Władca Pierścieni: Gra Karciana LCG (Nate French)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Nie przesadzacie z tymi cenami? Moim zdaniem cena nie przekroczy 100zł, ale nie mam żadnych konkretnych przesłanek żeby podeprzeć swoją tezę. Po prostu uważam że dodatek nie jest wart więcej.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Jacek_PL »

RUNner pisze:Nie przesadzacie z tymi cenami? Moim zdaniem cena nie przekroczy 100zł, ale nie mam żadnych konkretnych przesłanek żeby podeprzeć swoją tezę. Po prostu uważam że dodatek nie jest wart więcej.
Przecież chodzi o wersję polską, która zgodnie zapowiedziami Galakty może być droższa o jakieś 20%. Jeśli Rebel ma mieć po 110zł to będzie podwyżka tylko o 10%, tak że pewnie w okolicach tych 100zł będzie można kupić, więc tragedii nie ma.
Awatar użytkownika
MartusMarcin
Posty: 113
Rejestracja: 31 sie 2013, 17:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Odp: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: MartusMarcin »

Również mam nadzieję, że cena nie wzrośnie znacznie...
To już pewne, że 2 października będzie polska wersja?
Awatar użytkownika
Muad'Dib
Posty: 1561
Rejestracja: 01 paź 2013, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 63 times
Been thanked: 106 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Muad'Dib »

RUNner pisze:Nie przesadzacie z tymi cenami? Moim zdaniem cena nie przekroczy 100zł, ale nie mam żadnych konkretnych przesłanek żeby podeprzeć swoją tezę. Po prostu uważam że dodatek nie jest wart więcej.
To czy będzie on bardzo dobry bądź bardzo zły, to nie ma to żadnego wpływu na cenę. Nie ma co ukrywać, DnŻ jest sporo droższy od zwykłego dodatku.


Trochę nie rozumiem tych komentarzy. Najpierw tyle osób się deklarowało, że trudno, że będzie droższy, ważne, że w ogóle się pojawi. A teraz czytam, że istotne jest aby nie podrożał więcej niż o ok 10zł. Szczerze w to wątpię. Stawiam, że cena detaliczna w R będzie 120-130zł czyli w innycj sklepach pewnie 110-120zł.
IMustNotFear.FearIsTheMind-Killer.FearIsTheLittle-death ThatBringsTotalObliteration.IWillFaceMyFear.
IWillPermitItToPassOverMeAndThroughMe.
AndWhenItHasGonePast,IWillTurnTheInnerEyeToSeeItsPath.
WhereTheFearHasGoneThereWillBeNothing. OnlyIWillRemain.
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: carlos »

Ale skąd w ogóle pomysł, że ten dodatek wychodzi w ramach DnŻ?
Awatar użytkownika
wojo
Posty: 751
Rejestracja: 20 sie 2008, 13:40
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 3 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: wojo »

1. Droga Mrocznieje wychodzi w normalnym druku (prawdopodobnie cykl twórcy pierścienia ukaże się jako DNŻ)
2. Na forum Galakty zapowiedziano że sugerowana cena zostanie podniesiona do około 120 złotych LINK. Co oznacza 20% podwyżkę w stosunku do Głosu Isengardu (rozumiem że to kwestia tego ża Galakta zamawia mniej tego dodatku więc FFG podniosło cenę per sztuka) - pewnie cena w sklepach internetowych również będzie o około 20% wyższa czyli trzeba się spodziewać okolic 100 złotych.
Kolekcja na BGG, sprzedam
Jestem (współ)autorem: Bitwa pod Grunwaldem, Ora et Labora, Proch i Stal, Metallum
Awatar użytkownika
carlos
Posty: 573
Rejestracja: 20 sie 2012, 21:10
Lokalizacja: Głogów
Has thanked: 8 times
Been thanked: 8 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: carlos »

Cena powinna być wyższa o ok. 10-15% (chodzi o cenę w sklepach, a nie o SCD).
carloz
Posty: 12
Rejestracja: 03 wrz 2014, 13:16
Has thanked: 13 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: carloz »

A można już gdzieś zamawiać przedpremierowe, wiadomo jaki będzie nakład?
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2454
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 563 times
Been thanked: 273 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Markus »

Niestety ta podwyżka może odbić sie na innych lcg. Skoro tu zapłacili to zapłacą drożej za inne lcg. :-(
Nie podążajmy tą drogą.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Markus pisze:Niestety ta podwyżka może odbić sie na innych lcg. Skoro tu zapłacili to zapłacą drożej za inne lcg. :-(
Nie podążajmy tą drogą.
Nie obawiaj się podwyżek w innych lcgach. Władca Pierścieni stanowi wyjątek, bo teoretycznie polska wersja została zamknięta ale gracze wymogli na Galakcie wypuszczenie drugiej części sagi CJ w rodzimym języku. Stąd potencjalnie wyższa cena tego dodatku. Kolejne dodatki może pojawią się w formacie DnŻ.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

Tak, jak pisze powyżej RUNer. Od początku akcji było wiadomo, że wydanie tego dodatku będzie wiązało się z wyższą ceną dla konsumenta i nie ma co się straszyć ;) Najważniejsze jest abyśmy ponownie się zmobilizowali, a może wówczas nie skończy się na tym jednym dodatku.
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tommifon »

Mniejszy nakład wymusza podwyżkę cen, moim zdaniem to jest absolutnie uzasadnione w tym wypadku. Na ogół ceny gier typu lcg są raczej wyłącznie zależne od FFG, ale gdy naturalnie maleje popyt wraz z 20 dodatkiem, to trzeba zmniejszyć nakład i podnieść cenę lub zamknąć serię. Od graczy zależy, które rozwiązanie jest im bardziej na rękę;) Moim zdaniem podobnie będzie w przypadku SW, a w przyszłości Conquest-a. Ja czekam na kontynuację sagi i jak się pojawi w sprzedaży, to chętnie zrobię preorder;)

Co do druku na żądanie, to sam jestem ciekawy jak to wyjdzie. Z jednej strony, gdyby tak na sucho przeliczyć koszty w porównaniu ze scenariuszami z Gencon-ów, to koszt małego dodatku będzie koło 60 zł i pewnie zbiorą zamówienia na cały cykl. Tutaj miałbym ogromną prośbę do posiadaczy Kamienia Erech, bądź dość nowych koszmarnych talii, aby ktoś napisał 2 zdania, czy rzeczywiście jakość druku na żądanie się zdecydowanie poprawiła. Podobno w tym roku drukuje to FFG na jakimś nowym sprzęcie i jest lepiej z barwami. Ciekawe jak będzie wyglądał rewers kart, czy będzie duża różnica w odcieniach w porównaniu z Głosem Isengardu. Sam póki co nie kupuję nowego cyklu, bo wolę poczekać na konkrety w sprawie polskiej wersji.
Zwieżak
Posty: 91
Rejestracja: 14 lis 2012, 14:44

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Zwieżak »

Jeszcze cena nieznana, a już na nią narzekają. Poczekajcie, zobaczycie i ocenicie. Ja w każdym razem niecierpliwie wyczekuję i na pewno zakupię (tam gdzie będzie najtaniej).
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2454
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 563 times
Been thanked: 273 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Markus »

Wiem z czego ma wynikać ta wyższa cena. Śledzę ten wątek.
Pamiętam jak kiedyś rebel testował za ile może sprzedać 40 kartowe dodadtki do CoC lcg. ( cena chyba 10$ w ffg) Doszli do 50 pln, a następnego dnia powrócili do 39,90. :-)
Awatar użytkownika
Rune
Posty: 1171
Rejestracja: 04 gru 2011, 21:20
Lokalizacja: Tortuga
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Rune »

W jednym ze sklepów można już złożyć przedpremierowe zamówienie w cenie 91 zł!
Przystanek Planszówka - przystań dla wszystkich planszówkowych rozbójników morskich.
Chcę zdobyć
Oddam za talary
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

I taka cena jest jak najbardziej akceptowalna. Czułem że wydawca nie "zaszaleje" w tym przypadku, ale po cenie DnŻ nie oczekiwałbym niczego dobrego. Patrząc na ceny obecnych DnŻ nie można być optymistą.
tommifon pisze: Co do druku na żądanie, to sam jestem ciekawy jak to wyjdzie. Z jednej strony, gdyby tak na sucho przeliczyć koszty w porównaniu ze scenariuszami z Gencon-ów, to koszt małego dodatku będzie koło 60 zł i pewnie zbiorą zamówienia na cały cykl. Tutaj miałbym ogromną prośbę do posiadaczy Kamienia Erech, bądź dość nowych koszmarnych talii, aby ktoś napisał 2 zdania, czy rzeczywiście jakość druku na żądanie się zdecydowanie poprawiła. Podobno w tym roku drukuje to FFG na jakimś nowym sprzęcie i jest lepiej z barwami.
Mam wszystkie dostępne DnŻ tyle że po angielsku. Pisałem wcześniej że polski Mrok nad Osgiliath jest gorszy jakościowo od angielskiego, tyle że nie wiem kiedy ten polski był kupiony bo brałem używkę. Odcienie rewersów kart niestety są odróżnialne ale są sposoby żeby sobie z tym poradzić. Można zastosować koszulki z zakrytymi plecami, albo jakąś przykrywkę na talię. Ja zostałem przy przezroczystych koszulkach i stosuję to drugie rozwiązanie. Przerobiłem pudełko na karty (Ultra Pro) i talia spotkań sobie w nim leży. Świetnie się to sprawdza póki co.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
Lekt
Posty: 39
Rejestracja: 23 lip 2010, 10:15
Kontakt:

-

Post autor: Lekt »

-
Ostatnio zmieniony 25 mar 2021, 13:43 przez Lekt, łącznie zmieniany 1 raz.
" - Pola Rohanu? Pola Rohanu, powiadasz. Dobra to dla nas nowina."
Awatar użytkownika
Grisznak
Posty: 88
Rejestracja: 09 wrz 2014, 13:02

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Grisznak »

A z innej beczki - mam pytanie, czy grał ktoś tutaj w "Czarnych Jeźdźców"? Jak go oceniacie? Bo przyznam, że nie potrafię się do tego dodatku przekonać.
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Grisznak pisze:A z innej beczki - mam pytanie, czy grał ktoś tutaj w "Czarnych Jeźdźców"? Jak go oceniacie? Bo przyznam, że nie potrafię się do tego dodatku przekonać.
Miałem podobnie w przypadku Hobbita ale się przekonałem. W CJ jeszcze nie grałem, pudełko nie jest rozpakowane, ale na dniach się dobiorę. I wtedy napiszę o swoich wrażeniach. Kolekcjonuję LOTRa LCG więc muszę mieć wszystko co wyjdzie :)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
tommifon
Posty: 153
Rejestracja: 14 cze 2013, 23:05
Lokalizacja: Warszawa

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: tommifon »

To jeden z moich ulubionych dodatków, chyba nawet najfajniejszy;) Trzyma w napięciu do końca, wymusza szybką rozgrywkę, a cała kampania daje mnóstwo satysfakcji! Mechanika pozwala poczuć klimat z drużyny pierścienia: ucieczka, ukrywanie się i ciągłe ryzyko, które trzeba podejmować, aby dotrzeć do Rivendell. Jedyną wadą jest konieczność budowania talii w oparciu o niskie zagrożenie, bez tego jest się bez szans :D Całe szczęście, nawet jak ktoś ma tylko podstawkę to może sobie taką talię złożyć!
Kulgan
Posty: 34
Rejestracja: 07 lip 2007, 16:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Kulgan »

Grisznak pisze:A z innej beczki - mam pytanie, czy grał ktoś tutaj w "Czarnych Jeźdźców"? Jak go oceniacie? Bo przyznam, że nie potrafię się do tego dodatku przekonać.
Jest rewelacyjny. Zdecydowanie zgadzam się z moim poprzednikiem. A do tego jest cykl Kampanii: robimy Drużynę lub kilka (grałem w 2 i 3 osoby) i biegniemy z nią przez 18 Przygód. Zdobywamy karty gracza, które nam pomagają i jednocześnie decydujemy, co dołączymy jako utrudnienie. I czuć klimat Trylogii: ucieczka przed Nazgulami, ukrywanie się przed nimi, wymuszony pośpiech itp. Majstersztyk.
historia magistra vitae est
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: sqb1978 »

W 3trollach za 99 bez rabatów jest jakby co ;)
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: uday »

Jest też i sklep w którym poniżej 90zł zeszli ;)
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1027 times

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: RUNner »

Czyli jest tak jak przewidywałem a nawet dużo lepiej! Godny pogrzeb polskiej edycji WP.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Kulgan
Posty: 34
Rejestracja: 07 lip 2007, 16:26
Lokalizacja: Gdynia

Re: Władca Pierścieni LCG - Gra Karciana

Post autor: Kulgan »

RUNner pisze:Godny pogrzeb polskiej edycji WP.
Ja bym się z pogrzebem jeszcze wstrzymał. Jeśli nie wyjdzie cykl Ring-maker, to wówczas klamka zapadnie, a póki co ukaże się Droga mrocznieje, ukażą się koszmarne talie, więc gra ciągle żyje :wink: A czy przeżyje, to już w rękach FFG (i pośrednio Galakty).
historia magistra vitae est
ODPOWIEDZ