[Warszawa] ArtBem -- bemowskie centrum kultury

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

Co do art.bem, wreszcie się udało mi skontaktować z przedstawicielem art.bem. Mam dwie wiadomości na ten moment: Dobrą i złą.

Dobra jest taka, że jest nadal zainteresowanie nami, szansa na sale i nie będą nas wyrzucać z holu (gdyby tam było awaryjne spotkanie).

Zła jest taka, że w czwartki nie ma sali na całe popołudnie -- proponuje się nam na naszą "działalność" inne dni tygodnia -- niebawem się dowiem, jakie, chciałbym jednak poznać Waszą opinię na temat zmiany dnia spotkań.

No i szkoda, że dziś się z Wami nie zobaczyłem :cry:
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

stalker pisze:proponuje się nam na naszą "działalność" inne dni tygodnia -- niebawem się dowiem, jakie, chciałbym jednak poznać Waszą opinię na temat zmiany dnia spotkań.
Ja osobiscie nie widze przeciwwskazan.
Piatek z oczywistych wzgledow - nie :)
I chyba lepiej zeby to nie byl tez wtorek (jest wtedy Smocze Gniazdo - podobno caly czas dziala).
Sroda ma ten maly minus ze sa wtedy spotkania w Wargamerze, ale chyba osoby chodzace do Artbem i Wargamera rzadko sie pokrywaja.
Tak wiec ja bym widzial srode, ew. poniedzialek.
Awatar użytkownika
Saise
Posty: 182
Rejestracja: 19 kwie 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saise »

Poniedziałek mi też pasuje ślicznie ;) Ale do innych dni też się dostosuje.
-- Hubert 'Saise' Spala --
http://grasuch.blogspot.com - reaktywowany blog o planszówkach!
Poziom -1 | Blue City Warszawa | Sklep z grami towarzyskimi Graal
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

Mam nadzieję, że jeszcze ktoś wyrazi swoją opinię. Dam znać po weekendzie, jak sprawy stoją.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5201
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 886 times
Kontakt:

Post autor: raj »

poniedziałek może być niezły
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

Okej, oto, co się dziś dowiedziałem -- moglibyśmy mieć sale w piątki (co za ironia) albo w poniedziałki.

A więc może zamienimy nasze czwartkowe spotkania na poniedziałkowe? Sala była by wolna od ok. 17:30 za wyjątkiem kilku dni w tym semestrze (tylko jakieś trzy spotkania do końca tego roku musielibyśmy zacząć po 18, około 19).
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Saise
Posty: 182
Rejestracja: 19 kwie 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saise »

Poniedziałki są podniecające :)
-- Hubert 'Saise' Spala --
http://grasuch.blogspot.com - reaktywowany blog o planszówkach!
Poziom -1 | Blue City Warszawa | Sklep z grami towarzyskimi Graal
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5201
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 886 times
Kontakt:

Post autor: raj »

poniedzialek jest gut
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

Jest gut, a juz na pewno lepszy od piatku. ;)
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

stalker pisze:A więc może zamienimy nasze czwartkowe spotkania na poniedziałkowe? Sala była by wolna od ok. 17:30 za wyjątkiem kilku dni w tym semestrze (tylko jakieś trzy spotkania do końca tego roku musielibyśmy zacząć po 18, około 19).
Oj kurcza sie te godziny kurcza. Najpierw byla Smolna w g. 16-23 (optimum; choc prawdziwe optimum to byloby do 3 w nocy :) ), OKO mamy krotsze o godzine :( , Smocze Gniazdo to juz w ogole nedza: 17-21. Artbem byl przynajmniej 17-22 (a na upartego wczesniej nawet gdyby klucznik wczesniej przyszedl) a teraz mamy skrocenie o pol godziny... :(

Poniedzialek jest dla mnie ok.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

Tylko skad tyle czasu znalesc ??? Co do godzin - zawsze sie mozna umawiac na konkretna pozycje u kogos - u mnie np w te sobote daloby rade ale ok 20.30 no i bardzo daleko
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

Te skrocone godziny obowiązywałyby tylko podczas kilku spotkań -- nomalnie mielibyśmy salę od 17:30.

Przepraszam, że wczoraj nie dawalem znać. Jeśli Wam generalnie poniedziałek odpowiada, dajcie proszę znać.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

stalker pisze:Przepraszam, że wczoraj nie dawalem znać. Jeśli Wam generalnie poniedziałek odpowiada, dajcie proszę znać.
Juz dalismy.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

Chciałem tylko podbić zainteresowanie tematem i poznać zdanie innych, którzy mieliby zamiar odwiedzić "nasz" przybytek ;) Spoko zatem. Dzięki i do zobaczenia!
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

Jak dla mnie wstępnie poniedzialek wygląda nieźle.
Na razie nie mamy szansy wpaść, ale jak ArtBem się uaktywni w poniedziałki będziemy stałymi bywalcami

pozdro
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

Ok, na razie mam wystąpić z pismem o udostępnienie nam sali -- co wkrótce uczynię. Więcej podam na dniach.
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Jeanne Kay
Posty: 3
Rejestracja: 16 paź 2007, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jeanne Kay »

Witam serdecznie, należę do artbemowskiej grupy dziennikarskiej i chciałabym napisać do naszej (powstającej w bólach) internetowej gazety, która powinna ukazać się już niedługo, artykuł o (art)bemowskich spotkaniach planszówkowych.

O spotkaniach planszówkowych usłyszałam już jakiś czas temu, ale nigdy nie miałam czasu na nie przyjść, ale mam nadzieję, że teraz znalazłabym czas na napisanie o takim spotkaniu. Sądzę, że dla nas byłby to ciekawy temat, dla Was forma promocji (oczywiście, o ile takowej sobie życzycie ;) ), bo w Art.Bemie promocja jest do d... i nikt nigdy nie wie, co się tam dzieje (co my mamy nadzieję to zmienić), no i oczywiście - promocja dla samych planszówek.

A jako że nie każdy nie lubi być maglowany przez dziennikarzy (i to jeszcze "młodych"), chciałabym zapytać, czy mogłabym przyjść na jedno z Waszych spotkań, porobić zdjęcia i porozmawiać o planszówkach i Waszych spotkaniach.

Pozdrawiam i mam nadzieję, że... Do zobaczenia ;)

P.S. Wszelkie pytania o naszą gazetę, grupę dziennikarską i cokolwiek innego możecie kierować do mnie na PW (lub na forum, o ile nie będzie to uznane za offtop/spam).
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Hehe, niewykluczone, że już lekko za późno to zainteresowanie. Spotkania w art.bem kwitły w zeszłym roku, a w tym roku podejście dyrekcji jest dość dziwne. Bardzo chętnie zaprasza uczestników spotkań do pomocy we wszelkich piknikach, dniach otwartych, festynach itp, które promują ośrodek, ale jakoś niezbyt chętnie chce nam przydzielić salę. Ciekawe jak to się rozwinie, ale moim zdaniem wcale nie jest pewne, że jakieś spotkania planszówkowe w art.bem będą się jeszcze odbywać.

Piszę to z punktu widzenia obserwatora raczej, bo w art.bem byłem tylko kilka razy i w żadnym wypadku nie poczuwam się do roli organizatora czy opiekuna tych spotkań z naszej strony. Co do wizyt dziennikarskich, to jesteśmy przyzwyczajeni :lol: , już nie raz różni dziennikarze robili reportaże przy okazji spotkań planszówkowych w różnych miejscach.
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

i kontynuując wypowiedź Ja_na:

... a jak się okaże że jakiś wywiadzik pomoże znów rozkwitnąć hobby planszówkowemu w ArtBemie, to tym bardziej zapraszamy
:)

A niezależnie od powodzenia naszej obecności w Artbemie, jak i wywiadów, serdecznie zachęcamy do "nawrócenia się na gry planszowe" - jak nie na Bemowie to na Ochocie choćby ;)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Jeanne Kay
Posty: 3
Rejestracja: 16 paź 2007, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jeanne Kay »

ja_n pisze:w tym roku podejście dyrekcji jest dość dziwne [...] jakoś niezbyt chętnie chce nam przydzielić salę.
To ja powiem tylko tyle, że ostatnio byłam świadkiem walki o magnetofon, bo potrzebowały go dwie grupy (japonistyczna i jakaś muzyczna), a że magnetofonów w Art.Bemie ci niedostatek, to... Bez komentarza :P

Skoro nie widzę znaczącego sprzeciwu, to - o ile takie spotkanie się odbędzie - pojawię się na nim w poniedziałek. A co do Ochoty... Cóż, zakładamy, że nie będziemy się w naszej gazecie ograniczać tylko do Bemowa ("Wygnańcy z Bemowa na Ochocie" - to jest temat 8) oby jednak się nie sprawdził ;) ).
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

Witamy wszystkich bardzo serdecznie na naszych spotkaniach! Na razie jednak muszę uzyskać audiencję u dyrekcji, a nasi opiekunowie działają dość powoli...

Jak tylko będziemy mogli znów się spotykać, na pewno dam znać.

Pozdrawiam!
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Jeanne Kay
Posty: 3
Rejestracja: 16 paź 2007, 22:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jeanne Kay »

Czy coś już ruszyło z planszówkami w art.bemie, czy dalej trwa... Oczekiwanie na "audiencję"?
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Na razie są jakieś problemy organizacyjne. Wygląda na to, że w najbliższym czasie nic się nie zmieni.
Awatar użytkownika
stalker
Posty: 2594
Rejestracja: 24 cze 2004, 23:14
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 33 times
Been thanked: 12 times

Post autor: stalker »

Potwierdzam -- sprawy nie posunęły się ani trochę od naszej ostatniej wymiany zdań na ten temat. Pan, który się nami zajmuje miał pewne problemy osobiste -- za co go nie winię, więc musimy na razie czekać. Mam nadzieję, że za jakiś czas uda się nam przywrócić działalność w art.bem, ale na razie ze smutkiem informuję, że nie mam o czym informować :cry:
Lukasz M. Pogoda | w biblioteczce | zainteresowało mnie
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych. Chcesz pomóc w testowaniu lub masz swój projekt? Monsoon Group pomoże! Informacje na forum tutaj. Zapraszamy!
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

łzy...
no nic, oby kiedyś się reaktywowało.

Pozdrawiam wszystkich bywalców ArtBemu, jako że moje szanse bywania na spotkaniach są bardzo marne - trochę za daleko... ;).
Oby miejsce i towrzystwo grające prztrwało trudno chwile

pozdro
8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Zablokowany