[POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

edrache pisze: no no... nie zrobiłem karawany z 3 tratw przez pustynię. Przecież to bez sensu - tratwy na pustyni? Gdybym tak zrobił, to bym nie wygrał, prawda? :)
Prawda.
To JA zrobiłem karawanę z CZTERECH TRATW i przepłynąłem nią przez pustynię. Dla nieobeznanych z tytułem - w tym wypadku nie musiałem się posunąć do oszustwa - karawaną trzech czy czterech tratw można spokojnie przepłynąć przez pustynię.
Tylko się nie wygrywa.

p.s.
Acha - w Elfenland można sobie beztrosko płynąć tratwą przez pustynię (przynajmniej tak nam tłumaczył remi), ale spróbujcie tylko przejechać się jednorożcem po równinie, a wszyscy okrzykną was oszustami. Zapamiętajcie: tratwy pływają po pustyni, ale jednorożce nie umieją jeździć po równinie. No chyba że karawaną.

Za te absurdy gra ma u mnie ogromny plus :-)
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: maluman »

Kmet pisze:PS. Cannehal - w przyszłym tygodniu proponuję powrót do Shoguna, najlepiej jeśli udałoby się zebrać "nauczony" skład.
I rozpocząć ok. 18.00 (w miarę możliwości).
Ja się oczywiście piszę.
m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
Kmet
Posty: 168
Rejestracja: 12 wrz 2006, 11:04
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Kmet »

rokter pisze: To JA zrobiłem karawanę z CZTERECH TRATW i przepłynąłem nią przez pustynię. Dla nieobeznanych z tytułem - w tym wypadku nie musiałem się posunąć do oszustwa - karawaną trzech czy czterech tratw można spokojnie przepłynąć przez pustynię.
To prawda, przepraszam za pomyłkę. Czyli to jednak, nie należało do zwycięskiej strategii Edrache - muszę zmienić swoją :).
rokter pisze: Acha - w Elfenland można sobie beztrosko płynąć tratwą przez pustynię (przynajmniej tak nam tłumaczył remi), ale spróbujcie tylko przejechać się jednorożcem po równinie, a wszyscy okrzykną was oszustami. Zapamiętajcie: tratwy pływają po pustyni, ale jednorożce nie umieją jeździć po równinie. No chyba że karawaną.
To to akurat każdy młody elf wie, że po równinie nie jeździ się jednorożcem tylko na dziku !
cannehal
Posty: 323
Rejestracja: 04 paź 2007, 20:30
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: cannehal »

No to jak nic nie wypadnie nieprzewidzianego, to gramy w poniedziałek w Shoguna.

Czyli grają jak na razie: Kmet, maluman, ja, ..., ...

Są dwa miejsca wolne, ale z zastrzeżeniem, że ktoś już grał tydzień temu lub grał wogóle w tę grę. Chyba jeszcze Senaszel był chętny, potwierdzasz to?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pandura
Posty: 27
Rejestracja: 12 lut 2008, 09:24
Lokalizacja: gdzieś w Poznaniu

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: pandura »

Z tygodnia na tydzień robi się coraz ciekawiej na spotkaniach wieczornych.
Mimo że nie zagrałem w wiele gier (bo w trzech uczestniczyłem) to uważam że spotkanie było jednym z lepszych. Atmosfera zabawy zrobiła swoje…..

Perto Rico jest warta tych wszystkich zasłyszanych opinii, przyjemność ponad przeciętność…

Kuhhandel – czy ja zrozumiałem sens tej gry?;)

Hey, that's my fish – logiczna – mi to wystarczy...

W każdym razie powiem jedno DAJCIE MI WRESZCIE WYGRAĆ!!!!, bo ciągłe przegrywanie mi nie odpowiada

Maluman – czy te zasady były przez Nas łamane?;)

Z tego co mi wiadomo szal nie dotarł do właściciela, ciekawe czy zwrócony Jej zostanie….;)

- cerata się sprawdziła….wg mnie

Ślę pozdrowienia
gd
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

pandura pisze:W każdym razie powiem jedno DAJCIE MI WRESZCIE WYGRAĆ!!!!, bo ciągłe przegrywanie mi nie odpowiada
Wbrew pozorom, to nie jest takie trudne. Narysuj coś, napisz opowiadanie, wiersz, cokolwiek. W jednym z tych tworów obraź kogoś, kto już z Tobą wygrał a reszta się nauczy ;) Ja tak zrobiłem i zobacz - już nawet nie pamiętam czy wygrałem.
juni
Posty: 20
Rejestracja: 03 lut 2008, 22:14

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: juni »

pandura pisze:
W każdym razie powiem jedno DAJCIE MI WRESZCIE WYGRAĆ!!!!, bo ciągłe przegrywanie mi nie odpowiada
to nie brzmiało jak chęć rywalizacji... :)

załapałam się na tylko Puerto Rico - może to nie był mój dzień na tego typu grę, ale prawdziwą frajdę sprawiało słuchanie "rad" planszówkowych weteranów (Naprawdę nie chciałem wygrać! Naprawdę! - to się nadaje do paska edrache!! :wink: )

wśród siąkania panów na kolorki i wzorki ceraty, wychwalanie wykładzin :lol: i pomimo szczerej chęci zdewastowania ceraty - trzeba powiedzieć, że sprawdziła się doskonale. z przerażeniem obserwowałam tylko zabiegi graczy, którzy mozolili się z klepsydrami na obrusach - zgroza!
cannehal pisze: z zastrzeżeniem, że ktoś już grał tydzień temu lub grał wogóle w tę grę...
czy to znaczy, że nawet po przeczytaniu instrukcji do pn. nie mam szansy uzupełnić składu przy stole?
Awatar użytkownika
pandura
Posty: 27
Rejestracja: 12 lut 2008, 09:24
Lokalizacja: gdzieś w Poznaniu

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: pandura »

juni pisze:
pandura pisze:
W każdym razie powiem jedno DAJCIE MI WRESZCIE WYGRAĆ!!!!, bo ciągłe przegrywanie mi nie odpowiada
to nie brzmiało jak chęć rywalizacji... :)

Juni ja nie rywalizuję ja gram;) ale kiedy widzę jak Grasz to się naprawdę boję, ogarnia mnie przerażenie, bo wiem że Wygrasz...;)

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Longinus997
Posty: 264
Rejestracja: 14 gru 2007, 03:14
Lokalizacja: Poznaniec
Has thanked: 1 time

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Longinus997 »

Wczoraj miałem okazję wygrać w Puerto Rico, aczkolwiek byłem w pewnym momencie przekonany, że wygra Zupa Campbell i jej prywatny żaglowiec. Justyna tym razem prawie zawsze słuchała moich rad i skończyła na drugim miejscu :) (dzięki czemu ja skończyłem na pierwszym ;)) PR to wg. mnie kolejna gra o nieodkrytym przez wielu potencjale towarzyskim.

You're Bluffing było b. fajne, ciekawy jestem czy będzie równie fajne wg. Zasad oficjalnych, hehe

Hey That's My Fish - zapowiada się kolejny hit – wypełniacz, ale pingwinów mi jednak brakowało :(

edrache pisze:Jeszcze jedna sprawa, która nie dawała mi zasnąć. Zbychu - przepraszam, że nie zaproponowałem Wam powiezienia. Byłem dopiero drugi raz samochodem i nie przyzwyczaiłem się, że mój samochód dojeżdża też w inne miejsca niż Jeżyce - głupi marek :( Następnym razem się poprawię
Eee tam, spokojnie, jak na razie to mieszkamy całkiem blisko Alibi, naturalnie miło jest być w domu wcześniej zwłaszcza po 4 piwkach i kiedy pogoda nie dopisuje, ale generalnie podwózka to bonus, zwłaszcza jeśli wychodzimy z knajpy na 5 min. przed autobusem nocnym :) tak więc na przyszłość śpij spokojnie :)
maluman pisze:Co do obrusów - to oczywiście nie o takie obrusy nam chodziło :)
Zbyszek twierdzi uparcie, że wykładzina się sprawdzi. Myślałem że to żart, ale wczoaj powiedział to tak poważnie, że chyba mówi serio.
zawsze jestem śmiertelnie poważny i serio i nigdy nie żartuję :P

Ale serio, myślę, że wykładzina dywanowa to naprawdę nie jest najgorszy pomysł, wręcz przeciwnie. :) Ceratka była jednak bardzo OK, przydałaby się odrobinę sztywniejsza.
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

cannehal pisze:
Są dwa miejsca wolne, ale z zastrzeżeniem, że ktoś już grał tydzień temu lub grał wogóle w tę grę. Chyba jeszcze Senaszel był chętny, potwierdzasz to?
Tak
Wingmakers
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

kolejde dobre granie

To Moja Ryba ... bardzo ladnie wykonana gra w ktora zawsze przegrywam (ok, ok gralem tylko 3 razy wiec za malo zeby zrobic statystyke)

Space Dealer - bardzo fajnie sie gralo, chociaz brakowalo mi "5 minutes left" z plytki

Diamant - Jak zwykle hazard nie jest moja mocna strona, ale gorszym hazardzista jest chyba Marek ;D

A do podruzy po arkham faktycznie potrzebna fajna sala do klimatu, choc jak na takie warunki to gralo sie fajnie.

Obrusy z dziurami nie sa tym o czym myslalem, tamta cerata (chociaz nie mialem jej okazji przetestowac) z widzenia wydawala sie w porzadeczku.
Longinus co do tej wykladziny ma racje, taka wykladzina ma taka wade ze po zlozeniu zajmuje i tak sporo miejsca, o wiele wiecej niz taka cerata.
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Wercyngoteryx
Posty: 20
Rejestracja: 16 sty 2008, 12:32
Lokalizacja: Luboń/k. Poznania
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Wercyngoteryx »

pandura pisze:Perto Rico jest warta tych wszystkich zasłyszanych opinii, przyjemność ponad przeciętność…
Tyle dobrego się o tej grze nasłuchałem a nigdy nie miałem okazji w nią zagrać.
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

Wercyngoteryx pisze:
pandura pisze:Perto Rico jest warta tych wszystkich zasłyszanych opinii, przyjemność ponad przeciętność…
Tyle dobrego się o tej grze nasłuchałem a nigdy nie miałem okazji w nią zagrać.
Koniecznie trzeba spróbować - pozycja w BGG jest jak najbardziej zasłużona. Mimo tego że wraz z rozwojem kolekcji z czasem porzuciłem PR na rzecz innych gier, za każdym razem kiedy do niego wracam, stwierdzam, że jest to naprawdę wybitna gra.
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

demnogonis pisze: Diamant - Jak zwykle hazard nie jest moja mocna strona, ale gorszym hazardzista jest chyba Marek ;D
Jak to gorszym ? Ja nie spasowałem ani razu... :P

A arkham byl swietny - szczegolnie klimatyczny byl hamanu
Jesli w pubie byl taki klimat to gra rzeczywiscie rządzi!

Pingwiny tez sa swietne - a Bewulfa odradzam :P

Kto sie pisze na TI na sobote?
Wingmakers
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

Senaszel pisze:
demnogonis pisze: Diamant - Jak zwykle hazard nie jest moja mocna strona, ale gorszym hazardzista jest chyba Marek ;D
Jak to gorszym ? Ja nie spasowałem ani razu... :P
A może to chodziło o mnie? :) Jeśli o Ciebie, to demnogonis miał racje, co potwierdza:
Senaszel pisze:a Bewulfa odradzam :P
;)
Senaszel pisze:A arkham byl swietny - szczegolnie klimatyczny byl hamanu
Jesli w pubie byl taki klimat to gra rzeczywiscie rządzi!
Rzeczywiście, mimo, że odszedlem od gry, to przysłuchiwalem się i bardzo chciałbym zagrać w AH z hamanu w roli prowadzącego. Najlepiej wieczorem w jakimś opuszczonym domu :twisted:
Awatar użytkownika
Senaszel
Posty: 776
Rejestracja: 03 cze 2006, 21:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Senaszel »

W sobote odpadam - jadę na pogrzeb
Wingmakers
Awatar użytkownika
demnogonis
Posty: 241
Rejestracja: 19 paź 2006, 13:28
Lokalizacja: Piekło
Has thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: demnogonis »

W kazdym razie gramy w Twilight Imperium w sobote o 9:00 (uwzgledniajac spuznialskich spóźnialskich zaczniemy pozniej)
w co możesz zagrać co tydzień w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.30; klub Alibi -Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora)):
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: maluman »

Witam

Zapraszam wszystkich do nowo założonej gildii na BGG (adres w stopce). Jako założyciel dałem sobie prawo nadania nazwy gildii, mam nadzieję że ujdzie :)
Proszę o zapisanie się wszystkich uczęszczających na spotkanie, da nam to m.in. fajny wgląd w kolekcję gier.

pozdrawiam, m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

maluman pisze:Witam

Zapraszam wszystkich do nowo założonej gildii na BGG (adres w stopce). Jako założyciel dałem sobie prawo nadania nazwy gildii, mam nadzieję że ujdzie :)
Proszę o zapisanie się wszystkich uczęszczających na spotkanie, da nam to m.in. fajny wgląd w kolekcję gier.

pozdrawiam, m.
WOW
maluman - RZĄDZISZ:!: :D

pewnie za jakiś czas powstanie stronka po polsku agregująca treści z bgg i wtedy będzie to wszystko jeszcze bardziej czytelne, ale właśnie straciłem motywację - dzięki ;)

Tylko teraz nie wiem, gdzie mam pisać wiadomości o spotkaniu - tu czy na bgg :)
W poniedziałek bardzo chętnie zagrałbym w Brassa. W całej Polsce (czyt. Warszawie) grają a u nas cicho. Harun, jeśli będziesz mógłbyś zabrać grę. Postaram się zapoznać z instrukcją
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

To prawda - maluman naprawdę popisał się inicjatywą :!:

Trzeba przy tym dodać, że na założenie gildii musiał wyłożyć 10 GG (dla niektórych bardzo poważna kwota na BGG) więc uważam, że wszyscy którzy wstępują do gildii a mają na BGG wolne środki powinni się zrzucić na składkę.
Awatar użytkownika
rokter
Posty: 858
Rejestracja: 02 mar 2005, 14:18
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: rokter »

szczerze mówiąc uzywam BGG wyłacznie do szukania gier i instrukcji... w jaki sposób przekazać goldy gildii? (póki co nie wiem nawet czy mam jakieś goldy... :-))
zagraj w najlepsze planszówki w Poznaniu (każdy poniedziałek od 18.00 do 24.00; klub Alibi - Al.Niepodległości 8 (wejście od Taylora): http://www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: mst »

edrache pisze:W poniedziałek bardzo chętnie zagrałbym w Brassa. W całej Polsce (czyt. Warszawie) grają
W Gliwicach też graliśmy ale ostatnio Trzewik zasypuje nas taką ilością atrakcji i niespodzianek, że na Brass'a brakuje czasu. :)
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

rokter pisze:szczerze mówiąc uzywam BGG wyłacznie do szukania gier i instrukcji... w jaki sposób przekazać goldy gildii? (póki co nie wiem nawet czy mam jakieś goldy... :-))
Teraz nie będziesz miał wyjścia i będziesz musiał wpisać wszystkie swoje gry na BGG, bo inaczej kolekcja naszej gildii marnie wygląda :wink:

Co do goldów to dajemy je malumanowi - on wyłożył kasę na gildie. Na razie dołączyło 5 osób więc każdy może wyłożyć 2 GG. Nie martw się rokter - stać Cię - oto stan Twojego konta http://www.boardgamegeek.com/user/rokter/geekstuff
:wink:
edrache
Posty: 587
Rejestracja: 14 gru 2005, 14:48
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: edrache »

rokter pisze:szczerze mówiąc uzywam BGG wyłacznie do szukania gier i instrukcji... w jaki sposób przekazać goldy gildii? (póki co nie wiem nawet czy mam jakieś goldy... :-))
u mnie to samo - próbowałem coś znaleźć o goldach, ale nie uda mi się :/
mst pisze:
edrache pisze:W poniedziałek bardzo chętnie zagrałbym w Brassa. W całej Polsce (czyt. Warszawie) grają
W Gliwicach też graliśmy ale ostatnio Trzewik zasypuje nas taką ilością atrakcji i niespodzianek, że na Brass'a brakuje czasu. :)
To może pożyczycie nam na jakiś tydzień tego Trzewika (w zamian mogę pożyczyć Marvel Heroes)? Oczywiście nie narzekam na brak atrakcji w poniedziałki, ale zostało jeszcze 6 dni w tygodniu :)
Awatar użytkownika
Pjaj
Posty: 689
Rejestracja: 01 sie 2006, 23:54
Lokalizacja: Poznań

Re: [POZNAŃ] Spotkania planszówkowe w Alibi Club

Post autor: Pjaj »

edrache pisze: W poniedziałek bardzo chętnie zagrałbym w Brassa. W całej Polsce (czyt. Warszawie) grają a u nas cicho. Harun, jeśli będziesz mógłbyś zabrać grę. Postaram się zapoznać z instrukcją
Na Brassa również się piszę, zwłaszcza że już dawno nie miałem okazji pograć z Bartkiem.
ODPOWIEDZ