Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: janekbossko »

Jesli chodzi o maty to stwierdziłem ze sam coś zamowie...
[reklama mode on]
Skontaktowałem się z osoba z playmaty.pl ok 22 wysyłając kilka projektów. W ciagu kilku minut mialem odpowiedz z propozycjami na które przystałem :)
Następnego dnia rano kolo 10 paczka juz została wyslana razem z moja mata. Takiej szybkiej obsługi sie nie spodziewałem!
A tak wyglada moja mata
Obrazek

[reklama mode off]

;)

na żywo wygląda milion razy lepiej! :mrgreen:

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Drakkainen »

Wygląda ekstra :shock:
ale skoro reklama to napisz ile zapłaciłeś ;) abo chociaż czy da radę poniżej 100 zł czy drożej
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: janekbossko »

59 zł z darmowa wysyłką paczkomatem i delikatną obróbka graficzną w cenie :)
ATomek07
Posty: 11
Rejestracja: 12 paź 2015, 17:18

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: ATomek07 »

Widzę że problemem grania tylko 1 podstawką jest mała ilość kart.
W instrukcji jest propozycja by grać 2 rodami naraz. A czy przy grze w 2 osoby można rozdzielić po 4 rody i w ten sposób powiększy się ilość kart do stworzenia talii ??
Tak można zagrać bez zgrzytów ??
Przy kupnie 2 podstawek ile kart leci do kosza, bo są nie potrzebne??
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: DDP »

6 - te co mówią o rolach przy grze w multi. Nie ma niepotrzebnych kart, zwłaszcza jak chcesz zrobić LEGALNE talie (min. 60 kart bez lojalnych z drugiego rodu). Przy dwóch podstawkach ledwo jesteś w stanie zrobić coś takiego. Jeśli grasz casualowao to proponuje również robienie drafta plotów. Podstawą w grze jest zaskakiwanie przeciwnika plotami. Szykowanie dla kogoś decku plotów to spory handicap imho (oczywiście dla osoby która je szykuje).
Zawsze gram o zwycięstwo!
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

Rzeczywiście jedynymi kartami, które są w ogóle nie potrzebne to karty tytułów (właśnie te 6). Wszystkie pozostałe karty możesz użyć w taliach lub nie. Naturalnie, nie będziesz w stanie mieć czterech ogrodów różanych w jednej talii, więc ta czwarta kopia, albo będzie leżeć większość czasu w pudełku, albo ktoś inny zrobi talię ze sztandarem Tyrelli i zabierze sobie kartę do swojej talii ;)

Osobiście planuję robić drafty i plotów i neutrali przed każdym graniem, bo to fajny mechanizm balansowania talii. Po kilku grach ludzie sami będą widzieć co z czym fajnie współgra. Oczywiście spodziewam się, że takie mleczko będzie szybko schodziło ;)
michaelius
Posty: 95
Rejestracja: 19 lip 2010, 17:00
Has thanked: 6 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: michaelius »

Moim zdaniem FFG słabo zrobiło z core setem bo na 1 sztuce praktycznie da się zagrać tylko grę demo. Do jakiegokolwiek normalnego grania 2 to minimum.

Lepiej by wyszło jakby dali 6 rodów a 2 nowe dorzucili w osobnym dodatku nawet wydanym równolegle z podstawką.

Ale jakby ktoś był zainterosowany regularnym granie z pełnym deck buildingiem to na forum Agota organizujemy regularne spotkania.

W Warszawie najprawdopodobniej będą co czwartek - jesteśmy na etapie testowania lokalizacji, pierwsze było w zeszłym tygodniu.

http://agot.sztab.com.pl/viewforum.php?f=42
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1396
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: raiden25 »

Ktoś mi powie do czego jest Sztandar? Nie moge znalezc w instrukcji opisu i wytłumaczenia tej karty i jej przypisu. Znalazłem tylko sprzeczna informacje ze sztandar kładzie sie odkryty a na obrazu z ułożeniem kart jest zakryty według mnie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Jolly_Roger
Posty: 102
Rejestracja: 26 lip 2012, 20:59

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Jolly_Roger »

michaelius pisze:Lepiej by wyszło jakby dali 6 rodów a 2 nowe dorzucili w osobnym dodatku nawet wydanym równolegle z podstawką.
Szczerze mówiąc byłem pewny, że tak zrobią.
A te małe dodatki będą ratowały sytuacją, czy trzeba czekać na duże?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pan_satyros »

raiden25 pisze:Ktoś mi powie do czego jest Sztandar? Nie moge znalezc w instrukcji opisu i wytłumaczenia tej karty i jej przypisu. Znalazłem tylko sprzeczna informacje ze sztandar kładzie sie odkryty a na obrazu z ułożeniem kart jest zakryty według mnie...


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Sztandary to karty typu "agenda" potrzebne do budowania talii składających się z 2 rodów. W przyszłości zapewne pojawią się inne agendy. Do tego sztandary na odwrocie mają herb rodu, służą wtedy jako karta stronnictwa - miejsce, na którym umieszczasz żetony władzy.
Przeczytaj stronę 14 zasad wprowadzających, tam w sekcji budowania talii masz wszystko wyjaśnione.

Co do pomysłu na ZP, ja jestem bardzo zadowolony. Jeszcze żadne LCG nie miało bazowo tak bogatej puli wzorów kart.
Owszem z perspektywy zakupu 1 zestawu nie jest to najlepsze rozwiązanie (chociaż pograłem już na tych deckach 50 kartowych i dramatu nie ma), ale jeśli ktoś planował robić własne talie, to jednak wychodzi to znacznie taniej, od kupowania CS x2/x3 + małego dodatku x2/x3. Właściwie nic się nie marnuje.
Jak przypomnę sobie ile tektury szło "do kosza" przy starcie Władcy Pierścieni LCG ... (2x talia spotkań i i masa pozostałych kart graczy).
Dla 2 osób warto kupić 1 zestaw i sprawdzić, bo gra się dobrze. Da się pograć w pojedynku 8 taliami demo, sprawdzić który ród się nam najbardziej podoba od strony mechanizmów, a jak załapie, zawsze można dokupić coś więcej.
Ja w takiej sytuacji zdecydowanie brałbym drugi ZP, bo jednak dać 120 zł za drugie tyle kart i mieć wszystko x2, to lepszy interes niż dokupić 20 nowych wzoró 3 sztuki każdy za ~54 zł. Do tego na 2 ZP jest w necie masa gotowych, bardzo grywalnych talii.

A tak ogólnie rzecz biorąc rozgrywka przypadła mi do gustu już na 1 CS. Bardzo prosta do wytłumaczenia (świetna instrukcja!), a jednak dająca masę frajdy w podejmowaniu decyzji. jasne jest tu bardziej losowa i taktyczna, ale mimo wszystko warto.
Polo15
Posty: 121
Rejestracja: 04 maja 2011, 22:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 46 times
Been thanked: 45 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Polo15 »

pan_satyros pisze:Do tego na 2 ZP jest w necie masa gotowych, bardzo grywalnych talii.
Mógłbyś podrzucić jakiegoś linka?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pan_satyros »

Polo15 pisze:
pan_satyros pisze:Do tego na 2 ZP jest w necie masa gotowych, bardzo grywalnych talii.
Mógłbyś podrzucić jakiegoś linka?
Najlepiej szukać na cardgamedb
http://www.cardgamedb.com/forums/index. ... -core-set/
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pattom »

Zapraszamy osoby z Wrocławia i okolic.

Wrocławska grupa na FB
https://www.facebook.com/groups/Agotlcgwroclaw
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Bary »

Pierwszy dodatek już zapowiedziany: http://galakta.pl/dolacz-do-obroncow-muru/.
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
Awatar użytkownika
przemoo99
Posty: 310
Rejestracja: 26 gru 2010, 14:08
Lokalizacja: Sheffield/UK

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: przemoo99 »

Bary pisze:Pierwszy dodatek już zapowiedziany: http://galakta.pl/dolacz-do-obroncow-muru/.

No i zaczęło się dojonko... :)
Planszówkowy maniak... :)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kamron6 »

przemoo99 pisze:
Bary pisze:Pierwszy dodatek już zapowiedziany: http://galakta.pl/dolacz-do-obroncow-muru/.
No i zaczęło się dojonko... :)
Phi, FFG zapowiedziało już 4 ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: evenstar »

Czy te karty można mieszać czy każda frakcja gra swoim stałym zestawem?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Harth
Posty: 272
Rejestracja: 28 lis 2013, 12:38
Lokalizacja: Skierniewice
Has thanked: 9 times
Been thanked: 19 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Harth »

evenstar pisze:Czy te karty można mieszać czy każda frakcja gra swoim stałym zestawem?
Można mieszać. W zasadzie nawet trzeba żeby było ciekawie. W tej grze część gry to budowa talii. Granie nią to tylko wisienka na torcie ;)

Wysłane z mojego Lenovo TAB S8-50L przy użyciu Tapatalka
Mam/Miałem
3Trolle 7%
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: evenstar »

Hmm a można losowo sobie to wymieszać czy to nie ma sensu?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pan_satyros »

evenstar pisze:Hmm a można losowo sobie to wymieszać czy to nie ma sensu?
Nie można. Lcg polegają na budowaniu talii, jeśli takie są losowe i nieprzemyślane, o wyniku decyduje rzut monetą.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 313 times
Been thanked: 344 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: tomb »

Pierwsze podejścia na pre-definiowanych taliach dwufrakcyjnych za mną. Trzy wnioski z zastosowanego rozwiązania "więcej wzorów, ale wszystko po jednej kopii":
* na plus - predefiniowane talie są bardzo zróżnicowane i podstawka sprawdzi się jako zwykła karcianka bardzo dobrze (mimo losowości dociągu i rozwodnienia pewnych kombosów);
* na minus - talie 8. frakcji są małe. Dużo za małe do tworzenia mono talii i zapewne nie uratuje tego nawet najbliższy sezon dodatków. Wskazane kupno drugiej podstawki.
* na plus - nie ma tak dużego bólu przy kupnie drugiego cora. Nie dostajemy fury nadwyżkowych kart, jak w innych lcgach, a otrzymujemy osiem 48-kartowych talii (20*2 karty frakcyjne + 8 neutrali). I można kombinować z deckbuildingiem. (W takim świetle bardzo sensowne jest kupno trzeciego pudła, bo nadal niemal każda karta jest przydatna. Dla niezorientowanych porównam do np. Władcy Pieścieni - tam kupno trzeciej podstawki przynosi nam 11 kart. Bardzo ważnych kart, ale tylko 11. Jedenaście. A tutaj jest ich 190.)
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 646 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pan_satyros »

tomb pisze:Pierwsze podejścia na pre-definiowanych taliach dwufrakcyjnych za mną. Trzy wnioski z zastosowanego rozwiązania "więcej wzorów, ale wszystko po jednej kopii":
* na plus - predefiniowane talie są bardzo zróżnicowane i podstawka sprawdzi się jako zwykła karcianka bardzo dobrze (mimo losowości dociągu i rozwodnienia pewnych kombosów);
* na minus - talie 8. frakcji są małe. Dużo za małe do tworzenia mono talii i zapewne nie uratuje tego nawet najbliższy sezon dodatków. Wskazane kupno drugiej podstawki.
* na plus - nie ma tak dużego bólu przy kupnie drugiego cora. Nie dostajemy fury nadwyżkowych kart, jak w innych lcgach, a otrzymujemy osiem 48-kartowych talii (20*2 karty frakcyjne + 8 neutrali). I można kombinować z deckbuildingiem. (W takim świetle bardzo sensowne jest kupno trzeciego pudła, bo nadal niemal każda karta jest przydatna. Dla niezorientowanych porównam do np. Władcy Pieścieni - tam kupno trzeciej podstawki przynosi nam 11 kart. Bardzo ważnych kart, ale tylko 11. Jedenaście. A tutaj jest ich 190.)
w 100% się zgadzam. To moje 5 LCG i muszę przyznać, że takie podejście to najlepsze "mniejsze zło" wśród układów kart w zestawach (o czym szerzej pisałem wyżej).
Po kolejnych 8 dwuosobowych partiach na 1 zestawie, jestem nastawiony nawet bardziej optymistycznie niż pisząc poprzedniego posta. Do grania - raz na jakiś czas - wystarczy zupełnie. Proponowane talie są całkiem udane i kto nie sprawdzi wersji z kilkoma zestawami, nie powinien czuć, że coś traci.
Awatar użytkownika
evenstar
Posty: 658
Rejestracja: 22 lut 2014, 10:06
Lokalizacja: Katowice

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: evenstar »

Rozumiem, że w podstawce jest po jednej propozycji talii dla każdej frakcji?
przygarnę geeka :D zapraszam do grupy śląscy planszomaniacy :) https://www.facebook.com/groups/596625973748489/
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5239
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 526 times
Been thanked: 1846 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Gambit »

Kurde...wszystkim gra przypadła do gustu. Nikt jej na MH#22,5 nie wystawia :P
Awatar użytkownika
the_ka
Posty: 471
Rejestracja: 13 lis 2006, 16:35
Lokalizacja: Jaworzno
Has thanked: 32 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: the_ka »

evenstar pisze:Rozumiem, że w podstawce jest po jednej propozycji talii dla każdej frakcji?
Spis kart oraz ich ilość w podstawce.

http://www.cardgamedb.com/index.php/aga ... ds/_/core/
ODPOWIEDZ