Zapowiedzi gier w Polsce

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Dusso
Posty: 348
Rejestracja: 04 lip 2005, 13:02
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 1 time

Post autor: Dusso »

Kurcze, rzeczywiście, o matko :shock: :o :D
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Post autor: salmunna »

Ja osobiście, przy takim obrocie spraw, przestaję kupować gry nie-po-polsku!
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: gra o tron

Post autor: Don Simon »

charlie brown pisze:rok 2008
Gra o Tron by Galakta (!)
Troche pozno... Ciekawe, czy duzo osob, ktore gry jeszcze nie ma zdecyduje sie na zakup... Co, jak co, ale ta gra jest juz na rynku bardzo znana i (chyba?) w pewnych kregach dosc popularna...

Mnie osobiscie zupelnie nie interesuje i wolalbym cos innego :-P.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

A ja bym sie nie martwil o popyt - fanow Martina jest sporo. Gra moze stanowic bardzo dobra "gateway game" dla roznorakich RPGowcow i fanow fantasy. No i na pewno pozytywne jest, ze tak znany tytul wychodzi po polsku. Ja tez zapewne tego nie kupie (GoTa w miare lubie, ale bez przesady, irytuje mnie pare przepisow ;) ), ale z samego wydarzenia sie ciesze.
Awatar użytkownika
salmunna
Posty: 468
Rejestracja: 12 sty 2007, 23:47
Lokalizacja: Kraków

Re: gra o tron

Post autor: salmunna »

Don Simon pisze: Troche pozno... Ciekawe, czy duzo osob, ktore gry jeszcze nie ma zdecyduje sie na zakup... Co, jak co, ale ta gra jest juz na rynku bardzo znana i (chyba?) w pewnych kregach dosc popularna...
Kupię ja - sobie, jednym znajomym na pewno, a oni kupią swojej znajomej bo jest fanką Martina :)

Może nie będzie tak źle z tą sprzedażą
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: gra o tron

Post autor: Geko »

Don Simon pisze:
charlie brown pisze:rok 2008
Gra o Tron by Galakta (!)
Troche pozno... Ciekawe, czy duzo osob, ktore gry jeszcze nie ma zdecyduje sie na zakup... Co, jak co, ale ta gra jest juz na rynku bardzo znana i (chyba?) w pewnych kregach dosc popularna...

Mnie osobiscie zupelnie nie interesuje i wolalbym cos innego :-P.
Mam podobne zdanie.
Chociaż trzeba zauważyć, że sprzedaż polskich edycji światowych hitów jest znacznie większa niż ich obcojęzycznych edycji.
Z drugiej strony GoT do dosyć specyficzna pozycja i na pewno nie dla każdego. Ja pewnie nie kupię, chociaż sagę Martina bardzo lubię (przynajmniej na razie, czyli na etapie drugiego tomu).
Z trzecie strony, to dobrze wróży na przyszłość, że Galakta zaczyna celować w bardziej wymagające pozycje.
Pożyjemy, zobaczymy...
Ostatnio zmieniony 27 gru 2007, 22:11 przez Geko, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Usul
Posty: 307
Rejestracja: 29 sie 2006, 19:31
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 2 times
Been thanked: 6 times

Post autor: Usul »

Ja z niecierpliwoscia na nia czekam.. Rozumiem, ze wnetrze bedzie rownie miodne i nic sie nie zmieni (poza jezykiem) ??
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: gra o tron

Post autor: Hudson »

Don Simon pisze:
charlie brown pisze:rok 2008
Gra o Tron by Galakta (!)
Troche pozno... Ciekawe, czy duzo osob, ktore gry jeszcze nie ma zdecyduje sie na zakup... Co, jak co, ale ta gra jest juz na rynku bardzo znana i (chyba?) w pewnych kregach dosc popularna...

Mnie osobiscie zupelnie nie interesuje i wolalbym cos innego :-P.

Pozdrawiam
Szymon
Zależy ile to jest "dużo". W Polsce jest jeszcze na pewno kilka tysięcy osób, które GotA nie kupiło bo jest po angielsku/nie wiedziały że istnieje.
Ja obstawiam, że to będzie spory hit, bo zapełnia pewną niszę wśród tytułów polskojęzycznych.
Awatar użytkownika
moonman
Posty: 250
Rejestracja: 25 mar 2005, 12:17
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: moonman »

wow, rewelacyjne wiadomości... GoT po polsku, to może i Arkham'a się doczekamy :)
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Post autor: mst »

i Agricoli, i Twilight Struggle, i RoboRally, i ... pewnie się trochę zagolopowałem ale naprawdę super, że planszówkowy rynek rozwija się w Polsce w takim tempie :D
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

Ja mysle ze Twilight Struggle by u nas naprawde bylo hitem, ale z polska wersja moze byc o tyle problem, ze ta gra obecnie nie jest (przynajmniej poki co) drukowana.
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Wilku, a jaki jest problem z wydrukowaniem gry w Polsce? Ja bym się martwił raczej o cenę, bo gdyby miała być tak wysoka jak amerykańska, to nie wróżę jej zbyt dużej popularności. Nie wydaje mi się, żeby ta gra została wydana w naszym ojczystym języku - tak tak, nawet przez Lacertę, panie redaktorze :wink:
Awatar użytkownika
LostLukas
Posty: 215
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:17
Lokalizacja: Karpacz

Post autor: LostLukas »

:shock: niezły szok przeżyłem!

Gdyby mi to ktoś jeszcze niedawno powiedział, że Gra o Tron wyjdzie po polsku, to bym mu nie uwierzył, a tu proszę.

kiedy przedsprzedaż? zaklepuję jeden egzemplarz dla siebie! :wink:

PS. trzymam kciuki, za wydanie jeszcze większej ilości tak dobrych gier na naszym rynku w przyszłym roku.
Awatar użytkownika
Wilk
Posty: 683
Rejestracja: 19 cze 2007, 15:21
Lokalizacja: Wawa

Post autor: Wilk »

Hudson pisze:Wilku, a jaki jest problem z wydrukowaniem gry w Polsce? Ja bym się martwił raczej o cenę, bo gdyby miała być tak wysoka jak amerykańska, to nie wróżę jej zbyt dużej popularności. Nie wydaje mi się, żeby ta gra została wydana w naszym ojczystym języku - tak tak, nawet przez Lacertę, panie redaktorze :wink:
Bo ja wiem? Tu sie zastrzege, ze ja o realiach rynku wydawniczego wiem, w gruncie rzeczy, dosc niewiele, stad tez ponizsze spekulacje nalezy traktowac cum grano salis. Po pierwsze nie wiem, jak wyglada kwestia licencji, skoro gra jest wyczerpana i czy fakt wyczerpania gra jakas role. Mysle jednak, ze jesliby sie juz udalo wydac polska edycje, jej koszt moglby chyba byc nizszy niz oryginalna edycja, bo, jak sie zdaje, jej duzy koszt wynika po czesci z kosztow transportu ze Stanow. Komponenty nie sa przeciez, jak sam wiesz, jakiejs nie wiadomo jakiej jakosci (zwlaszcza plansza).
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: gra o tron

Post autor: BloodyBaron »

Hudson pisze:
Don Simon pisze:
charlie brown pisze:rok 2008
Gra o Tron by Galakta (!)
Troche pozno... Ciekawe, czy duzo osob, ktore gry jeszcze nie ma zdecyduje sie na zakup... Co, jak co, ale ta gra jest juz na rynku bardzo znana i (chyba?) w pewnych kregach dosc popularna...

Mnie osobiscie zupelnie nie interesuje i wolalbym cos innego :-P.

Pozdrawiam
Szymon
Zależy ile to jest "dużo". W Polsce jest jeszcze na pewno kilka tysięcy osób, które GotA nie kupiło bo jest po angielsku/nie wiedziały że istnieje.
Ja obstawiam, że to będzie spory hit, bo zapełnia pewną niszę wśród tytułów polskojęzycznych.
Ja nie mam, a chętnie rozważę nabycie - zwłaszcza jeśli będzie tańszy niż wersja obecnie już niedostępna. Poza tym liczę jeszcze na jakieś bonusiki - może mini dodatek, albo choć uzupełnienie i poprawienie zasad o te erraty, które się w międzyczasie do GoTa pojawiły. Generalnie doświadczenie uczy, że warto kupować polskie edycje gier, i to nie dlatego, że po polsku, tylko dlatego, że mają jeszcze jakiegoś bonusika, i są jednak tańsze niż zachodnie edycje - wyjątkiem jest tu chyba tylko Bang!
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6465
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 596 times
Been thanked: 948 times

Post autor: Odi »

Niech tylko polski GoT będzie tańszy od zachodniej wersji, a od razu go kupuję:)
Nie gralem jeszcze, ale skusiłem się na przeczytaie prozy martina. Mówiąc szczerze - znakomita. Polskiego GoTa kupię choćby "na pamiątkę" wspaniałej przygody, jaką jest czytanie Martina.
Pozostaje tylko żałować, że tak słabo eksploatowane są sztandarowe polskie dokonania w literaturze fantasy. Coś się ruszyło z Wiedzminem (choć gre karcianej kompletnie brakowało rozmachu prozy Sapkowskiego - zwykła siekanina), ale np świata Szereru czy uniwersum Piekary z opowiadań o Madderdinie czekają na odkrywcę :/

Co do "bonusików" - chciałbym aby były, ale wiecie jak to jest... "Żeby był po polsku, do tego z bonusem, do tego tańszy" - nie zawsze tak się da. Chyba jednak priorytetem powinna być cena.
Do bonusów nie wliczam wszelkiej erraty, rozszerzonego FAQ itp - to powinien być absolutny standard polskiego wydania
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Wygląda na to, że GOT powinien ukazać się mniej więcej w połowie roku 2008. Co do ceny, to w dolarach jest ona równa cenie Runebounda...ale to tylko spekulacje.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

W angielskim wydaniu jest takze FAQ i Errata, wiec nie wiem coz wiecej mialoby byc w polskim w tym wzgledzie?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
pinos
Posty: 91
Rejestracja: 23 lut 2007, 12:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: pinos »

Ja mam angielską, jeszcze w nią nie grałam, a polską na pewno kupię.
1. Bo uwielbiam Martina.
2. Bo w wersję polską będzie więcej chętnych do gry.
3. Bo trzeba wydawnictwu pokazać, że warto wprowadzić na rynek polski też starsze klasyki.
Uroczyście oświadczam, że podczas rozgrywek w Osadników nie ucierpiał ani jeden kot...
Awatar użytkownika
bandoG
Posty: 43
Rejestracja: 11 lut 2006, 10:27
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: bandoG »

pinos pisze: 3. Bo trzeba wydawnictwu pokazać, że warto wprowadzić na rynek polski też starsze klasyki.
:!: :!: :!:
Awatar użytkownika
pinos
Posty: 91
Rejestracja: 23 lut 2007, 12:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: pinos »

bandoG pisze:
pinos pisze: 3. Bo trzeba wydawnictwu pokazać, że warto wprowadzić na rynek polski też starsze klasyki.
:!: :!: :!:
Że niby to nie taki starszy klasyk? Chodziło mi o wypowiedź Don Simona:

"Troche pozno... Ciekawe, czy duzo osob, ktore gry jeszcze nie ma zdecyduje sie na zakup... Co, jak co, ale ta gra jest juz na rynku bardzo znana i (chyba?) w pewnych kregach dosc popularna..."

Czy o samo zestawienie starszy klasyk? Tak mi się napisało no.
Uroczyście oświadczam, że podczas rozgrywek w Osadników nie ucierpiał ani jeden kot...
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: mst »

IMHO bandoG chciał po prostu docenić twoją, cechującą się niezwykłą planszówkową odpowiedzialnością, postawę :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
pinos
Posty: 91
Rejestracja: 23 lut 2007, 12:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: pinos »

A, to bardzo dziękuję. <dyg>
Uroczyście oświadczam, że podczas rozgrywek w Osadników nie ucierpiał ani jeden kot...
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: waffel »

Mi się wydaje, że wydawnictwa (zwłaszcza Lacerta) doskonale wiedzą, że należy wydawać klasyki: Galakta ma Osadników, Cytadelę i Zaginione Miasta, a plan wydawniczy Lacerty jest zbieżny z Top 10 na BGG. Co nie zmienia faktu, że i tak należy ich do tego zachęcać, żeby im się nie odwidziało :)
Awatar użytkownika
bandoG
Posty: 43
Rejestracja: 11 lut 2006, 10:27
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Zapowiedzi gier w Polsce

Post autor: bandoG »

mst pisze:IMHO bandoG chciał po prostu docenić twoją, cechującą się niezwykłą planszówkową odpowiedzialnością, postawę :)
Otóż to! Niektórzy piszą z angielska "WORD" w takiej sytuacji. Na kilku znajomych forach używa się wykrzyknika właśnie w celu
podkreślenia ważności danego stwierdzenia, popierania go itp.
ODPOWIEDZ