[Warszawa] gdzie skoro nie na smolnej

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.

Ile jesteś skłonny płacić za granie w miejscu podobnym do Smolnej?

Czas głosowania minął 25 cze 2007, 18:07

0 PLN - było za darmo, ma być za darmo
6
16%
2 PLN - na tyle symbolicznie że mogę zapłacić
6
16%
5 PLN - może i zauważalnie, ale to w końcu raptem jedno piwo
18
49%
10 PLN - dużo, ale kino i tak droższe
5
14%
powyżej 10 PLN
2
5%
 
Liczba głosów: 37

Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Post autor: stalker »

jax pisze: [co do ArtBemu to mam powazne obawy jak to bedzie po wakacjach - bo tak jak dyrekcja ze Smolnej, nic z nas nie miala, podobnie dyrekcja ArtBemu aktualnie absolutnie nic z nas nie ma -> choc tu jest pole do negocjacji, zawsze mozna zadeklarowac ze zorganizujemy jakies dzialania promocyjno-popoagujace typu turniej, 'dni otwarte' itp. - ogolnie mam wrazenie ze jak nie zaczniemy byc bardziej rzutcy i zaczac cokolwiek robic (zaczynajac nawet od urzadzenia sali jak to sugerowal nasz ArtBemowy mecenas), to nas wkrotce wywala. Taka moja czarna wizja - oby sie nie spelnila]
O tym swoją drogą musimy pogadac przy najbliższej okazji. Inna sprawa, że art.bem dostaje pieniądze o miasta i w sumie jedno więcej, jedno mniej im nie robi różnicy, ale nad plakatami np. można popracowac.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Proponuję pogadać o sprawie Smolnej i pomysłach na wyjście w tej sytuacji w Artbemie w najbliższy czwartek. Osobiście jak najbardziej chciałbym utrzymać tak zacną grupę graczy w jednym miejscu, aby się nasze kontakty nie pourywały. Stąd też od wczorajszego popołudnia szukam dużego pomieszczenia zdolnego do pomieszczenie nas wszystkich. Wszelkie puby itp odpadają ze względu na profil ich działalności i warunki jakie zapewniają.
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

twoja propozycja spotkania zaklada ze osoby zainteresowane (te ktorym pasuje termin piatkowy i centrum miasta) moga sie wybrac w innym terminie gdzies daleko...
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

bazik pisze:twoja propozycja spotkania zaklada ze osoby zainteresowane (te ktorym pasuje termin piatkowy i centrum miasta) moga sie wybrac w innym terminie gdzies daleko...
Dokladnie. Ja na pewno nie bede mogl byc w art.bem. Mozecie podyskutowac, ale nie powinno to wstrzymywac ogolnej dyskusji tutaj na forum.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

czasem bazik trzeba czytac twoje zdania po kilkanascie razy zeby uchwycic sens :)
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Spoko poinformujemy o czwartkowej debacie obecnych w Artbemie. Niczego nie wstrzymuje, działajcie równoległe.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

dlaczego po prostu nie spotkac sie w piatek gdzies niedaleko smolnej?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Post autor: stalker »

Dokładnie, nawet w jakimś lokalu -- przecież to spotkanie organizacyjne, a niekoniecznie granie. Poza tym, jednorazowo, jeśli ktoś chce pogadac to moze zajrzec do art.bem na 1-2h -- co nie oznacza poświęcenia całego wieczoru. A poza tym piątek przymusowo będziecie miec wolny.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

stalker pisze:A poza tym piątek przymusowo będziecie miec wolny.
?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Post autor: stalker »

No Smolna zamknięta... aaa no tak, ale jest rezerwowo Paradox :) Ok - zignorujcie to
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Dobrą ideą jest też zorganizowanie na uniwerku, których w wawie nie brakuje (no dobra, wyższych uczelni a nie uniwersytetów :twisted: ) koła planszówkowego. Student zapewne niejeden się ze Smolnej trafi, troszkę formalności i uczelnia musi zapewnić sale albo na uczelni, albo w akademikach w salach klubowych. Wszystko jest oczywiście free, a i spora szansa na dofinansowanie z uczelni istnieje, przynajmniej na początku.
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Gratuluję Kwiatosz. Czytasz w myślach niektórych forumowiczów.
Daql
Posty: 21
Rejestracja: 17 sty 2007, 16:27

Post autor: Daql »

Dobrą ideą jest też zorganizowanie na uniwerku, których w wawie nie brakuje (no dobra, wyższych uczelni a nie uniwersytetów Twisted Evil ) koła planszówkowego.
Pomysł jest bardzo dobry. Pytanie tylko, czy niestudenci mieliby do takiego klubu możliwość wstępu? Myślę, że to tylko kwestia ugadania się z władzami uczelni. Należy jednak pamiętać, że wakacje za pasem i sprawa może się przeciągnąć w czasie. Poza tym same formalności organizacyjne muszą trochę potrwać. Gra jest jednak warta świeczki.
W takim razie na naszym celowniku są Domy Kultury i warszawskie uczelnie.
Natomiast tymczasowo jakiś pub (Paradox, Callypso,...), ostatecznie ArtBem (na którym zamierzam się pojawić, ale jeszcze muszę znaleźć go na mapie :D )
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

Daql pisze:... ArtBem (na którym zamierzam się pojawić, ale jeszcze muszę znaleźć go na mapie :D )
stalker pisze:Adres: ul. Górczewska 201, przy skrzyżowaniu z Konarskiego, vide:
Mapa oficjalna ze strony Centrum
Mapa z Google, Centrum to duży budynek z szarym dachem pośrodku obok boiska.
:)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

kwiatosz pisze:Dobrą ideą jest też zorganizowanie na uniwerku, których w wawie nie brakuje (no dobra, wyższych uczelni a nie uniwersytetów :twisted: ) koła planszówkowego. Student zapewne niejeden się ze Smolnej trafi, troszkę formalności i uczelnia musi zapewnić sale albo na uczelni, albo w akademikach w salach klubowych. Wszystko jest oczywiście free, a i spora szansa na dofinansowanie z uczelni istnieje, przynajmniej na początku.
Mysle, ze na Smolnej pojawiala sie miazdzaca wiekszosc nie-studentow i srednia wieku byla powyzej 23 roku zycia.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Browarion pisze:
Daql pisze:... ArtBem (na którym zamierzam się pojawić, ale jeszcze muszę znaleźć go na mapie :D )
stalker pisze:Adres: ul. Górczewska 201, przy skrzyżowaniu z Konarskiego, vide:
Mapa oficjalna ze strony Centrum
Mapa z Google, Centrum to duży budynek z szarym dachem pośrodku obok boiska.
:)
Dla ułatwienia dodam, że to za Wola Parkiem po tej samej stronie, jadąc od centrum w kierunku ul. Powstańców Śląskich. Przedostatnie światła przed skrzyżowaniem z tą ulicą, gdzie po lewej jest ratusz.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 13 times

Post autor: stalker »

Jadąc od Centrum, są to pierwsze światła po wiadukcie nad torami kolejowymi.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Post autor: kwiatosz »

Don Simon pisze:Mysle, ze na Smolnej pojawiala sie miazdzaca wiekszosc nie-studentow i srednia wieku byla powyzej 23 roku zycia.
To nie przeszkadza, jeżeli będzie formalny wymóg wykazania ilu studentów przychodzi na spotkania to zapewne nie będzie problemem wpisanie kilku kolegów ze studiów, nie zapominajmy, że inicjatywa jest szlachetna :)

A tak poważnie, to jeżeli działalność nie wpływa w jakiś sposób na "życie uczelniane", np. zwolnienia z w-fu (jak sekcja brydżowa), czy też z niektórych fakultetów zaliczenie w ramach np. kół naukowych, to tak naprawdę nikt tym się nie interesuje. Jeżeli będą ludzie to uczelnia się będzie cieszyć - bo będą mieli promocję za darmo (jak się zagada że są relacje na forum ogólnopolskim etc), a ponieważ uczelnie wydają ciężkie pieniądze na promocję to do nich na pewno trafi (zwłaszcza jak rzucić hasło że będą goście specjalni - rednacz największej polskiej gazety o grach planszowych etc - trzeba mówić językiem korzyści to na pewno się zgodzą :) )
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

stalker pisze:Jadąc od Centrum, są to pierwsze światła po wiadukcie nad torami kolejowymi.
Jeszcze lepiej to opisałeś. Jak widać, trudno nie trafić :wink:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Abiger
Posty: 267
Rejestracja: 28 lut 2006, 12:29
Lokalizacja: Legionowo/Siedlce
Has thanked: 48 times
Been thanked: 95 times

Post autor: Abiger »

kwiatosz pisze:
Don Simon pisze:Mysle, ze na Smolnej pojawiala sie miazdzaca wiekszosc nie-studentow i srednia wieku byla powyzej 23 roku zycia.
To nie przeszkadza, jeżeli będzie formalny wymóg wykazania ilu studentów przychodzi na spotkania to zapewne nie będzie problemem wpisanie kilku kolegów ze studiów, nie zapominajmy, że inicjatywa jest szlachetna :)

A tak poważnie, to jeżeli działalność nie wpływa w jakiś sposób na "życie uczelniane", np. zwolnienia z w-fu (jak sekcja brydżowa), czy też z niektórych fakultetów zaliczenie w ramach np. kół naukowych, to tak naprawdę nikt tym się nie interesuje. Jeżeli będą ludzie to uczelnia się będzie cieszyć - bo będą mieli promocję za darmo (jak się zagada że są relacje na forum ogólnopolskim etc), a ponieważ uczelnie wydają ciężkie pieniądze na promocję to do nich na pewno trafi (zwłaszcza jak rzucić hasło że będą goście specjalni - rednacz największej polskiej gazety o grach planszowych etc - trzeba mówić językiem korzyści to na pewno się zgodzą :) )
Kwiatosz - normalnie "szacunek ludzi ulicy" :D
Koncepcja prowadzenia negocjacji jak najbardziej właściwa.

Nawiązując do wcześniejszych wypowiedzi ja również nie widze możliwości docelowego spotykania się w pubie/kawiarni/... Miejsca takowe raczej nie zapewnią możliwości pomieszczenia wszystkich dotychczasowych klubowiczów (a bardzo bym chciał żeby nie nastąpiło jakieś rozbicie) i odpowiedniej swobody.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Myślę, że na jakiejś uczelni bez problemu mogliby przychodzić nie-studenci. Ja teraz też jestem już w ostatniej fazie bycia studentem (po wakacjach już nie będę ;-), więc jest to ważne także dla mnie.

Jak chcecie mogę się też popytać na Bednarskiej, w moim starym liceum. Ma tonę różnych stowarzyszeń i zajęć pozalekcyjnych, a ludzie są bardzo otwarci - może się zgodzą i nawet jacyś uczniowie zaczną przychodzić. O ile się nie mylę mają teraz trzy lokacje w Wawie (Bednarska, Raszyńska i Kłopotowskiego) i gdzieś tam znalazłaby się jakaś sala. =)

Nie wiem tylko jak to by wyglądało z wychodzeniem wieczorem... Aha - dobrą sprawą jest to, że wszystkie budynki są wolnostojące, więc hałas nie byłby problemem.

To co, mam się zakręcić wokół tego? Mam dość dobre stosunki z nauczycielami i dyrekcją - robiłem w tej szkole nawet praktyki nauczycielskie na studiach. ^^
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Proponuję spotkanie z najbliższym tygodniu ponownie w Paradoxie. Pogadamy w stadzie o pojawiających się na forum pomysłach. Co o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Jeżeli tak, to trzeba by chyba zarezerwować salę. W zeszłym tygodniu mieliście farta, że nikt się nie zgłosił (wiadomo, długi weekend).
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Mały brzydki pędrak pisze:Proponuję spotkanie z najbliższym tygodniu ponownie w Paradoxie. Pogadamy w stadzie o pojawiających się na forum pomysłach. Co o tym sądzicie?
Jestem za. Ale faktycznie trzeba się najpierw dowiedzieć, czy nie ma jakiejś imprezy zamkniętej.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Mały brzydki pędrak pisze:Proponuję spotkanie z najbliższym tygodniu ponownie w Paradoxie. Pogadamy w stadzie o pojawiających się na forum pomysłach. Co o tym sądzicie?
Rozmowy tu, rozmowy tam :-).

Proponuje przejsc od slow do czynow, dlatego chcialbym powiedziec kilka slow.

Tak naprawde to wydaje mi sie, ze nic ciekawszego niz na forum nie wymyslimy. Mniej wiecej widac, ze jest troche osob gotowych placic co miesiac. Teraz trzeba probowac znalezc jakies miejsce. Bez tego kolejne rozmowy o tym samym nic nie dadza...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
ODPOWIEDZ