Pismo "Karcianki i Planszówki"

Informacje o stronach WWW nt. planszówek, adresy stron producentów, miłośników, linki do artykułów o grach planszowych w mediach, itp.
Ghost
Posty: 25
Rejestracja: 20 lip 2006, 17:50

Post autor: Ghost »

JAskier pisze:
EDIT5: W recenzji Spadamy sa zdjecia angielskiej edycji
Eee, że co? :)
Podejrzewam, że Natanielowi chodziło o reckę gry "Atomuuuówki". Wstyd Nataniel takiego babola strzelić :P
Awatar użytkownika
Saise
Posty: 182
Rejestracja: 19 kwie 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saise »

Hudson pisze:Ok, sprowokowałeś mnie :)
Brawo dla Saise, świetna recenzja Caylusa MC. Dobry styl, klarowny skrót zasad (nie za długi), opinia na temat gry poparta argumentami. Gdyby takich tekstów było więcej, pismo byłoby równorzędnym konkurentem dla śgp.
8) Oh, drogi Hudsonie, nie zawstydzaj mnie.
Co do tak zwanego poradnika - cóż, prawdą tudzież faktem jest, iż moje konto czystym jest. W teorii. W praktyce, wydawnictwo Kużnia Gier wydaje grę mojego i Urkowego autorstwa. Ale ponieważ jeszcze, wraz z ekipą KG, w niej dłubiemy, to data wydania i oficjalne info jeszcze na sieciecha nie wrzucone (chociaż Puszon już się zaklinał, że zaraz będzie ;) )
-- Hubert 'Saise' Spala --
http://grasuch.blogspot.com - reaktywowany blog o planszówkach!
Poziom -1 | Blue City Warszawa | Sklep z grami towarzyskimi Graal
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Ghost pisze:Podejrzewam, że Natanielowi chodziło o reckę gry "Atomuuuówki". Wstyd Nataniel takiego babola strzelić :P
Aa, oczywiscie, ze Atomuuówki :)
JAskier pisze:EDIT4: Hint: Ticket to Ride: Europe wyszedl po polsku
No i?
Jest recenzja a w niej ani slowa na ten temat? Moze przeoczylem, stary juz jestem i wzrok nie ten :)

Dobre strony jeszcze znajde jak przeczytam calosc.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2007, 12:08 przez Nataniel, łącznie zmieniany 1 raz.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

Hmm, to ja sie poskarże na sklep.
Kurcze, chce kupić to pisemko, wpadam w rejestrację.
OK, niech będzie, choć ostatnio b. ostrożnie podchodze do tego czy w ogóle chce się gdzieś rejestrować. Nie wiem po co to Wam, ale OK, zdzierżę.

Rejestruję się, czekam na maila potwiedzajacego rejestrację by w końcu móc Wam wpłacić kasę (no i poczytać), a tu...
... NIEBYT.

Nie wiem ile czasu zajmuje automatowi wysłanie maila, ale z wszystkich innych automatów dochodzą w ciągu sekund, a tu po 20 minutach wciąz maila brak.
DUŻY MINUS :evil:

Jeśli wydawnictwo pisze o sobie:
Wydawnictwo Internetowe CK Group to firma zajmująca się wydawaniem pozycji w formacie elektronicznym ...
to oczekuję większego profesjonalizmu w realizacji działań podstawowych firmy.

Na razie kiepsko, oby po zakończeniu formalności KiP okazał się dużo lepszy
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Browarion pisze:Nie wiem ile czasu zajmuje automatowi wysłanie maila, ale z wszystkich innych automatów dochodzą w ciągu sekund, a tu po 20 minutach wciąz maila brak.
DUŻY MINUS :evil:
Do mnie dotarl natychmiast. Niestety, automaty emailowe sa czesto blokowane przez serwery pocztowe. Jezeli podales emaila na wp czy onet, to raczej mala szansa, ze dostaniesz takiego emaila.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
borg
Posty: 25
Rejestracja: 25 lis 2006, 18:28

Post autor: borg »

Automat do wysyłania maila, wysyła go w sposób bardzo trudny do odróżnienia do maili wysyłanych z programów pocztowych (łączy się, z serwerem, autoryzuje z logina i hasła) - także, byćmoże wina leży po innej stronie, szczeóglnie, że juz kilkadziesiąt rejestracji przebiegło bez zakłóceń, także na darmowe serwer (np. o2, wp, onet).


Często maile rejestracyjne trafiają np. w Thunderbirdzie do katalogu ze spamem, jeszcze częsciej okazuje się, że rejestrujący podał błędnego maila. Czasami maile na darmowe serwery idą dłużej niż kilka minut (czasem nawet i z godzine, dwie).

Zawsze pozostaje zgłoszenie problemu, na maila podanego na stronie, czy też GG - osobiście cały czas czuwam :)

PS.
Nie czekając, ręcznie zaktywowałem rzeczony mail - namierzyłem go dzieki profilowi forum.
Awatar użytkownika
Duch
Posty: 209
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Duch »

Ogolnie wiekszosc tekstow czyta sie bardzo przyjemnie. Recenzje daja jakis obraz rozgrywki, czyli podstawowe zadanie spelnione.

Jest jednak kilka minusow, ktore calkiem niepotrzebnie denerwuja.

Te przeszkadzajace:
1. wspomniane literowki. Z bledemi w nazwiskach i nazwach wydawnictw na czele. Do tego jeszcze bledy ortograficzne.

2. Brak kolorowych zdjec. Niby mozna sie bez nich obejsc, ale te zamieszczone czesto sa malo czyetlne. Kolor moglby to poprawic.

I te drobne:
3. Nie wiem jak da sie grac w Nexus Ops, jesli to atakujacy wybiera straty u wroga. Rozumiem, ze to chochlik drukarski, a nie niezrozumienie zasad przez recenzenta.

4. Druga zagadka z mostami jest nierozwiazywalna. (Suma wartosci na wyspach jest nieparzysta.)

Mam nadzieje, ze drugi numer pisma sie ukaze i ufam, ze bedzie doskonalszy.

Pozdrowienia i powodzenia w pisaniu KiP 2.
Awatar użytkownika
Saise
Posty: 182
Rejestracja: 19 kwie 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saise »

To, że się ukaże, jest pewne.
To, czy będzie doskonalszy... o to się postaramy ;)
-- Hubert 'Saise' Spala --
http://grasuch.blogspot.com - reaktywowany blog o planszówkach!
Poziom -1 | Blue City Warszawa | Sklep z grami towarzyskimi Graal
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: JAskier »

Ano, Saise prawdę mówi :). Kolejny numer mamy nadzieję przygotować na "tuż przed Bożym Narodzeniem". Dzięki za opinie i czekamy na kolejne!
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Post autor: Neurocide »

Nataniel pisze:EDIT4: Hint: Ticket to Ride: Europe wyszedl po polsku
Jesli chodzi o to, że recenzja jest z anglojęzycznego egzemplarza mimo, że jest polska edycja, to śpiesze napisać, że głupio mi robić recenzję z czegoś czego nie widziałem. Posiadam wersje zagraniczną. I z tejże zrobiłem recenzję.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Po pierwsze to recenzje pisal chyba Saise? Tak przynajmniej mowi naglowek. Po drugie - dziwi mnie raczej to, ze w tekscie ani slowa, ze gra istnieje w polskiej edycji.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: JAskier »

W pierwszych egzemplarzach pdfa tekst był podpisany ksywką saise przez pomyłkę, autorem tekstu jest Neurocide.
Awatar użytkownika
owiec
Posty: 62
Rejestracja: 03 lip 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: owiec »

Nataniel pisze:Najbardziej spektakularna wpadka jak dotad to dla mnie "Nexus Ops, spod ręki Avalon Hill"... no sorry, takie cos nie ma prawa wyjsc z pisma, ktore chce uchodzic za fachowe.
Bez przesady, nie jest to nic takiego strasznego. "spod ręki" zamieńmy na "wydane przez" i juz. Rzeczywiscie, zle uzylem tych slow, ale nie jest to chyba "spektakularna wpadka"...
Duch pisze:3. Nie wiem jak da sie grac w Nexus Ops, jesli to atakujacy wybiera straty u wroga. Rozumiem, ze to chochlik drukarski, a nie niezrozumienie zasad przez recenzenta.
Bije sie w piers - to moja wina. Na moje usprawiedliwienie napisze, ze to wina mojego słabego angielskiego, a mialem tylko taka instrukcje. Wstyd mi :/
Z drugiej strony da sie tak grac, uwierz mi - zmienia to tylko troche strategie. Jak sie tak zastanowic, to oba warianty zdejmowania zabitych jednostek (prawidlowy i zle odczytany) sa grywalne.
Duch pisze:4. Druga zagadka z mostami jest nierozwiazywalna. (Suma wartosci na wyspach jest nieparzysta.)
Ups, rzeczywiscie, zamiast dwojki w skrajnej lewej kolumnie powinna byc jedynka. Przepraszam za pomylke.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

owiec pisze:Bez przesady, nie jest to nic takiego strasznego. "spod ręki" zamieńmy na "wydane przez" i juz. Rzeczywiscie, zle uzylem tych slow, ale nie jest to chyba "spektakularna wpadka"...
Wiesz, to brzmi raczej jakby Avalon Hill byl autorem :) Bo nijak o wydawnictwie nie mozna napisac, ze cos wychodzi spod jego reki.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Duch
Posty: 209
Rejestracja: 03 lut 2007, 16:59
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Duch »

owiec pisze: Z drugiej strony da sie tak grac, uwierz mi - zmienia to tylko troche strategie. Jak sie tak zastanowic, to oba warianty zdejmowania zabitych jednostek (prawidlowy i zle odczytany) sa grywalne.
Pewnie sie da, ale...
1. Drozsze jednostki sa wtedy mniej oplacalne.
2. Lava Leaper ma taka fajna zdolnosc, ze przy wyrzuceniu 1 lub 2 sam wybiera straty u wroga. Czyli by ta zdolnosc stracil.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Pismo "Karcianki i Planszówki"

Post autor: JAskier »

Prace nad drugim numerem rozpoczętę. Od teraz KiP staje się pełnoprawnym pismem, będzie dostępny tylko w druku w dobrych sklepach internetowych. Forma zostanie niezmieniona i nadal będą to 44 strony a5 wypełnione planszówkowym stuffem, a w szczególności recenzjami. Jednocześnie pragnę poinformować, że przeprowadzamy nabór na redaktorów. Jeśli jesteś zainteresowany i chcesz poznać więcej szczegółów to odezwij się do mnie na gg: 3220398
niktos
Posty: 37
Rejestracja: 22 sty 2007, 14:54
Lokalizacja: Wawa

Re: Pismo "Karcianki i Planszówki"

Post autor: niktos »

Widzę, że niezłe karcianki omawiacie na swoim forum :twisted:

http://kip.irpg.pl/forum/viewforum.php?f=1

Widzę, że różne kombinacje graczy są możliwe: on na niej, ona na nim, zabawy w trójkę, integracja różnych ras i kultur, trochę niebieskich medykamentów, coby karty się lepiej tasowało itp... I tak od listopada. W sumie dość aktywne to forum. Po kilka wątków dziennie. Tylko wyświetleń mało...

Szkoda gadać. Tak to jest jak coś leży odłogiem i nawet właścicielowi nie chce się zaglądać :(
Awatar użytkownika
Neurocide
Posty: 565
Rejestracja: 14 sie 2004, 11:19
Has thanked: 3 times
Been thanked: 5 times

Re: Pismo "Karcianki i Planszówki"

Post autor: Neurocide »

Mocne <lol2>, w kontaktach z KiP zawsze podobałyu mi sie bezpruderyjne sekretarki.
Sprzedam: Arkham Horror - edycja PL - Cena: 130 pln
ODPOWIEDZ