Descent: Journeys in the Dark / Wędrówki w mroku 2 ed (D. Clark, C. Konieczka, A. Sadler, K. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Cyberpuncur »

W Descenta będziecie zawsze grać przeciwko sobie.
Jeden jest Władcą/Overlordem, drugi 'Bohaterem/Bohaterami'.
Na dwóch to naprawdę słaba propozycja.
Dabi
Posty: 1256
Rejestracja: 24 wrz 2005, 01:08
Lokalizacja: Lublin
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Dabi »

Jak do kampaini mamy stałego gracza to fajny tytuł na dwóch jest również. Tak z kolegą graliśmy i całkiem miło to wychodziło.
G123
Posty: 19
Rejestracja: 08 mar 2014, 13:29

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: G123 »

To kupować descenta na 2 osoby?
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: AkitaInu »

Zawsze gracz kontrolujacy bohaterow mozw ich miec trzech a niw dwoch :) ale trzeba troche ogrania
Awatar użytkownika
Cyberpuncur
Posty: 309
Rejestracja: 03 lut 2014, 11:52
Lokalizacja: Sopot

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Cyberpuncur »

"Jeden Rabi powie tak... drugi powie nie."
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Desaix1800 »

Desent mimo czasem nieścisłości w zasadach jest niesamowity emocje sięgaja zenitu nawet przy grze dwu osobowej gdyz sama rozgrywka jest mocno taktyczna. Gra na dwie osoby ma swoje plusy osoba kierująca bohaterami nie musi dogadywac się z innymi współtowarzyszami,mamy zaciety pojedynek 1:1 :) Poza tym gdy do Desenta dodamy muzykę światło i wstawki fabularne między przygodami gra jest doskonała :)

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony 09 mar 2014, 09:26 przez Desaix1800, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Odp: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Desaix1800 »

espresso pisze:Grałam sporo w Descenta, głównie na 2 graczy i polecam ten wariant. Dla początkujących z Descentem może być różnie - jeśli wszyscy gracze są pozytywnie nastawieni do "wczucia się" w swoje role, a przynajmniej jeden nie boi się kilkudziesięciu stron zasad, to dacie radę. W innym przypadku lepiej poczekać.
Claustrophobia jest fajna, lekka, szybka (ok 45 min na grę - dla porównania jeden scenariusz w Descenta to nawet 2,5-3h). Dla początkujących idealna (dla zaawansowanych też jest dobra, jeśli zależy im na szybkiej rozgrywce).
Nam jeden scenariusz zajmuje1, 5 h

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Odp: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: espresso »

Desaix1800 pisze: Nam jeden scenariusz zajmuje1, 5 h
W tej chwili jeden scenariusz też nam zwykle zajmuje 1,5-2h, ale na początku bywało z tym bardzo różnie i często schodziło te 2,5h. Wspomniałam o tym, ponieważ zdaje się, że pytający dopiero wchodzi w świat planszówek.
Vino
Posty: 42
Rejestracja: 02 lut 2014, 22:15

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Vino »

Jeśli chodzi o to czy kupować czy nie to odpowiedz nie zalezy od ilosci graczy ale raczej od ich rodzaju. Jesli jeden z was kocha sie w balansie i jasnych czystych przejrzystych regulach to nie jest to gra dla was. Jesli lubicie ciekawy balans losowosci, taktyki, przygody z elementami rpg to jest to wedlug mnie najlepsza gra jaka mozna obecnie dostac. Ale przestrzegam - balansu w tej grze nie ma - wszystko zalezy od scenariusza. Jak gracie kampanie to wyjdzie po równo, jedne scenariusze beda latwiejsze dla bohaterów a inne dla overlorda.

Ja mam zarówno descenta którego kocham za element losowosci i przygody oraz Mage Knighta ktorego kocham za element strategiczny. Dwie zupelnie inne filozofie ale kazda ma to cos
G123
Posty: 19
Rejestracja: 08 mar 2014, 13:29

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: G123 »

a co powiecie o Runewars? lepszy od descenta? oby dwie mi sie podobaja, ale chce kupic tylko jedba
elmer
Posty: 18
Rejestracja: 22 lut 2012, 21:59
Has thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: elmer »

Mi osobiście Runewars bardziej przypadło do gustu. Jeśli grałeś w komputerowych "Herosów" i jesteś ich fanem, to Runewars zdecydowanie Ci się spodoba. Jednak w tej grze każdy gra sam, przeciwko wszystkim, za to w Descencie przynajmniej jedna strona współpracuje. Mam wrażenie także, że w Runewars więcej zależy od gracza niż od losowości, na pewno w niej więcej strategii i taktyki.

W moim gronie planszówkowym Descent szybko się ograł i znudził, natomiast Runewars wciąż ma się dobrze i jest chęć do gry. Jak jednak wiadomo, to rzecz gustu.
G123
Posty: 19
Rejestracja: 08 mar 2014, 13:29

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: G123 »

Ok jednak kupuje Descenta :D
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Desaix1800 »

Nie bedziesz żałował :) Dziwie się ze elmer pisze ze Desent sie ograł! Przeciez jest mnostwo dodatków i jeszcze samemu mozna tworzyć przygody.

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
elmer
Posty: 18
Rejestracja: 22 lut 2012, 21:59
Has thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: elmer »

Desaix1800 pisze:Nie bedziesz żałował :) Dziwie się ze elmer pisze ze Desent sie ograł! Przeciez jest mnostwo dodatków i jeszcze samemu mozna tworzyć przygody.
Może źle określiłem. Bardzo szybko znudziła nam się mechanika i po prostu przestaliśmy czerpać przyjemność z rozgrywki, choć w naszym gronie wielu jest fanów ameritrashu. Być może w przyszłości wrócę do gry, ale póki co nie mam chęci po nią sięgać. Być może zbyt duży był hype w naszym gronie i się zawiodłem.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: BloodyBaron »

Jeszcze a propos kart Plot z dodatków Poruczników: jeden gość na bgg pisze mocno szczegółowe analizy poszczególnych talii, ich zastosowań, mocnych i słabych stronach.sekcja Strategy. Na razie są trzy: Belthir, Raythen i królowa pająków. Opisy sugerują ciekawe opcje taktyczne ale raczej dla dobrze ogarniętych OL.
_________
Moje gry
Amiata
Posty: 31
Rejestracja: 30 kwie 2013, 11:48

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Amiata »

Czy są dodatkowe kampanie/scenariusze do podstawki? Mogą być fanowskie.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5237
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1843 times
Kontakt:

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Gambit »

Amiata pisze:Czy są dodatkowe kampanie/scenariusze do podstawki? Mogą być fanowskie.
Zerknij tu:
http://tools.fantasyflightgames.com/

To narzędzie do tworzenia questów. Są tam fanowskie i oficjalne. No i można tworzyć samemu.
Amiata
Posty: 31
Rejestracja: 30 kwie 2013, 11:48

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Amiata »

Dzięki :)
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: gervaz »

Skoro na tym wątku siedzą starzy descentowi wyjadacze, to chyba się odważę i zadam pytanko:
Problem dotyczy scenariusza Maskarada z podstawki. Tego w którym występują zakryte żetony. Może je odsłonić, i wtedy stają się albo potworem, albo gościem do uratowania. Ten scenariusz kończy się, gdy ostatni potwór opuści planszę (pokonany lub zbiegły do piwnicy) - lub gdy to samo stanie się z ostatnim gościem.
Gdy graliśmy ostatnio, bohaterowie wybili potwory. W takiej sytuacji uznaje się pozostałych na planszy gości za uratowanych. Niestety - 3 żetony były nadal nieodsłonięte, a matematyka jasno wskazywała na to, że jeden z nich to nieujawniony flesh moulder.

Jak w takim razie obliczyć liczbę uratowanych gości? Jeśli uznać wszystkie nieodsłonięte żetony za gości - mamy trzech uratowanych. Jeśli uwzględnić logikę (na starcie mamy 6 żetonów: 3 gości i 3 kultystów). W trakcie rozgrywki odsłonięto 3 żetony - dwa z nich to kultyści, 1 to gość. Gość został uprowadzony do piwnicy) - zostaje nam dwóch uratowanych gości.
Jak to rozpatrzyć?
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Crowmaster
Posty: 107
Rejestracja: 15 sie 2013, 10:49
Has thanked: 2 times
Been thanked: 12 times

Re: Odp: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Crowmaster »

Ja mam pytanie bo nie mam wszystkich dodatków na razie, czy moglibyscie wypisać mi NPCow z każdego dodatku, takiego, który jest traktowany jak figurka i jakoś się go kontroluje? Dodatkowo przydalaby się krótką charakterystyka :).
Na razie mam :

Sir palamon - stary rycerz
Kardynał koth - wiadomo
Frederick - stary farmer / wojownik, lucznik
Jarem tolk - krasnolud (?) górnik/kowal
Vino
Posty: 42
Rejestracja: 02 lut 2014, 22:15

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Vino »

Tymczasem:

http://galakta.pl/cienie-nad-miastem/

fajnie ze wyjdzie kolejny dodatek, slyszałem ze ma questy ciekawsze niż te z labiryntu zaglady a te z kolei byly lepsze niz z podstawki.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4045
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 6 times
Been thanked: 23 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: AkitaInu »

Super :) ciekawe czy wydadza jeszcze jakis dodatek czy ju Tylko monster packi i liutenantow
Arbaal
Posty: 55
Rejestracja: 13 lip 2011, 11:19
Lokalizacja: Kraków / Alwernia

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Arbaal »

Czy orientuje się ktoś czy można gdzieś kupić koszulki na karty na bohaterów?
Chciał bym jakoś zabezpieczyć swoje karty bohaterów.
Wiem, że można laminować ale nigdy tego nie robiłem a o ile wiem to folia przykleja się do kart i nie można już ich zdjąć więc tego bym nie chciał.
Może ktoś zna inny dobry sposób na zabezpieczenie kart?
Pozdrawiam!
Al_Dente
Posty: 478
Rejestracja: 12 sie 2013, 14:53
Has thanked: 10 times
Been thanked: 4 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Al_Dente »

Ja kupowałem te:

http://www.ebay.com/itm/TBG-Card-SLEEVE ... 1358427964

Co prawda aukcja się skończyła, ale na zdjęciu jest podany email do tej firmy.
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Descent: Journey in the Dark 2ed

Post autor: Desaix1800 »

Super sprawa ! Ja swoje laminowalem ... jak cos to chetnie dorzuce sie do zamówienia :)

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ