CV

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: CV

Post autor: Brylantino »

ahrian pisze:
Brylantino pisze:W końcu zagrałem w CV i powiem, ze gra mi się bardzo podobała, ale pod warunkiem iż od razu staramy się podchodzić do gry "fabularnie" ;) Było sporo śmiechu i dopowiadania różnych historii, odnośnie kart które się posiadało. Jednak od razu widać, iż gra nie nadaje się dla każdego. Ktoś, kto nie ma aż takiej "wyobraźni" i bardziej będzie się skupiał na zdobywaniu punktów i symbolach nie będzie miał z tej gry ani trochę frajdy.
no właśnie, i tu jest problem. ja zagrałem dzisiaj pierwszy i - prawdopodobnie - jeden z ostatnich razy. przy okazji grania w każdy tytuł zawsze coś dopowiadam, przeważnie jakieś głupoty dla rozluźnienia atmosfery (np. podczas partii w Battlestar Galactikę :D). nie inaczej było przy graniu w CV - 'a, pójdę teraz na rentę' itp. niestety, nawet takie dopowiadanie historii nie ratuje gry, wg mnie. najarałem się jak Arab na kurs pilotażu na ten tytuł, a dostałem takie... nico. da się pograć, ale żeby miała lądować na stole regularnie - nie ma szans.

pozdrowienia.
Mi nie chodziło o dopowiadanie. Z dziewczyną jak graliśmy, to zaczynały się po prostu całe historie np. dobrała kartę "prezes", ale musiała odrzucić małżeństwo i teraz 10 powodów z innych kart dlaczego się związek rozpadł, to zaraz poszły oskarżenia, że mam trójkę dzieci, a ślubu nie miałem itp. itd.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: CV

Post autor: adam_k27 »

Ja kupiłem żonie na prezent i żonie się spodobała, ale dzieciaki (chłopcy 7 i 9 lat) to grą się wręcz zachwyciły. Na początku były oczywiście zachwycone kartami, oglądały rysunki i cały czas było kiedy zagramy, kiedy zagramy? :) Jak już siedliśmy do gry dzieciaki podeszły do gry fabularnie i były cały czas teksty typu "nie masz pracy, a chcesz mieć bliźniaki? Pracy se najpierw poszukaj!", "albo masz dzidka który gra na wszystkich możliwych konsolach to płać za prąd!" i grało się bardzo przyjemnie i było sporo śmiechu. Po rozgrywce oczywiście było opowiadanie wszystkim co ich "w życiu" spotkało i co udało im się zgromadzić, zdobyć itd. Zadziwiło mnie jak szybko dzieci opanowały zasady, już po pierwszej grze grały zupełnie samodzielnie i same sprawnie kombinowały jaki symbol za co zamienić, co przerzucić, jakie karty zdobyć. Niewątpliwie zadziałała tutaj magia humorystycznych obrazków i fabularność gry (fabularne euro :shock: ). Po trzech rozgrywkach starszy syn powiedział że CV podoba mu się bardziej niż jakakolwiek gra na komputerze czy tablecie. Serio :!: Oczywiście nie mam złudzeń że za jakiś czas gra się dzieciom opatrzy i entuzjazm zmaleje, niemniej jednak jak dla mnie takie stwierdzenie u gościa który uwielbia gry kompterowo/tabletowe to jest bardzo silna rekomendacja.

Graliśmy już we wszystkich wariantach - na 2, 3 i 4 osoby i gra bardzo dobrze się skaluje. Dodam, że ciągu 6 dni gra była grana 5 razy :). Naprawdę świetna lekka gra rodzinna :)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: CV

Post autor: Karit »

Gra była prezentem dla młodszej siostry (sama ten tytuł chciała). Gra jest OK, bardziej będzie podobała się niedzielnym graczom niż starym wyjadaczom, no ale pewnie tez pod tych pierwszych była głównie robiona.
zasady są klarowne aczkolwiek parę razy wyszło trochę nieścisłości i braków w instrukcji.
Mechanizm jest intuicyjny, ścieżka rozwoju naszego bohatera dosyć jasna. Gra jednak na 4 osoby trochę mi się dłużyła. Raz na miesiąc z rodziną mogę zagrać, częściej nie ma szans, jest więcej ciekawszych i fajniejszych rodzinnych gier w podobnej tematyce (dziedzictwo, ostatnia wola).

To co uważam za absolutnie absurdalne, karygodne i niestety coraz częściej używane w grach to pudełko i wypraska...
"Zrobimy duże pudełko ale wypraskę damy meeega płytka, tak aby karty się idealnie mieściły, ale już nic więcej nie włożysz (np karty w koszulkach)". Ktoś odpowiedzialny za takie rzeczy powinien zostać zwolniony i wygnany jak najdalej od tworzenia gier (może dołączyć do ekipy Portalu i ich pudełek do przechowywania powietrza)
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: CV

Post autor: Filippos »

Zapraszamy serdecznie na imprezę promocyjną CV! Szczegóły w stosownym wątku: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =4&t=26495
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
Aduanath
Posty: 495
Rejestracja: 31 paź 2012, 18:55
Lokalizacja: Legnica
Been thanked: 1 time

Re: CV

Post autor: Aduanath »

Co do koszulek na karty - kupiłam Ultra Pro 65x100. Na szerokość są trochę zbyt szerokie, na wysokość koszulka kończy się idealnie z linią karty (czyli jak dla mnie z 1-2mm zbyt krótkie - wolę, gdy koszulka minimalnie wystaje ponad kartę). Natomiast co do pudełka i wypraski - wgłębienie na karty przecięłam wzdłuż krótszych boków (szerokości kart), a po długości przecięłam na środku - karty "postawiłam" w pudełku w tym miejscu i pasują idealnie :) (jakby się okazało, że opis niejasny, wrzucę fotkę ;) )
Nasza kolekcja - ciągle się rozwija :)
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2818
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 103 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: CV

Post autor: Ink »

Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: CV

Post autor: pan_satyros »

Awatar użytkownika
Malash
Posty: 197
Rejestracja: 18 sty 2012, 22:49
Lokalizacja: Warszawa Praga Płd.
Has thanked: 14 times
Been thanked: 19 times

Re: CV

Post autor: Malash »

WImięZasad.ZnadPlanszy.pl
także na: Facebooku , YouTube, Spotify i Apple Podcasts.
Analizujemy gry i ich mechaniki. Nie boimy się wytykać im błędów.
Często je naprawiamy, bądź przebudowujemy za pomocą prostych home rules.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: CV

Post autor: palladinus »

Na blogu Ciekawe Gry pojawiła się recenzja CV

Życiorys planszówkowicza
Awatar użytkownika
Fleschu
Posty: 157
Rejestracja: 20 maja 2012, 19:44
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: CV

Post autor: Fleschu »

Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: CV

Post autor: adam_k27 »

Z jedną rzeczą w tej recenzji bym polemizował. Mianowicie chodzi o punkty zwycięstwa za cele publiczne. Moim zdaniem gdyby punkty dostawali wszyscy wówczas wyprzedzenie kogoś komu od początku lepiej idzie nie byłoby łatwiejsze, ale raczej niemożliwe, a tak do końca jest o co walczyć, bo chociaż mamy mniej kart w CV to jak zgarniemy cel to może to sporo zmienić, bo dostaniemy dodatkowe punkty i pozbawimy tych punktów rywala. Podam przykład pewnej rozgrywki. Raz graliśmy w 4 osoby (żona, ja i synowie) i Najmłodszemu od początku szło bardzo dobrze, mi trochę słabiej ale też dobrze, Starszemu synowi szło średnio-słabo, a żonie zupełnie kiepsko. Po etapie młodości zarówno żona jak i Najstarszy syn korzystali z pomocy społecznej. Wydawało się że kolejność już jest raczej ustawiona. Starszy syn jednak skupił się na celach i chociaż miał mniej kart w CV niż ja czy Najmłodszy to zgarnął na koniec, aż trzy cele publiczne i wygrał pokonując 1 pkt Najmłodszego (który wydawało się że ma pewną wygraną), a mnie bodajże 4 punktami.
Awatar użytkownika
MattCarnall
Posty: 326
Rejestracja: 08 sie 2010, 17:53
Lokalizacja: Kalisz
Been thanked: 2 times

Re: CV

Post autor: MattCarnall »

Za mną pierwsza rozgrywka, bardzo przyjemna. Świetna pozycja dla dwóch osób, przy większej ilości czekanie może się dłużyć. Moim zdaniem wymaganie od tej gry nie wiadomo jakiej symulacji życia nie ma sensu, od tak jest to prosta gra mająca na celu umilić nam godzinę spędzoną nad nią. Świetne ilustracje, dobrze wykonana, zachęcająca do następnej rozgrywki.

Z czyjejś recenzji: jednej osobie się powodziło, inna zbierała to, co zostało. No cóż. Życie.

Warto w nią grać spontanicznie, można coś planować, tylko nie wiem na ile mamy nad tym władzy, czasem ma się szczęście, innym razem go brakuje. Życie.

Dobrze iść do pracy, bo na rencie zbyt wiele nie ugramy. :roll:

Dlaczego kupiłem? Przez przypadek. Od dawna w nic nie grałem, nie licząc Listów miłośnych. Zobaczyłem recenzję Wookiego, poszedłem i kupiłem. Świetne do gry z dziewczyną.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

CV

Post autor: mig »

Czy ktoś byłby tak uprzejmy i wrzucił nazwy kart dzieciństwa? Moje CV wróciło po długich wojażach i brakuje mi kilku kart z tej talii. Będę miauczał w Grannie, żeby mi brakujące dosłali, ale muszę najpierw wiedzieć czego mi brakuje:/
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: CV

Post autor: Gambit »

Najpierw złośliwie zlinkuję swoją wideorecenzję CV :)
https://www.youtube.com/watch?v=BNmImLwrRhA
mig pisze:Czy ktoś byłby tak uprzejmy i wrzucił nazwy kart dzieciństwa? Moje CV wróciło po długich wojażach i brakuje mi kilku kart z tej talii. Będę miauczał w Grannie, żeby mi brakujące dosłali, ale muszę najpierw wiedzieć czego mi brakuje:/
Lista kart Dzieciństwa:
- Rower
- Kółko naukowe
- Kumple z podwórka
- Prymus
- Ubezpieczenie na życie
- Ospa w dzieciństwie
- Pierwsze konto w banku
- Pierwsza miłość
- Wakacje na wsi
- Wycieczka do ZOO
- Wagary
- Świnka skarbonka
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: CV

Post autor: mig »

Bardzo dziękuję! :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
for2players
Posty: 857
Rejestracja: 06 sie 2013, 17:43
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 22 times
Kontakt:

Re: CV

Post autor: for2players »

Wskrzeszenie tematu ;-) Nasza recenzja gry CV
Znajdź nas na: NASZA STRONA, FACEBOOK
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: CV

Post autor: pomimo »

Graliśmy w Cv ostatnio. Cztery osoby głowiły się nad zapisem instrukcji dotyczącym kart z kosztem... i nic z tego nie zrozumieliśmy ;-)

Jak właściwie rozliczać się z kart z kosztem (Dziecko, itd.). W instrukcji czytam, że trzeba ponosić koszt takiej karty dopóki jest ona aktywna. Koszt mamy przecież wypisany w górnej części karty - nie wystarczyło po prostu dodać jakiegoś znaczka (gwiazdka czerwona czy coś w tym rodzaju) w tym właśnie polu. Ten przekreślony symbol w polu efekt po co jest? To jest jakiś nowy/inny/inaczej rozumiany koszt tej karty?

Innymi słowy: Płacę w tej każdej rudzie koszt z pola koszt karty czy tylko koszt w sensie przekreślony symbol z pola efekt?
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: CV

Post autor: BartP »

Co rundę płacisz tylko ten jeden symbol z pola efekt, w przypadku dziecka $.
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: CV

Post autor: pomimo »

BartP pisze:Co rundę płacisz tylko ten jeden symbol z pola efekt, w przypadku dziecka $.
dzięki za odpowiedź, BartP
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: CV

Post autor: BartP »

No proszę, z BGG się dowiaduję, że dodatek wychodzi. Będzie się nazywał "plotki" (gossip)?
http://www.boardgamegeek.com/boardgame/164669/cv-gossip

Z opisu wynika tylko tyle, że będą nowe sposoby radzenia sobie z pechem, więcej możliwości na wykorzystanie uśmiechów. Nowe karty plotek/pogłosek wprowadzających więcej interakcji. No i dziesiątki nowych kart, w tym kart celów. Brzmi fajnie.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: CV

Post autor: MichalStajszczak »

BartP pisze:No proszę, z BGG się dowiaduję, że dodatek wychodzi.
O dodatku na naszym forum też już była mowa. Ale chyba tylko w wątku klubu Monsoon.
Awatar użytkownika
asiok
Posty: 1423
Rejestracja: 09 paź 2008, 17:29
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 331 times
Been thanked: 76 times

Re: CV

Post autor: asiok »

Proszę mi nie pisać, że w Chinach wszystko jest tanie! :)

http://www.aliexpress.com/item/Classic- ... 19411.html
Awatar użytkownika
flowerus
Posty: 490
Rejestracja: 06 lut 2010, 12:47
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: CV

Post autor: flowerus »

Czy ktoś wie, kiedy pojawi się przedsprzedaż dodatku do CV (Plotki) i jaka będzie cena tego dodatku?
There are only 10 types of people in the world: Those who understand binary, and those who don't!
TTR_1983
Posty: 3939
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: CV

Post autor: TTR_1983 »

flowerus pisze:Czy ktoś wie, kiedy pojawi się przedsprzedaż dodatku do CV (Plotki) i jaka będzie cena tego dodatku?
w Essen 10EUR wieć kolo 35 zł w Polsce pewnie.
Awatar użytkownika
adam_k27
Posty: 721
Rejestracja: 28 cze 2013, 10:07
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 19 times
Been thanked: 19 times

Re: CV

Post autor: adam_k27 »

Czy dodatek będzie do kupienia jeszcze w tym miesiącu? Moja najukochańsza żona ma urodziny na początku listopada a CV to jej ulubiona gra :D
ODPOWIEDZ