Bitewniak na hexach?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Pan QnshT
Posty: 102
Rejestracja: 18 paź 2015, 14:55
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 2 times

Bitewniak na hexach?

Post autor: Pan QnshT »

Witam. Tak się zastanawiam czy istnieje jakiś system bitewny (nie musi być popularny czy wydany , może być tylko link na BGG...) oparty na heksach a nie na mierzeniu linijką , może być skirmish albo i nie :) (w sumie chodzi mi o system, w miarę możliwości ciekawy a dobry)...
Hex Map Generator
Zaufani z forum:
Spoiler:
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: Pixa »

Nie do konca system, ale moze Neuroshima Hex?
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: karawanken »

Lewiatan jest oparty na hexach. Jakiś czas temu się interesowałem, przeczytałem nawet zasady, nieźle to wygląda. Ale kosztuje sporo no i system jest martwy. Podobno mają go ożywiać przy pomocy KS ale nie wiadomo kiedy

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/63027/leviathans

Można kupić w Rebelu

Co ciekawe wydawca postanowił zastosować "otwartą licencję" (albo jakoś tak) co znaczy, że zasady są dostępne dla wszystkich, można je zmieniać i publikować w Internecie pod warunkiem nie czerpania korzyści (albo coś podkrecilem i źle zrozumiałem z opisu na stronie wydawcy [emoji14])
Pan QnshT
Posty: 102
Rejestracja: 18 paź 2015, 14:55
Lokalizacja: Łódź
Been thanked: 2 times

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: Pan QnshT »

Hmmm...Leviatan wygląda ciekawie ale chyba wolałbym coś z figurkami żołnierzy... Jeśli na coś traficie dajcie znać z przyjemnością poczytam o każdym systemie... Obecnie szperam po BGG jak coś wynajdę to się też podzielę...
Hex Map Generator
Zaufani z forum:
Spoiler:
KonradT
Posty: 621
Rejestracja: 15 maja 2012, 19:34
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 121 times
Been thanked: 37 times

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: KonradT »

Battleship Galaxies, Magestorm były ciekawe i miały dobre opinie. Nawet myślałem nad ich kupnem, lecz przez brak dodatków i wsparcia ze strony wydawcy odpuściłem sobie te tytuły.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: karawanken »

Pan QnshT pisze:Hmmm...Leviatan wygląda ciekawie ale chyba wolałbym coś z figurkami żołnierzy... Jeśli na coś traficie dajcie znać z przyjemnością poczytam o każdym systemie... Obecnie szperam po BGG jak coś wynajdę to się też podzielę...
Figurki żołnierzy + hexy kojarzą mi się tylko z Memori 44 i innymi grami opartymi na c&c.

Koniecznie się podziel bo też jestem ciekawy
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: Patyk »

Jak już wojenne z figurkami to jest jeszcze Tide of Iron. Z innej beczki nie na Hexach tylko na kwadratach jest Rivet Wars.
pendzik
Posty: 81
Rejestracja: 04 kwie 2015, 22:42
Lokalizacja: Grodków
Has thanked: 4 times

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: pendzik »

Jak figurki i hexy to nie mus przyjrzyj się Heroes of Normandie. W sumie to bitewniak na planszy. Brak jedynie figurek, ale wykonanie żetonów robi lepszą robotę niż słabo pomalowane figsy. No niestety kwadraty zamiast hexów. Ale resztę zabawy znanej z bitewniaków - czy to kompozycję armii, czy marudzenie po kiepskim rzucie w niej znajdziesz :D.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2362
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 96 times

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: karawanken »

pendzik pisze:Jak figurki i hexy to nie mus przyjrzyj się Heroes of Normandie. W sumie to bitewniak na planszy. Brak jedynie figurek, ale wykonanie żetonów robi lepszą robotę niż słabo pomalowane figsy. No niestety kwadraty zamiast hexów. Ale resztę zabawy znanej z bitewniaków - czy to kompozycję armii, czy marudzenie po kiepskim rzucie w niej znajdziesz :D.
No i "ma być" Polska wersja :D
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: Patyk »

pendzik pisze:Ale resztę zabawy znanej z bitewniaków - czy to kompozycję armii, czy marudzenie po kiepskim rzucie w niej znajdziesz :D.
I 300 dodatków też jest :D Mimo to jeśli rzeczywiście brak figurek i heksów by nie przeszkadzał to niezła propozycja.
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: Błysk »

Skirmish bez linijki, ale nie na heksach, a na kostkach o podstawie kwadratu- Deadzone. Niestety nie bardzo popularny w Polsce.
Indar
Posty: 1057
Rejestracja: 25 sty 2013, 22:17
Lokalizacja: Łomża
Has thanked: 11 times
Been thanked: 39 times
Kontakt:

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: Indar »

A może Conflict of Heroes?
Co prawda nie ma figurek, ale to taki bitewniak na hexach. Baaardzo fajny!
Awatar użytkownika
sewhoe
Posty: 343
Rejestracja: 20 lis 2012, 13:21
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 4 times
Been thanked: 7 times

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: sewhoe »

Może Bitwy Westeros?
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: pattom »

Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: Rafalm »

Mnie osobiście bardzo podszedł Krosmaster: Arena. Podchodziłem do tej gry z dużą rezerwą, ponieważ:
a/ nie przepadam za klimatami anime
b/ system wydawał mi się bardzo uproszczony
c/ wyglądała jak gra dla dzieci
d/ czy to w ogóle bitewniak????

tyle, że jak zagrałem, to wszystko przestało mieć znaczenie, bo gra jest absolutnie rewelacyjna. To naprawdę pełnokrwisty bitewniak z rewelacyjnym systemem promującym agresywny styl walki. Polecam spróbować.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: misioooo »

Nexus Ops. Taki kompletny system w pudełku :) Bez dodatków, extrasów do dokupywania etc.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: Patyk »

Tyle, że Nexus Ops sensownie działa raczej na 3-4 osoby, bo spore znaczenie ma też pozyskiwanie surowców, kupowanie jednostek w trakcie gry i realizowanie ukrytych celów. A same walki są mocno uproszczone. Bitewniak to raczej gra, w której każdy ma armię i się walczy, ale ważny jest teren, LOS, ustawianie się itd. W Nexus Opsie walczą ze sobą po prostu jednostki na tym samym Hexie, a taktyka sprowadza się do tego, którą jednostkę poświęcić. To bardzo dobra gra, ale raczej strategiczna niż bitewna.
Pasować by mogło (wprawdzie znowu kwadraty) Imperial Assault ze swoim skirmishem, tyle że nie wiem czy jest sens kupować IA tylko z myślą o tym trybie.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: Rocy7 »

Rzuć okiem na Fleet Commander wlasnie ma kampanie na KS.

https://www.kickstarter.com/projects/33 ... er-genesis

Battlelore 2 edycja?
Ostatnio zmieniony 13 sty 2016, 11:58 przez Rocy7, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: Bardok »

Proponuje przyjrzeć się Star Wars Imperium Atakuje!
Nie ma tam hexów, ale kwadraty, ale myślę, że nie o to dokładnie chodziło w pytaniu.

Za cenę jednej gry dostajesz bardzo grywalnego Skirmisha, gdzie w banalny sposób budujesz swoją "armię", gdzie dodatkowo budujesz swoją talię dowodzenia, a wszystko naprawdę prosto i szybko oraz dostajesz bardzo klimatyczną grę kooperacyjną, gdzie banda rebeliantów mierzy się z imperium (prowadzonym przez jednego gracza) w serii scenariuszy ułożonych w bardzo fajną kampanię. Dodatki ciągle wychodzą, gra jest po polsku, grywa się turnieje w wielu miejscach polski...

Sam szukałem właśnie bitewniaka/skirmisha, który byłby tani, szybki i prosty w obsłudze. Nawet mój 4 letni synek ze mną w to gra i się świetnie bawi, mimo, że nie do końca pełne zasady stosujemy. Bardzo szybko i prosto złożyć armie przez co nawet osoba, która rzadko będzie z tobą grała będzie miała z tego frajdę.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: misioooo »

Patyk pisze:Bitewniak to raczej gra, w której każdy ma armię i się walczy, ale ważny jest teren, LOS, ustawianie się itd. W Nexus Opsie walczą ze sobą po prostu jednostki na tym samym Hexie, a taktyka sprowadza się do tego, którą jednostkę poświęcić. To bardzo dobra gra, ale raczej strategiczna niż bitewna.
Hmm... Są walki, są ruchy, są różne jednostki... Każdy system bitewniakowy jest chyba inny od "ogółu"? Kto powiedział jednoznacznie, że bitewniak musi mieć LOS? (zresztą w Nexusie jest - są kostki, jest LOS ;P )
Idąc za powyższymi wymaganiami... Mało która gra jest bitewniakiem, bo czesto armii się nie ma, a kilka pojedynczych postaci/robotów etc.
Może bitewniakiem też być np Level 7: Omega protocol. Jest LOS, jest ustawianie się, walczy się...

NexusOps jak dla mnie działa bardzo dobrze na 2 osoby (na więcej jest wesołej młócki). Każdy lubi coś innego.
Z podobnych gier jest jeszcze Bioschock Infinite.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
dissident
Posty: 79
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:39
Lokalizacja: ok. Olsztyn

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: dissident »

Jeśli chodzi o hexy to na pewno polskie Black&White..
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: Patyk »

Według mnie L7:OP znacznie bliżej do bitewniaka niż Nexus Opsowi. Oczywiście każdy może mieć swoją definicję bitewniaka, ale jednak ta ogólnie przyjęta jest taka że bitewniak przedstawia bitwę, podczas gdy w Nexus Opsie bitwy rozgrywają się między jednostkami na tym samym hexie i polegają na rzuceniu kilkoma kostkami. Nie ma terenu, osłon , jednostek atakujących z odległości. Nawet jeśli potraktować to jako bitewniaka to ekstremalnie uproszczonego.
Edit: co do słowa armia to takie ogólne określenie na grupę jednostkek, chodziło mi o to że w bitewniakach raczej nie ma rekrutacji jednostek za surowce zdobyte w trakcie gry.
Awatar użytkownika
Bardok
Posty: 607
Rejestracja: 23 mar 2010, 18:42
Has thanked: 40 times
Been thanked: 111 times

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: Bardok »

Tutaj trochę pomieszały się pojęcia - skirmish/bitewniak/strategia. Gdzie skirmish to starcie drużyn w małej skali, gdzie każda figurka jest w miarę unikalna, bitewniak to starcie oddziałów w skali średniej, a strategia to już poruszanie całymi armiami w skali strategicznej, a nie taktycznej. Wydaje mi się, że Nexus Ops to bardziej właśnie strategia, a nie bitewniak.
When they kick out your front door, How you gonna come? With your hands on your head or on the trigger of your gun!?

______Moja kolekcja______Wymienię/sprzedam______
Awatar użytkownika
Mordeczka
Posty: 202
Rejestracja: 03 gru 2007, 23:42
Lokalizacja: Pomorze
Been thanked: 3 times

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: Mordeczka »

Może ta gra podpasuje - The Horus Heresy: Betrayal at Calth? Są hexy, są figurki i skala skirmish, zasady dość proste, czego chcieć więcej? Może niższej ceny :D
Strona producenta http://www.games-workshop.com/en-GB/The ... Calth-Book
Przykładowa partyjka https://www.youtube.com/watch?v=lMJ4QVvKaAM
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Bitewniak na hexach?

Post autor: Rocy7 »

misioooo pisze:
Mało która gra jest bitewniakiem, bo czesto armii się nie ma, a kilka pojedynczych postaci/robotów etc.

NexusOps
Z podobnych gier jest jeszcze Bioschock Infinite.
Obie gry to po prostu strategia, do bitewniakow sporo im brakuje.

Mylisz po prostu gry bitewne (złożona mechanika walki (los, zasięg, modyfikatory trafienia, duza konfiguracja i dobor armii przed rozgrywka, brak budowania jednostek w trakcie gry, brak innych aspektów jak ekonomia) ze strategiami (teritory control, prosta walka, ekonomia i szybkie odbudowanie armii, jednostki czasem mają specjalne zdolnosci).

Level 7 Omega bliżej do skirmishowego bitewnika, bo spełnia większość warunków oprócz tego, że overssed może dostawiac sobie zniszczone jednostki.

Wspomnienie o mierzeniu linijka oznacza, ze autor tematu szuka czegos w rozumieniu bitewniak - wargame czyli http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewtopic.php?t=37245

Gra ktora moze spelniac wymogi jest Alien vs Predator.
SeeM pisze:
Są bitewniaki heksowe. Niszowe, bo niszowe, ale są. Daemonworld, Battletech, Roman Seas, Hex Command.
ODPOWIEDZ