Star Wars: X-Wing (Jason Little)

Dyskusje o konkretnych grach bitewnych
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Wassago »

Jakie dodatkowe statki polecacie do podstawki X-Winga? I wie ktoś, jak się sprawdza gra z dwiema podstawkami?
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Hiu »

na poprzedniej stronie masz odpowiedzi na to pytanie (pytanie dotyczylo grania sama podstawka - ale odpowiedzi pasuja takze do twojego pytania)
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: BloodyBaron »

Wassago pisze:Jakie dodatkowe statki polecacie do podstawki X-Winga? I wie ktoś, jak się sprawdza gra z dwiema podstawkami?
Jeśli nie chcesz szaleć z kasą i kupować multum figsów później to chyba lepiej kupić po jednym dodatku z pierwszej fali- bedzie urozmaicenie większe.ok, dodatki wyjdą ciut drożej ale będziesz miał inne modele, wiecej różnych pilotów i dodatkowego ekwipunku.

Według mnie do grania w domu od czasu do czasu optymalnie jest mieć po 4-5 modeli na stronę: jest wtedy z czego wybierać do 100 pkt szwadronu a gra 3-4 modele na stronę jest chyba optymalna w relacji fun vs czas rozgrywki.

Sam mam falę 1 i do tego Slave'a i M. Falcon.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Wassago »

Czy te osobne modele TIE i X-Wing mają takie same karty i żetony jak te z podstawki?
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Aduanath »

Wassago pisze:Czy te osobne modele TIE i X-Wing mają takie same karty i żetony jak te z podstawki?
Część kart jest taka sama, ale część nowa. Zarówno kart statków, jak i ekwipunku :)
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: BloodyBaron »

Żeby doprecyzować: dostajesz do x-winga zestaw bazowy: np. Komplet kart torped, ale zupełnie nowego pilota: Wedge'a Antillesa, ale tez szeregowego squadron pilota. To samo z Tie'em.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6129
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 644 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: pan_satyros »

A konkretniej, polecacie jakieś powiedzmy 3 pierwsze dodatki, które warto kupić z Podstawką?
Bo kupować 2x Podstawkę chyba nie ma sensu do domowej gry, skoro odpowiedniki tych modeli w zestawach dodatkowych mają nowe możliwości.
Awatar użytkownika
Kowal
Posty: 162
Rejestracja: 28 gru 2011, 12:37
Lokalizacja: Bytom

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Kowal »

Może i mają inne możliwości, ale jednak druga podstawka wychodzi trochę taniej stąd myślę to pytanie.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Hiu »

2-ga podstawka to przede wszystkim:
- kosci, wiecej kosci
- 2-ga miarka odleglosci (moze i nie jest to niezbedne, ale ja nie lubie jak ktos mi maca miarke) :)
- wiecej modeli (podstawowe 3 to stanowczo za malo)
- piloci (fakt, ci sami...jednak nic nie stoi na przeszkodzie dorobic proxy karty) - taki np. Wedge - to podstawa turniejowa - sciaga na siebie ogien z okolicy. Inne statki moga sie nie obawiac o uszkodzenia dopoki facet moze latac, a ze on jest x-wingiem - to tez troche polata. Zawsze jak gram przeciwko niemu to trzeba sie narobic, zeby zarobic :)

Jak juz pograsz i stwierdzisz, ze malo - to wtedy wchodzic w modele.
Chyba, ze masz potrzebe posiadania lub kolekcjonowania - to inna sprawa. Wtedy trzeba koniecznie wejsc w modele i miec przynajmniej kazdego po sztuce.

Jako, ze Y-wing to niezly bicz - to warto miec go 2x.
Idac za ciosem - duze statki tez dodaja smaczku - bo niby to tylko dodatkowy statek i dlaczego przeplacac skoro mozna miec 2 mniejsze... ano dlatego, ze duza podstawka na polu walki jednak robi roznice. Na tyle znaczaca - ze warto sprobowac, posmakowac i pomacac.
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1480
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 74 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: TuReK »

Najlepiej tak kupować, żeby było urozmaicenie i żeby siła obu stron była porównywalna.
Imperium potrzebuje więcej statków, u nich w ilości siła. Kup inny rodzaj statku, zanim kupisz duplikaty (ew. oprócz dodatkowych x-winga i tie-fightera, dobre ulepszenia i świetni piloci).
Do zabawy na 80-100 punktów wystarczą 3 małe statki rebelii, 5 imperium.

3 pierwsze dodatki do podstawki: b-wing lub x-wing, tie-interceptor, tie-fighter lub tie-advanced, można wtedy grać na jakieś 60-70 punktów.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
TuReK
Posty: 1480
Rejestracja: 07 cze 2004, 13:57
Lokalizacja: Opole (d. Mecatol Rex)
Has thanked: 50 times
Been thanked: 74 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: TuReK »

Aha, możesz sobie zrobić konto na http://xwing-builder.co.uk/build, pomajstrować z kolekcją i zobaczyć jakie składy można zrobić.
Z pustego i Saruman nie naleje
Awatar użytkownika
Wintermute
Posty: 945
Rejestracja: 22 wrz 2013, 15:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Wintermute »

No to chlopcy z rebelii tez dostana cos specjalnego:

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=4705
Alien Frontiers, Descent 2ed, D&D: Drizzt, Doom, Dreadfleet, Fortune & Glory+Exp, Ghost Stories, High Command, LOTR LCG, Middle-Earth Quest, Sid Meier's Civilization, Space Hulk, Warhammer Quest ACG, War of the Ring + Exp, Warzone, X-Wing
Awatar użytkownika
zioombel
Posty: 1148
Rejestracja: 21 wrz 2010, 13:19
Lokalizacja: Wołomin
Has thanked: 200 times
Been thanked: 98 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: zioombel »

Grał ktoś z Was na 4 osoby? W zespołach po dwie osoby.
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Christoforos »

Zapraszam do lektury recenzji dodatku "B-Wing" i raportu z rozgrywki z udziałem dwu B-Wingów i X-Winga po jednej stronie oraz jednego TIE Advanced i pięciu TIE Fighterów po drugiej.

http://boardtime.pl/2014/04/dawno-odleg ... wingi.html

Wszelkie komentarze pod tekstem i sugestie na temat kolejnych recenzji mile widziane.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Hiu »

dobry tekst. dobra analiza.
kolejne teksty - opisywanie innych zestawow armii oraz roznych taktyk, sugestii do budowania armii (ile czasu zajmuje rozgrywka na ile punktow / statkow) itp.

ostatnio popularne jest opisywanie "dlaczego shuttle jest dobry nie tylko jak stoi na polce" :)
Awatar użytkownika
niwgnip
Posty: 330
Rejestracja: 03 lut 2009, 01:19
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 51 times
Been thanked: 16 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: niwgnip »

Czekam na więcej ;) Akurat mój B-wing ma do mnie dojechać za kilka dni, trzeba będzie go od razu sprawdzić.
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 306
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Usul »

Ja jeszcze swojego nie rozpakowałem, ale szykuje się świąteczne granie, więc na pewno będę testował, szczególnie po takiej recenzji :)
Awatar użytkownika
Christoforos
Posty: 437
Rejestracja: 22 lut 2009, 22:51
Lokalizacja: Lublin / Czerniejów
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Christoforos »

Jako że niektórzy zastanawiali się nad tym czy X-Winga nie spotka to co karcianki LCG, zapytałem o to
http://boardtime.pl/2014/04/figurki-moc ... winga.html
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Jacek_PL »

Ja tam bardziej się zastanawiam nad przyszłością samej gry, co prawda kreatywność ludzi z FFG jest zapewne nieskończona :wink: ale jakoś nie podobają mi się pomysły z dużymi statkami i mam nadzieję, że ten eksperyment nie okaże się aż tak dobry żeby go pociągnąć dalej, chociaż właśnie z tego wywiadu można by wywnioskować że jeszcze jakieś takie większe statki się pojawią. Z drugiej strony coraz to nowe myśliwce też się mogą znudzić, pod tym względem większy potencjał widzę w klonie X-Winga czyli Star Trek Attack Wing. Może FFG zrobi osobną serię Star Wars Star Destroyer ?
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1344
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 555 times
Been thanked: 283 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: Atamán »

Mi też się nie podobają te ogromne statki i cały ten wariant epicki na 300 punktów. Podobają mi się za to te tzw. repainty, czyli nowi piloci i nowe ulepszenia do starych statków - wyszły już Asy Imperium, zapowiedziane są Asy Rebelii, a może wyjdzie coś jeszcze w tym stylu (Rogue Squadron?).
Awatar użytkownika
vojtas
Posty: 1785
Rejestracja: 10 wrz 2013, 21:28
Has thanked: 23 times
Been thanked: 83 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: vojtas »

Dawać gwiezdny niszczyciel!! :lol:

Żeby skala się zgadzała musiałby zajmować z pół pokoju. Ale co by to była za walka! :D No i obowiązkowa Gwiazda Śmierci wielkości 4-piętrowego budynku. :D
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2061
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 137 times
Been thanked: 355 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: walkingdead »

Planuję rozpoczęcie przygody z X-Wings. Zerknęłam kilka stron wstecz, ale nie widzę odpowiedzi na moje pytanie.
Jakiej jakości są figurki? Zdjęcia pewnie nie oddają wszystkiego.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: rastula »

walkingdead pisze:Planuję rozpoczęcie przygody z X-Wings. Zerknęłam kilka stron wstecz, ale nie widzę odpowiedzi na moje pytanie.
Jakiej jakości są figurki? Zdjęcia pewnie nie oddają wszystkiego.
mnie jakość figurek vs cena nie przekonały - malowanie jest umowne, główną robotę robi wash ( zanurzenie w rozcieńczonej bejcy)

jeśli chodzi o szczegółowość modeli to jest ok jak na tą skalę - niektóre modele są bardzo delikatne , można uszkodzić drobne elementy

z modelarskiego punktu widzenia są warte maksymalnie 20 - 25 zł - no ale wiadomo FFG + Disney nie robią tanich rzeczy :)

dla siebie nie kupię ( mimo że "oryginalne" SW to moje dzieciństwo i miłość) - może jak syn załapie bakcyla to się złamię ( ale to jeszcze z 5-6 lat ) tym bardziej że System a'la wings of war też nigdy moim ulubionym nie był.

taka moja subiektywna "krytyka" modelarza :)
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2061
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 137 times
Been thanked: 355 times

Re: Star Wars: X-Wing

Post autor: walkingdead »

Dzięki! Cenne uwagi.
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2808
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 309 times
Been thanked: 526 times

Re: Odp: Star Wars: X-Wing

Post autor: kaszkiet »

Zobacz moje zdjęcia, na których dość dobrze widać detale:
Http://planszoholik.pl/2014/04/17/x-win ... m-pilotem/
ODPOWIEDZ