Zombicide!

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 617
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 100 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide!

Post autor: Gab »

wladekbud pisze:
ghostartur pisze:Zamówienie potwierdzone i opłacona wysyłka. Finalnie nie zmieniłem swoich postanowień. Kupiłem oprócz zestawu za 150$ Bennego i Curro+zestaw postaci Munchkino podobnych :mrgreen: .
:shock:

O, kurczę. A mi te "Manczkiny" wcale nie podeszły jako opcja do Zombicide. Ale jestem ciekaw, jak to będzie wyglądać.

Dokładnie, do innej gry spoko figsy ale takie "cuś" jako postacie do Zombicide?
Dziękuję postoje wole moją Alice z Residenta :)
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: BloodyBaron »

Jeśli ktoś nie dostał info z pledge managera warto poczytać ten wątek
http://boardgamegeek.com/thread/1236564 ... lease-read
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: ghostartur »

Ja nie dostałem maila. Od razu po newsie zalogowałem się po hasło :) . Co do figurek...wziąłem munchkinowe gdyż bohaterów jest i tak multum...dodatkowo mam 10 z pierwszej części i dodatku. Ogólnie bardzo lubię malować więc stwierdziłem, że takie figurki jeśli nie będą efektywne w grze to chociaż fajnie będą wyglądać ;) .
wladekbud
Posty: 101
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:38

Re: Zombicide!

Post autor: wladekbud »

Wcześniej myślałem o drzwiach bo wyglądają fajnie, ale patrząc na nasze rozgrywki to tylko by nam przeszkadzały w przesuwaniu figurek, więc zrezygnowałem. Wpadły za to kruki, Guest Box Lucio Parrillo (mam Ojca Johnsona od Adriana Smitha, więc Brat Max będzie do niego pasował), Oksana i Benny.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 617
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 100 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide!

Post autor: Gab »

Wg mnie najlepszym wyborem są rzeczy które mają status "kickstarter exlusive". Wszystkie inne można nabyć w późniejszym terminie nieżadko taniej niż na kickstarterze.
wladekbud
Posty: 101
Rejestracja: 24 mar 2011, 11:38

Re: Zombicide!

Post autor: wladekbud »

Gab pisze:Wg mnie najlepszym wyborem są rzeczy które mają status "kickstarter exlusive". Wszystkie inne można nabyć w późniejszym terminie nieżadko taniej niż na kickstarterze.
W sumie nie widziałem nic taniej, niż na KS. Guest Boxy z zeszłego roku, które były na KS Season 2 po 15$ teraz są po 20$ a na allegro kilka się przewinęło (i zostało sprzedanych) po 100 - 110 PLN. Psy Zombie czy Towarzysze oraz dodatkowe paczki zombie (Walk of the Dead itd.) trudno taniej znaleźć.
Awatar użytkownika
Wassago
Posty: 918
Rejestracja: 09 sty 2012, 20:11
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Wassago »

Gab, z tego co widziałem, to praktycznie wszystko jest tańsze na KS (poza kosztem przesyłki :P) niż w polskich sklepach.
"Kickstarter Exclusive " są w sumie tylko figurki, więc jak dla mnie nie ma tam nic wartego 95$ (20 figurek w sumie) za KSExclusive...za taką cenę to już bym chyba wolał dobrać kolejny Sezon 3.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 617
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 100 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide!

Post autor: Gab »

Wierzcie mi, że ebay i amazon mam w małym palcu. Nie mówię, że na porządku dziennym są oferty tańsze niż na KS ale po 2-3 tyg poszukiwań na pewno znajdziecie coś dla was. Proces jest jednak czasochłonny i o tyle skomplikowany, że troszke tego towaru musicie nabrać aby wysyłka sie zwróciła. Potwierdzam, że w Polsce nie opłaca sie kupować tego typu rzeczy, sklepy nie sa zupełnie elastyczne, polskie rabaty są śmieszne w porównaniu z tymi w USA czy Kanadzie.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 617
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 100 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide!

Post autor: Gab »

A tak wogle pod koniec października/początek listopada bede miał małą dostawę zza oceanu.
Na sprzedaż zombicide season 2 ze wszystkimi dodatkami.

http://www.cmon.com/zombicide2/

Cały zestaw rozdzielam na dwie części:
1. Zestaw podstawowy+bonusy - wszystko co po widzicie w linku po lewej stronie.
2. Dodatki - sami wybieracie z opcji po prawej stronie co was interesuje i negocjujemy cenę.

Zainteresowanych z poważnymi ofertami zapraszam na PW.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: ghostartur »

Ostatnio zauważyłem, że jeden z bohaterów mi się odkształcił i przyjął pozycję "na małysza". Czy figurki są wykonane z materiału który pozwoli mi zastosować wrzątek-zimną wodę?
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Hiu »

Bez problemu
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: ghostartur »

Wielkie dzięki za szybką odpowiedź :D .
matii007
Posty: 10
Rejestracja: 30 wrz 2014, 15:43

Re: Zombicide!

Post autor: matii007 »

Ja osobiście zdecydowałem że kupię (na razie jestem chory, a po za tym dużo nauki w szkole) sezon 1 znalazłem najtańszą ofertę i za przesyłkę nie będę musiał płacić bo akurat w moim mieście jest główna siedziba tej firmy. Wybrałem s1 bo to moje pierwsze spotkanie z tą serią. S1 i S2 nie różnią się pod wieloma względami. W s1 miejsca na planszy są lepiej wykonane zaś w s2 dodano kilka urozmaiceń na planszy np dźwignie itp.. Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Hipke
Posty: 554
Rejestracja: 05 lis 2012, 18:40

Re: Zombicide!

Post autor: Hipke »

Jedynka zdecydowanie wystarczy, jeśli nie ma sie ambicji wykupywania wszystkiego z serii. S1 posiada wszystko co potrzeba i pozwala na wiele dni zabawy.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 617
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 100 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide!

Post autor: Gab »

Zgadza sie w necie jest sporo dodatkowych scenariuszy, jak sie gra spodoba dokupujesz to co Cię interesuje-swoją drogą nie znam osoby która zakończyła swoją przygodę z zombicide tylko na s1. Wykluczam z tego grona osoby, którym gra wogle nie podeszła.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

Kurde.
Część wspierających z USA już ma swój egzemplarz w łapskach. Co prawda bez żadnych dodatków ale zawsze. A reszta świata czeka.. : )
Awatar użytkownika
Kezia
Posty: 208
Rejestracja: 09 mar 2012, 17:28
Lokalizacja: Gostyń
Been thanked: 1 time

Re: Zombicide!

Post autor: Kezia »

Gab pisze:Zgadza sie w necie jest sporo dodatkowych scenariuszy, jak sie gra spodoba dokupujesz to co Cię interesuje-swoją drogą nie znam osoby która zakończyła swoją przygodę z zombicide tylko na s1. Wykluczam z tego grona osoby, którym gra wogle nie podeszła.
Ja Zombicide lubię, mam Sezon 1 i nie czuje żadnej potrzeby wydawania kolejnych złotówek na miliard dodatkowych figurek.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 617
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 100 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide!

Post autor: Gab »

Ja osobiście Zombicide uwielbiam i ten pierdyliard figurek na stole, zdarza sie że na mapie jednocześnie jest na oko ok 200 figurek i wtedy dopiero zaczyna się zabawa :) także postacie z kickstartera oprócz klimatu dużo wnoszą do gry.
Awatar użytkownika
Hiu
Posty: 1147
Rejestracja: 24 kwie 2012, 14:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Zombicide!

Post autor: Hiu »

Kezia pisze:
Gab pisze:Zgadza sie w necie jest sporo dodatkowych scenariuszy, jak sie gra spodoba dokupujesz to co Cię interesuje-swoją drogą nie znam osoby która zakończyła swoją przygodę z zombicide tylko na s1. Wykluczam z tego grona osoby, którym gra wogle nie podeszła.
Ja Zombicide lubię, mam Sezon 1 i nie czuje żadnej potrzeby wydawania kolejnych złotówek na miliard dodatkowych figurek.
Bardzo sluszna koncepcja - bedzie wiecej dla nas ... a nie przepraszam, Kickstarter sie kiedys przysle ;) takze juz oplacone i zapomniane ;) PLNy bezpieczne.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 617
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 100 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide!

Post autor: Gab »

Oj tak też czekam na S3 ale biorąc pod uwagę ile mam do malowania z S1 i S2 nie wygrzebię się z tej sterty zombie co najmniej do emerytury ;)
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

A ja się zastanawiam czy faktycznie im więcej figurek tym lepiej. A w każdym razie jakoś duużo więcej.

Więcej figurek powoduje odroczenie groźby aktywacji powodowanej ich brakiem czyli robi się łatwiej. Być może za łatwo. Można zatem wrzucić karty extra aktywacji dodawane do zestawów zombie ale to sprawia, nie dość, że jest trudno to jeszcze baardzo losowo. Wolę kiedy aktywacja jest winą tego, że nie przypilnowałem sytuacji na planszy niż, że wyciągnąłem kartę.
Po drugie- dodatkowe figurki rozleniwiają graczy (choć to pewnie zależy od wielkości planszy), co może srogo zemścić się pod koniec gry.
No i właśnie, koniec gry. W wersji z mniejszą liczbą zombiaków gra kończy się szybciej- jeśli źle zaplanowaliśmy taktykę, zombie się za mocno mnożą, dostają aktywacje i finito. A w wypadku zwiększonej ich populacji gra może się ciągnąć i ciągnąć. Szans na wygraną już nie ma, wszyscy już dawno kilka razy poprzekręcali liczniki doświadczenia i przez godzinę stoją na dwóch/trzech tych samych polach próbując odeprzeć hordy. Choć bez bicia przyznaję, że to najbardziej klimatyczna część rozgrywki : )

Reasumując- nie wiem. Jak pisałem- wciąż się zastanawiam..
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Zombicide!

Post autor: ernin »

Ja osobiście dokupiłem fogurki po za tymi co mam z s1,s2 i tcm. Dla mnie zasada ponownej aktywacji z powodu braku figurek jest strasznie na siłę wstawiona i zanim dokupiłem figurki dostawialiśmy figurki z innych gier.
Czy to rozleniwia graczy to bym nie był taki pewien bo jak sobie gracze odpuszcza zabijanie to za chwilę zombiaków jest tak dużo, że ciężko się przebić.
Co do długości gry to zazwyczaj grając w 4-6 osób kończymy większość scenariuszy w +30minut do czasu na scenariuszu podanego.
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Zombicide!

Post autor: bubu »

Nam się nigdy tak szybko nie udaje. Najczęściej gramy w trójkę (każdy ma po dwie postaci) i z reguły rozgrywki trwają ponad 2x tyle co w opisie misji.
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 617
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 100 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide!

Post autor: Gab »

Zombie musi być horda w tym tkwi klimat tej gry! W naszych rozgrywkach zawsze pod koniec scenariusza tworzą się niesamowite hordy i trwa wyczekiwanie na zmierzenie się z nieuniknionym.
Jeśli chodzi o czas gry to zazwyczaj 2h na scenariusz wystarczają także gramy w 3 osoby każdy po 2 bohaterów natomiast gramy bez wybierania-tylko losowanie. Ahhh Chuck Norris robi swoje nawet bez kopa z półobrotu :)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 617
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 100 times
Been thanked: 85 times

Re: Zombicide!

Post autor: Gab »

Witam,
Czy ktoś już miał okazję ogrywać sezon 3? Szczególnie chciałbym sie dowiedzieć jak sprawdzają się zasady pvp.
ODPOWIEDZ