Pierwsza rozgrywka noworoczna

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
melee
Posty: 4341
Rejestracja: 28 cze 2007, 20:20
Lokalizacja: Warszawa / CK
Been thanked: 2 times

Re: Pierwsza rozgrywka noworoczna

Post autor: melee »

... i od razy prawie zepsuliśmy grę :) Obaj mieliśmy po 39 punktów (gra się do 40), więc wygrać musiał ten, kto po prostu wyciągnie pierwszy wyższą kartę i zagra na polu "1" (inne metody punktowania nie miały już sensu).
Awatar użytkownika
TommAsh
Posty: 23
Rejestracja: 13 lut 2006, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pierwsza rozgrywka noworoczna

Post autor: TommAsh »

Całą imprezę sylwestrową przegraliśmy w rewelacyjną po prostu PartyGame jaką jest... "Sprawdzian"!
Chętnych było tyle, że robiliśmy drużyny 4-osobowe. Aha, średnia wieku 30 lat :)
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9463
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: Pierwsza rozgrywka noworoczna

Post autor: MichalStajszczak »

Czy to gra wydana jakieś 10 lat temu przez firmę Big Fun, zawierająca kilkaset pytań z wiedzy z zakresu szkoły podstawowej?
Awatar użytkownika
bandoG
Posty: 43
Rejestracja: 11 lut 2006, 10:27
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Pierwsza rozgrywka noworoczna

Post autor: bandoG »

pierwszego stycznia graliśmy:

3x Puerto rico we trójkę (raz wygrałem)
1x Wings of War

dobry początek
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: Pierwsza rozgrywka noworoczna

Post autor: draco »

Spędziłem Sylwestra w dużym gronie. Podobnie jak ja_n żałuję, że nie wycianąłem z plecaka planszówek. Odbiłem sobie 1 stycznia. Graliśmy ze znajomymi 2 razy w Filou i raz w Żeglarzy. Dziś już jestem po kolejnych rozgrywkach.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Pierwsza rozgrywka noworoczna

Post autor: jax »

Ja w Sylwka odpalilem tylko Fabrik der Traume i 2xBlokusa (he, po raz pierwszy w zyciu pozbylem sie wszystkich plytek :) ). Fabrik okazal sie hitem, wiec ponowilem go, juz w okrojonym gronie, z zona i synem w Nowy Rok. Oboje z zona mocno sie napinalismy i wytezalismy mozgi zeby wygrac a tu prosze - 7-latek ogral swoich starych na luzie i z usmiechem na ustach (114pkt.-99pkt.-63pkt). O co chodzi?? :shock: Swiat sie konczy :roll: :roll: :D
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Pierwsza rozgrywka noworoczna

Post autor: Lim-Dul »

Ha, ha - Fabrik der Träume/Traumfabrik ma taką cechę, że trzeba mniej główkować, a grać bardziej na intuicję i wcale nie wyklucza to wygranej przez 7-latka... Może ZA DUŻO główkowaliście? :-D

Pamiętam jak pierwszy raz zagrałem w to na Smolnej. Graliśmy chyba w czwórkę lub piątkę, z czego tylko ja nie znałem zasad i widziałem grę po raz pierwszy.

Pamiętam pełne politowania spojrzenia, gdy zalicytowałem BARDZO wysoko w jednej, według mnie (i chyba tylko mnie ;-) dość krytycznej licytacji... Wszyscy inni mieli już z góry ustalone plany i grali naprawdę nieźle - przynajmniej tak im się zdawało. Pamiętam zadowoloną minę ja_na, gdy ogłosił swój wynik, będąc pewnym zwycięstwa. Krótko po nim skończyłem podliczać swoje punkty i ogłosiłem, że mam ich SPORO więcej od innych graczy. Ja_n wykrzyknął z zdziwienia tylko: "ILE!?" i nawet ponownie przeliczył z niedowierzaniem moje punkty, myśląc, że jako nowicjusz pewnie się pomyliłem. =)
(Tajemnicą mojego zwycięstwa było to, że dzięki tej krytycznej licytacji jako pierwszy skończyłem film, który zgarnął w przeciągu gry kupę nagród i dał mi chyba też jakieś punkty pod koniec. Dzięki nagrodom nie musiałem się też starać o jakość pozostałych filmów, czyli wysoko licytować, więc zostało mi naprawdę dużo kasy.)

Ech - piękna gra i jedno ze zwycięstw, z których zaczerpnąłem sporą dawkę satysfakcji. ;-)
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Pierwsza rozgrywka noworoczna

Post autor: mst »

jax pisze:Oboje z zona mocno sie napinalismy i wytezalismy mozgi zeby wygrac a tu prosze - 7-latek ogral swoich starych na luzie i z usmiechem na ustach (114pkt.-99pkt.-63pkt). O co chodzi?? :shock: Swiat sie konczy :roll: :roll: :D
7-latkowie już tak mają :wink: (nasz ogrywa nas najczęściej w Carcassonne i Niagarę)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Pierwsza rozgrywka noworoczna

Post autor: Geko »

Ja po bardzo filmowym Sylwestrze (bardzo dobre przedpremierowe filmy w Muranowie), już 1. stycznia zagrałem z żoną w dwie, niesymetryczne dwuosobówki, tj. Władca Pierścieni: Konfrontacja i Mr. Jack. Bohaterska śmierć Froda (ha, ha, ha, ciemna strona rządzi :mrgreen: ) została niestety pomszczona przez złapanie biednego Dr. Watsona (uciekał biedaczyna dość nieudolnie, niestety :o ).
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Pierwsza rozgrywka noworoczna

Post autor: BloodyBaron »

Ja zaliczyłem 4 podejścia do gier 2-osobowych.
3 partyjki w Hive! dały wynik 2:1 dla mojej lubej, ale za to odniosłem błyskotliwe zwycięstwo w Catan Card Game z dodatkiem Politics & Intrigue wstawiając jej do miasta Bordello, rabując jej surowce, paląc akwedukt i stawiając u siebie dwa budynki - jeden dawał punkty zwycięstwa, drugi pozwalał przejąć token przewagi w handlu.

a wszystko w jednej rundzie :) uwielbiam tą grę za możliwość odwrócenia szali w jednym dobrze zaplanowanym i przygotowanym ruchu...
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
pinos
Posty: 91
Rejestracja: 23 lut 2007, 12:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pierwsza rozgrywka noworoczna

Post autor: pinos »

U mnie mania planszówkowa znajduje się póki co w fazie kolekcjonerskiej. W nowym roku zdążyłam zakupić Fjorde (mam nadzieję, że dwuosobowa gra zachęci moją połowę) i od zakupu Agricoli powstrzymuje mnie jedynie długi czas dostawy (kusząco zapowiada się tryb jednoosobowy).
Uroczyście oświadczam, że podczas rozgrywek w Osadników nie ucierpiał ani jeden kot...
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2818
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 103 times
Been thanked: 159 times
Kontakt:

Re: Pierwsza rozgrywka noworoczna

Post autor: Ink »

W sam Nowy Rok (niebawem po polnocy) zagrany zostal (wielokrotnie) jedynie Jungle Speed, bo towarzystwo bylo nieplanszowkowe i wybitnie nie w stanie, w ktorym podjalbym sie tlumaczenia im czegokolwiek ambitniejszego. Za to zarowno dzien wczesniej (30), jak i dzien pozniej (po odespaniu) udalo sie wreszcie dorwac 5 chetnych osob i zagrac GoTa w pelnym wymiarze. GoT na 5 osob rzadzi (w zasadzie na 4 tez rzadzi) :)
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
JAskier
Posty: 728
Rejestracja: 16 kwie 2006, 15:31
Lokalizacja: Toruń
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Pierwsza rozgrywka noworoczna

Post autor: JAskier »

U nas w Toruniu z częścią TKGP Planszowanie użądziliśmy w sylwestra drugi już raz noc planszówkową. Hitem nocy była Jenga. Prócz tego graliśmy w Hive (z dodatkiem "Komar"), Prawo Dżungli, Mech Wars i Konkurencję z dodatkiem (nie ma to jak przemycić swoje gry :)), Blefuja, Tibet i parę innych, których nie spamiętałem.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: Pierwsza rozgrywka noworoczna

Post autor: Sztefan »

JAskier pisze: Konkurencję z dodatkiem
A co ten dodatek wprowadza? Btw Konkurencja odniosła taki sukces, że na fali powstał dodatek, czy może ma on podratować podstawkę? Pytam bez cienia złośliwości. Po prostu jestem ciekawy jak to jest.
ODPOWIEDZ