Zombicide!

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Predi
Posty: 43
Rejestracja: 21 lut 2013, 20:20
Lokalizacja: warszawa

Re: Zombicide!

Post autor: Predi »

Udało mi się pomalować bohaterów w końcu :p Może jakoś szałowo nie jest ale i tak chyba lepiej niż niepomalowane
Spoiler:
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2061
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 137 times
Been thanked: 355 times

Re: Zombicide!

Post autor: walkingdead »

Bardzo fajnie wyszło! :D
Awatar użytkownika
grzemek
Posty: 291
Rejestracja: 17 mar 2013, 14:07
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: grzemek »

blond afroamerykanin najlepszy ;)
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: ghostartur »

Eh to teraz już nie wiem bo na figurkach też mi zależy :lol: . Jeśli uniwersum i mechanika mi się podoba i wiem, że "wsiąknę" w tą serię to brać dwójkę?
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: BloodyBaron »

Czy ktoś moze wie czy te dostępne już dodatkowe kafle terenu są tożsame z kaflami z sezonu 1?
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

To są te same kafelki co w sezonie 1 z tego co mi wiadomo.
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide!

Post autor: Hipke »

A czy ktoś ma pieski?
Jaki mają wpływ na rozgrywkę? I te zwykłe i zombie psiaki :twisted:
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2061
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 137 times
Been thanked: 355 times

Re: Zombicide!

Post autor: walkingdead »

Na bgg widziałam komentarz,że psy po stronie gracza ułatwiają rozgrywkę.
Sama jestem jednak ciekawa jaki faktycznie wpływ na grę ma zestaw zombie i normalnych psów.
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

Normalne psy sa faktycznie bardzo silne i ułatwiają gre. zwykle gram z nimi dając ich karty do talii i jak wylosuje psa to jest :-p (tzn nie zaczynam gry z psem kompanem)
zombie psy sa bardzo groźne. 3 akcje to sporo dodatkowo ostatnie na liście przy strzelaniu. jak sie złącza w grupę z grubasami/bezerkerami to bywa nie ciekawie. mam wszystkie bonusowe karty z KS więc występują stosunkowo rzadko.
jak uzywasz obu wersji psów to sie dość dobrze balansując dodając jednocześnie troche różnorodności grze.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
michallus
Posty: 21
Rejestracja: 17 sty 2014, 20:02

Re: Zombicide!

Post autor: michallus »

Panie i Panowie,

zastanawiam się nad zakupem tego tytułu, co możecie powiedzieć o wadach/zaletach tej gry? Jak tak naprawdę prezentuje isę stosunek jakość /cena. Bo gra oferuje bardzo dużo ładnych figurek ale jak to jest z mechaniką, czy nie kuleje, czy kosztem figurek nie cierpi sama radość z gry?
Zorak
Posty: 613
Rejestracja: 02 lip 2008, 01:22
Has thanked: 42 times
Been thanked: 49 times

Re: Zombicide!

Post autor: Zorak »

Juz było pisane wiele razy w tym temacie. przeczytaj poprzednie wpisy.
Horror w Arkham LCG na FB https://www.facebook.com/groups/1656455741348152/
Horror w Arkham LCG na Discord https://discord.gg/AEbARQx
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: Borek224 »

michallus pisze:Panie i Panowie,

zastanawiam się nad zakupem tego tytułu, co możecie powiedzieć o wadach/zaletach tej gry? Jak tak naprawdę prezentuje się stosunek jakość /cena. Bo gra oferuje bardzo dużo ładnych figurek ale jak to jest z mechaniką, czy nie kuleje, czy kosztem figurek nie cierpi sama radość z gry?
Zależy jak spojrzysz na tę grę, bo jest to gra która kosztuje górę hajsu za figurki i jest lekkim ko-opem o strzelaniu do zombie z prymitywnymi zasadami i turlaniem kostkami.

Z drugiej strony jest to genialnie wyglądający (szczególnie po pomalowaniu) ko-op z łatwymi do ogarnięcia zasadami dający grupie znajomych okazję do działania razem, zabawy, śmiechu i czasami pogłówkowania.

Określ z której strony barykady jesteś. JA jestem z tej co kupiła oba sezony w tym 2. z dodatkami :) i nie żałuję. Mechanikę da się bez problemu zrozumieć i poczuć po przeczytaniu instrukcji więc polecam przed zakupem.

Minusy:
- gra nie dostosowywuje się do ilości bohaterów. Obojętnie czy ludzi jest 4 czy 6 gra "reaguje" tak samo przez co im więcej bohaterów tym łatwiejsza gra. Można zwiększyć poziom trudności wyrzucając z talii najsłabsze, ale to wymaga już świadomej decyzji graczy.
- kilka zasad jest nielogiczna i jest w grze tylko po to żeby ją zbalansować (na ciebie patrzę zasado celowania!)
- karty "dodatkowa akcja dla..." są bardzo często kartami "tracicie bohatera" lub nawet "przegrywacie"
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Zombicide!

Post autor: Matio.K »

Klient mojego kramiku forumowego poprosił mnie o pomoc w kwestii polskiej instrukcji, której nie znalazł w pudełku [w season 2]. Powinna takowa tam być? Czekam na m@ila od wydawcy, ale przez weekend nie odpowie ... :)
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
zielok
Posty: 98
Rejestracja: 27 sie 2012, 11:13
Lokalizacja: Bobrowniki/Chorzów

Re: Zombicide!

Post autor: zielok »

Tak, powinna się znajdować w pudełku.
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Zombicide!

Post autor: Matio.K »

zielok pisze:Tak, powinna się znajdować w pudełku.
Już poinformowałem klienta. Człowiek z Black Monk Games obiecał mu przesłać.

Dzięki :wink:
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
lokhgard
Posty: 80
Rejestracja: 27 sty 2006, 22:34
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: lokhgard »

Odnośnie celowania przyjęliśmy prostą zasadę: jeżeli strzelasz do strefy z bohaterem i zombiakami, to gracz nie zbiera hitów jako pierwszy, tylko normalnie atakuje się zombie (ignorujemy pierwsze miejsce gracza w tabelce priorytetów celowania), ALE jeżeli atak spudłuje, to trafia bohatera. Innymi słowy jeżeli masz broń trafiającą na 4+ i strzelasz do strefy z samymi zombie to trafiasz je na 4,5,6, ale jeżeli w tej samej strefie jest gracz to zombie obrywa na 4,5,6, a na 1,2,3 bohater. Banalne i świetnie się sprawdza.
Awatar użytkownika
grymir
Posty: 701
Rejestracja: 04 lis 2008, 22:21
Lokalizacja: Wodzisław Śl / Gołkowice
Has thanked: 2 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: grymir »

Fajna zasada ale wzmacniająca ludzi :)
Tak wiele gier a tak mało czasu
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide!

Post autor: janekbossko »

moi wspolgracze uwazaja ze zasad rozmnazania potworów jest...na siłe, głupia, bez sensu, mało klimatyczna...a co Wy o niej sadzicie? imo wprowadza ciekaw sposob planowania dziek i czemu akcja "zrob halas" czasem sie przydaje
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

grymir pisze:Fajna zasada ale wzmacniająca ludzi :)
Zasada bardzo elegancka. Owszem, wzmacnia ludzi ale nie może być nadużywana gdyż mimo wszystko wiąże się ze sporym ryzykiem. Czyli wciąż ważne jest planowanie, żeby nie wylądować na na polu z zombiakami bo ktoś może chcieć strzelić ale nie jest to takie durackie "giniesz jako pierwszy".
Fajne.
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Zombicide!

Post autor: Ouragan »

janekbossko pisze:moi wspolgracze uwazaja ze zasad rozmnazania potworów jest...na siłe, głupia, bez sensu, mało klimatyczna...a co Wy o niej sadzicie? imo wprowadza ciekaw sposob planowania dziek i czemu akcja "zrob halas" czasem sie przydaje
Bo ja wiem. Myślę, ze jest ok. Według mnie zasada rozdzielania jest potrzebna bo zwiększa poziom trudności i tak prostej gry, a klimatycznie to można wyjaśnić w ten sposób, że jakiegoś zombiaka drużyna wcześniej nie zauważyła :wink: .
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Zombicide!

Post autor: Kosma »

Głupia zasada, gra się robi strasznie prosta wtedy.
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Zombicide!

Post autor: Ouragan »

Kosma pisze:Głupia zasada, gra się robi strasznie prosta wtedy.
a może jakoś to uzasadnisz? :) Chyba, że chodzi Ci o tę zasadę co do strzelania, to się z Tobą zgodzę :lol:
Kosma
Posty: 349
Rejestracja: 01 gru 2013, 12:40
Lokalizacja: Festung Breslau
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: Zombicide!

Post autor: Kosma »

A co tu uzasadniać, grałes w Zombicide? Taktyka musiała brac pod uwage takie ,a nie inne rozstrzyganie strzelania do tłumu,jak ten element odpadnie to już nie jest Zombicide. Jak jest za trudno dla Ciebie to dociagaj zombiaki co druga ture,albo co trzecia, jak nadal za trudno.
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Zombicide!

Post autor: Ouragan »

Kosma pisze:A co tu uzasadniać, grałes w Zombicide? Taktyka musiała brac pod uwage takie ,a nie inne rozstrzyganie strzelania do tłumu,jak ten element odpadnie to już nie jest Zombicide. Jak jest za trudno dla Ciebie to dociagaj zombiaki co druga ture,albo co trzecia, jak nadal za trudno.
Myślałem, że chodzi Ci o zasadę rozdzielania się zombich, a Tobie chyba chodzi o zasadę zaproponowaną wyżej, czyli strzelania do pola na którym stoją postacie. czyli:
lokhgard pisze:Odnośnie celowania przyjęliśmy prostą zasadę: jeżeli strzelasz do strefy z bohaterem i zombiakami, to gracz nie zbiera hitów jako pierwszy, tylko normalnie atakuje się zombie (ignorujemy pierwsze miejsce gracza w tabelce priorytetów celowania), ALE jeżeli atak spudłuje, to trafia bohatera. Innymi słowy jeżeli masz broń trafiającą na 4+ i strzelasz do strefy z samymi zombie to trafiasz je na 4,5,6, ale jeżeli w tej samej strefie jest gracz to zombie obrywa na 4,5,6, a na 1,2,3 bohater. Banalne i świetnie się sprawdza.
Dla mnie zasada ta nic nie zmienia. Bo nie wiem jaka jest korzyść ze strzelania w pole na którym stoją postacie, skoro i tak możesz trafić w postać. Po 2 godzinach gry, ktoś zaryzykuje i zabije postać i skończy grę. Dla mnie szkoda tych 2 godzin gry. No ale jak kto lubi :)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

A tymczasem jutro na KS startuje sezon 3.
Ciekawe czy się ludziom nie przejadło.
Część nowych opcji mnie przekonuje, część zdaje się być niepotrzebna...
ODPOWIEDZ