(Warszawa) Agresor - Piątek WIBHiIŚ PW

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

MichalStajszczak pisze:ad 2) Sprawdziłem, że w talii pieniedzy jest 15 banknotów po 3, 30 po 2 i 51 po 1 milion pesos. Czyli średnio prezydent pobiera 12-13 milionów pesos. jak jest rozrzutny i rozdaje swoim poplecznikom po 3 czy 4 miliony, to faktycznie niewiele mu zostaje.
Władza jest stabilna, jeśli po stronie prezydenta stoją jeszcze trzy osoby. Dzieląc pieniądze na czterech poplecznicy będą żądać prawie zawsze po 3 miliony. Problemem nie jest to, ile prezydent zarobi, ale czy przetransferuje pieniądze do Szwajcarii. Póki co ma na to małe szanse, więc po co nim zostawać? Na pewno musimy rozegrać całą partię, aby się przekonać jak gra mniej więcej działa.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9467
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

draco napisał:
Problemem nie jest to, ile prezydent zarobi, ale czy przetransferuje pieniądze do Szwajcarii. Póki co ma na to małe szanse, więc po co nim zostawać?
Pewne szanse na transfer pieniędzy prezydent ma. Można tez zrobić tak, jak ja w piątkowej grze. Na stanowisku prezydenta zgromadzić gotówkę, uciec przed puczem do ambasady, a po wyjsciu z azylu, jako zwykły generał przetransferować pieniądze.
draco napisał:
Na pewno musimy rozegrać całą partię, aby się przekonać jak gra mniej więcej działa.
Z tym się zgadzam. Pytanie tylko kiedy - czy w najbliższy piatek, czy w innym terminie? Oczywiscie najlepiej byłoby rozegrać grę w tym samym składzie, choć myslę, że teraz byłbym w stanie wytłumaczyć nowej osobie reguły nie w półtorej, a góra w pół godziny.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

MichalStajszczak pisze:Jedyną grą, w jaką wczoraj zagrałem, była Junta. Zaczęło sie z problemami, bo wszyscy grali pierwszy raz, więc dość długo trwało tłumaczenie przepisów. Tym bardziej, że najpierw czekaliśmy na Lim-Dula, który jako jedyny dobrze zna niemiecki (ja tylko udaję, że znam), a ponadto wyjaśnienie przepisów utrudniały dobiegające z sąsiedniego stolika odgłosy walk bodajże pod Austerlitz.

(...)

Niestety dochodziła juz godzina 23 i musieliśmy grę zakończyć (udało sie rozegrać 4 z 11 rund).
Czyli w 3 godziny zagraliscie 1/3 gry? Sporo.
A czy to w ogole jest dobra gra? Nie dluzy sie?
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9467
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

Don Simon napisał:
Czyli w 3 godziny zagraliscie 1/3 gry? Sporo.
Graliśmy powoli, bo wszyscy grali pierwszy raz i co chwila pojawiały sie wątpliwości interpretacyjne (szczególnie, że gra była w wersji niemieckiej). Na pudełku jest informacja "czas gry powyzej 2 godzin", bgg podaje sredni czas 4 godziny.
Don Simon zapytał:
A czy to w ogole jest dobra gra? Nie dluzy sie?
Trudno wyrokować po rozegraniu 1/3 partii, czy gra jest dobra. Nie wiem jak innym, ale mnie się nie dłuzyła
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

draco pisze:Dzieląc pieniądze na czterech poplecznicy będą żądać prawie zawsze po 3 miliony.
A to dlaczego??
draco pisze: Problemem nie jest to, ile prezydent zarobi, ale czy przetransferuje pieniądze do Szwajcarii. Póki co ma na to małe szanse, więc po co nim zostawać?
Problemem NIE jest to ze akurat prezydentowi jest trudno przetransferowac pieniadze za granice. Ten problem dotyczy kazdego gracza, ktory uzbieral spora gotowke (w naszej grze jak kilku graczy mialo sporo kasy do wytransferowania to tylko patrzylem w ktorego z nich uderzy zabojca).
Prezydent nie jest wiec pod tym wzgledem uposledzony.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

jax pisze:
draco pisze:Dzieląc pieniądze na czterech poplecznicy będą żądać prawie zawsze po 3 miliony.
A to dlaczego??
Jeśli statystycznie :D prezydent zarabia 12-13 milionów, to kto chciałby zostać prezydentem, jeśliby pozostali zażądali więcej? Oczywiście mniejszościowi koalicjanci zgodzą się nawet na 2 miliony, ale taka władza będzie podatna na rozkład od środka.
jax pisze:
draco pisze: Problemem nie jest to, ile prezydent zarobi, ale czy przetransferuje pieniądze do Szwajcarii. Póki co ma na to małe szanse, więc po co nim zostawać?
Problemem NIE jest to ze akurat prezydentowi jest trudno przetransferowac pieniadze za granice. Ten problem dotyczy kazdego gracza, ktory uzbieral spora gotowke (w naszej grze jak kilku graczy mialo sporo kasy do wytransferowania to tylko patrzylem w ktorego z nich uderzy zabojca).
Prezydent nie jest wiec pod tym wzgledem uposledzony.
Opozycji najbardziej opłaca się zabijać prezydenta, bo to chyba najłatwiejszy sposób na dorwanie się do koryta. Na prawdę musimy zagrać całą partię.
Safari
Posty: 130
Rejestracja: 11 mar 2006, 16:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Safari »

To może spróbujemy w piątek raz jeszcze bogatsi już o umiejętność tłumienia i wywoływania buntów?
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9467
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

Safari napisał:
To może spróbujemy w piątek raz jeszcze bogatsi już o umiejętność tłumienia i wywoływania buntów?
W takim razie przyniosę w najbliższy piątek Juntę. Może uda się rozegrać całą grę
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

Michale, o której zamierzasz przyjechać :?: Właśnie się dowiedziałem, że mam mieć wykład w piątek o 15:30 i tak niefajnie się zrobiło.
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9467
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

draco napisał:
mam mieć wykład w piątek o 15:30
Jak długo będzie trwał ten wykład? (zwróć uwagę na to, że w piątek po południu mało kto ma ochotę słuchać długiego wykładu)
Ja planowałem przyjazd ok. 17-17.30. Nie wiem, kto jeszcze będzie chciał zagrać i o jakiej porze będzie w Agresorze (na razie zadeklarował sie Safari i chyba Jax).
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

MichalStajszczak pisze: Jak długo będzie trwał ten wykład? (zwróć uwagę na to, że w piątek po południu mało kto ma ochotę słuchać długiego wykładu)
Chyba ze to wyklad z przepisow Junty :lol:
MichalStajszczak pisze: Ja planowałem przyjazd ok. 17-17.30. Nie wiem, kto jeszcze będzie chciał zagrać i o jakiej porze będzie w Agresorze (na razie zadeklarował sie Safari i chyba Jax).
Generalnie sie moge pisac tylko jesli rozgrywka (rozgrywka, nie tlumaczenie przepisow) wystartuje o 17:30 max. Tym razem chcialbym ja skonczyc.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Lim-Dul
Administrator
Posty: 1711
Rejestracja: 11 gru 2006, 17:12
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Lim-Dul »

Chyba ze to wyklad z przepisow Junty
Może ze statystyki? :-D
War does not determine who is right - only who is left. - Bertrand Russell
---
Moja (niekompletna) kolekcja gier
Moja lista życzeń
Awatar użytkownika
draco
Posty: 2096
Rejestracja: 05 sty 2006, 23:15
Lokalizacja: Warszawa, żona też

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: draco »

Niestety wykład nie jest ze statystyki, ale na temat: "Parametryczny system oceny dorobku instytucji w realiach nauki polskiej", czyli nie wiadomo o czym. Podobno ma trwać do 18, ale zamierzam wpisać się na listę obecności i zerwać po jakiejś godzinie. Na politechnikę dotrę około 17.
Awatar użytkownika
pinos
Posty: 91
Rejestracja: 23 lut 2007, 12:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: pinos »

Ha, Jeżeli mnie grypa nie powali, to jednak będę w ten piątek z Zakochanym w Warszawie. Zgarnę też Im Jahr des Drachen.
Uroczyście oświadczam, że podczas rozgrywek w Osadników nie ucierpiał ani jeden kot...
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: jax »

pinos pisze:Zgarnę też Im Jahr des Drachen.
I zgarniesz Trivial Pursuit.
Przypomnij mi sie jakbym zapomnial na miejscu.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
pinos
Posty: 91
Rejestracja: 23 lut 2007, 12:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: pinos »

OK.
Uroczyście oświadczam, że podczas rozgrywek w Osadników nie ucierpiał ani jeden kot...
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Don Simon »

Bede pewnie ok 18.

Wezme ze soba Khronos, Vegas Showdown i moze cos jeszcze, jesli bedzie zapotrzebowanie.

Jesli Sylwek potwierdzi, ze sie nie obrazil :-) to zagram w 1960. Jesli nie wezmie lub nie bedzie chcial grac to zagram w cokolwiek innego.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Sztefan »

Będę od 16 z Wysokim Napięciem i nie zawaham sie go użyć :) W związku z półmetkiem Pitchcara nie chce siezbytnio nastawiać na konkretne gry, ale jakoś chyba z dwa tygodnie z rzędu nie grałem na Politechnice w Race`a. Co jest już wszyscy czekają na dodatek?
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ja_n »

Sztefan pisze:Będę od 16 z Wysokim Napięciem i nie zawaham sie go użyć :)
Z nowymi elektrowniami?
Awatar użytkownika
ragozd
Posty: 3429
Rejestracja: 09 lut 2005, 14:27
Lokalizacja: W-wa CK Tar-ho-min
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: ragozd »

poczekaj z uzyciem WN do 18 to zrobimy to razem ;) Wezme tylko Razzie - wecej na rower mi sie nie zmiesci
"Jesteś inżynierem - wszystko co mówisz jest nienormalne".
Moja lista gier Mój blog
Lepiej zaliczać się do niektórych, niż do wszystkich
Awatar użytkownika
Sztefan
Posty: 1690
Rejestracja: 01 wrz 2006, 17:18
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3 times

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Sztefan »

ja_n pisze:
Sztefan pisze:Będę od 16 z Wysokim Napięciem i nie zawaham sie go użyć :)
Z nowymi elektrowniami?
Oprócz podstawki mam i "polską" mapę i nowe elektrownie, jeden i drugi dodatek jeszcze... w folii. Jeżeli chodzi o gry planszowe, to jestem raczej przeciwieństwem Lim-Dula i lubie się rozsmakowywać w grach. W sensie na razie nie bardzo czuję potrzebę grać z dodatkami. Jak ktoś będzie miał to mogę zagrać, ale sam biorę tylko podstawkę.

ragozd pisze:poczekaj z uzyciem WN do 18 to zrobimy to razem ;) Wezme tylko Razzie - wecej na rower mi sie nie zmiesci
Częściowo zależy to od planowanego początku Pitchcara. Jak by trzeba było tłumaczyć komuś zasady, to może być ciężko by sie zmieścić w ok 2 godzinach. A Pitchcar ostatnio startował ok.19-20. W sensie zobaczę na miejscu, ale raczej wolałbym albo zagrać na samym początku, albo po Pitchcarze. Granie z presją czasową mija się kompletnie z celem.
Awatar użytkownika
Klos
Posty: 1065
Rejestracja: 29 wrz 2007, 22:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Klos »

Jak mi sie uda wykurowac to bede w piatek w koncu. Najchetniej zagralbym w Fire & Axe, Kingsburg lub Colosseum gdyby ktos mial i mial ochote przyniesc ;-)
Awatar użytkownika
Leo
Posty: 298
Rejestracja: 05 maja 2006, 09:02
Lokalizacja: Stąd

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: Leo »

Mnie tym razem nie będzie.
Tak tylko piszę to sobie a muzom, bo i tak nikt mnie nie kocha i moje nieprzyjście nikogo nie zmartwi... :cry: :wink:
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej."
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6357
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 488 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: yosz »

Sztefan pisze:Częściowo zależy to od planowanego początku Pitchcara. Jak by trzeba było tłumaczyć komuś zasady, to może być ciężko by sie zmieścić w ok 2 godzinach. A Pitchcar ostatnio startował ok.19-20. W sensie zobaczę na miejscu, ale raczej wolałbym albo zagrać na samym początku, albo po Pitchcarze. Granie z presją czasową mija się kompletnie z celem.
Ja będę jakoś w okolicach 16:30 - 17:00 i z chęcią bym sie pisał na WN (znam zasady ;) ale do tej pory grałem tylko na 2 i 3 osoby).

Ja wezmę ze sobą Aqua Romana bo jakoś nie udalo sie z Cinem zagrać. Może tym razem po pitchcarze albo w trakcie jak się znowu nie zakwalifikujemy ;) (oczywiście plan jest całkowicie inny.. wręcz planuję wygrac ;) ). Na coś innego już raczej czasu nie będzie, chociaż chciałem jeszcze pograć może np w Eufrata? (na razie tylko jedna rozgrywka za mną na 2 osoby a chce sprawdzić na więcej), więc może wezmę też ze sobą.

I Kchronosa bym spróbował jeszcze raz, albo League of Six z poprawnymi zasadami ;) ... Strasznie krótki ten piątek.
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9467
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 508 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: [Warszawa] AGRESOR Politechnika Inżynieria Środowiska

Post autor: MichalStajszczak »

Przyniosę znowu Juntę. Jak się znajdą chętni, to zagramy
ODPOWIEDZ