Lacerta na 2016

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Furan
Posty: 1535
Rejestracja: 21 mar 2008, 16:41
Lokalizacja: Warszawa, Wola
Has thanked: 9 times
Been thanked: 204 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Furan »

Albo dodatek do Innowacji! :evil:
edit - albo dwa :)
Ostatnio zmieniony 22 paź 2014, 23:18 przez Furan, łącznie zmieniany 1 raz.
jakiCHś - w tym wyrazie jest CH! || lepiej nie używa'ć apostrof'ów w ogóle, niż używa'ć ich w nadmiar'ze!

(S) Temporum
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 440
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 30 times
Been thanked: 43 times

Re: Odp: Lacerta na 2014

Post autor: grabol »

+1000 :evil:
rhcorvin
Posty: 249
Rejestracja: 10 mar 2008, 09:33
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1 time

Re: Lacerta na 2014

Post autor: rhcorvin »

A ja czekam kolejne info o Mage Knight:) ciągle się łudzę że wyjdzie w końcu dodatek lub dodatki.

Gdyby Lacerta nie dała rady wydać proxima Centauri to tak informacyjnie jakiś już czas temu umieściłem na bgg pełne spolszczenie kart i instrukcji więc jakby co kupić eng wersję wydrukować i można grać bez problemu:)

rhcorvin
Grać czy nie grać oto jest pytanie. OCZYWIŚCIE GRAĆ!!!
Awatar użytkownika
ripsento
Posty: 115
Rejestracja: 03 sty 2007, 21:53
Lokalizacja: Rybnik okolice

Re: Lacerta na 2014

Post autor: ripsento »

Zniżka w Rebel - 5% - Rybnik - pw jeśli ktoś jest zainteresowany.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: karawanken »

A co z exodusem i dodatkami do MK
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Blacksad »

karawanken pisze:A co z exodusem i dodatkami do MK
Nihil novi, co do Exodus-PC oraz Mage Knight jak mniemam obowiązuje wpis z września:
http://www.lacerta.pl/index.php/9-artyk ... -lato-2014

Przyjdzie poczekać co najmniej do II 2015... albo dłużej.
TTR_1983
Posty: 3936
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: TTR_1983 »

nie no jaja sobie robią. Gadali na Essen i w sumie nadal nic nie wiedzą.
ernin
Posty: 555
Rejestracja: 20 lut 2012, 10:00
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 35 times
Been thanked: 27 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: ernin »

Mam nadzieję, że chociaż szklany szlak dopłynie z chin na czas.
Awatar użytkownika
rastula
Posty: 10023
Rejestracja: 04 sty 2012, 01:02
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 1277 times
Been thanked: 1309 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: rastula »


się nie doczekaliśmy ;)
TTR_1983
Posty: 3936
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: TTR_1983 »

Nic mnie tak nie irytuje jak zlewanie ciepłym moczem graczy przez to wydawnictwo. Rozumiem opóźnienia, druki międzynarodowe i inne rzeczy niezależne od wydawcy, ale nie rozumiem notorycznego braku informacji, mimo iż się taką informację zapowiadało.
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Pixa »

+1, Lacerta to wydawnictwo jakby z poprzedniej epoki ;-)
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2621
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: sqb1978 »

To fakt. Dzisiaj brak komunikacji to pierwszy gwóźdź do trumny. Chociaż nieumiejętna to już dwa gwoździe.
Również czekam na aktualizację info o Cavernie i pod koniec roku o dodatku do Mage Knight.
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Blacksad »

mulek18 pisze:Nic mnie tak nie irytuje jak zlewanie ciepłym moczem graczy przez to wydawnictwo. Rozumiem opóźnienia, druki międzynarodowe i inne rzeczy niezależne od wydawcy, ale nie rozumiem notorycznego braku informacji, mimo iż się taką informację zapowiadało.
Psychologiczną reakcję na wieść o utracie gier/dodatków Lacerty dzieli się na pięć etapów:
- zaprzeczenie
- gniew
- negocjacje
- depresja
- akceptacja

Ja jestem już na ostatnim etapie ... :mrgreen:
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Lacerta na 2014

Post autor: DanCo »

Ostatni etap powinien być pierwszym i ostatnim.
Lacerta to nie w pełni tego słowa wydawnictwo.
To nie sztab ludzi pracujących nad wydaniem gry.
Osobiście dziękuję im za to, że wydają.
Osobiście wkurzają mnie, że tak wolno wydają : )
Osobiście uważam, też że jeśli inni na rynku chcieliby i mogliby to by te gry Lacercie podebrali (widać duże ryzyko albo słabe kontakty).
I na koniec. Najlepiej jakby Lacerta nie wypowiadała się jeśli nie ma podpisanej umowy, a najlepiej fizycznie wydanej gry. Ot taka niespodzianka by była dla nas wszystkich. Wszyscy zadowoleni, nikt nie psioczy.
Awatar użytkownika
Trolliszcze
Posty: 4778
Rejestracja: 25 wrz 2011, 18:25
Has thanked: 69 times
Been thanked: 1034 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Trolliszcze »

DanCo pisze:I na koniec. Najlepiej jakby Lacerta nie wypowiadała się jeśli nie ma podpisanej umowy, a najlepiej fizycznie wydanej gry. Ot taka niespodzianka by była dla nas wszystkich. Wszyscy zadowoleni, nikt nie psioczy.
Myślę, że to jest trochę miecz obosieczny. Bo jeśli wydawca nie piśnie słowa, że ma zakusy na jakąś grę, to ludzie kupią wersję oryginalną - a jeśli na dodatek na wydanie trzeba będzie trochę poczekać, to ostatecznie tych klientów może nie zostać zbyt wielu. Z drugiej strony, jeśli wydawca opowie o swoich planach, a potem coś się stanie - niekoniecznie z jego winy - to ludzie psy wieszają. Moim zdaniem lepiej jednak, jeśli wydawca o planach mówi. Cierpliwi (np. ja) poczekają, a niecierpliwi i tak znajdą wymówkę, żeby kupić wersję angielską. Lacerta nie powinna w ogóle przejmować się głosami malkontentów, szczególnie gdy sama w niczym nie zawiniła.

Mnie np. o wiele bardziej denerwowała postawa Barda, który przez parę lat nie miał najmniejszego zamiaru deklarować się, czy będzie wydawać kolejne dodatki do Dominiona, czy nie. No cóż, niestety na naszym, młodym jeszcze rynku PR to dla niektórych czarna magia.

Co, żeby nie było, tyczy się też Lacerty. Nie powinno się pisać na stronie, że informacja pojawi się w takim to a takim terminie, a potem milknąć. Jakiekolwiek uaktualnienie - nawet w rodzaju: "Sorry, ciągle nie otrzymaliśmy odpowiedzi" - jest lepsze niż nic. (Nie trzeba wcale sztabu ludzi, żeby to uaktualnienie zamieścić.)
Awatar użytkownika
Blacksad
Posty: 284
Rejestracja: 14 lut 2014, 01:02
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 35 times
Been thanked: 9 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Blacksad »

Trolliszcze pisze: Co, żeby nie było, tyczy się też Lacerty. Nie powinno się pisać na stronie, że informacja pojawi się w takim to a takim terminie, a potem milknąć. Jakiekolwiek uaktualnienie - nawet w rodzaju: "Sorry, ciągle nie otrzymaliśmy odpowiedzi" - jest lepsze niż nic. (Nie trzeba wcale sztabu ludzi, żeby to uaktualnienie zamieścić.)
I myślę, że tutaj jest pies pogrzebany, powtarza się casus Alien Frontiers PL. Każdy komunikat - nawet zdawkowy - jest lepszy niż brak komunikatu.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2360
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: karawanken »

Gdzie są informacje co dalej z Exodusem Jak żyć Lacerto jak żyć
TTR_1983
Posty: 3936
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: TTR_1983 »

oni swoich gier nawet nie ogarniają. Na BGG widnieje, że wydali
Mansions of Madness: The Laboratory :mrgreen:
Awatar użytkownika
DarkSide
Posty: 3036
Rejestracja: 07 sty 2013, 15:12
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 573 times
Been thanked: 239 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: DarkSide »

A swoją drogą to wielkie mi mecyje, płacz, zgrzytanie zębów i olaboga... Nie rozumiem czemu uderzacie w tak wielce lamenciarki ton w tym wątku? :shock:
Spróbujcie sobie przypomnieć kiedy ostatnio Lacerta wydała coś zgodnie z planem, terminem i zapowiedziami, bez strajku w drukarni, problemów z edytorem/tłumaczem, zezwoleniami, licencjami, bo kontenerowiec pomylił cieśninę, bo gradobicie i koklusz.
Ostatni raz emocjonowałem się Lacertą przy okazji perypetii z Le Havre i wszelkich obsuw, jakie przy tej okazji miały miejsce. Potem powiedziałem sobie "dość". Teraz me zainteresowanie wzbudzić może co najwyżej etap przedsprzedaży.

Panowie i Panie! Szkoda nerwów i strzępienia klawiszy po próżnicy 8)
W idealnym świecie planszówkowym wszystkie eurasy ociekają klimatem, a wszystkie ameri mają przejrzyste zasady i nie potrzebują FAQ

Sprzedam gry
Moje zniżki Planszostrefa -10%, ALEplanszówki -3%
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3647
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 118 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: gafik »

Ale upuszczanie żółci daje ulgę. :)
Awatar użytkownika
Paskudnik
Posty: 1431
Rejestracja: 06 cze 2014, 16:49
Lokalizacja: Ergsun-Tuek
Has thanked: 11 times
Been thanked: 3 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Paskudnik »

DarkSide pisze:Spróbujcie sobie przypomnieć kiedy ostatnio Lacerta wydała coś zgodnie z planem, terminem i zapowiedziami, bez strajku w drukarni, problemów z edytorem/tłumaczem, zezwoleniami, licencjami, bo kontenerowiec pomylił cieśninę, bo gradobicie i koklusz.
hej, przecież np. ostatnio dodatek do Pandemii był right on schedule :P
Nie gram w gry, których nie lubię a lubię tylko te gry, w które już grałem :P
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3411
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1156 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: piton »

DarkSide pisze:Panowie i Panie! Szkoda nerwów i strzępienia klawiszy po próżnicy 8)
+1

każdy daje upust swoim emocjom, wkur... się to zrozumiałe. A co potem jak gra wyjdzie za dwa lata?
Pan, Pani i ja też tak kupimy ten tytuł...
bluzganiem, denerwowaniem, dobrymi radami, pospieszaniem i tak nic nie uzyskamy, skoro taka polityka "Wydawnictwa". Ciemny lud i tak kupi.

Jakby każdy miał na tyle dyscypliny (czy tam "jaja") to możnaby zbojkotować np. polskie wydanie Caverny, niech 1000 albo więcej osób (geeków) z tego forum nie kupi tej gry. Może wtedy zaczną traktować ludzi poważnie.
Niech sprzedają grę dla geeków w Realu i Tesco, ciekawe kto kupi.
Wspieranie polskich wydawców, jak mają graczy w dupie, to ja dziękuję.

Piszecie o komunikacji - zgadzam się, jest do dupy - ale jak będą podawać ciągłe info o opóźnieniach, to nie wiem czy to Was zadowoli ;) poza tym jak napiszą prawdę; "gra wyjdzie za 2lata", to kto się nie skusi na angielskie wersje z polskim tłumaczeniem? Byznes is byznes.

Też mnie to nerwi, więc więcej tu nie zaglądam :P +milion za poniższe:
DarkSide pisze:Teraz me zainteresowanie wzbudzić może co najwyżej etap przedsprzedaży.
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Grzybol100
Posty: 11
Rejestracja: 09 paź 2014, 10:40

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Grzybol100 »

każdy daje upust swoim emocjom, wkur... się to zrozumiałe. A co potem jak gra wyjdzie za dwa lata?
Pan, Pani i ja też tak kupimy ten tytuł...
bluzganiem, denerwowaniem, dobrymi radami, pospieszaniem i tak nic nie uzyskamy, skoro taka polityka "Wydawnictwa". Ciemny lud i tak kupi.
Nie zgodzę się z tym. Jak już ktoś ma wersję eng to mało prawdopodobne żeby kupił też wersję pl. Po prostu lepiej kupić inną gre.
Jeśli chodzi o innowacje..... jak już znajdę odpowiedni sklep i kupię dodatki, to nie ma opcji żebym kupował tego ponownie w wersji PL.
Pluje sobie w brodę że nie zrobiłem "rozeznania" i kupiłem innowacje w wersji pl, trzeba było od razu kupić eng. Ten sam błąd zrobiłem z dominionem.... ale tam to już kompletne nieporozumienie bo nie ma logicznego uzasadnienia wypięcia się na ten tytuł.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Lacerta na 2014

Post autor: Rafal_Kruczek »

Grzybol100 pisze:
każdy daje upust swoim emocjom, wkur... się to zrozumiałe. A co potem jak gra wyjdzie za dwa lata?
Pan, Pani i ja też tak kupimy ten tytuł...
bluzganiem, denerwowaniem, dobrymi radami, pospieszaniem i tak nic nie uzyskamy, skoro taka polityka "Wydawnictwa". Ciemny lud i tak kupi.
Nie zgodzę się z tym. Jak już ktoś ma wersję eng to mało prawdopodobne żeby kupił też wersję pl. Po prostu lepiej kupić inną gre.
Jeśli chodzi o innowacje..... jak już znajdę odpowiedni sklep i kupię dodatki, to nie ma opcji żebym kupował tego ponownie w wersji PL.
Pluje sobie w brodę że nie zrobiłem "rozeznania" i kupiłem innowacje w wersji pl, trzeba było od razu kupić eng. Ten sam błąd zrobiłem z dominionem.... ale tam to już kompletne nieporozumienie bo nie ma logicznego uzasadnienia wypięcia się na ten tytuł.
Mam wersje "amerykańską" i kupiłem wersje Iello podstawki jak wyszła i Polską jak wyszła. I wersji Iello 1 dodatku (Echa) nie kupię - czekam na polski ( kiedy i jeśli wyjdzie). W innowacjach jest BARDZO dużo tekstu i wersja polska pozwala zagrać z osobami które by nigdy nie zagrały w grę z 105 róznymi kartami w obcym języku.
A wersja Iello drugiego dodatku to też najwsześniej 2015 rok. Wieć jeśli chodzi o dostępność dodatków to tylko wersja z Asmadi Games.
Awatar użytkownika
piton
Posty: 3411
Rejestracja: 13 lut 2011, 22:15
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1156 times
Been thanked: 626 times
Kontakt:

Re: Lacerta na 2014

Post autor: piton »

MisterC pisze:Ja od niemal roku gram w wersję angielską, ale zupełnie nie rozumiem nazywania kupujących za dwa lata ciemnym ludem.
Każdy kupuje to, na co ma ochotę, bo to jego własne zarobione pieniądze. Jeżeli za dwa lata Caverna nie doczeka się lepszego następcy, to dlaczego ktoś miałby powiedzieć "och nie, nie będę potulnym barankiem, nie kupię sobie gry, bo coś tam kiedyś wydawnictwo coś tam, odmrożę sobie uszy"?
A jeżeli mnie najdzie teraz na kupienie jakiegoś Puerto Rico, to też muszę analizować historię wydania, żeby się upewnić, czy mam dopiec wydawcy, czy też nie?
Wydawnictwo ma tę stratę, że kogo ciśnie na nowości, ten weźmie angielską, a kto po prostu będzie miał ochotę na planszówki, to przez dwa lata będzie dawał zarobić konkurencji.
ale ja tam nie chciałem nikogo obrażać 'ciemnym ludem'. Odnoszę się do narzekania na Wydawnictwo - każdy wygraża, wykrzykuje, a potem i tak jest jak zwykle, czyli każdy kupuje i chwali sobie, zapominając o wcześniejszych wygrażaniach i narzekaniach.
To po co po drodze tak się denerwować? lepiej cierpliwie poczekać, pograć w coś innego, a potem kupić i być zadowolonym :) Odnosiłem się tylko do standardowych żali ;)
Rozumiem, ze ktoś nie kupił wersji angielskiej bo czeka na naszą i potem czeka 3 lata i się łudzi - Lost Legion (ja też czekałem). To wkurza strasznie wiadomo, ale to już nie ma sensu wiecznie pisać o braku komunikacji i polityce Wydawnictwa, jak to widać przez lata nic nie zmienia. Ja tam już się nie denerwuje i innym tego też życzę :)

Chodziło mi o to, że jak coś chcecie osiągnąć, to żale na forum mało dają - może inny sposób zadziała :) pikieta pod siedzibą Lacerty :D
Każda gra ma cenęęę, trzeba po prostu pytać, a nie czaić się z kwiatami... GrY na SpRZedaŻ

może nie najlepiej, ale jakotako-> YT dżentelmeni przy stole <-czasem cośtam powiem
Zablokowany