[Warszawa] OKO

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Napisałeś za 2 kostki. Jak dla mnie to nie to samo co za każde 2 kostki.
To był skrót myślowy. Zresztą chodziło mi bardziej o przedstawienie schrzanionej wersji reguł, według której graliśmy, niż prawidłowych reguł. :-D
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

melee pisze:Bo co by się stało, gdybyś się nie umówił? Też przyszedłbyś o 18 i też nie byłoby wolnych osób. Nic by się nie zmieniło. Tylko nie byłbyś oczywiście zły na niesłownych współgraczy.
Masz racje. Ale wtedy bym sie probowal umowic na jakas gre i prosic innych zeby na mnie poczekali, probowalbym zaczac jakas inna gre lub bym w ostatecznosci poszedl do domu. Gorzej by nie bylo :-).

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Trutu
Posty: 501
Rejestracja: 27 wrz 2006, 15:35
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Trutu »

Pszczele przysłowie mówi: "Nieładnie się umawiać i nie przychodzić na czas" . Punktualność i wywiązywanie się z obietnic świadczy o naszym szacunku do innych osób, tak więc wezmę sobie uwagi Don Simona do serca, bo sam mam trochę na sumieniu i aż mi gupio.

PS Zaraz przeproszę Prezydenta to mi ulży :)
Prezes

...piszę powoli, bo wiem, że czytacie powoli...
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mefiug »

No dobra czas napisac cos od siebie.
Poczatki piatkowego oka były trudne.
Zebralismy sie z Jaxem Ostrym i Draco i przez dobre 15 min nie moglismy dosc do porozumienia w co zagrac. Kazdemu cos nie pasowalo. Jednak sie udalo i zasiedlismy do Arkadii. Draco powiedzial zeby Jax tlumaczyl bo sam ma tego dosc po pracy, ale juz po pierwszym slowie wstepu Jaxa zmienil zdanie i sam sie za to zabral. Gra ma bardzo proste zasady i szybko sie gra co nie znaczy ze nie trzeba myslec- wrecz przeciwnie. Jak na SDJ to jest dosc ciezka. Bradzo podobal mi sie mechanizm z podnoszeniem wartosci okreslonych piczeci kosztem innych. Niby mozna wystawic na planszy tylko 11 swoich budowniczych czy jak ich tam zwał ale to bardzo dobrze bo ciagle czegos nam brakuje i musimy rozwaznie wykonywac ruchy. Jak dla mnie mocna 8 nie podoba mie sie tylko duza ilosc plastiku jakso wele drewienko :]
Wygral Jax rzutem na tasme mnie wyprzedzil o kilka punktów i to chyba przez moj blad, bo nie zwrocilem uwagi ze uzbieral duzo bialych pieczeci a ja jeszcze podniosłem ich koszt grrrrrr.
Natepnie w tym sammym skladzie zasiedlismy do Amyitisa. Gra wyglada przeslicznie i wygladem przypomina troszke Caylusa zwlaszcza stylem graficznym. Jest duzo lzejsza od Caylusa ma podobne mechanizmy ze kazdy po kolei robi cos az wszyscy spasuja potem mamy podsumowanie jakies zarobki i juz zaczynamy kolejna ruinde. Gra mnie przytłoczyła. Poczatkowo nie mialem pojecia co robic i ie potrzebnie kisiłem duzo kasy. Choc Draco ktory wygral tez na biede nie narzekal. Wszyscy zauwazylismy ze nawadnianie ma kluczowy wplyw na wynik koncowy. Ja tylko na poczatku troszke nawodnilem pozniej nie mialem jakos sposobnosci i bylem 3. Zdobylem karawane 2 poziom i chyba drugi bankiera ale te karty chyba sa przecenione. Generalnie nadal ne wiem jak grac bo jezeli wszyscy sie rzuca na nawadnianie to tez nic z tego nie bedzie. Ja na 100% wiele stracilem w swiatyniach zwalszcza tej dajacej wielblady bo udalo mi sie dostac ten bonus dopiero w ostatniej rundzie :[
Chetnie zagram jeszcze raz zwlaszcza ze zamowilem gre z Milanu i bede mogl stwierdzic czy chce miec ja czy jednak sprzedam nie otwierajac. Narazie jestem bardziej na tak, ale zobaczymy czy da sie wygrac tylko nawadniajac. Moj blad raczej polegal na zlym podejsciu do punktow zwycieztwa: patrzylem ile moge zyskac na jakims ruchu zamiast ile moze stracic przeciwnik.
Na koniec 2 partyjki w C&G i jeden meczyk ligretto football.
bardzo udany piatek.

Dzieki wszystkim współgraczom.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Jakos tak sie zlozylo ze w piatek az 5 partii rozegralem z draco.
Podzielismy sie lupem (draco wygral w Amyitis i Samurai a ja w Baumeister von Arkadia i Edel Stein &Reich; dodatkowo pognebilem jeszcze draco w Zaginione Miasta :) ).

O dwoch tytulach wspomne szerzej:

Edel Stein &Reich - sprytna i dosc szybka gra o handlu kamieniami szlachetnymi. Ciekawy jest mechanizm jednoczesnego wyboru akcji przez graczy. I tylko gracz, ktory jako jedyny wybral dana akcje, wykonuje ja. Pozostali licytuja sie kamieniami. Ogolnie chodzi o zbieranie 4 rodzajow kamieni (za przewagi w rodzajach sa punkty). Punkty mozna tez dostac za kolekcjonowanie tzw certyfikatow lub z kart akcji. Sa tez wydarzenia zmieniajace np. ilosc kamieni u graczy czy zwiekszajace punkty za zbieranie kamieni.
Ogolnie gra bardzo (i niezmiennie) podoba mi sie odkad dawno temu zaprezentowal ja ja_n.

Amyitis - no, tutaj zaskoczenie, po pierwszej, robiacej doskonale wrazenie rozgrywce teraz zaczalem miec watpliwosci.
Przed gra mialem prosty plan: pojsc na maksa w rozwoju karawan (cos co zaniedbalem ostatnio zupelnie) i posadzic duzo roslin (zeby tez koncowy bonus zalapac). Jak przy okazji jakas karte dochodu da sie uzyskac, tez dobrze. Nie planowalem angazowac sie specjalnie w swiatynie, kanalarzy czy budowe zamku za punkty. Plan wiec realny.
No i szybko udalo mi sie rozwinac karawane (tak gdzies w polowie gry - do konca). Zlapalem tez karte dochodu (byla okazja wiec rozwinalem bardzo szybko dokonca te sciezke). Wiec solidne podstawy do sadzenia byly - ale przez to wszystko (a przeciez nie bylo to duzo!) zaniedbalem zupelnie swiatynie i kanalarzy, mialem problemy z wielbladami i kasa (o dziwo), sadzenie moglem wiec wykonywac rzadko. Ostatecznie poleglem totalnie. W skali calej gry doprowadzenie tych 2 sciezek (karawana i kasa) do konca prawie NIC mi nie dalo. Draco wygral majac te dwie sciezki na poziomie 0 (w innych tez sie specjalnie nie rozwinal). Bardzo silni okazali sie kanalarze mimo ze draco mial w nich konkurencje ze strony 2 innych graczy.
Tak wiec, suma sumarum, tak gra wydaje mi sie o wiele wiele wiele bardziej taktyczna niz to wygladalo po pierwszym razie. Wyglada na to ze nie trzeba sie nastawiac na zadna strategie, polowanie na karty rozwoju z okreslonych sciezek, tylko trzeba na maksa wykorzysytwac nadarzajace sie okazje (nawet jesli jest to jakas karta rozwoju ktorej nie planowalismy czy mozliwosc zasadzenia rosliny czego akurat nie planowalismy). Trzeba lapac to co sie korzystnie nawinie i optymalizowac biezace ruchy. Nie znaczy ze jest to zle, ale musze w innych kategoriach zaczac mysle o tej grze. Zdecydowanie nie jest to nastawiony na dlugookresowe planowanie Caylus.


AHA - co do 'afer' z umawianiem sie. Z wyzej wspomnainych problemow raczej nie umawiam sie na konkretna godzine na dane gre (no chyba ze na sam poczatek spotkania, bo wtedy sytuacja jest jasna). Wole rzucic kilka hasel-tytulow i jak bedzie okazja, to faktycznie zagrac.
Tak wiec w najblizszy piatek chetnie poznam cos z tercetu: Brass/Cuba/Starcraft (wystarczy 1 tytul, bo nie jestem jakos specjalnie napalony na premiery jak co poniektorzy :wink: ) i Tikal - jak sie pojawi.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

za wyjatkiem starcrcrafta zagralbym w to samo co jax - liczcie nas juz jako dwoch graczy :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Konrad »

Ja bym chętnie poznał jeden z klasyków Puerto Rico / Caylus / El Grande, z którymi do tej pory nie miałem przyjemności. :-)

Ze swojej strony moge przynieść coś ciekawszego z mojej ubogiej, jak na razie, kolekcji - Mr. Jack / Mall of Horror / Mystery of the Abbey.

W OKO powinienem być o 17.15, więc na tę godzinę mogę się umawiać.
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: gigi »

Konrad pisze:Ja bym chêtnie pozna³ jeden z klasyków Puerto Rico / Caylus / El Grande, z którymi do tej pory nie mia³em przyjemno¶ci. :-)

Ze swojej strony moge przynie¶æ co¶ ciekawszego z mojej ubogiej, jak na razie, kolekcji - Mr. Jack / Mall of Horror / Mystery of the Abbey.

W OKO powinienem byæ o 17.15, wiêc na tê godzinê mogê siê umawiaæ.
przyniose puerto rico na najblizsze spotkanie to sobie pogramy :D
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

Konrad pisze: Ze swojej strony moge przynieść coś ciekawszego z mojej ubogiej, jak na razie, kolekcji - Mr. Jack / Mall of Horror / Mystery of the Abbey.
Cin chciał spróbować Mr. Jacka, nawet mnie pytał, czy nie przyniosę. Problem w tym, że w ten piątek mnie nie będzie.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

To Cin może spróbować ze mną, bo mam (przywiozłem z Essen) i jeszcze nie zdążyłem zagrać. =)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Post autor: Leo »

Pojawię się w tym tygodniu i chętnie zagrałbym we "W Roku Smoka" (wolę polski tytuł). Instrukcję przeczytałem, tak więc nie jestem zupełnie zielony. Tylko pytanie czy ktoś ma tę grę i będzie chciał zagrać?
Poza tym chętnie poznam Cubę , Brassa i Amyitis (oczywiście we wszystko się nie da na jednym spotkaniu). Kto mnie przygarnie? Obiecuję, że będę pilnie słuchał i postaram się nie wygrać. :)

Aaachhh...
Zapomniałem dodać, że bardzo podobało mi się Amun-Re i w to też chętnie zagram. Ale kłopot! - nadmiar opcji...

Dwa posty w jeden - Don Simon
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Leo pisze:Pojawię się w tym tygodniu i chętnie zagrałbym we "W Roku Smoka" (wolę polski tytuł). Instrukcję przeczytałem, tak więc nie jestem zupełnie zielony. Tylko pytanie czy ktoś ma tę grę i będzie chciał zagrać?
Poza tym chętnie poznam Cubę

Też bym pograł w Im Jahr des Drachen. Instrukcji nie czytałem, gry nie mam, ale ma Lim-Dul, tylko on nie będzie chciał w to grac :)

Cuby też nie mam, ale tu czytałem instrukcje (bez opisów budynków).

W którąś z tych gier bym zagrał. Tylko by nie było potem znowu dziwnych akcji z timingiem, to może bym się pisał tylko na jedną z tych gier (zależnie czy szybciej zareaguje Lim-Dul, czy Szymon/Ja_n ;)
Będę od ok.16. Nie wiem jeszcze co biorę na pewno mniejsze tytuły typu Blefuj, Fasolki. Powinno byc też bardzo popularne na ostatnim spotkaniu Cash&Guns.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Ja nie mam co reagowac.
Bede jak zwykle przed 18.
Bede mial Cuba,Brass i moze Amun-Re dla Leo (jesli akurat bedzie chcial w to grac).
Jesli beda chetni to bede gral w co z w/w - najchetniej w Cuba. Jak nie to jestem otwarty na inne propozycje.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mefiug »

Sztefan ja to bym tego Space Dealera zagral tylko nie iwme czy chce Ci sie go tachac. Ostatnio wiem ze miales ale jakos nie moglem namowic nikogo na partyjke.
Chce tez powtorzyc Amyitisa i dalej jestem otwarty na propozycje.

Sam zabieram Reefa i Ligretto:] i sam nie wiem co jeszcze
Jak sa jakies zyczenia to słucham
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Mogę przynieść "Im Jahr des Drachen", ale pewnie tylko wytłumaczę zasady (jeżeli będę miał zagrać w co innego) - już trochę za dużo razy grałem w tę grę. :-D
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Saise
Posty: 182
Rejestracja: 19 kwie 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saise »

Przypominam szlachetnemu Don Simonowi, że już w poprzedni piątek zarezerwowałem sobie miejsce przy Cubie na ten piątek ;)

A na dodatek... czy są chętni na partię w Hannibala Barkasa? Będę posiadał egzemplarz na spotkaniu, i chętnych przyjmę z radością do spróbowania tego cacuszka.
-- Hubert 'Saise' Spala --
http://grasuch.blogspot.com - reaktywowany blog o planszówkach!
Poziom -1 | Blue City Warszawa | Sklep z grami towarzyskimi Graal
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Post autor: Sztefan »

Szymon - to ja o 18 będę gotowy na Cubę; tym razem nie wybieram planu awaryjnego

Lim-Dul - w związku z wyborem Cuby, ja tym razem zrezygnuję, ale dzieki. No i w sumie możesz wziąć. Leo , albo ktoś kto nic tu nie napisał zapewnie się ucieszy

Mefiug - biore Space Dealera; ostatnio zagraliśmy z Ostrym i Polarosem na koniec spotkania; ja tym razem albo bym zagrał od razu na start, albo też pod koniec; oczywiście jak będą chętni pomiędzy to moge udostępnić/wytłumaczyć.
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

Ja tez o 18 chetnie bym sie na Cube pisal
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
mefiug
Posty: 398
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:07
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mefiug »

Sztefan pisze:Szymon - to ja o 18 będę gotowy na Cubę; tym razem nie wybieram planu awaryjnego

Lim-Dul - w związku z wyborem Cuby, ja tym razem zrezygnuję, ale dzieki. No i w sumie możesz wziąć. Leo , albo ktoś kto nic tu nie napisał zapewnie się ucieszy

Mefiug - biore Space Dealera; ostatnio zagraliśmy z Ostrym i Polarosem na koniec spotkania; ja tym razem albo bym zagrał od razu na start, albo też pod koniec; oczywiście jak będą chętni pomiędzy to moge udostępnić/wytłumaczyć.
bardziej mi start pasuje ale dla mnei to jest o 16:30 wczesnije nie dotre a uciekal bede jak zwykle pewnie o 20:30
SD ma jedna duza zalete dokladnie wiadomo ile bedzie trwal :]
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Post autor: Leo »

No to chętnie skorzystam z propozycji Lim-Dula (o której będziesz?) i szukam chętnych do chińskich klimatów.
A później można by spróbować Amun-Re...
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: gigi »

Leo pisze:szukam chêtnych do chiñskich klimatów.
to juz jednego chetnego znalazles :D
Leszku a moze chcesz zagrac w puerto rico ?
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Konrad »

Saise pisze:A na dodatek... czy są chętni na partię w Hannibala Barkasa? Będę posiadał egzemplarz na spotkaniu, i chętnych przyjmę z radością do spróbowania tego cacuszka.
Wygląda fajnie... Chętnie spróbuję. Zapowiada się dłuższa gra... O której planowane jest Puerto Rico? Najchętniej połączył bym przy najbliższym spotkaniu obie gry. :D
Awatar użytkownika
gigi
Posty: 823
Rejestracja: 24 lip 2006, 16:19
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: gigi »

Konrad pisze: . O której planowane jest Puerto Rico
mi generalnie wszystko jedno
a o ktorej bedziesz
i tak jest nas tylko dwoch chetnych na gre :cry:
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Lim-Dul »

Leo pytał się mnie na privie kiedy będę w OKU, więc odpowiem tutaj, bo dotyczy to wszystkich ludzi potencjalnie zainteresowanych Im Jahr des Drachen/W roku smoka.

Postaram się przyjść o 16, ale u mnie ta 16 często zamienia się w 17. =)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Post autor: Leo »

Ja w takim razie postaram się być o 16.30
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
ODPOWIEDZ