[Gdańsk] Spotkania z grami planszowymi w Puerto

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Adam Waśkiewicz
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2005, 10:40
Kontakt:

Post autor: Adam Waśkiewicz »

Ostatnie spotkanie było jednym z liczniejszych, chociaż ja akurat bawiłem się średnio.

Na pierwszy ogień poszło testowanie kolejnej, jeszcze-lepszej-i-bardziej-udziwnionej wersji Zagłady Wielkiej Wyspy by Mockerre - gra miała rzekomo trwać około 45 minut, łącznie z tłumaczeniem zasad trwała ponad trzy godziny...

A potem nie za bardzo był czas na cokolwiek konkretnego, Jungle Speed był przyjemny tylko ze względu na miłe towarzystwo, mojego stosunku do tej gry nikomu chyba nie muszę przybliżać, na koniec jeszcze szybkie fasolki a i tak skończyliśmy dopiero przed jedenastą.

Widziałem że ludzie grali w Naszyjnik Królowej, Torresa i jeszcze parę innych rzeczy, działo się naprawdę sporo - oby zwyżkowa tendencja frekwencji utrzymała się jak najdłużej.

Za tydzień znowu pewnie przyniosę Cytadelę i Krowy (a może Dungeoneera?), może wreszcie uda mi się w nie zagrać...

Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6465
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 596 times
Been thanked: 948 times

Post autor: Odi »

A kiedy nastepne spotkanie?

Wiecie może, czy dzieje się coś w Gdyni? (jakis klub/pub?)
Adam Waśkiewicz
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2005, 10:40
Kontakt:

Post autor: Adam Waśkiewicz »

Spotkanie jak zawsze będzie w najbliższy wtorek.
W Gdyni swego czasu ludzie spotykali się w Acheronie, nie wiem jak obecnie, ale na pewno zawsze możesz popytać się w GameOxie, tam powinni być zorientowani.

Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

Nie trwała 3 godziny :)
Z tłumaczeniem zasad zajęło nam 2h20minut jakoś :)
a teraz trzeba iść w stronę urposzczeń ;)
Kamil
Posty: 71
Rejestracja: 31 sie 2006, 18:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamil »

Trochę mnie nie było :) Co tam w Gdańsku słychać, jak ostatni wtorek?
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

Mnie też nie było, gwiazd zabrakło, więc pewnie nic się nie działo ;) Będę we wtorek to se odbijemy ;)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2451
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 560 times
Been thanked: 272 times

Post autor: Markus »

Mockerre pisze:, więc pewnie nic się nie działo ;)
działo się , działo ale było blisko małego ups...tj braku gier , dramatu w 1 akcie udało się uniknąć :D

można zmienić tytuł wątku z " pokaz gier w Puerto " na "spotkania w Puerto " lub coś w tym stylu ? przecież tam żadnych pokazów się nie organizuje :wink:
Awatar użytkownika
Parak
Posty: 35
Rejestracja: 19 wrz 2004, 19:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Parak »

można zmienić tytuł wątku z " pokaz gier w Puerto " na "spotkania w Puerto " lub coś w tym stylu ? przecież tam żadnych pokazów się nie organizuje
A ty znów narzekasz? :P Ja często robiłem pokazy - przynosiłem pełną torbę gier w które nikt nie grał...
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Markus pisze:można zmienić tytuł wątku z " pokaz gier w Puerto " na "spotkania w Puerto " lub coś w tym stylu ? przecież tam żadnych pokazów się nie organizuje :wink:
Zmienione.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Kamil
Posty: 71
Rejestracja: 31 sie 2006, 18:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamil »

Parak vs Markus- już czuję się swojsko ;)

Mockerre- nie zmieniaj zasad 'Zagłady'- kto nie przyniesie we wtorek jakiejś gry, za karę zagra w wersję 'expanded set for advanced players' ;)
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

Lepiej w bazową, tę co graliśmy z Markusem;)
Zresztą, Ty lepiej uważaj bo znowu będę straszył ;)
Kamil
Posty: 71
Rejestracja: 31 sie 2006, 18:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamil »

Coś tu cicho... Tyle osób było ostatnio i nikt nic nie pisze ;)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2451
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 560 times
Been thanked: 272 times

Post autor: Markus »

Kamil pisze:Coś tu cicho... Tyle osób było ostatnio i nikt nic nie pisze ;)
ha ha , pielęgnują tradycję niepisania :D
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

Ciapciaki z Was i tyle :P
Przyznajcie, jak Nataniel przestał przychodzić z nowymi grami z rebela i podsycać atmosferę to jakoś ucichło :P Wiem, że nadal się spotykamy i nadal przychodzi całkiem sporo ludzi... ale nie jesteś już widoczni tak jak kiedyś.
Awatar użytkownika
JackthePilot
Posty: 40
Rejestracja: 28 gru 2005, 12:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: JackthePilot »

To ja dorzucę cegiełkę do naszego uwidocznienia. :wink:
W przeciwieństiwe do kilku ostatnich spotkań to było dla mnie 100% móżgożerne ( choć mózg jeszcze mam :D ). Najpierw partyjka w "Wysokie napięcie". Rozgrywka była emocjonująca do samego końca. Ostatnią kolejkę zakończyłem w pięknym stylu budując trzy miasteczka i tym sam uzyskując jako jedyny 14 miast zasilonych. Co było piękniejsze to zrobiłem to dosłownie za całą pozostałą kase, dosłownie wszysto poszło, co do grosika :D
Następna była rozgrywka w "książenta florencji". Wcześniej miałem okazje rozegrać jedną testową kolejkę, więc miałem ogólną orientację w rozgrywce.
W trakcie wyszło w prawdzie parę niejsnych sytuacji, ale szybko były wyjaśniane. Tutaj także udało mi się zatriumfować zwyciężając jednym punktem. Po tej rozgrywce byłem gotowy na coś lekkiego i szybkiego, jednak w wyniku świetnej zabawy zgubiłę rachubę czasu, gdyż sądziłem że jest około 22 a było 90 minut dalej :o Szybko się pożegnałem, zapłaciłem rachunek i pognałem na autobus, i po dłuższej chwili dotarłem do celu, zziajany wpadłem do środka, i pojechałem do domciu się wyspać :D

W trakcie wieczorku najintensywniej był chyba maglowany Elasund, przewijało się też Evo i Jenga.
To co się dzieje, naprawdę nie istnieje,
więc nie warto martwić się,
tylko czas na akcje!!!
Kamil
Posty: 71
Rejestracja: 31 sie 2006, 18:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamil »

Ostatni wtorek obfitował w ciekawe tytuły. Po długiej przerwie z chęcią zasiądę do Evo- może tym razem znowu się pojawi? W 'Książąt Florencji' udało mi się zagrać tylko jedną 'testową' turę, podczas spotkania dwa tygodnie temu. Może tym razem również się uda? We wtorek przyniosę stały pakiet '5 pozycji'.

P.S. Adamie, czemu nas nie odwiedzasz? ;)
Kamil
Posty: 71
Rejestracja: 31 sie 2006, 18:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Kamil »

Jakoś dziwnie mi się dzisiaj pisze... czyżby to efekt wczorajszego picia w "Absinthe"??
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Z newslettera Puerto:
Pod koniec czerwca w PUERTO zatrzyma się czas… Ten bezruch będzie spowodowany prozaicznymi i niestety, jak to bywa, zupełnie od nas niezależnymi zdarzeniami losu … Gdybyśmy chcieli napisać o tym tak po prostu to napisalibyśmy: „Na koniec czerwca PUERTO coffee culture zostanie zamknięte z powodu braku przedłużenia koncesji na prowadzenie lokalu”. Ot co, kropka.. Bez dwóch zdań, bez mrugnięcia okiem. Właśnie tak będzie. Bez względu na to, jak mocno poruszyliśmy niebo i ziemię, niestety nie udało się temu zapobiec.

W tym miejscu trudno cokolwiek napisać dalej…Może tylko tyle, że do 25. czerwca będziemy tam, gdzie zawsze, na Garncarskiej. Później spotkacie się z nami już tylko w naszej restauracji PUERTO Siesta w Centrum Handlowym Madison…
Nigdy nie wiesz co będzie… Być może wydarzy się coś, co pozwoli PUERTO coffee culture „ocalić od zapomnienia”… Czas pokaże.

(...)

Data ostatecznego zamknięcia PUERTO coffee culture wyjaśni się do końca tego tygodnia. Będzie to 23. lub 25. czerwca. Do tego czasu wszystko działać będzie jak do tej pory. Również odbędą się wszystkie zaplanowane na czerwiec PUERTOwydarzenia.
Chcielibyśmy ostatniego dnia móć się z Wami pożegnać- na tą okazję na pewno przygotujemy coś szczególnego. Napiszemy o tym w następnym newsletterze na początku przyszłego tygodnia.
Wczoraj Smolna, dzisiaj Puerto, porazka :(
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Kaszana.
Ale cos tu jest dla mnie niejasne - czy to tylko chwilowe problemy z nieprzedluzeniem koncesji czy tez definitywne odmowienie przedluzenia koncesji i koniec kropka, koniec lokalu? Jesli to pierwsze, to jest jeszcze promyk nadziei.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Pierwsze slysze o "koncesji" na prowadzenie lokalu. Moze na alkohol, bo lokal to sobie moze kazdy otworzyc (o ile mu Sanepid i strazak pozwoli) :-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

We wtorek ostatnie spotkanie w PUERTO - prosze wszystkich o wpadniecie, chociaz na troche. Pogadamy o mozliwosciach grania gdzies indziej, o wypadzie na Mazurcon itp. Bedzie tez najmlodszy gdanski planszowkowiec (chyba, ze Szyderca swoja mala juz przyucza) :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Post autor: 5zyderca »

Mała z Mamą zostaną w domu.
Możliwe, że wpadnę na trochę - żona udzieliła mi dyspensy od przewijania na ten ostatni wypad.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

W najblizszy wtorek spotykamy sie w Puerto Siesta (CH Madison, drugie pietro). Niestety Madison jest zamykany o 21, wiec wtedy sie wyniesiemy i idziemy na poszukiwania nowej lokalizacji. Prosze wszystkich, ktorzy maja czas u moga zajrzec do Centrum, o przejrzenie mozliwych miejscowek.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
pk286
Posty: 12
Rejestracja: 03 kwie 2006, 11:26

Post autor: pk286 »

Jeśli odpowiada Wam to, iż do picia jest tylko piwo (i to raczej nie to znane z innych lokali i wszechobecnych reklam) i do jedzenia raczej nie wiele, to spróbujcie
Pod Kasztanami http://www.trojmiasto.pl/ob.phtml?id_ob=15520

Ja, bywam tam grywam w środy (przynajmniej póki nie ma piłki :-)
Awatar użytkownika
JackthePilot
Posty: 40
Rejestracja: 28 gru 2005, 12:43
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: JackthePilot »

Cóż, powiem szczeże, że nie wiem jak większoć, ale właśnie dużym bonusem dla mnie w PUERTO było menu zawierające coś oprócz alkoholi, i zakaz palenia w lokalu.
To co się dzieje, naprawdę nie istnieje,
więc nie warto martwić się,
tylko czas na akcje!!!
Zablokowany