War of the Ring

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
tencogoniema
Posty: 216
Rejestracja: 09 lis 2004, 13:00
Lokalizacja: Himalaje
Has thanked: 36 times
Been thanked: 14 times

Re: War of the Ring - pytania o zasady

Post autor: tencogoniema »

widzę że dyskusja rozgorzała :wink:
Co do tego pytania o zdejmowanie towarzyszy to wziąłem to stąd że przy polowaniu patrzy się na poziom postaci i tyle obrazeń może dostać :|
odpowiedz tyczaca sie Sarumana - wkroczenie do Insengardu go nie zabija - moga to zrobic tylko Enty
:arrow: skąd mam wziąć Enty jak gram w podstawkę :?: to Saruman ginie czy nie jak wejdę tam armią :?: :?
atwar
Posty: 112
Rejestracja: 10 wrz 2004, 14:49
Lokalizacja: obok Pruszkowa

Re: War of the Ring - pytania o zasady

Post autor: atwar »

tencogoniema pisze:
odpowiedz tyczaca sie Sarumana - wkroczenie do Insengardu go nie zabija - moga to zrobic tylko Enty
:arrow: skąd mam wziąć Enty jak gram w podstawkę :?: to Saruman ginie czy nie jak wejdę tam armią :?: :?
Jak wejdziesz armią nie ginie. Są trzy karty Entów, które można zagrać jako zdarzenie, każda zabija Sarumana jesli jest sam.
"Z mojego rozkazu i dla dobra Państwa właściciel tego dokumentu uczynił to, co uczynił.
3 grudnia 1627.
Richelieu"
Awatar użytkownika
Clagus
Posty: 106
Rejestracja: 07 wrz 2007, 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: War of the Ring - pytania o zasady

Post autor: Clagus »

siepu pisze:Yyy, a jak niby został Orthanc podbity?
Orthank nigdy nie został zdobyty. Mylisz z Isengardem. Isengard - twierdza, Orthank - wieża w twierdzy. ;) Poza tym ja nic o zdobywaniu Orthanku tudzież Isengardu nie mówiłem - tylko o zabijaniu Sarumana, a tego jak wiadomo dokonali... nie będę psuł książki tym co jeszcze nie czytali ;]

Chciałbym sprecyzować kwestię zabijania Sarumana otóż jak głosi FAQ:
If Saruman is alone in Orthanc and a Free Peoples army moves into Orthanc, Saruman is not eliminated (just as any other character would not be eliminated in a similar situation)
Czyli, że jeśli nasza armia wkroczy do pustego pola "Orthank" (czy też "Isengard" bo nie pamiętam jak dokładnie owo pole z twierdzą się nazywa w grze), wtedy Saruman nie ginie (jak każda inna postać w takiej sytuacji).

Jeśli jednak Saruman razem z armią zostaje zaatakowany i cofa się do twierdzy, a następnie jego armia ginie w wyniku szturmu i Saruman zostaje sam podczas gdy zwycięska armia zajmuje twierdzę, wtedy Saruman ginie zgodnie z zasadą, że postać uczestnicząca w walce ginie jeśli cała armia zostaje zniszczona.

Mam nadzieję, że teraz wszystko jasne :)
skąd mam wziąć Enty jak gram w podstawkę
Chodziło o kartę o nazwie enty. To taki skrót myślowy.
"Szlachetna gra posiada otchłanie, w których szlachetna dusza często przepada"
Moje gry
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1194
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 259 times
Been thanked: 295 times

Re: War of the Ring - pytania o zasady

Post autor: siepu »

Clagus pisze:
siepu pisze:Yyy, a jak niby został Orthanc podbity?
Orthank nigdy nie został zdobyty. Mylisz z Isengardem. Isengard - twierdza, Orthank - wieża w twierdzy. ;) Poza tym ja nic o zdobywaniu Orthanku tudzież Isengardu nie mówiłem - tylko o zabijaniu Sarumana, a tego jak wiadomo dokonali... nie będę psuł książki tym co jeszcze nie czytali ;]
Oczywiście masz rację, wszyscy puryści wybaczcie mi tą gafę, obiecuję poprawę i czytanie ze zrozumieniem.
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: War of the Ring - pytania o zasady

Post autor: grucha »

atwar pisze:
tencogoniema pisze: :arrow: jak jest jak Królestwo jest nie aktywne to można je przesuwać na ścieżce czy nie można w ogóle?
Można, ale nie można wejść nieaktywnym królestwem na pole "at war"

"Tak długo jak królestwo jest pasywne, jego żeton nie może byc przesuwany na torze dyplomacji i królestwo to nie jest w pełni zmoblilizowane."
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Cogito
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: War of the Ring - pytania o zasady

Post autor: Cogito »

Grucha - to jest bodajze blad polskich zasad, nacje maga byc przesuwane na polu dyplomacji nawet jak nie sa aktywne (wyjatek to pole at war)
Awatar użytkownika
Clagus
Posty: 106
Rejestracja: 07 wrz 2007, 12:07
Lokalizacja: Warszawa

Re: War of the Ring - pytania o zasady

Post autor: Clagus »

Cogito pisze:Grucha - to jest bodajze blad polskich zasad, nacje maga byc przesuwane na polu dyplomacji nawet jak nie sa aktywne (wyjatek to pole at war)
Tak, to prawda. Wiedziałem, że coś pomyliłem... na początku grałem dobrze, a potem ktoś mi pokazał właśnie w polskiej instrukcji, że jest inaczej i zaczęliśmy grać według niej. A w angielskiej instrukcji ewidentnie jest napisane, że królestwo pasywne MOŻE być poruszane po torze dyplomacji, ale nie może zostać wprowadzone do wojny (dopóki nie zostanie aktywowane).
"Szlachetna gra posiada otchłanie, w których szlachetna dusza często przepada"
Moje gry
Awatar użytkownika
LostLukas
Posty: 215
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:17
Lokalizacja: Karpacz

Re: War of the Ring - pytania o zasady

Post autor: LostLukas »

Mam pytanie odnośnie zdobytych twierdz:
czy jeśli armia wolnych plemion zdobędzie twierdzę armii ciemności, to może się w niej skryć i bronić, w czasie gdy siły ciemności będą się starały ją odzyskać?
Cogito
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: War of the Ring - pytania o zasady

Post autor: Cogito »

Z pamięci: Tak i vice versa
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: War of the Ring - pytania o zasady

Post autor: Filippos »

Skryć i bronić może, rekrutować nowych jednostek: nie!
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
LostLukas
Posty: 215
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:17
Lokalizacja: Karpacz

Re: War of the Ring - pytania o zasady

Post autor: LostLukas »

Dzięki za odpowiedź :)
Swoją drogą w tym wątku pojawiło się (już dość dawno temu) kilka opinii o tym, że gracz kontrolujący wolne plemiona powinien jak najszybciej zmierzac drużyną do góry przeznaczenia, że to jest najlepsza strategia... Jestem po dwóch partiach, w obu grałem wolnymie plemionami, w obu wygrałem militarnie...
Myślę, że warto spróbować przejąć dwie twierdze na początku rozgrywki, gdy jeszcze siły ciemności nie zdązyły zmobilizować odpowiedno dużo jednostek...
W następnej partii, jęsli również będę grał wolnymi plemionami, spróbuję tej drugiej strategii, czyli zniszczenia pierścienia (mam nadzieję, że mój przyszły przeciwnik nie zajży do tego wątku i nie będzie przeznaczał wszystkich kostek na poszukiwania :wink: )
Cogito
Posty: 140
Rejestracja: 10 lip 2006, 17:25
Lokalizacja: Warszawa

Re: War of the Ring - pytania o zasady

Post autor: Cogito »

Wg mnie mozliwa jest jedna z trzech opcji - miales b.duzo szczescia, przeciwnik gral nieudolnie, lub pomyliscie zasady (czesto zapomina sie np. ze pokonane oddzialy przymierza, nie moga byc ponownie rekrutowane - choć tu raczej piszesz o szybkich zwyciestwach, być może uciekła zasada, że rekrutować można tylko nacjami "at war")... zwyciestwa militarne dobrymi to rzadka sprawa (średnio z 2-5% gier) Pozdrawiam P.S. Polecam kupic dodatek - w podstawce jest jedna optymalna strategia dla kazdej ze stron - Przymierze - rajd z pierscieniem, Sauron - Sciezka Dale, Erebor, Woodland Realm.
Awatar użytkownika
LostLukas
Posty: 215
Rejestracja: 31 sie 2007, 22:17
Lokalizacja: Karpacz

Re: War of the Ring - pytania o zasady

Post autor: LostLukas »

Grałem oczywiście z zasadą, że można rekrutować jednostki tylko gdy są w stanie wojny, ale dźięki niezłym kartom wolne plemiona weszły szybko w stan wojny. Właściwie to tylko Rohan i ludzie północy. Rohańczycy zdobyli Orthanc, a ludzie z północy tę najbardziej wysuniętą na północ twierdzę, której nazwy nie pamiętam...
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: War of the Ring - pytania o zasady

Post autor: janekbossko »

czy jest polska instrukcja inna niz ta ktora jest na stronie gry-planszowe?
Awatar użytkownika
DDP
Posty: 369
Rejestracja: 12 kwie 2006, 18:01
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 7 times
Been thanked: 21 times

Re: War of the Ring - pytania o zasady

Post autor: DDP »

Wiem ze temat dotyczy zasad ale nie chcialem tworzyc nowego. Rozwazam nabycie WoTR ale zanim podejme ostateczna decyzje chcialbym sie dowiedziec od tych ktorzy w gre grali (przynajmniej kilka razy) czy jest warta swej ceny:) Zapoznalem sie z instrukcja i pomimo kilku watpliwosci co do zasad ogolnie ogarniam mechanike i wydje sie ona przyjemna. Nie jestem fanem Tolkiena aczkolwiek klimat Wladcy pierscieni mi sie podoba (ksiezki nie czytalem ale film byl ciekawy a LOTR:Konfrontacja jest moja ulubiona gra) w dodatku lubie gry 2 osobowe. Moje obawy wynikaja z faktu iz nie lubie gdy gra sie ciagnie zbyt dlugo (i nagle konczy w glupi sposob) a czytalem ze rozgrywka trwa nawet 6h (sic!) co wg mnie jest przesada (do 3,5h znioslbym). Poza tym nie przepadam za grami wojennymi tzn taktycznymi (strategie lubie) np taki Memoir mi nie podszedl (ze wzgledu na zbyt duza losowosc, ktorej fanem rowniez nie jestem ale toleruja ja do pewnego stopnia). Czytalem opinie ze gra w wersji podstawowej ma jedna optymalna droge zwyciestwa i jest niezbalansowana (czarnymi latwiej wygrac) co nie jest fajne zwazywszy ile czasu trzeba na nia poswiecic. Natomiast fascynuje mnie klimat i zlozonosc gry (oraz jakkolwiek to glupio zabrzmi chec posiadania "duzej/drogiej" gry z figurkami itd, bo ile mozna jechac na eurograch;) Najlepiej jakby sie wypowiedzieli gracze ktorzy grali/maja gre i podobne preferencje do moich aczkolwiek kazda opinia mile widziana.
Co by bardziej sprecyzowac moje watpliwosci w pytania:
- czy grajac przez dluzej niz 3h ma sie wrazenei ze gra sie ciagnie i moglaby juz sie zakonczyc?
- czy istnieje jedna najlepsza droga zwyciestwa przez co gra staje sie schematyczna szybko?
- czy losowosc ma bardzo duzy wplyw na rozgrywke i jest denerwujaca przy pechowych rzutach jak np w Memoirze czy pomimo ewidentnego pecha da sie jakos dzialac (zwlaszcza jesli chodzi o akcje, np potrzebuje posilkow a ciagle rzucam kosci ataku jak na zlosc:P)
- czy jest to gra wojenna/taktyczna czy tylko strategiczna?

Z gory dzieki za odpowiedzi :)
Zawsze gram o zwycięstwo!
kjk
Posty: 69
Rejestracja: 10 maja 2008, 17:02

Re: War of the Ring - pytania o zasady

Post autor: kjk »

- czy grajac przez dluzej niz 3h ma sie wrazenei ze gra sie ciagnie i moglaby juz sie zakonczyc?
Nie dłuzy się. Nie zdarzyło mi się grać dłużej niż 4,5h.
- czy istnieje jedna najlepsza droga zwyciestwa przez co gra staje sie schematyczna szybko?
Nie staje się schematyczna szybko. Jeśli gracze są wprawieni droga do zwycięstwa jest jedna dla każdej ze stron. Jak w książce.
- czy losowosc ma bardzo duzy wplyw na rozgrywke i jest denerwujaca przy pechowych rzutach jak np w Memoirze czy pomimo ewidentnego pecha da sie jakos dzialac (zwlaszcza jesli chodzi o akcje, np potrzebuje posilkow a ciagle rzucam kosci ataku jak na zlosc:P)
Da się działać. Losowość na normalnym wojennym poziomie.
- czy jest to gra wojenna/taktyczna czy tylko strategiczna?
Podstawka strategiczna. Dodatek taktyczny.
pt123
Posty: 66
Rejestracja: 20 lis 2007, 17:23
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: War of the Ring - pytania o zasady

Post autor: pt123 »

Witam!
DDP pisze:Wiem ze temat dotyczy zasad ale nie chcialem tworzyc nowego. Rozwazam nabycie WoTR ale zanim podejme ostateczna decyzje chcialbym sie dowiedziec od tych ktorzy w gre grali (przynajmniej kilka razy) czy jest warta swej ceny:) Zapoznalem sie z instrukcja i pomimo kilku watpliwosci co do zasad ogolnie ogarniam mechanike i wydje sie ona przyjemna. Nie jestem fanem Tolkiena aczkolwiek klimat Wladcy pierscieni mi sie podoba (ksiezki nie czytalem ale film byl ciekawy a LOTR:Konfrontacja jest moja ulubiona gra) w dodatku lubie gry 2 osobowe. Moje obawy wynikaja z faktu iz nie lubie gdy gra sie ciagnie zbyt dlugo (i nagle konczy w glupi sposob) a czytalem ze rozgrywka trwa nawet 6h (sic!) co wg mnie jest przesada (do 3,5h znioslbym). Poza tym nie przepadam za grami wojennymi tzn taktycznymi (strategie lubie) np taki Memoir mi nie podszedl (ze wzgledu na zbyt duza losowosc, ktorej fanem rowniez nie jestem ale toleruja ja do pewnego stopnia). Czytalem opinie ze gra w wersji podstawowej ma jedna optymalna droge zwyciestwa i jest niezbalansowana (czarnymi latwiej wygrac) co nie jest fajne zwazywszy ile czasu trzeba na nia poswiecic. Natomiast fascynuje mnie klimat i zlozonosc gry (oraz jakkolwiek to glupio zabrzmi chec posiadania "duzej/drogiej" gry z figurkami itd, bo ile mozna jechac na eurograch;) Najlepiej jakby sie wypowiedzieli gracze ktorzy grali/maja gre i podobne preferencje do moich aczkolwiek kazda opinia mile widziana.
WOTR kupiłem jeszcze w czasach gdy kosztował ponad 200 zł. Jako fanatyczny miłośnik Tolkiena (film mi się nie podobał :wink: ) uważam, że jest warty swojej ceny. Przede wszystkim olbrzymia mapa Śródziemia. Nazwy, które przewijąją się nie tylko na stronach trylogii. Dla fanatyków to jest właśnie to... można godzinami :wink: dyskutować rozwiązania taktyczne i strategiczne porównując ją z książką. Ponadto grę cechuje drobiazgowość, charakterystyczna dla prozy mistrza co pogłębia klimat gry. A więc KLIMAT, KLIMAT, KLIMAT!!!
A mam jeszcze dodatek :lol: !

Jako duża, flagowa gra jest super. Ale jest z nią jak z flagowym pancernikiem. który rzadko wypływa w morze. Oby nie skończyła jak Tirpitz.

Nie wiem jak oceniać WOTR jako grę wojenną. Z tego typu gier mam tylko Warcraft i WOTR przewyższa go pod każdym względem. Czy jest niezbalansowana... chyba nie kumpel wygrywał militarnie też jasną stroną. Trzeba uważać co się robi, łatwo o klęskę gdy się niie obserwuje dokładnie sytuacji na olbrzymiej przecież planszy. W ten sposób można właśnie znienacka skończyć grę.

Gra ma niestety bardzo rozbudowaną instrukcję, żeby dobrze ją poznać trzeba w miarę często grywać. Jeśli między partiami są zbyt długie odstępy czasu, pojedyncza rozgrywka wydłuża się przez ciągłe zaglądanie do instrukcji i przypominanie szczegółów. Bardzo pracochłonny jest także setup gry. Gdy gram ze znajomym zakładamy, że jest nam potrzebna prawie cała noc.
Co by bardziej sprecyzowac moje watpliwosci w pytania:
- czy grajac przez dluzej niz 3h ma sie wrazenei ze gra sie ciagnie i moglaby juz sie zakonczyc?
Ja nie miałem takowego wrażenie - na planszy zwykle za dużo się działo.
- czy istnieje jedna najlepsza droga zwyciestwa przez co gra staje sie schematyczna szybko?
IMHO nie. Wszystko zależy od rozwiązań jakie przyjmie przeciwnik.
- czy losowosc ma bardzo duzy wplyw na rozgrywke i jest denerwujaca przy pechowych rzutach jak np w Memoirze czy pomimo ewidentnego pecha da sie jakos dzialac (zwlaszcza jesli chodzi o akcje, np potrzebuje posilkow a ciagle rzucam kosci ataku jak na zlosc:P)
Czy duży to nie wiem. Umiarkowana moim zdaniem. Nie psuje rozrywki, ale czasem można powiedzieć (usprawiedliwić się), że miało się pecha. Ale nie miałem sytuacji w której kości mnie zablokowały - kości akcji jest sporo. Z gier tego typu mam jeszcze Warcraft i mogę powiedzieć że tam losowość jest znacząca.
- czy jest to gra wojenna/taktyczna czy tylko strategiczna?
Także taktyczna.

Mam nadzieje, że to co napisałem pomoże Ci w decyzji. Polecam jeszcze zastanowić się czy będziesz miał z kim grać. Ja mam syna :D, więc będę go przysposabiał :wink: .

Pozdrawiam i życzę pasjonujących starć.
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: War of the Ring - pytania o zasady

Post autor: janekbossko »

hmmm zastanawiam sie czy jest mozliwe wytlumaczenie tej gry osobie ktora nie czytala instrukcji...

sam pierwszy raz próbuje to ogarnąć ale przed czytaniem zastanawia mnie skomplikowanie reguł...jak to oceniacie?
pt123
Posty: 66
Rejestracja: 20 lis 2007, 17:23
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 1 time

Re: War of the Ring - pytania o zasady

Post autor: pt123 »

janekbossko pisze:hmmm zastanawiam sie czy jest mozliwe wytlumaczenie tej gry osobie ktora nie czytala instrukcji...

sam pierwszy raz próbuje to ogarnąć ale przed czytaniem zastanawia mnie skomplikowanie reguł...jak to oceniacie?
Opis rzeczywiście przeraża, ale mam wrażenie że po prostu przesadzili z formą.
Mam wrażenie, że w grze przydałaby się taka ściąga z opisem postępowania w postaci diagramu. Sam próbuje sobie takie coś sporządzić, ale kiepsko mi idzie z braku czasu.
W gruncie rzeczy nie ma tam za wiele czyności:
1. Losowanie kart
2a. Deklaracja pozycji drużyny
2b. Deklaracja łowów (cześć kości gracza Ciemności odkładasz)
3. Rzuty kościami akcji
4. Realizacja kości akcji
5. Sprawdzenie warunków zwycięstwa.

Trzeba znać akcje powiązane z koścmi. Trzeba jeszcze wiedzieć jak toczyć bitwy i oblęgać oraz jak polować na drużynę. Karty mają obszerne opisy co i jak... (niestety po angielsku).
I w zasadzie tyle na początek. Resztą drobniejszych szczegółów można doczytywać w trakcie. I nie przejmować... ;-)

Pozdrawiam

PT
Gobo
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2009, 04:14

War of the Ring

Post autor: Gobo »

Mam pytanko! Czy ktoś może mi pomóc co do zasad? Mam taki problem jak: Co mam zrobić jak na polu Isengard jest samotna figurka Sarumana i Gracz Wolnych Plemion wejdzie tam jakąś ARMIĄ? Saruman ginie? Czy może się wycofać do twierdzy? A jak się wycofa to co? jak postać nie może walczyć z armią! Co wtedy do kogo należy twierdza? A Saruman ani nie może walczyć z daną armią ani wyjść poza teren Isengardu! Jak rozwiązać taką sytuacje??? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!!!
Awatar użytkownika
serafin1
Posty: 74
Rejestracja: 27 sty 2008, 21:52

Re: War of the Ring problem!

Post autor: serafin1 »

Gobo pisze:Mam pytanko! Czy ktoś może mi pomóc co do zasad? Mam taki problem jak: Co mam zrobić jak na polu Isengard jest samotna figurka Sarumana i Gracz Wolnych Plemion wejdzie tam jakąś ARMIĄ? Saruman ginie? Czy może się wycofać do twierdzy? A jak się wycofa to co? jak postać nie może walczyć z armią! Co wtedy do kogo należy twierdza? A Saruman ani nie może walczyć z daną armią ani wyjść poza teren Isengardu! Jak rozwiązać taką sytuacje??? Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi!!!
Może tam znajdziesz odp. :

http://www.boardgamegeek.com/file/downl ... _PL_v1.pdf

Pozdr
☻/
/▌
/ \
Awatar użytkownika
krokodiler
Posty: 402
Rejestracja: 30 kwie 2008, 11:04
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 18 times
Been thanked: 4 times

Re: War of the Ring problem!

Post autor: krokodiler »

serafin1 pisze: Może tam znajdziesz odp. :

http://www.boardgamegeek.com/file/downl ... _PL_v1.pdf

Pozdr
To link do instrukcji pl do LotRa, a chodzi o WotRa :)

A w FAQu znalazłem coś takiego:
If a Free army moves unopposed into Orthanc, Saruman survives and coexists with it.
Saruman still gives a die, wolf riders still have leadership and Ents can still kill Saruman.(...)
If an Ent moves into Orthanc eliminate Saruman.


Czyli po prostu zostaje na polu, nadal daje kostkę Sauronowi, forteca należy do gracza Wolnych Plemion, a Saruman zostaje usunięty z gry po wejściu Entów na to pole.
Mam | Mam mieć
Oh, what sad times are these when passing ruffians can say ni at will to old ladies... There is a pestilence upon this land, nothing is sacred.
bazyn
Posty: 288
Rejestracja: 16 lut 2008, 22:30
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: War of the Ring problem!

Post autor: bazyn »

Zresztą czemu miałby się wycofywać? Postacie (czy to Drużyny, czy to Saurona) mogą spokojnie sobie stać na tym samym polu co armia przeciwnika.
Mam
Chcę


Pragnę poznać: Above and Below, Arcadia Quest, Clank!, Pathfinder, Trickerion, Blood Rage, Mechs vs Minions
Gobo
Posty: 2
Rejestracja: 28 mar 2009, 04:14

Re: War of the Ring problem!

Post autor: Gobo »

Dziękuję za odpowiedzi, dużo mi to pomogło ! A właśnie znalazłem FAQu i sobie już czytam bo instrukcja czy to ang. czy PL nie podaje jak rozwiązać taki problem. A co do Gry to Chodzi o War of the Ring strategie z figurkami FFG ! Ważne że już wszystko wiem Dzięki jeszcze raz pozdrawiam !!!
Awatar użytkownika
Andreus
Posty: 1568
Rejestracja: 01 mar 2009, 19:55
Has thanked: 6 times

Re: War of the Ring problem!

Post autor: Andreus »

dwa pytania do zasad:

1. Czy gdy broniący w regionie z twierdzą decyduje się na walkę w polu, a nie odwrót do twierdzy, to atakujący potrzebuje do sukcesu 5 lub 6 na kostce w każdej rundzie, czy 6 w pierwszej rundzie jak przy bitwie w regionach z miastem?
2. Czy postacie/liderzy wliczają się do limitu jednostek w regionie (twierdzy)?
ODPOWIEDZ