Nations / Wojna Narodów (R. Håkansson, N. Håkansson, E. Rosén, R. Rosén)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: CydPL »

Maxxx76 pisze:Personalne wtręty... Uuu, nieładnie, niekulturalnie, niedobrze.
Może dlatego, że z dość dużą dokładnością wypisałem kilka podstawowych elementów na które zwróciłem uwagę zaraz po otwarciu i o ile rozumiem, że ktoś może nie wiedzieć o czym mówię, kiedy wymieniam nazwy efektów które bezmyślnie ktoś zastosował bez odrobiny smaku i bez zmiany podstawowych parametrów, o tyle wskazałem też na niskiej rozdzielczości grafikę w tle jednej z plansz graczy. To już każdy powinien dostrzec po zwróceniu uwagi. Jak ktoś uparcie twierdzi, że tego nie widzi może faktycznie mieć problemy ze wzrokiem.

Dla zainteresowanych sfotografowałem na szybko fragment grafiki o której mówię.
https://onedrive.live.com/redir?resid=E ... hoto%2cjpg

Grafikę do elementów oglądanych z bliska powinno się przygotowywać w rozdzielczości 300dpi (kropeczek na cal). To ogólnie przyjęty standard. Tak naprawdę już od 220 nie widać większej różnicy jeśli nie używamy cienkich linii, tekstów na bitmapach, czy elementów które wymagają ostrych krawędzi. Jeśli grafika jest "malownicza" to i poniżej tej wartości da się uzyskać przyzwoity efekt wizualny.

Z ciekawości przyłożyłem linijkę do wydruku. Widzę że grafika w tle to jakieś 2-3 piksele (kropki a właściwie kwadraty) na milimetr. co daje nam zakres w przybliżeniu pomiędzy 50-75 dpi. Każdy człowiek, który zajmuje się tym zawodowo, wie że to stanowczo za mało do tego typu projektu. Co za tym idzie - była to osoba, która nie wiedziała co robi a więc niedoświadczona, albo osoba która miała to gdzieś. W obu tych przypadkach świadczy to według mnie o braku szacunku wydawcy dla graczy.

Raz jeszcze apeluję do wydawców aby zatrudniali specjalistów a nie ludzi z przypadku. Tylko i wyłącznie o to mi od początku chodziło.

Kiedy idziesz do serwisu samochodowego możesz nie znać się na swojej maszynie, ale człowiek który bierze od Ciebie pieniądze za jej naprawę ma obowiązek się na niej znać.

Afera wynikła z tego, że ludzie którzy produkt lubią (z wielu względów) daliby sobie żyły wydłubać aby nie dopuścić do siebie krytycznej myśli na temat swojej perełki.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: Don Simon »

Jaka afera?
Ludzie ktorzy gre lubia w nia graja i sie bzdurami nie przejmuja 8).

Masz racje, ze oprawa mogla i powinna byc lepsza. Ale zeby zaraz gry z tego powodu nie kupowac?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: CydPL »

Są tytuły które są ciekawe i ładne (albo dodam po raz kolejny "według mnie") :)
Takie tytuły zazwyczaj budzą we mnie pożądanie ;] I po prostu bardzo chcę taki tytuł nabyć, niezależnie od tego czy znajomi są już w jego posiadaniu i czy będziemy grali w mój egzemplarz czy czyjś.
Są też tytuły ciekawe, które po prostu chcę mieć.
Są również tytuły po prostu ładne i może mniej ciekawe i tu czasem muszę walczyć ze sobą aby nie kupić drugiej podobnej ale chyba nieco słabszej niż posiadana już przeze mnie.

Ale są też tytuły ciekawe ale zupełnie nietrafiające w mój gust. Jeżeli ktoś, w gronie znajomych, z którymi i tak gram, nabył już tą grę, nie widzę najmniejszej potrzeby aby też za nią płacić. Ale gdyby była ładna, pewnie i tak chciałbym ją mieć :)

BTW. kupiłbyś do domu meble, które budzą w Tobie obrzydzenie tylko dlatego, że są funkcjonalne?
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: Don Simon »

Nie, bo mi zona nie pozwoli. Jak bym sam mieszkal to bym mial kartony.

A na serio - to troche inna sytuacja jednak.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: palladinus »

Ja na przykład wolałbym grać gry, które wyglądają lepiej niż jakby narysowało je 8 letnie dziecko. Nations jest w tym względzie porównywalne do Saint Petersburg, ale godammit to było 10 lat temu!
A widząc jeszcze taką fuszerę, to trochę zawód jest.
Nie skreśla to zupełnie gry, ale niesmak pozostaje.
Awatar użytkownika
Vester
Posty: 956
Rejestracja: 19 lis 2010, 11:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 26 times
Been thanked: 44 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: Vester »

Nations porównałbym do najfajniejszej laski na osiedlu, której jedzie z paszczy - mimo mycia zębów. Wystarczy zachować delikatny dystans i będzie git. :-)
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: gafik »

Vester pisze:Nations porównałbym do najfajniejszej laski na osiedlu, której jedzie z paszczy - mimo mycia zębów. Wystarczy zachować delikatny dystans i będzie git. :-)
Poezja. :D
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: CydPL »

Vester pisze:Nations porównałbym do najfajniejszej laski na osiedlu, której jedzie z paszczy - mimo mycia zębów. Wystarczy zachować delikatny dystans i będzie git. :-)
Nie wiem czy to Twój autorski tekst ale dawno nie słyszałem lepszego porównania! Padłem :D
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: mig »

Dla mnie Nations jest koszmarnie brzydkie. Szczerze mówiąc znacznie bardziej podobają mi się grafiki ze wspomnianych tu TTA czy Sankt Petersburga niż Wojny Narodów. Na szczęście nie przeszkadza mi to w grze (choć oczywiście miło byłoby gdyby ładniejsze grafiki były). To znaczy nie przeszkadzało mi do tej pory - teraz jak się przyjrzałem i widzę te piksele, to być może przeszkadzać zaczną ;)

Fajnie, że ten aspekt został podniesiony. Faktycznie to mało profesjonalne podejście jest. Z drugiej strony, jeśli lepsze grafiki miałyby znacznie zwiększyć koszt gry, to już chyba wolę takie szkaradztwo ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
KubaP
Posty: 5834
Rejestracja: 22 wrz 2010, 15:57
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 137 times
Been thanked: 409 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: KubaP »

mig pisze:Szczerze mówiąc znacznie bardziej podobają mi się grafiki ze wspomnianych (...) Sankt Petersburg (...)
Jeśli żadnej innej zasługi Nations nie da się przypisać, to ta mi wystarczy - ktoś publicznie skomplementował graficzny dizajn St. Petersburga :D
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: mig »

KubaP pisze:
mig pisze:Szczerze mówiąc znacznie bardziej podobają mi się grafiki ze wspomnianych (...) Sankt Petersburg (...)
Jeśli żadnej innej zasługi Nations nie da się przypisać, to ta mi wystarczy - ktoś publicznie skomplementował graficzny dizajn St. Petersburga :D
:lol:

Być może grafiki z TTA czy SP po prostu się już nieco opatrzyły. No i (jak ktoś wcześniej napisał) grze która wyszła te 7 czy 8 lat temu nieco więcej można wybaczyć niż nówce :)
Ostatnio zmieniony 10 paź 2014, 10:23 przez mig, łącznie zmieniany 1 raz.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3078
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: cezner »

Rysunki jak rysunki. Ja tego się nie czepiam. Autor taki ma styl.
Osobiście w grach planszowych nie lubię cukierkowatych i wymuskanych grafik np takich jak w LCG od FFG, dlatego to aż tak mnie nie boli. Np wolę Puerto Rico niemieckie niż polskie, bo te graficzki na żetonach budynków tylko mi przeszkadzają.
Ale rzeczywiście do ogólnego layoutu można mieć ogromne zastrzeżenia.
Niestety muszę się zgodzić z Cydpl, że wygląda to po prostu jakby robił to jakiś amator.
Nawet porównując do TtA, jest bardzo źle. W TtA nie ma ładnych grafik ale layout jest poprawny.
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2078
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 143 times
Been thanked: 384 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: walkingdead »

mig pisze: Z drugiej strony, jeśli lepsze grafiki miałyby znacznie zwiększyć koszt gry, to już chyba wolę takie szkaradztwo ;)
Ale czy koniecznie dobre grafiki musiałyby oznaczać wzrost ceny? Przecież jest wiele tanich gier, które mają świetną oprawę wizualną.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: mig »

walkingdead pisze:
mig pisze: Z drugiej strony, jeśli lepsze grafiki miałyby znacznie zwiększyć koszt gry, to już chyba wolę takie szkaradztwo ;)
Ale czy koniecznie dobre grafiki musiałyby oznaczać wzrost ceny? Przecież jest wiele tanich gier, które mają świetną oprawę wizualną.
Pewnie niekoniecznie musiałoby to oznaczać wzrost ceny. Ale chyba jest to dość prawdopodobne - lepszy grafik zwykle kosztuje więcej :)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: CydPL »

mig pisze: Z drugiej strony, jeśli lepsze grafiki miałyby znacznie zwiększyć koszt gry, to już chyba wolę takie szkaradztwo ;)
Pisałem o tym. Zaznaczam, że mówię tu o ogólnym layoucie i może kilku ilustracjach na kartach (lub ich rodzajach, np te z mapką, albo karty bitwy).
Nie mówię o zmianie każdego obrazka na karcie, i o tym wspomniałem wcześniej. 200-300 obrazków u profesjonalisty mogłoby słono kosztować.
CydPL pisze:
gafik pisze:Może, gdyby wszystko było tak cacy, jak by chciał CydPL by było, czyli wszystko full-HD-4K-DB-extra-mega-hiper-artwork... itp. ... to gra kosztowałaby 500 zł zamiast 180?
Serio? Mało znasz gier które kosztują w granicach 200zł a wyglądają ładnie?
Z własnego podwórka - o "Osadnikach z Portalu" pewnie słyszałeś :) Ślicznie wydana a kosztowała mnie 109zł.
Ciekaw jestem w jakim nakładzie sprzedano tę grę. Byłbym Ci w stanie z ręką na sercu wyliczyć pewnie w dziesiątkach groszy o ile więcej byś zapłacił za swój egzemplarz.
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: gafik »

Nie, no jasne, że wolałbym mieć grę z pięknymi grafikami i wspaniałym layoutem oraz niepowtarzalnym każdym egzemplarzem karty (np. chciałbym, żeby karty potyczka i złoty wiek w Nations miały nie tylko inną nazwę, jak jest obecnie, ale również grafikę przedstawiającą dane wydarzenie)...

Porówanie z Osadnikami jest raczej lekko chybione (inny kaliber), poza tym to, że gra Ciebie kosztowała 109 zł, niewiele znaczy :)
Nie pamiętam, też czy w Osadnikach każda karta ma inny wzór, czy może są powtórki.

Żeby nie było, że jestem jakimś zaciekłym obrońcą Nations, też uważam, że zawsze można zrobić lepiej, i że fuszerka na świecie (ku mojemu ubolewaniu) istnieje, i co gorsza, ma się całkiem dobrze.

Mimo wszystko Nations się obroniło i po niecałym roku od wydania jest na 38. miejscu w rankingu. Ciekawe czy za rok Osadnicy dorównają (życzę im z całego serca).

Komu się nie podoba po prostu nie kupuje. Mnie rozgrywka w Nations podoba się tak bardzo, że nie zauważam niedociągnięć graficznych.
Ale wiem też, że nawet najpiękniejsze grafiki nie obronią kiepskiej mechanicznie gry. Twoja krucjata kolego CydPL jest niewątpliwie słuszna, lecz szkoda na nią energii :) Pamiętać trzeba, że entropia zawsze rośnie i wysiłki wkładane w powstrzymanie tejże są syndromem pewnego rycerza z La Manchy ;)
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: CydPL »

gafik pisze:Porówanie z Osadnikami jest raczej lekko chybione (inny kaliber), poza tym to, że gra Ciebie kosztowała 109 zł, niewiele znaczy :)
Nie pamiętam, też czy w Osadnikach każda karta ma inny wzór, czy może są powtórki.
(...)
Twoja krucjata kolego CydPL jest niewątpliwie słuszna, lecz szkoda na nią energii :) Pamiętać trzeba, że entropia zawsze rośnie i wysiłki wkładane w powstrzymanie tejże są syndromem pewnego rycerza z La Manchy ;)
Oczywiście, że to inny kaliber, bo jedną przygotowali profesjonaliści, a drugą, może księgowy (przykład z kosmosu i proszę nie brać tego osobiście) z zamiłowania dłubiący w photoshopie.

A tak serio:
Porównanie chybione? Dlaczego uważasz że to inny kaliber?
Jedno i drugie to gra karciana (z tym, że jedna z nich nazywana jest częściej planszową).
W jednej masz sporą planszę do układania na niej kart i drugą z punktacją i informacjami (wykonane z tektury) oraz plansze dla graczy z grubego papieru, w drugim malutkie plansze do układania kart obok oraz niewielką planszę do śledzenia punktacji.
W jednej masz tekturowe żetoniki z lichymi grafikami (edit) i drewno, w drugiej masę ślicznego drewna, w różnych kształtach i kolorach i trochę tekturowych żetonów (również ślicznie wykonanych).
W jednej masz 350 kart w formacie mini euro, w drugiej (o ile dobrze pamiętam) około 240 kart w standardzie ccg.
Uważasz, że nie da się tego porównać?

I to że gra kosztowała mnie 109żł nic nie znaczy?! Tego zupełnie nie rozumiem :D
A co ja jakiś wyjątkowy byłem? ;p
Masa ludzi zakupiła tę grę w tej cenie. Nawet jeśli ktoś zapłacił 20zł więcej, wciąż jest to gra poniżej 200zł nieprawdaż?...
Ostatnio zmieniony 11 paź 2014, 15:29 przez CydPL, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: Bea »

Skoro gra kosztuje 200 zł i ludzie ją wciąż kupują, to może jest tyle warta, może tu płacimy za mechanikę a nie tylko papier i drewno? Jeśli gra się okaże niewarta swojej ceny, nie sprzeda się, to zostanie przeceniona i też będzie ją można kupić za stówkę.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: CydPL »

Bea pisze:Skoro gra kosztuje 200 zł i ludzie ją wciąż kupują, to może jest tyle warta, może tu płacimy za mechanikę a nie tylko papier i drewno? Jeśli gra się okaże niewarta swojej ceny, nie sprzeda się, to zostanie przeceniona i też będzie ją można kupić za stówkę.
Nie powiedziałem, że nie jest tyle warta. Obalałem jedynie zarzut, że profesjonalnie i ładnie wykonana gra, musi kosztować majątek (w tym przypadku ktoś rzucił ceną 500zł).
xelos80
Posty: 669
Rejestracja: 15 lis 2013, 17:33
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: xelos80 »

Bea pisze:Skoro gra kosztuje 200 zł i ludzie ją wciąż kupują, to może jest tyle warta, może tu płacimy za mechanikę a nie tylko papier i drewno? Jeśli gra się okaże niewarta swojej ceny, nie sprzeda się, to zostanie przeceniona i też będzie ją można kupić za stówkę.
Czyli mechanika kosztuje az 150 zł? Bo koszt grafiki i kart to nie jest wiecej niż 50.Czy jakby ta gra była dostępna powiedzmy za 100 zł jako print and play to czy ktoś by kupił samą mechanikę ? Raczej wątpię. Pewnie nawet 50 zł nikt by za taką opcję nie dała. Mowa ze kupuje się mechanikę jest mocno na wyrost jeśli nic więcej w tej cenie nie ma. Gry planszowe poza mechaniką mają wartość materialną i za to też się płaci. Kupuje się całość i jeśli 1 z elementów odstaje można być zawiedzionym szczególnie gdy się płaci 200 zł gdy za tą cene są gry wykonane duuuużo lepiej z też bardzo fajną mechaniką.
Mam tą grę i będę w nią grał ale wygląd i jakość (karty są cienkie) mogła by być lepsza. Wielkości pudełka w porównaniu do zawartości nie bedę komentować.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: Bea »

xelos80 pisze:
Bea pisze:Skoro gra kosztuje 200 zł i ludzie ją wciąż kupują, to może jest tyle warta, może tu płacimy za mechanikę a nie tylko papier i drewno? Jeśli gra się okaże niewarta swojej ceny, nie sprzeda się, to zostanie przeceniona i też będzie ją można kupić za stówkę.
Czyli mechanika kosztuje az 150 zł? Bo koszt grafiki i kart to nie jest wiecej niż 50.Czy jakby ta gra była dostępna powiedzmy za 100 zł jako print and play to czy ktoś by kupił samą mechanikę ? Raczej wątpię. Pewnie nawet 50 zł nikt by za taką opcję nie dała. Mowa ze kupuje się mechanikę jest mocno na wyrost jeśli nic więcej w tej cenie nie ma. Gry planszowe poza mechaniką mają wartość materialną i za to też się płaci. Kupuje się całość i jeśli 1 z elementów odstaje można być zawiedzionym szczególnie gdy się płaci 200 zł gdy za tą cene są gry wykonane duuuużo lepiej z też bardzo fajną mechaniką.
Mam tą grę i będę w nią grał ale wygląd i jakość (karty są cienkie) mogła by być lepsza. Wielkości pudełka w porównaniu do zawartości nie bedę komentować.
Jeśli nie płaci się tyle za mechanikę, to w takim razie co ludzie widzą w tej grze, skoro ją kupują za tak wielka kasę? Ilustracje jakie są, można obejrzeć w internecie, więc nie kupują kota w worku.
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: mig »

Gra jest dobra. I żadna skaszaniona grafika tego nie unieważni. Mimo (jak dla mnie ewidentnej) brzydoty, gram z przyjemnością i uważam, że Nations to niezła gra. Co nie zmienia faktu, że wizualnie imho to potworek jest.
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
cezner
Posty: 3078
Rejestracja: 30 wrz 2005, 20:26
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 8 times
Been thanked: 90 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: cezner »

Bea pisze: Jeśli nie płaci się tyle za mechanikę, to w takim razie co ludzie widzą w tej grze, skoro ją kupują za tak wielka kasę? Ilustracje jakie są, można obejrzeć w internecie, więc nie kupują kota w worku.
Jak dokładnie idzie sprzedaż tej gry to tego nie wiemy. Może nam to powiedzieć Rebel albo ktoś ze sklepów.
Podejrzewam (ale tylko podejrzewam), że sprzedaż jednak nie jest jakaś rewelacyjna. Gra jest po prostu droga. Droga, brzydka i w dodatku zapakowana w wielkie, nieporęczne pudło. Grę kupiłem, ale tak szczerze powiedziawszy to właśnie to wielkie pudło mnie najbardziej odstręcza. Gdyby inaczej zbudować plansze, gra zmieściłaby się do pudełka o połowę mniejszego.
I w tym niestety widać koleją amatorkę przy produkcji tej gry.
Awatar użytkownika
CydPL
Posty: 340
Rejestracja: 17 kwie 2014, 14:34
Lokalizacja: Wrocław

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: CydPL »

Pudło jest dokładnie tej samej wielkości co pudło do Eclipse.
Z tym że do Eclipse przydałoby mi się większe ;p

Obie gry zostały wydane przez to samo wydawnictwo (/wydawnictwa).
Proces produkcyjny mieli już obadany, wyceniony, wykrojnik gotowy itp. ;]
Może nawet mieli zapas pudeł i wystarczyło wydrukować "oklejkę" :)
Tak sobie gdybam... nie jest to dla mnie tak istotne :)

Ważne, że zrobili ładną grafikę na okładkę aby ludzie kupowali... że wyszło ładnie to wcisnęli jeszcze w parę miejsc tę samą grafikę... reszta przecież nie jest istotna.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Nations (Wojna Narodów)

Post autor: Bea »

cezner pisze:
Bea pisze: Jeśli nie płaci się tyle za mechanikę, to w takim razie co ludzie widzą w tej grze, skoro ją kupują za tak wielka kasę? Ilustracje jakie są, można obejrzeć w internecie, więc nie kupują kota w worku.
Jak dokładnie idzie sprzedaż tej gry to tego nie wiemy. Może nam to powiedzieć Rebel albo ktoś ze sklepów.
Nie wiemy, ale możemy to wywnioskować po tym, że zdecydowali się wydać polską wersję językową. Chyba zrobili to w oparciu o jakieś dane sprzedażowe?
ODPOWIEDZ