Hannibal Barkas (Gry Leonardo)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
barchan
Posty: 19
Rejestracja: 07 lut 2007, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

już jest

Post autor: barchan »

Godzinę temu odebrałem swój egzemplarz Hannibala Barkasa.

Ufff, długo na niego czekałem...

Moje uwagi odnośnie wykonania:

a) żetony bardzo ładne, nasycone i zróżnicowane kolory,
b) karty ładne,
c) instrukcja ładna,
d) plansza duża, ładna, kolorowa i foliowana, ale miękka - była już o tym mowa na forum. Oczywiście miękka plansza wywołuje obawy co do jej trwałości. Zobaczymy,
e) pudełko dwuczęściowe jak od płyty głównej do komputera, z nasuwaną kolorową okładką,

W pudełku powinny być też woreczki foliowe co jest miłe gdyż żetonów jest kilka rodzajów.

No to na razie tyle. Autorowi i wydawcy gratuluję zakończenia procesu produkcji gry.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6464
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 595 times
Been thanked: 948 times

Post autor: Odi »

barchan ->
"w pudełku powinny być", czy "są" woreczki?

Ale by było fajnie, gdybyś wrzucił gdzieś zdjęcia..... :)
barchan
Posty: 19
Rejestracja: 07 lut 2007, 13:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: barchan »

"Powinny być", gdyż w egzemplarzu otwieranym w mojej obecności w Wargamer'ze w Warszawie (na podstawie którego oparłem na razie swoje spostrzeżenia) były, a więc podejrzewam, że w moim są również. Niestety wielkie otwarcie dopiero wieczorem.

Zdjęcia jak się zmuszę to zamieszczę wieczorem.
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

szkoda, że jednak nie zamieściłeś zdjęć ...

z tego co wyczytałem, dzisiaj REBEL rozsyła pre-ordery, także gra powinna być u mnie jutro, najpóźniej w piątek :)
Awatar użytkownika
robert-wg
Posty: 135
Rejestracja: 13 wrz 2006, 12:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: robert-wg »

Pierwsze zdjęcia są na BGG: http://www.boardgamegeek.com/game/31623.

Co do woreczków to w każdym pudełku jest 10. Powinno wystarczyć aby dobrze posortować żetony, co również przyspieszy setup.
SAMSON
Posty: 94
Rejestracja: 02 paź 2007, 12:46
Lokalizacja: W-wa

Post autor: SAMSON »

Jestem bardzo zainteresowany tą pozycją. Tym bardziej czekam na opinie z rozgrywki użytkowników forum. Są naturalnie już recenzje w sieci ... ale jednak zależy mi jeszcze na opiniach formowych.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6464
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 595 times
Been thanked: 948 times

Post autor: Odi »

ktoś już dostał H:B z Rebela?
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

Odi pisze:ktoś już dostał H:B z Rebela?

ja dzisiaj dostałem, ale tylko pobieżnie obejrzałem...

wrażenia:
bardzo ładna szata graficzna,
żetony, instrukcja, karty: druk dobrej jakości, kolory nasycone...
karty są rozmiaru MINI (cytadela itd.)

pudełko takie jak od płyt głównych (jak ktoś słusznie zauważył) z białego kartonu bez żadnych nadruków, na to ciasna obwoluta

no i ta plansza... gdyby to był karton to gra prawie jak z FGG - ale myślę, że dzięki polakierowaniu nie będzie tak źle

ogólne wrażenie bardzo pozytywne - a na rozgrywkę niestety gra jeszcze poczeka... akurat totalny brak czasu :(
ps. w pudełku są dołączone woreczki strunowe (no i kostki oczywiście)

nie zamieszczam zdjęć bo dostęp do cyfraka będę miał dopiero w poniedziałek...
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6464
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 595 times
Been thanked: 948 times

Post autor: Odi »

jutro powinienem dostać, więc zrobię zdjęcia i wrzucę na BGG

no, chyba że UPS coś skrewi :/
Awatar użytkownika
Saise
Posty: 182
Rejestracja: 19 kwie 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saise »

Wizualnie bardzo dobre.
Żetony wychodzą z wyprasek tragicznie. Bez nożyka modelarskiego nie podchodzić, bo zmasakrujecie sobie żetony ;)
-- Hubert 'Saise' Spala --
http://grasuch.blogspot.com - reaktywowany blog o planszówkach!
Poziom -1 | Blue City Warszawa | Sklep z grami towarzyskimi Graal
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

No i niestety nie posłuchałem rady Huberta i moje żetony wyglądają jakbym grał w tą grę od 5 lat. Szczególnie tył wygląda tragicznie. Niestety wielki minus za wypraski. To jest coś nie do pomyślenia że żetony już wyglądają tragicznie a jeszcze nie grałem.

Mam nadzieje że radość z rozgrywki jakoś mi to wynagrodzi :wink:
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

ja mialem tylko problem tylko z 2 z 4 arkuszy, a tam ttlko z jednej strony - 2-3 kolumny od gory. Takze nozyk byl potrzebny sporadycznie.
Reszta bardzo ladna :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

dasilwa pisze:No i niestety nie posłuchałem rady Huberta i moje żetony wyglądają jakbym grał w tą grę od 5 lat. Szczególnie tył wygląda tragicznie. Niestety wielki minus za wypraski. To jest coś nie do pomyślenia że żetony już wyglądają tragicznie a jeszcze nie grałem.

Mam nadzieje że radość z rozgrywki jakoś mi to wynagrodzi :wink:
Ja wyjmowałem żetony bez użycia cięzkiego sprzętu i nic nie uszkodziłem... ale jak sobie przypomne okręty od Pirates którymi się bawiłeś, to żal mi Twoich żetonów :wink:

Fakt, że do jakości większości gier zachodnich sporo im brakuje, ale jak porównamy do np GMT to moim zdaniem Hannibalowe żetony wypadają lepiej - w sensie łatwiej je wyjąć.
Awatar użytkownika
dasilwa
Posty: 1128
Rejestracja: 18 maja 2005, 18:33
Lokalizacja: Stolica
Been thanked: 1 time

Post autor: dasilwa »

Hudson pisze: ale jak sobie przypomne okręty od Pirates którymi się bawiłeś, to żal mi Twoich żetonów :wink:
Ale to była całkiem inna bajka :P
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6464
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 595 times
Been thanked: 948 times

Post autor: Odi »

Moje wrażenia "out of box":
Generalnie pozytywnie. Przyczepię się jednak do kilku rzeczy, przede wszystkim z myślą o kolejnych edycjach. No to po kolei:

- obwoluta - grafika frontowa.... Hm... Klimat niby dobry, ale jednak w kolejnej edycji (czy to polskiej czy eksportowej) zmieniłbym malowidło. Na jakie? Na takie z większą ilością detali i lepsze kolorystycznie

- pudełko - niby się nim nie gra, ale lepiej jak jest solidne, to łatwiej grę transportować bez obawy, że coś się połamie/pogniecie etc. To Hannibalowe solidne niestety nie jest... raczej takie..."miękkawe"... Gra dojechała do mnie przyklapnieta (wiem, wina UPS...)

- mapa - no pewnie, że szkoda że to nie tektura. Ale wówczas mapa musiałaby byc mniejsza, co mogłoby sprawiać kłopot z czytelnością gry. Powiedziałbym, że ok. Może kolor lądu trochę jaśniejszy by się przydał, ale... Może być Smile Jakość wykonania - zarówno papier jak i grafika - bardzo fajna.

- instrukcja - całkiem elegancka. No i przystępna. Papier przyjemny w dotyku

- żetony - byłem przyjemnie zaskoczony. Oczywiście wciąż nie ma chyba w Polsce drukarni, która zrobi żetony na poziomie takich, jakie znaleźć można w produkcjach Fantasy Flight Games czy Days of Wonder (małe dzieła sztuki), ale te w HB są lepiej wykonane niż w takim Bonaparte wyd Imperium. 99% żetonów jest równo wydrukowanych, a wszystkie (z tego co widzę) - starannie podklejone
Aha - brak Magona

- karty - ok. Oczywiście, znów nie jest to jakość dobrych gier zachodnich, i pewnie wielu graczy zastanowi się nad koszulkami do kart z HB (co może sprawiać kłopot z racji ich ilości...), ale - jak dla mnie - może być. Karty są czytelne, funkcjonalne, przyjemne kolorystycznie.
Mam uwagę: w jednym z opakowań dwie karty były sklejone, przez co - przy rozłączaniu - "poszedł" kawałek grafiki awersu i rewersu, oznaczając niejako tą kartę. Trochę niedobrze:/


Generalnie - jak pisałem na początku - pozytywnie. Gdy rozpakuje się te karty, to dopiero wtedy widać, że są one prawdziwym "sercem gry"...:)



Na BGG te zdjecia były za słabe, więc wrzuciłem na fotosika - oto linki :)

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d6f ... 4a21e.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/ac7 ... a736a.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/163 ... d2b3f.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/25f ... e9574.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d12 ... 2c3be.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/e5f ... aa5cb.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/76d ... 722bf.html
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/811 ... 6c6b0.html
Jarzynek
Posty: 179
Rejestracja: 26 lip 2005, 00:41
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Jarzynek »

Moje wrażenia od strony wykonania jak najbardziej pozytywne ( może poza pudełkiem, ale to mało istotny szczegół ).
Po ostrzeżeniach na forum do wyjęcia żetonów posłużyłem się żyletką ( a i tak jeden się naddarł ). Karty wpakowałem od razu do koszulek od Magica - nieco za duże, ale dają radę.

Mam kartę miasta, ale nie mogę go znaleźć - kartagińskie miasto Clipea. Ktoś coś przeoczył - albo ja albo Autor.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

Jarzynek pisze:Mam kartę miasta, ale nie mogę go znaleźć - kartagińskie miasto Clipea. Ktoś coś przeoczył - albo ja albo Autor.
nie wiem jak z tym miastem, ale wkrótce ma się pojawić errata na oficjalnej stronie http://www.gryleonardo.pl/ (zapewnia autor) - bo kilka błędów się wkradło... m.in. ilość słoni w III scenariuszu - a także brak żetonu wodza Magona Barkasa - ma być podobno dosyłany...
trzeba czekać na oficjalne info
Awatar użytkownika
ozy
Posty: 3283
Rejestracja: 13 mar 2006, 18:25
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 7 times
Been thanked: 74 times

Post autor: ozy »

Wykonanie 9/10 - na prawdę solidna robota na światowym poziomie. Minusik za pudełko (system zamykania, nie grafę, bo grafika jest genialna) i brak jednego żetonika, ale ten będzie dosyłany, więc minusik jest na prawdę niewielki.
EstEst
Posty: 282
Rejestracja: 02 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Kraków

Post autor: EstEst »

No, mi też się pudełko ciut wgniotło, ale gra na oko wygląda ładnie. Zasady też dość fajne, mimo istnienia kostek ;).
Mam pytanie co do gier wieloosobowych:
W wypadku zawarcia sojuszu z jakąś nacją, dodatkową kartę w fazie dociągu dobiera tylko ten gracz, który zawarł sojusz, czy też obydwaj wodzowie danego państwa (co jest logiczniejsze, ale nie wiem, czy nie przegięte).
Sługa Koła. Młot na humanistów. Miecz w ręku dyrekcji.

Gry EstEsta
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5201
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 271 times
Been thanked: 886 times
Kontakt:

Post autor: raj »

tylko jeden
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

moonman pisze:
Jarzynek pisze:Mam kartę miasta, ale nie mogę go znaleźć - kartagińskie miasto Clipea. Ktoś coś przeoczył - albo ja albo Autor.
nie wiem jak z tym miastem, ale wkrótce ma się pojawić errata na oficjalnej stronie http://www.gryleonardo.pl/ (zapewnia autor) - bo kilka błędów się wkradło...
Hie hie, jak to bylo w reklamie? Dwa lata testow? Sorki za zlosliwosc, ale dwa lata powinny wykryc WSZYSTKIE bledy. Chyba ze raz na miesiac byla rozgrywana partia i zasady poprawiane co roku;)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
kmiernik
Posty: 172
Rejestracja: 01 lip 2006, 13:15
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kmiernik »

Skąd ta złośliwość, jeśli pod podanym adresem można przeczytać, że najpoważniejszy błąd dotyczy wydruku. Czy można to było przewidzieć podczas testów dwa lata temu?
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

jak to skad - to typowo polska zyczliwosc ;) Uklad zetonow byl zmieniany i optymalizowany troche krocej z drukarnia :)
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

kmiernik pisze:Skąd ta złośliwość, jeśli pod podanym adresem można przeczytać, że najpoważniejszy błąd dotyczy wydruku. Czy można to było przewidzieć podczas testów dwa lata temu?
Ja zrozumialem ze blad jest W instrukcji a nie PODCZAS druku powstal. A to juz chyba mozna zrobic. Inaczej mowiac - gdy dostaje gre tak reklamowana oczekuje, ze rowniez przy TYM elemencie ktos dopilnowal. I nie chodzi o zlosliwosc. Gdybym byl zlosliwy - wyzywalbym sie na Wiochmenie. Tu po prostu spostrzezenie takie mialem.
Ale ostatecznie - nie ma sprawy. Zapewne kochacie te gre, wiec przepraszam, jesli kogos urazilem.
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Post autor: ragozd »

Naiwnoscia jest twierdzenie, ze 2-letnie testowanie wyeliminuje wszystkie bledy :)
Z dwoch powodow - nie znam procedury testowania dajacej 100% pewnosci braku bledow. jak ktos ja wymysli, bedzie bardzo bogatym czlowiekiem ...
Po drugie - gra nie byla testowana przez dwa lata - przez dwa lata byla tworzona i dopracowywana, testy ostatecznej wersji to miesiace.

Rozumiem, ze niektorzy chieliby zyc w utopijnej rzeczywistoci, gdzie firma wydajaca pierwsza gre robi wszystki idealnie. Niestety, utopii nie ma i nawet firmy ze 100-letnia tradycja wycofuja swoje produkty do reperacji bo moga zabic ...
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
ODPOWIEDZ