Co znalazłem pod choinką

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1791
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 162 times

Post autor: Legun »

Geko pisze:A ja wyciągnąłem Shoguna. Jakież to było dla mnie zaskoczenie, ho, ho :wink:
To zupełnie jak ja :roll: .
Rozdałem:
Banga, Rybaków z Catanu (te dwie dla szwagrów) i Prawo Dżungli (dla szwagranki).
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: salmunna »

A ja nie znalazłam żadnej planszówki :(
Musiałam sobie sama kupić Blefuj.

Ale to zdecydowanie za mało i chyba się przejadę jeszcze po Cytadelę :D
basxx
Posty: 55
Rejestracja: 17 wrz 2004, 20:59

Post autor: basxx »

Agricola:)
Szczotas
Posty: 7
Rejestracja: 21 gru 2007, 21:27
Lokalizacja: Wola
Kontakt:

Post autor: Szczotas »

Ja dostalem pierwsza czesc Dungeoneer'a - Grobowiec Króla Nieumarłych. Jestem bardzo zadowolony. Wczoraj wieczor przyjechalem ze Swiat, a dzis od 11 do 22.00 gralismy u kumpla z jego bratem i jeszcze jednym kumplem :D Wiec w czworke, super sie gralo. Jak dla mnie najlepsza planszowka jak narazie. Kumpel juz zamowil nastepna czesc Dungeonee'ra - Krypta Przeklętych.
"Jest jedna rzecz dla ktorej warto zyc ! Metal ! I nie trzeba sie myc"
wc
Posty: 625
Rejestracja: 07 mar 2005, 12:42
Lokalizacja: dolny śląsk
Been thanked: 1 time

Post autor: wc »

U nas w tym roku jakiś taki planszówkowy był mikołaj.
Od mikołaja do świąt pod choinką znalazła się masa gier. Po pierwsze i najważniejsze - owieczki do sheer panic ulepione przez moje córki i żonę! Wszystko robiły w tajemnicy przede mną, tak więc w skarpecie leżało piękne pudełko z ręcznym malunkiem a w środku 8 białych owieczek, jedna czarna i piękny baran. Ponieważ moje dziewczyny nie za bardzo wiedziały co tam jeszcze ma być, dopytywały się u miraska, a on zapomniał im powiedzieć o złym baranie fryzjerze, więc w naszej wersji go nie ma. Za to jak potem okazało się, że jednak coś takiego ma być, na szybkiego dorabiały tekturowe nożyczki :lol: Po rozpakowaniu prezentu wystarczyło dodrukować plansze (jak z pierwszej wersji) i jest piękna kolejna samoróbka tym razem nie zrobiona przez mnie ;-)
Ale oprócz tego w naszym domku pojawiły się w grudniu (już oryginalne) rat hot, flix mix, prawo dżungli, nottingham, agricola, w 80 dni dookoła świata, manila, rycerze z catanu, nowe pudełko coloretto (stare karty zajechane przy grze w pita) i razzia. To wszystko wybierane przeze mnie i rozdane naszej czwórce.
Największą niespodziankęs sprawiła mi jola, która w całkowitej tajemnicy zamówiła u Ala gry na gwiazdkowy prezent dla mnie. Jeśli chodzi o wybór - zdała się na sprzedającego, a resztę zrobiła tak żebym niczego się nie dowiedział. Pieniądze przelała z poczty (mimo posiadania 2 kont internetowych), paczka przyszła do jej rodziców... mówię Wam, całkowita konspiracja! Dzięki temu mogłem z nieukrywaną radością i zaskoczeniem rozpakować piękne pudło z amyitis i filou! Wszystkim życzę takich niespodzianek od żon! Po prostu wyjątkowa sprawa. A na dodatek Jola zdradziła mi w tajemnicy, że idzie jeszcze do niej jakaś karcianka, którą dostanę pewno na nowy rok :-) Na razie jednak tylko ona i Al wiedzą co to za tytuł.

Przy okazji wynikła przezabawna sprawa. Jakieś 3 tygodnie temu znalazłem w skrzynce list od poczty polskiej adresowany do Joli. Jako że nie mamy przed sobą sekretów, a pismo było urzędowe otworzyliśmy je razem, a tam w środku... prośba o ocenę jakości pracy poczty z podanym rodzajem usługi - przelewem bankowym :D No i tak częściowo sekret się wydał na długo przed świętami. Jola na torturach musiała się przyznać że to prezent gwiazdkowy, ale do końca nie byłem pewien czy to gra no i do ostatniego momentu nie miałem pojęcia jaki będzie jej tytuł. Jak widać "kłamstwo" ma krótkie nogi :wink:
są ludzie którzy nie chcą połknąć bakcyla planszówek
takim trzeba wpychać go do gardła
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

wc pisze:Jola na torturach musiała się przyznać że to prezent gwiazdkowy, ale do końca nie byłem pewien czy to gra no i do ostatniego momentu nie miałem pojęcia jaki będzie jej tytuł. Jak widać "kłamstwo" ma krótkie nogi :wink:
Takie tajemnice robić, no po prostu wyrodna żona. Że wy możecie jeszcze mieszkać pod jednym dachem :lol:
Awatar użytkownika
pinos
Posty: 91
Rejestracja: 23 lut 2007, 12:04
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: pinos »

Pancho pisze:
pinos pisze:O mnie Mikołaj planszówkowo zapomniał.
Nie sądzisz, że to coś sugeruje...eee rózga? :D
Ewentualnie uznał, że wystarczy mu grania w to, co jest... Nic to, najwyżej wyręczę biednego zapracowanego Mikołaja i sama sobie Agricolę kupię...
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1791
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 162 times

Post autor: Legun »

wc pisze:U nas w tym roku jakiś taki planszówkowy był mikołaj.
Od mikołaja do świąt pod choinką znalazła się masa gier. Po pierwsze i najważniejsze - owieczki do sheer panic ulepione przez moje córki i żonę! Wszystko robiły w tajemnicy przede mną, tak więc w skarpecie leżało piękne pudełko z ręcznym malunkiem a w środku 8 białych owieczek, jedna czarna i piękny baran. Ponieważ moje dziewczyny nie za bardzo wiedziały co tam jeszcze ma być, dopytywały się u miraska, a on zapomniał im powiedzieć o złym baranie fryzjerze, więc w naszej wersji go nie ma. Za to jak potem okazało się, że jednak coś takiego ma być, na szybkiego dorabiały tekturowe nożyczki :lol: Po rozpakowaniu prezentu wystarczyło dodrukować plansze (jak z pierwszej wersji) i jest piękna kolejna samoróbka tym razem nie zrobiona przez mnie ;-)
Ale oprócz tego w naszym domku pojawiły się w grudniu (już oryginalne) rat hot, flix mix, prawo dżungli, nottingham, agricola, w 80 dni dookoła świata, manila, rycerze z catanu, nowe pudełko coloretto (stare karty zajechane przy grze w pita) i razzia. To wszystko wybierane przeze mnie i rozdane naszej czwórce.
Największą niespodziankęs sprawiła mi jola, która w całkowitej tajemnicy zamówiła u Ala gry na gwiazdkowy prezent dla mnie. Jeśli chodzi o wybór - zdała się na sprzedającego, a resztę zrobiła tak żebym niczego się nie dowiedział. Pieniądze przelała z poczty (mimo posiadania 2 kont internetowych), paczka przyszła do jej rodziców... mówię Wam, całkowita konspiracja! Dzięki temu mogłem z nieukrywaną radością i zaskoczeniem rozpakować piękne pudło z amyitis i filou! Wszystkim życzę takich niespodzianek od żon! Po prostu wyjątkowa sprawa. A na dodatek Jola zdradziła mi w tajemnicy, że idzie jeszcze do niej jakaś karcianka, którą dostanę pewno na nowy rok :-) Na razie jednak tylko ona i Al wiedzą co to za tytuł.
Wygląda na to, że ktoś tu chce skompletować wszystko to, co opisano na BGG :shock: :wink:
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
klema
Posty: 461
Rejestracja: 20 sie 2006, 17:08
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 1 time

Post autor: klema »

wc pisze: Od mikołaja do świąt pod choinką znalazła się masa gier.
Pod naszą choinką też sporo było :) Wszystkie Mikołaje, Aniołki, Dzieciątka, Gwiazdory etc. uznały widocznie, że byliśmy grzeczni przez cały rok (z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że zbierały te prezenty już od jakiegoś czasu :)) Przybyły więc: Agricola, Ave Caesar, Cuba, Duel in the Dark, Filou, Fjorde, Glik (drewniany), In the Shadow of the Emperor, Leonardo da Vinci, Merchants of Amsterdam, Meuterer i Notre Dame.
12 gier - po jednej za każdy grzeczny miesiąc roku :)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

klema pisze:12 gier - po jednej za każdy grzeczny miesiąc roku :)
to znakomity pomysł - muszę o nim pamiętać pisząc list do Mikołaja w przyszłym roku (a może da się go przekonać, że warto byłoby nagrodzić każdy grzeczny tydzień roku :wink: )
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
aswiech
Posty: 1014
Rejestracja: 16 sty 2007, 11:33
Lokalizacja: Myślenice/Kraków
Kontakt:

Post autor: aswiech »

Moje Swieta z planszowkami zaczely sie od jednego ze sklepow:)
Kupilem sobie Im Jahr des Drachen (okazyjnie), Zonie: Filou, koledze na prezent Agricole (on placil;) ). Potem Zonie dokupilem Heckmeck (DZIEKI, Al!), a pozniej sobie Tibet (placila firma w formie bonow, z przeznaczeniem prezentowym - jeszcze zostalo, wiec sobie kupie cos drobnego;) ). Poczatkujacym znajomym kupilismy Drakona.
Ale pomysl z 12 grami na 12 miesiecy extra. Tylko ze ja co miesiac 1-2 kupuje. Eeeee, w bonus sie wciagnie;)
PlanShow - Srodziemie
Z PlanShow --> http://planshow.blox.pl (PlanshowB)
Czas na PlanshowC
Bonhart
Posty: 42
Rejestracja: 23 gru 2005, 11:06
Lokalizacja: NDG

Post autor: Bonhart »

U nas był osobiście sam Swięty Mikołaj :P i wręczył mi San Juan, po kilku partiach chyba najbardziej lajtowa gra jaką mam (no może poza wiochmenem :D ), Munchkin Blender i The Good, The Bad, And The Munchkin. Było to bardzo miłe zaskoczenie. Będzie się działo, oj będzie... Córcia dostała - Zgadnij kto to, niestety na inne jest trochę za młoda jeszcze.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

tak sobie myślę, że gdyby św.Mikołaj zjawił się u mnie osobiście (może w przyszłym roku) to mógłby przywieźć Ticket to Ride Nordic Countries - przecież i tak stamtąd przyjedzie :wink:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
wc
Posty: 625
Rejestracja: 07 mar 2005, 12:42
Lokalizacja: dolny śląsk
Been thanked: 1 time

Post autor: wc »

wc sam siebie cytujący pisze:A na dodatek Jola zdradziła mi w tajemnicy, że idzie jeszcze do niej jakaś karcianka, którą dostanę pewno na nowy rok :-) Na razie jednak tylko ona i Al wiedzą co to za tytuł.
Już wszystko jasne
Dzisiaj w skarpecie znalazłem seeräubera :lol:
są ludzie którzy nie chcą połknąć bakcyla planszówek
takim trzeba wpychać go do gardła
Awatar użytkownika
LostLukas
Posty: 215
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:17
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: LostLukas »

Niestety rodzice nie wiedzą jakie gry mam/jakie chciałbym dostać, dlatego po konsultacji sam zamówiłem swój prezent tj. Puerto Rico i 1. dodatek do Bohnanzy. Które to później znalazłem pod choinką.

Ciekawe skąd ten gwiazdor wiedział co chcę dostać? :wink:
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

LostLukas pisze:Niestety rodzice nie wiedzą jakie gry mam/jakie chciałbym dostać
Akurat jest to takie hobby, ze nikt z bliskich nie orientuje sie w nim na tyle, by wiedziec co juz mam, czego nie chce miec, a co warto kupic.
OT: U nas jest taka fajna tradycja, ze na miesiac-dwa przed Swietami jest tworzona taka duza kartka, podzielona na kolumny (osobami), gdzie kazdy sobie wpisuje co chcialby dostac na Gwiazdke - kilka, czasami kilkanascie pozycji. Z jednej strony Mikolaj wie w czym ma wybierac, z drugiej wciaz jest niespodzianka i oczekiwanie co sie dostanie.

OT2: A ja dostalem pod choinke Wiedzmina (PC) - wracam grac (rewelka!), zmiany na forum, ktore mialem zrobic w czasie tej przerwy swiatecznej musza poczekac az przejde :-)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Simini
Posty: 11
Rejestracja: 28 gru 2007, 23:23
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Simini »

Ja "teoretycznie" dostałem Arkham Horror. W Gdańskiej poczcie jest taki kocioł, że na gra będe musiał jeszcze poczekać (mimo, że paczka została wysłana priorytetem 17 grudnia). Na szczęście nie nudzi mi się bo siostra podarowała mi Prawo Dżungli. Przednia zabawa!
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9461
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Ja wprawdzie żadnej gry nie dostałem, ale moje najstarsze dziecko dostało Starcrafta i niestety ja muszę z nim w to grać
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

MichalStajszczak pisze:Ja wprawdzie żadnej gry nie dostałem, ale moje najstarsze dziecko dostało Starcrafta i niestety ja muszę z nim w to grać
No właśnie zdmumiało mnie to pytanie w topicu o Starcrafcie. Michał pogrywa w Starcrafta??? A tu widzę, że trochę z musu :)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9461
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

To pytanie na forum to faktycznie nie ja zadałem tylko Maksymilian. Ale wczoraj, zamiast przyjechać do OKA i grać w porządne eurogry, musiałem przez 4 godziny zmagać się z jakimiś Terranami czy innymi Protossami. Na szczęście Zergi wygrały :lol:
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Post autor: Geko »

MichalStajszczak pisze:Ja wprawdzie żadnej gry nie dostałem, ale moje najstarsze dziecko dostało Starcrafta i niestety ja muszę z nim w to grać
Gracz: No Michale, widzę że grasz w StarCrafta. To musisz go lubić.
Michał: Ano muszę.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 168
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Post autor: Kmet »

A ja od mojej kochanej żony (która patrzy jak to piszę :) ) dostałem Puerto Rico, a od od mikołaja Blue Moon City i Przez Pustynię.

i nikt nie chce ze mną dzisiaj zagrać :(


pozdrawiam
Awatar użytkownika
salou
Posty: 1074
Rejestracja: 20 gru 2006, 19:19
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 47 times
Been thanked: 47 times

Post autor: salou »

No cóż u nas było trochę tego : Agricola, Miasta i Rycerze z Catanu, Cytadela i ta ostatnia zrobiła bardzo dobre wrażenie. Ale będzie ciąg dalszy 11 stycznia urodziny :):):)
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Post autor: draco »

Dałem braciom: Cast puzzle Chain, Wiochmen 2
Dostałem: Miasta i Rycerze Catanu (sam sobie przyniosłem ze sklepu, ale żona pakowała). Nadal nie chce ze mną grać. :cry:
Awatar użytkownika
bandoG
Posty: 43
Rejestracja: 11 lut 2006, 10:27
Lokalizacja: Cieszyn

Post autor: bandoG »

Ja i moja pani dostaliśmy PUERTO RICO!
ODPOWIEDZ