociągała sprzętu, wytłukli dość skąpy (jeszcze) komitet powitalny na boisku do kosza i po sprawie.

tylko jedna postać (Grindlock, który znalazł klucz) przekroczyła pod sam koniec poziom niebieski doświadczenia. Reszta pozabijała po 3-5 zombich.

przy okazji wątpliwość dot. zasad:
1)czy dwa samochody mogą stać w jednej strefie? mieszczą się więc założyłem, że mogą.
2)czy bohaterowie mogą wymieniać się bronią siedząc w różnych samochodach ale w tej samej strefie? nie doczytałem, że nie mogą, instrukcja wymieniania się mówi tylko o tym, że muszą być w tej samej strefie (ostatecznie mogą się wymieniać przez otwarte okna, więc nie jest to tak całkiem nieklimatyczne). grałem, że mogą i to był dość ważny czynnik sukcesu, bo podobierana w 2 różnych radiowozach broń i powymieniana między postaciami była kluczowa w walce na boisku i pozwoliła uciec nim zeszła się ekipa zombich spawnowanych przez punkty na ulicach.

bardzo fajnie grało się solo: z przyjemnością spróbuję reszty scenariuszy w tej konfiguracji, a jutro partia 6-osobowa :)
_________
Moje gry
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: Borek224 »

Mogą stać 2 samochody w jednej strefie i można się wymieniać (a przynajmniej nie kojarzę zasady która tego zabrania) nalezy tylko pamiętać że jak jeden samochód wjeżdża na pole innym w którym są ludzie to normalnie roztrzygamy atak samochodem.
szmajchel
Posty: 574
Rejestracja: 19 gru 2010, 21:07
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: szmajchel »

Jeśli brakuje figurek to zombie otrzymują 1 dodatkową turę, czy 1 dodatkową turę za każdą brakującą figurkę?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

Przy dociaganiu karty zombi jeśli nie możesz do stawić danego typu figurki to ten rodzaj zombi dostaje dodatkowa akcje. nie ważne ile brakuje, dodajesz tyle ile możesz a później 1 dodatkowa aktywacja jeśli zabrakło.

np masz dac 2 grubasy. w pudle masz tylko 1 i nic więcej. dajesz wiec tego 1 grubasa za to ze brakuje ci 2 dajesz im dodatkowa aktywację. następnie do 2 grubasow musisz dac 4 szwendacze, jako ze ich tez ci zabrakło dajesz im dodatkowa aktywację. i na tej zasadzie rozpatrujesz tyle kart ile jest spawn pointow.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Jest jakiś limit samochodów, które mogą być na jednym polu? Samochód zadaje obrażenia osoba w samochodzie jeżeli przejeżdża przez takie pole?
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide!

Post autor: ernin »

Nie ma limitu. Instrukcja mówi, że postać w samochodize jest traktowana jak by była na polu, czyli dostaje obrażenia. My jednak ze znajomymi gramy, że taka postać nie dostaje obrażeń.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: ghostartur »

Witam. Przymierzam się do kupna zombicide. Zastanawiam się nad zombicide 1 or Zombicide 2. Mam jednak pewne wątpliwości co do części drugiej. Przeglądając tony zdjęć/filmów/recenzji obu gier(szczególnie obrazków) odnoszę wrażenie, że figurki bohaterów z części pierwszej są wykonane gorzej, posiadają mniej szczegółów i po prostu są brzydsze niż te z jedynki. Pamiętam, że w jakiejś recenzji Prison Outbreak, osoba recenzująca również napisała, że w części drugiej poszli w ilość a nie w jakoś więc figurki są gorsze od tych z sezonu pierwszego. Czy ktoś z was byłby tak miły i napisał mi czy faktycznie coś jest na rzeczy czy po prostu tylko ja odniosłem takie błędne wrażenie. Jeśli ktoś posiadający drugą część mógłby mi podrzucić zdjęcia bohaterów z drugiej części w dużym przybliżeniu byłbym bardzo, ale to bardzo wdzięczny :D .
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

Nie mam mozliwosci zrobienia teraz zdjec ale sam nie widze jakiejs znaczacej roznicy. Tez slyszalem ta opinie i przygladalem sie figurka i nje jestem w stanie wskazac jakiejs ogromnej roznicy w wykonaniu na tyle zeby miala ona decydowac o zakupie.
jezeli zastanawiasz sie pomiedzy z1 a z2 to olej figurki a skup sie na wazniejszych roznicach o ktorych juz tu wczesniej pisalem.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
ODPOWIEDZ