Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: Tycjan »

Gra w klimatach SF, która będzie wydana w roku 2015, ale już teraz zapraszam do posłuchanie obszernego jej opisu: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... ecia-cz-1/

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: Rocy7 »

Konkrety z nagrania (etap projektowania 95% zasad gotowe teraz balansowanie frakcji, grafika, figurki itp. więc jeszcze trochę może ulec zmianie)

Premiera 2015

2-4 graczy
Czas gry do 60 minut

4 różne frakcje (różne talie kart, częściowo inna mechanika działania)
Mechanicznie gra jest średnio ciężka, dla dwóch osób pojedynek, dla 4 osób lżejsza rozgrywka. Elementy losowe (wydarzenia), ale gra premiuje również znajomość tytułu.

Figurki

Fabularnie daleka przyszłość głęboki kosmos obca planeta Lv426 (nazwa taka, bo ludzkości po odkryciu X planet zabrakło ciekawszych nazw, co mnie osobiście mało przekonuje, ale ujdzie)
Frakcje
Ludzie - najemnicy kosmosu, bonusy do ruchu /Terranie

Wysokorozwinięci "alieni" - najmniej liczna, ma specjalny ruch zbliżony do teleportacji / Protosi

Omega armia maszyn, duża ilość idą na masę / Replikatorzy z Stargate

Trogsi autochtoni skrajnie agresywna armia, lecz "nieinteligentna" działają na innym poziomie mapy - dodatkowej planszy (na zasadzie podziemi z Herosów). 3 wejścia z zewnątrz do podziemi, lecz Trogowie mogą wychodzić na górę w dowolnym miejscu. W przeciwieństwie do pozostałych frakcji nie używają kryształów jako surowca oraz mają inne zasady punktacji.

8 tur punktowanie w 4 i 8 turze. Tury nieparzyste faza przygotowania budowa infrastruktury wystawianie armii, zbiór surowców. Istotny hand-management i planowanie.
Ostatnio zmieniony 14 lip 2014, 08:13 przez Rocy7, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: BartP »

Brzmi ciekawie, jestem zainteresowany trybem dwuosobowym.
Swoją drogą, w tym kontekście pisze się "podziemi", nie "podziemni"; napisałeś to dwukrotnie, więc raczej nie literówka.
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: Tycjan »

Rocy7 pisze:... Fabularnie daleka przyszłość głęboki kosmos obca planeta Beta 32 (nazwa taka, bo ludzkości po odkryciu X planet zabrakło ciekawszych nazw, co mnie osobiście mało przekonuje, ale ujdzie)...
Kluczowa planeta dla uniwersum Alien nazywa się LV-426.

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: Rocy7 »

Tycjan pisze: Kluczowa planeta dla uniwersum Alien nazywa się LV-426.
fakt moglem źle uslyszec.
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2334
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 570 times
Been thanked: 924 times

Re: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: Galatolol »

Po określeniu "epicka" spodziewałem się czegoś z większą planszą i dłuższego.
Po poście Rocy'ego kojarzy mi się z Nexus Opsem. Wciąż będę się przyglądał tej grze.
Awatar użytkownika
galthran
Posty: 301
Rejestracja: 05 cze 2014, 12:45
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 3 times

Re: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: galthran »

Zapowiada się ciekawie, aczkolwiek też spodziewałem się epickości przez duże E. Szkoda, że max 4 graczy, wole nawalankę z większą liczbą graczy. Rasy wydają się fajnie zróżnicowane i tutaj podejrzewam może być klucz do sukcesu tej gry - dobrze zbilansowane a zarazem różnorodne rasy zawsze urozmaicają rozgrywkę.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Odp: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: Rocy7 »

galthran pisze:Rasy wydają się fajnie zróżnicowane i tutaj podejrzewam może być klucz do sukcesu tej gry - dobrze zbilansowane a zarazem różnorodne rasy zawsze urozmaicają rozgrywkę.
sam tez na to licze, mam nadzieje ze roznorodnosc czuc bedzie nie tylko w mechanice ruchu, ale tez w mocnych i slabych stronach poszczegolnych armii.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: Don Simon »

Rocy7 pisze:
2-4 graczy
Czas gry do 60 minut
:(
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: Harth »

Portal chyba generalnie bardzo różnicuje armie (Neuroshima hex, Tezeusz), myślę więc że o różnorodność armii na każdym polu nie musimy się martwić. Choć jakieś większe przecieki by się przydały :p
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
noowy
Posty: 465
Rejestracja: 07 paź 2004, 16:28
Has thanked: 72 times
Been thanked: 142 times

Re: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: noowy »

Don Simon pisze:
Rocy7 pisze:
2-4 graczy
Czas gry do 60 minut
:(
A dla mnie 1h to ogromna zaleta. Jeżeli do tego będzie działać dobrze na 2 osoby to pewnie będzie to pierwsza gra z tego gatunku w mojej kolekcji. O różnorodność armii nie ma się co martwić, przecież to znak firmowy Portalu.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8771
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2683 times
Been thanked: 2362 times

Re: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: Curiosity »

W najnowszym odcinku swojego vloga, Trzewik mówi o Dawn Sector. Linkuję bezpośrednio do konkretnego fragmentu.
I wiecie co? Śmierdzi mi to na milę Starcraftem. Nie mówię, że to źle, oby to tylko nie była kiepska kalka tej świetnej gry.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Cierń
Posty: 601
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: Cierń »

Curiosity pisze:W najnowszym odcinku swojego vloga, Trzewik mówi o Dawn Sector. Linkuję bezpośrednio do konkretnego fragmentu.
I wiecie co? Śmierdzi mi to na milę Starcraftem. Nie mówię, że to źle, oby to tylko nie była kiepska kalka tej świetnej gry.
Tak, a w ostatnim odcinku Dice Tower wyszło na to że Munchkin i Cosmic Encounter to ta sama gra :). A gdy ukazał się Starcraft (komputerowy) ludzie narzekali ze to kalka Warhammera 40000 itd, itp. Więcej wiary :).
Awatar użytkownika
Edmund Czarna Szyja
Posty: 332
Rejestracja: 20 sty 2010, 09:42
Lokalizacja: Kraków

Re: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: Edmund Czarna Szyja »

Cierń pisze:A gdy ukazał się Starcraft (komputerowy) ludzie narzekali ze to kalka Warhammera 40000
A jest inaczej?
Cierń
Posty: 601
Rejestracja: 15 gru 2008, 11:53
Lokalizacja: Gliwice/Sośnica
Has thanked: 4 times
Been thanked: 1 time

Re: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: Cierń »

Edmund Czarna Szyja pisze:
Cierń pisze:A gdy ukazał się Starcraft (komputerowy) ludzie narzekali ze to kalka Warhammera 40000
A jest inaczej?
Edmund Czarna Szyja pisze:
Cierń pisze:A gdy ukazał się Starcraft (komputerowy) ludzie narzekali ze to kalka Warhammera 40000
A jest inaczej?
Na pewno z niego czerpał (zreszta sam WH40k to zbyt oryginalny nie jest :) ). Ale do kalki bym się nie posunął - udało im się stworzyć samodzialne rozpoznawalne uniwersum o klimacie mocno innym od 40tki.
Kiler
Posty: 122
Rejestracja: 07 sie 2010, 18:26
Lokalizacja: Starachowice/Warszawa/Wałcz/Piła
Has thanked: 4 times
Been thanked: 24 times

Re: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: Kiler »

Cierń pisze:
Edmund Czarna Szyja pisze:
Cierń pisze:A gdy ukazał się Starcraft (komputerowy) ludzie narzekali ze to kalka Warhammera 40000
A jest inaczej?
Edmund Czarna Szyja pisze:
Cierń pisze:A gdy ukazał się Starcraft (komputerowy) ludzie narzekali ze to kalka Warhammera 40000
A jest inaczej?
Na pewno z niego czerpał (zreszta sam WH40k to zbyt oryginalny nie jest :) ). Ale do kalki bym się nie posunął - udało im się stworzyć samodzialne rozpoznawalne uniwersum o klimacie mocno innym od 40tki.
A to nie przypadkiem była ta sytuacja w której mieli robić wh 40k grę i się nie dogadali z GW ostatecznie, wydając "własną" grę? Czy to z warcraftem i wh było?
Spoiler:
Neoko
Posty: 60
Rejestracja: 08 gru 2010, 15:41
Lokalizacja: Gliwice

Re: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: Neoko »

Blizzard zerga zgapil z wh od tyranidow sam otym mowil. Ja w starcrafta gralem latami jest to najlepszy rts na swiecie ktory niestety przestarzal sie . Kiedys Korei byl mega popularny podbij ja
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2363
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: karawanken »

Super sprawa :) Właśnie takiej gry brakuje w mojej kolekcji :) W "amerykańskim" stylu z figurkami a przy tym zasady na pewno prostsze niż w takim Runewars No i oczywiście klimat sci-fi a nie kolejne fantazy czy postapo Czekam na więcej informacji I już proszę ukochaną o przyznanie większego budżetu na gry no 2015 zapowiada sie ciężko
Awatar użytkownika
Shodo
Posty: 28
Rejestracja: 04 cze 2011, 11:49

Re: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: Shodo »

A to nie przypadkiem była ta sytuacja w której mieli robić wh 40k grę i się nie dogadali z GW ostatecznie, wydając "własną" grę? Czy to z warcraftem i wh było?
Z tego co mi się kojarzy to ostatecznie Warcraft z Warhammerem. Miała być gra komputerowa robiona przez Blizzard ale GW chciało ogromną kasę za licencję. Więc stworzyli grę ocierająca się o plagiat. Podobno były jakieś tam spory, rozprawy ale ostatecznie wszystkie roszczenia ze strony GW odrzucono. I szczerze powiem, że GW mocno na tym straciło na rynku elektronicznym.

A wracając do tematu myślę, że w przypadku Dawn Sector nie ma co prorokować o kalce innych tytułów i początkowe skojarzenia miną jak będziemy otrzymywać kolejne wiadomości o grze.
Pozdrawiam wszystkich w ten poniedziałkowy poranek :)
Awatar użytkownika
Kapelatejesy
Posty: 88
Rejestracja: 21 wrz 2014, 17:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: Kapelatejesy »

Wydaje mi się, że 60 minut może być dużym atutem tej gry. Strategii si-fi jest na rynku sporo, ale do większości z nich trzeba usiąść na długie godziny. 6 osób + Twilight Imperium = sobota wyjęta z życia ew. nieprzespana noc. To chyba dobrze, że powstanie gra w porównywalnym klimacie, a bardziej przystępna.

Co do małej liczby graczy zawsze pozostaje szansa na dodatek dodający piątą frakcje. Póki co chyba za mało danych żeby gdybać, ale na pewno warto dać szansę temu projektowi.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Odp: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: Don Simon »

60 minut to poziom Nexus Ops. Po co komu druga taka gra?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8771
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2683 times
Been thanked: 2362 times

Re: Odp: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: Curiosity »

Don Simon pisze:60 minut to poziom Nexus Ops. Po co komu druga taka gra?
A po co komu drugie "7 cudów świata" (Pośród Gwiazd)?
A po co komu drugi "Dominion" (Kamień Gromu)?
Po co drugi "Arhkam Horror" (Eldritch Horror)?

Po to, że każda gra jest inna i to detale decydują o jej powodzeniu.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: Rocy7 »

Tycjan pisze:Gra w klimatach SF, która będzie wydana w roku 2015, ale już teraz zapraszam do posłuchanie obszernego jej opisu: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl/201 ... ecia-cz-1/
2015 powoli sie kończy jak z premierą?
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: powermilk »

Masz nieaktualne informacje, była mowa na letnim Portalkonie, że to plan na 2016.
Awatar użytkownika
mauserem
Posty: 1817
Rejestracja: 26 lis 2014, 09:37
Has thanked: 253 times
Been thanked: 165 times
Kontakt:

Re: Dawn Sector (tytuł roboczy nowej gry Portal Games)

Post autor: mauserem »

Taka tylko korekta informacji:

Jaraliśmy się jakis czas temu wątkiem poświeconym grze Zenit - Michała Oracza

Dawn Sector to jest właśnie ten projekt :)
ODPOWIEDZ