Zombicide!

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide!

Post autor: janekbossko »

up@
nie lubie grac wiecej niz jednym i juz. Dla mnie jest to rownoznaczne z rozdwojeniem jazni ;)

a ze strzelaniem masz racje o to samo mi chodzilo tylko...troszke inaczej napisane. Bo jesli bohater jest na tym samym polu co inne postacie i odda strzal do kafla sasiadujacego gdzie sa same zombi to NIE TRAFIA najpierw postaci z ktorymi przebywa na kaflu prawda? ;) o to mi chodzilo
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zombicide!

Post autor: magneticzero »

Wlasnie doszła opcja kupienia pozostałych pozycji zombicide, i tak sie zastanawiam ktory dodatek jest lepszy? TCM czy Angry neighbours? koszt jest taki sam i streach gole sa narazie takie same dla plega za 100 $ i 150 $.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Ciężko porównać dwie gry, gdzie jedna jest już dostępna, a drug będzie dopiero za rok :P
Poczytaj o obu i zobacz sam co byś wolał bardziej.
wladekbud
Posty: 101
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:38

Re: Zombicide!

Post autor: wladekbud »

magneticzero pisze:Wlasnie doszła opcja kupienia pozostałych pozycji zombicide, i tak sie zastanawiam ktory dodatek jest lepszy? TCM czy Angry neighbours? koszt jest taki sam i streach gole sa narazie takie same dla plega za 100 $ i 150 $.
TCM ma figurki Zombivor od części pierwszej, więc jeśli nie masz jedynki to będą niewykorzystane. W TCM są zombie Toksyczne z którymi lepiej walczyć z dystansu, w AN - zombie z dodatkową aktywacją. Coś mi się wydaje, że Seekersi będą tylko wkurzać ludzi, wprowadzając chaos zamiast planowanej strategii (np. blisko nas 3 seekersów, losujemy trzy karty w turze zombie, wychodzą trzy karty Seekersów i robią z nas szarlotkę).
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

TCM ma cztery kafle planszy a AN trzy.
AN ma ludzkich pomocników.

Zastanawiam się czy zombiwory + ich karty z TCM można by (z powodzeniem) sprzedać na allegro czy na forum- to by obniżyło koszt zakupy o te kilkadziesiąt PLN.
Inna sprawa, że jeżeli komuś nie robi aż takiej różnicy czy gra figurką zwykłą czy zombiworową to wtedy dostaje się 10 bohaterów (4 + 6 z podstawki) wraz z kartami postaci.
magneticzero
Posty: 411
Rejestracja: 31 gru 2011, 19:04
Lokalizacja: Rybnik

Re: Zombicide!

Post autor: magneticzero »

Dzieki wszystkim za odpowiedz.

Czy jest ktos kto wspieral moze 2 sezon albo 1 na ks, czy orientujecie sie moze jak to bedzie z kosztami wysylki? Czy jest mozliwosc ze bedzie duza roznica miedzy wysylka z/bez dodadtku?
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: Borek224 »

magneticzero pisze:Dzieki wszystkim za odpowiedz.

Czy jest ktos kto wspieral moze 2 sezon albo 1 na ks, czy orientujecie sie moze jak to bedzie z kosztami wysylki? Czy jest mozliwosc ze bedzie duza roznica miedzy wysylka z/bez dodadtku?
Na poprzednich KS cenawysyłki była z góry znana (teraz piszą o 20$-25$) i była niezależna od ilości dodatków (w przypadku sezonu 2 to były nawet dwie wysyłki w tej cenie)
-danielsan-
Posty: 5
Rejestracja: 02 lip 2014, 13:37

Re: Zombicide!

Post autor: -danielsan- »

Witam.

Słuchajcie, mam pytanko o kickstartera, bo nigdy nie korzystałem z tego wynalazku.
Nie wiem czy dobrze rozumiem system:
1. kupuję jeden z dwóch pakietów: infected 100$ lub patient-0 150$
2. w cenie z zakupionym pakietem dostaję wszystkie osiągnięte Stretch Goals (oprócz tych opisanych "if You have bought ...") niezależnie który pakiet wybiorę.
3. oprócz tego mogę dokupić "optional buy" i wtedy razem ze stretch goals dostaję wszystko (razem z "if You have bought ...")
4. płacę za jedną wysyłkę 20-25$
5. bez cła
6. otrzymuję grę i cieszę się rozgrywką :-]
Pytania:
a) jeśli chcę dokupić optional buy to czy gdzieś się zaznacza które? jeśli nie to jak to się później wybiera?
b) kiedy jest planowane wydanie/wysyłka gry/dodatku? bo nie znalazłem nigdzie dat?
Borek224
Posty: 348
Rejestracja: 25 lis 2010, 13:35
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: Borek224 »

Ad. Flow - tak to wygląda

Ad. 1 - jak skończy się akcja to dostaniesz link (w ciągu ok miesiąca) do ich managera gdzie będziesz mógł zaznaczyć co chcesz. Możesz albo od razu zapłacić więcej, albo teraz tylko 100$/150$ a reszte dopłacić później.

Ad. 2 wedłóg strony KS - Luty 2015 - ale nie ufałbym temu zbytnio (znaczy moze być tak samo na gwiazdkę jak i na wielkanoc) Dodatkowo drugi sezon był podzielony na dwie fale (jedna przyszła w październiku druga w lutym) Może tym razem uda im się ogarnąć, ale widać że ogrom sprzedaży w tamtym roku ich przerosła.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

Z innej beczki.
W ramach dociekań na kim wzorowane są postaci, większość uważa, że Josh to Jessie Pinkman z Breaking Bad. Nie wydaje się wam, że więcej w nim podobieństwa do Desmonda Milesa z Asassin's Creed?
http://static.comicvine.com/uploads/sca ... 4__01_.png
Nawet tatuaże ma podobne..
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: ghostartur »

Zbiórka powoli zbliża się do końca, patrząc po progach które do tej pory odblokowano nie wiem czy się cieszyć czy nie. Nowe figurki to zawsze dobra zabawa ale tak naprawdę oprócz Housa, żaden ocalały nie podbił mojego serca jak na razie. Za to większość VIP zombie jest świetna! Mam nadzieję, że na finiszu kampania nabierze rumieńców i otrzymamy jeszcze jakiś fajny dodatek :) !
wladekbud
Posty: 101
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:38

Re: Zombicide!

Post autor: wladekbud »

ghostartur pisze:Zbiórka powoli zbliża się do końca, patrząc po progach które do tej pory odblokowano nie wiem czy się cieszyć czy nie. Nowe figurki to zawsze dobra zabawa ale tak naprawdę oprócz Housa, żaden ocalały nie podbił mojego serca jak na razie. Za to większość VIP zombie jest świetna! Mam nadzieję, że na finiszu kampania nabierze rumieńców i otrzymamy jeszcze jakiś fajny dodatek :) !
Na "cód" nie liczę :)
Nowe rodzaje zombie się nie pojawią, dodanie bohaterów z S1 jako opcja zakupowa (do tego w takiej cenie) to lekkie jajo, Bohaterowie "Exclusive" tak jak piszesz bez szału (jedynie Oksana i Box Paolo Parente są dla mnie ciekawie pomyślane), kruki, Experience Deck i Team Building Deck już dosłonięte, a to miały być największe nowości. Zestawów drzwi jako bonus za darmo raczej nie dorzucą.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: ghostartur »

Tak trochę poza tematem pytanie do osób które zamówiły sobie trójkę. Oprócz podstawowego pudełka(100$)/pudełek(150$) macie zamiar coś jeszcze dokupić? A może już to zrobiliście?
wladekbud
Posty: 101
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:38

Re: Zombicide!

Post autor: wladekbud »

Na pewno paczkę Kruków, Oksana i któreś z Guest Boxów (raczej L.Parrillo).
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Chyba tylko Kruki, myślałem nad dodatkowymi figurkami (Paolo Paren'te i/lub Karl Kopinski), ale po co mi one? 6 (s1) + 6 (s2) + 4 (tcm) + 12 (s3) + 4 (an) = 32 bohaterów + 7 bohaterów teraz będzie gratis, czyli mamy prawie 40. Jak dla mnie, taka ilość wystarczy.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

Mnie kuszą zestawy gości specjalnych (zwłaszcza Smith, Kopinski oraz Parrillo). Do tego Oksana i Benny. Ale wtedy już kwota robi się absurdalna. A co dopiero myśleć o dopakowanych bohaterach poprzednich sezonów...
Na coś się kuszę na pewno ale nie wydam dodatkowo więcej niż te 50-60$.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: BloodyBaron »

Ja kupie kafle z s1 - którego nie mam, ale mając s2 + TCM potrzeba mi tylko kafli.
Myślałem nad tym zestawem superaków z S1 ale moze kupie kruki i coś mniejszego w zamian - zwłaszcza jeśli odblokuje sie exp deck #2 który tez jest w zestawie z bohaterami
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

BloodyBaron pisze:Ja kupie kafle z s1 - którego nie mam, ale mając s2 + TCM potrzeba mi tylko kafli.
Myślałem nad tym zestawem superaków z S1 ale moze kupie kruki i coś mniejszego w zamian - zwłaszcza jeśli odblokuje sie exp deck #2 który tez jest w zestawie z bohaterami
Tak się zastanawiam-
Kafle z s1 na KS kosztują niewiele mniej niż w Empiku
http://www.empik.com/munchkin-zombicide ... ,zabawki-p
Nie lepiej kupić coś, czego później nie będziesz mógł tak łatwo dostać? Już nie mówiąc o czasie oczekiwania..
Ostatnio zmieniony 21 lip 2014, 15:01 przez bubu, łącznie zmieniany 1 raz.
Banan2
Posty: 2616
Rejestracja: 12 maja 2009, 09:28
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 118 times
Been thanked: 67 times

Re: Zombicide!

Post autor: Banan2 »

bubu pisze:Kafle na z s1
Jak to działa? Dokładam sobie jak chcę? Czy jest jakaś instrukcja?
Pozdrawiam
Moja kolekcja
10% rabatu w planszomanii, 7% w 3Trollach, 5% w Battle Models
Awatar użytkownika
cohlerc1
Posty: 316
Rejestracja: 11 wrz 2012, 07:30
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: cohlerc1 »

Bierzesz instrukcje z s1 i masz scenariusze z kaflami z 1 sezonu. Dodatkowo jest sporo darmowych misji w internecie , a nawet większość jest po Polsku. Morzesz też sam się pobawić ale wtedy trudniej o balans.
Zestaw "koksów" z s1 trochę naciagany, a cześć kart exp jest w strechu pewnie druga połowę też dają ;)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

cohlerc1 pisze: Zestaw "koksów" z s1 trochę naciagany, a cześć kart exp jest w strechu pewnie druga połowę też dają ;)
Obie połowy są.
"Koksy" są dla mnie o tyle bez sensu, że nie nie mają wersji zombie. Póki co jest to półprodukt.
Podobnie zresztą jak postaci z RM- niby aż 12 ale z połowiczną funkcjonalnością. I abstrahuję tu od tego czy ta mechanika się u mnie na stole pojawia- jeśli ją wprowadzono to trochę konsekwencji proszę.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: ghostartur »

Finisz kampanii. Kolejny bohater do odblokowania który mnie osobiście nie zachwycił. Może po prostu za dużo wymagam :lol: ?
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

Lepszy Jack Bauer niż Gordon Ramsey...
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: ghostartur »

Sam jakoś nigdy się nie zachwycałem 24 Godzinami więc szczerze mówiąc już bardziej pasuje mi Gordon :wink: .
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

Ja tam podczas apokalipsy zombie wolę byłego agenta ze spluwą niż kucharza z patelnią : )
ODPOWIEDZ