[Warszawa] AGRESOR Inżynieria Środowiska PW sobota-niedziela

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Don Simon »

Blaze pisze:Po dłuższym okresie posuchy bardzo chętnie się zjawię w sobotę (pora dowolna właściwie, byle przed 19:00 skończyć.
Myslalem o spotkaniu mniej wiecej ok 10-11 i graniu wlasnie do 19 max.
A rzeczywiscie dlugo juz Cie nie bylo...
Zagram w cokolwiek, ale z racji terminu i możliwości chciałbym coś kobylastego raczej spróbować (w tygodniu kiepsko z okazjami) - GoT? Warrior Knights? Descent? Starcraft? Dołączę z przyjemnością.

Mogę ew. przynieść Mystery of the Abbey albo Shadows over Camelot jakby ktoś miał ochotę.
Blaze pisze: Tak popatrzyłem po tym co tam do zagrania u Don Simona i widzę, że Dungeoneera na spróbowanie też mogę przynieść ewentualnie.
Ja chetnie zagram w Stacrafta, ale tylko w rozgrywke 2- lub 3-os. Pozostale kobyly raczej niechetnie - wolalbym pograc w wiecej, krotszych tytulow... Ale dopasuje sie - zobaczymy, czy ktos jeszcze sie zglosi. W Dungeoneera tez moge zagrac...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: jax »

Don Simon pisze:Myslalem o spotkaniu mniej wiecej ok 10-11 i graniu wlasnie do 19 max.
Skoro jest was dwoch proponuje twoja ulubione gre - Zaginione Miasta. Powinno starczyc czasu na jakies 18 partyjek. :twisted:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Blaze
Posty: 100
Rejestracja: 30 lip 2004, 09:19
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Blaze »

Jax :) A może Hannibala w międzyczasie? Też na dwóch. :lol:

Piszę się na tego Starcrafta. Muszę tylko dobrze doczytać reguły. I generalnie jak się nie uda nic większego, to też będę siedział przy mniejszych rzeczach. Naczytałem się sporo dobrego o tylu różnych grach, że po prostu będę próbował co jest ;)
"A knight is sworn to valour/ And his heart knows only virtue
His blade defends the helpless/ And his mind upholds the weak"
Nocturnal Rites "The Kings Command"
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: jax »

Blaze pisze:Jax :) A może Hannibala w międzyczasie? Też na dwóch. :lol:
Tak, to dobry przerywnik do partyjek w ZM (czy tez odwrotnie).
Niestety w sobote jest niemal pewne, ze mnie nie bedzie.
Zreszta - w nastepna sobote Pionek, wiec trzeba a konto 'odpracowywac' zarezerwowany na niego czas. Pozdrawiam z tego miejsca tych ktorzy nic nie musza 'odpracowywac' i w ogole niczym sie nie musza przejmowac :wink:
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
pkusha
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2008, 14:17

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: pkusha »

Witajcie. Mam pytanie. Jakoś niedawno naszło mnie na grę w planszówki, w związku z tym chciał bym się dowiedzieć gdzie się spotykacie na tej politechnice, czy trzeba zabrać coś ze sobą?
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: bazik »

przeczytaj pierwszy post w tym forum: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... f=4&t=4753

jak chcesz cos wez, jak nie chce to nie bierz. ostatnio strasznego nadmairu gier nie ma, ale zawsze wystarcza.
pkusha
Posty: 2
Rejestracja: 27 lut 2008, 14:17

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: pkusha »

Dzięki ;) jeszcze pytanoko, w piątki o 16 już ktoś gra czy lepiej przyjść na późniejszą godzinę.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Don Simon »

pkusha pisze:Dzięki ;) jeszcze pytanoko, w piątki o 16 już ktoś gra czy lepiej przyjść na późniejszą godzinę.
Przyjdz na 16:15 ;-). Od 16 juz sa ludzie, ale kilka minut mija zanim usiada do grania...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5208
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 274 times
Been thanked: 896 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: raj »

poszukiwany szosty gracz do Twillight Imperium 3 na niedziele
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Don Simon »

Blaze pisze: Piszę się na tego Starcrafta. Muszę tylko dobrze doczytać reguły. I generalnie jak się nie uda nic większego, to też będę siedział przy mniejszych rzeczach. Naczytałem się sporo dobrego o tylu różnych grach, że po prostu będę próbował co jest ;)
Mysle, ze jesli do popoludnia jutro nikt oprocz nas dwoch sie nie zglosi to trzeba bedzie anulowac spotkanie w sobote... przynajmniej na Politechnice...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
pinos
Posty: 91
Rejestracja: 23 lut 2007, 12:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: pinos »

Spróbuję się wybrać... ale raczej nie na cała sobotę... Mogę w Starcrafta ponownie zagrać,albo w coś innego... Po prostu mam ochotę zagrać.

Coś zabrać? Im Jahr des Drachens?
Uroczyście oświadczam, że podczas rozgrywek w Osadników nie ucierpiał ani jeden kot...
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Konrad »

Ja moge wpaść, ale nie tylko na rano. Najchętniej bym zaczął o 10.00. Mogę zagrać w Starcrafta. Przyniose też, jak chcecie, Caylusa. Dalibyście radę przynieść którąś z gier, które mam w podpisie w dziale "Chętnie spróbuję"?
Awatar użytkownika
Blaze
Posty: 100
Rejestracja: 30 lip 2004, 09:19
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Blaze »

Ok, ja jestem dość elastyczny wyjątkowo jeśli chodzi o tę sobotę. Będę o 10:00, a potem - mogę nawet do 19:00.

Caylus - chętnie spróbuję, z nastawieniem na rozniesienie w pierwszej partii :)

A co do gier, które posiadam i ew. mogę zabrać, to uboga w poważniejsze gry kolekcja jest tutaj:
Moja kolekcja
"A knight is sworn to valour/ And his heart knows only virtue
His blade defends the helpless/ And his mind upholds the weak"
Nocturnal Rites "The Kings Command"
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Don Simon »

Mnie prawdopodobnie jutro jednak nie bedzie. Nie bylo wczesniej chetnych i juz cos sobie zorganizowalem.

Teraz widze, ze planuja przyjsc Blaze, pinos i Konrad.
Dobrze, zeby ktos z osob jutro majacych przyjsc zostal dodany do listy klucznikow, bo inaczej nie bedzie mial kto otworzyc sali...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Valmont
Posty: 1461
Rejestracja: 04 cze 2004, 08:08
Lokalizacja: Warszawa -serce w Białymstoku ;)

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Valmont »

Don Simon pisze:Mnie prawdopodobnie jutro jednak nie bedzie.
A potem Szymon sie dziwi, ze nikt sie z nim nie chce umawiac, jak ludzi do wiatru wystawia.
Wpieriod! - niekoniecznie efektywnie, ale efektownie.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Sztefan »

Blaze pisze:
A co do gier, które posiadam i ew. mogę zabrać, to uboga w poważniejsze gry kolekcja jest tutaj:
Moja kolekcja
Jeśli jesteś tam JBlaze (z Dungeoneerem akurat by się zgadzało), to podałeś złego linka ;)

Właściwy:
http://www.boardgamegeek.com/viewcollec ... letter=ALL
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Don Simon »

Valmont pisze: A potem Szymon sie dziwi, ze nikt sie z nim nie chce umawiac, jak ludzi do wiatru wystawia.
Pisalem o weekendzie juz chyba we wtorek. Do czwartku tylko Blaze wyrazil chec przyjscia, wiec zaczalem organizowac sobie cos innego. Gdyby sie okazalo, ze nikt sie inny nie zglosi to bym zaproponowal spotkanie Blaze'owi u mnie w domu - skoro ma nas byc tylko dwoch to po co sie telepac do szkoly?

Poniewaz jednak zglosilo sie kilka innych osob, a ja mam mozliwosc spotkania sie gdzies indziej (o ktorej tez nie wiedzialem wczesniej) to pisze najwczesniej, kiedy moge...

W przyszlosci zawsze bede pisal tak samo wczesnie jak teraz, tylko w czwartek ze swojej strony bede podejmowal decyzje o nie-przyjsciu.

Przepraszam, jesli niektorym namieszalem w planach, ale mam nadzieje, ze beda sie bawili rownie dobrze beze mnie...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Konrad »

Zostałem dopisany do listy kluczników i jutro pojawiam się o 10.00. Będę miał Caylusa, Dusta i Mr.Jacka.

Blaze, napisz proszę jaki masz nick na BGG, bo podałeś link do własnej listy gier, która jest inna dla każdego zalogowanego użytkownika (jak ja wchodze pod podany przez Ciebie link dostaję swoje gry :wink: ).

Jeżeli, jak napisał Sztefan, faktycznie JBlaze to Ty, to czy mógłbym Cię poprosić o przyniesienie Evo i Osadników? Wstyd mówić, ale nigdy w nich nie grałem i jak by się trafiła okazja, byłbym chętny. :-)

Pinos, Rok Smoka, jak dla mnie, możesz wziąć. :-)
Awatar użytkownika
Blaze
Posty: 100
Rejestracja: 30 lip 2004, 09:19
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Blaze »

Moja mea culpa (nie miałem możliwości odpisania wczoraj, bo strajkował mi iPlus), ale założyłem że tak czy tak się pojawię.

Pierwsze primo ;) - tak, Blaze tutaj i JBlaze na geeku to ta sama osoba. Mój nick z g-p jest najwyraźniej mocno popularny.

Drugie primo - Szymon, nie ma sprawy, zagramy przy innej okazji. Najbliższa pewnie w sobotę za dwa tygodnie ;).

I trzecie primo - Konrad, przepraszam, że nie wziąłem Evo i Osadników, ale - patrz wyżej - problemy z iPlusem (na moim zaciszu pośród lasów działa bardzo różnie). Za to dzięki za wszystkie dzisiejsze partie.

Aton - duża liczba strategii, za pierwszym razem ja wygrałem zajmując całą pierwszą świątynię (Konrad grał po raz pierwszy), za drugim przegrałem z kretesem po pierwszym punktowaniu z Krainy Zmarłych. Myślę, że dwie rzeczy miały na to wpływ: losowość w doborze kart, zwłaszcza w decydującej rundzie, ale przede wszystkim - dużo miejsc w których trzeba się pilnować.

Potem wreszcie spróbowałem Mr Jacka - i stosując nomenklaturę Planszostacji -
zagrać, ale nie kupować. Zwłaszcza za tę przedziwną cenę.

Trzecim tytuł, który pojawił się na stole to Alexandros, czyli najlepsza gra za 5 Euro :). Za długo zwlekałem z przejmowaniem prowincji albo zajmowaniem mniejszych, w związku z czym dałem się wypunktować jak dziecko. Gra na dwie osoby jest zdecydowanie wolniejsza, zwłaszcza na początku, przy gromadzeniu kart, ale i tak warta przynajmniej spróbowania.

Jak można wyczytać między wierszami liczba graczy ograniczyła się do dwóch (prorok z tego jaxa, czy co? ;) ), ale nie tracę nadziei na większą frekwencję kiedyś indziej. Prawdopodobnie zaryzykuję sobotę za dwa tygodnie znowu.
"A knight is sworn to valour/ And his heart knows only virtue
His blade defends the helpless/ And his mind upholds the weak"
Nocturnal Rites "The Kings Command"
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Konrad »

Don Simon i Pinos nas wystawili, szczególnie Pinos, który która nie dał dała na forum w ogóle nic znać...No więc graliśmy sami w co się dało. Szkoda, bo we trzech, już nie mówiąc o czterech, wachlarz gier byłby znacznie większy. Gry przyniesione przez Blaze'a były stosunkowo lekkie, ale przypadły mi do gustu. Grało się fajnie. :-)
Ostatnio zmieniony 01 mar 2008, 21:17 przez Konrad, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Geko »

Konrad pisze:Pinos, który nie dał na forum w ogóle nic znać...
Z tego co się orientuję, to Pinos jest płci żeńskiej :mrgreen:
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Don Simon »

Konrad pisze:Don Simon i Pinos nas wystawili,
Ja juz w piatek Ci mowilem, ze mnie nie bedzie przeciez...
Ale posypuje glowe popiolem. Nastepnym razem najpozniej w czwartek bedzie moja ostateczna decyzja co do przyjscia...
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Konrad »

Geko pisze:Z tego co się orientuję, to Pinos jest płci żeńskiej :mrgreen:
Uuuups.... :oops: W takim razie przepraszam i już poprawiam. :D

Don Simon, jasna sprawa, nie mam żalu, bo Twoje zachowanie było bez zarzutu. Po prostu całościowo wyszło słabo to dzisiejsze spotkanie.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Sztefan »

Blaze pisze: I trzecie primo - Konrad, przepraszam, że nie wziąłem Evo i Osadników
Skoro byliście tylko we dwójkę, to i tak byście nie zagrali.

Blaze pisze: Potem wreszcie spróbowałem Mr Jacka - i stosując nomenklaturę Planszostacji -
zagrać, ale nie kupować. Zwłaszcza za tę przedziwną cenę.
Proponuję jeszcze popróbować. Mi się po pierwszej partii wydawało, że Jack kompletnie nie ma szans i chodzi tylko o to jak szybko inspektor wygra. W następnych partiach okazało się jednak, że Kuba nie jest wcale na straconej pozycji. Przy większym ograniu lepiej się wykorzystuję postacie i w ogóle sytuację na planszy. Cena faktycznie zbyt wysoka, choć wykonanie świetne.
Konrad
Posty: 167
Rejestracja: 31 paź 2007, 23:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Sobota-Niedziela

Post autor: Konrad »

Chciałbym zebrać ekipę na najbliższą sobotę (08.03) na grę Dust. Jest to lżejsza strategia w klimacie futurystycznym, do rozegrania w 3 godzinki. Proponuję zacząć o 10.00. Najlepiej by było zagrać w 6 graczy i takiej ekipy poszukuję.
Zablokowany