Romeo i Julia (Lizardy)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Czyli cos wyglada jak kupa, bo jest kolorowe i cukierkowe? Po za tym kto powiedzial. ze to ma byc super powazna gra tylko dla doroslych? Bo nigdzie takiego opisu nie widzialem.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Saise
Posty: 182
Rejestracja: 19 kwie 2006, 21:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Saise »

8) Avantar - Cyfrowa pani z całkiem solidnym układem oddechowym, wielki machomen z dużą spluwą nie bywają często atutami gier dla dzieci. Tak tylko mówię.
-- Hubert 'Saise' Spala --
http://grasuch.blogspot.com - reaktywowany blog o planszówkach!
Poziom -1 | Blue City Warszawa | Sklep z grami towarzyskimi Graal
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Saise pisze:8) Avantar - Cyfrowa pani z całkiem solidnym układem oddechowym, wielki machomen z dużą spluwą nie bywają często atutami gier dla dzieci. Tak tylko mówię.
Nie widze w nich nic zdroznego. Teraz tego wszedzie - w kazdym pismie dla nastolatkow.

EOT z mojej strony, bez sensu o gustach gadac.

Ale ciekawi mnie kiedy instrukcja sie pokaze.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Lizardy
Posty: 52
Rejestracja: 10 lip 2006, 13:32

Post autor: Lizardy »

bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: bb.bartosz »

jeśli chodzi o mnie, to wszystko o wyglądzie komponentów zostało już powiedziane; przestańcie się znęcać nad wydawcą ;)

podzieli się ktoś wrażeniami z gry?
Awatar użytkownika
bazik
Posty: 2407
Rejestracja: 16 mar 2006, 22:03
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Post autor: bazik »

wrażenia z gry jak zagram (dopiero dostałem), na razie ostrzeżenie - na pudełku jest napisane że jest dla 2-6 graczy, choć jest (co potwierdza instrukcja w środku) dla max 4
Awatar użytkownika
Ifryt
Posty: 11
Rejestracja: 17 mar 2006, 21:33
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ifryt »

Zagraliśmy wczoraj na Smolnej. W cztery osoby. Głównie, żeby sprawdzić jak to wygląda w praktyce. I nie dograliśmy do końca - mimo że gra nie jest zbyt długa, to wszyscy mieliśmy dosyć i nie mogliśmy się doczekać, kiedy zagramy w coś innego. Ale gra, wbrew pozorom, nie jest taka zła. Jak na polską produkcję (przepraszam, że tak piszę, ale sami rozumiecie...) to chyba nawet jedna z lepszych (nie licząc genialnej Neuroshimy Hex). Mamy decyzje, mamy interakcję, mamy trochę losowości. Tylko, że to wszystko jakoś nie porywa. Może gdyby ilustracje były ładniejsze?

No i mieliśmy problem z zasadami. W instrukcji jest napisane, że można mieć na siebie zagrane tylko dwie karty szkodzące. Ale jak określić czy karta zaszkodzi, gdy kamyk (znacznik) leży na polu ze znakiem zapytania - wtedy przecież nie wiadomo na co będzie wykonywany test?

Poza tym często dosyć się zdarza, że ma się na ręce karty, które w ogóle w danym momencie nie zadziałają - np. nikt nie stoi na wydarzeniu odpowiedniego rodzaju. I co w takiej sytuacji zrobić? Bo przecież w instrukcji jest napisane, że trzeba zagrać wszystkie posiadane karty...

Może to są w sumie szczegóły, ale irytujące. Po jednej rozgrywce nie powinno się oceniać gry, ale wyżej niż na 3/6 ta gra raczej nie zasługuje.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

Na Planszowkonie tez nie bylo zachwytu.. Tak czy inaczej trzeba sprawdzic.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
pomimo
Posty: 574
Rejestracja: 21 cze 2007, 22:41
Lokalizacja: Zielona Góra/ Nowa Sól
Been thanked: 5 times

Re: Nowa gra Lizardów - "Romeo i Julia"

Post autor: pomimo »

lekka reaktywacja tematu, bo i też z innej perspektywy:
http://spiellust.blogspot.com/2008/02/r ... julia.html
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Nowa gra Lizardów - "Romeo i Julia"

Post autor: maluman »

Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
ARKHAM12
Posty: 156
Rejestracja: 29 cze 2007, 16:10

Re: Nowa gra Lizardów - "Romeo i Julia"

Post autor: ARKHAM12 »

Uciesze was ;) wydawnictwo lizardy podaje ,iz szykuje reedycje waszej ulubionej gry :D
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: Nowa gra Lizardów - "Romeo i Julia"

Post autor: mst »

To może dlatego maluman tak histerycznie próbuje się pozbyć pierwszego wydania żeby na swojej półce zrobić miejsce na kolejne? :lol:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
maluman
Posty: 445
Rejestracja: 20 gru 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Nowa gra Lizardów - "Romeo i Julia"

Post autor: maluman »

Powszechnie znany jest mój stosunek do gry Romeo i Julia. Stosunek ten jakiś czas temu uległ zmianie, więc chciałbym parę rzeczy odszczekać.
Wcześniejsze opinie na temat gry wynikały z mojego stosunku do niej na wskutek przeczytania instrukcji i obcowania z jakością wydania, co mnie totalnie zniechęcało do zagrania.
Jednak przy okazji zagrałem w nią w dwóch graczy i nieco mi się wyklarowało. Nadal uważam, że gra jest słaba, jednak w skali BGG dałem jej po przemyśleniu 4.5 (wahałem się pomiędzy 4 a 5).
Okazuje się, że gdzieś tam tkwią zalążki niezłej gry, jednak zupełnie psują to moim zdaniem trzy aspekty:
1. "Theme" - warto by było sięgnąć po jakąś ciekawszą parę bohaterów, niż z filmu Baz'a Luhrmann'a. Np. Sherlock Holmes i Dr. Watson, Policjanci z Miami, albo cokolwiek...
2. Grafika - w tym wątku wkleiłem już dyskusję z BGG na temat tego jak była zrobiona grafika. Jest kiepska.
3. Jakość wydania (tektura).
4. Mechanika - losowość mnie przy jedynej granej przeze mnie partii zabiła. Tkwiłem w jednej lokacji i z powodu pecha do kości nie mogłem się z niej żadną siłą ruszyć. Może by kostki zastąpić czymś innym (kartami jak w LOTR-Konfrontacja?).

Teraz wierzę koledze pomimo, że przy grze z dziećmi gra może się sprawdzać.

Pozdrawiam, m.
Jesteś z Poznania? Wstąp do NAS.
Gildia Poznańskich Graczy spotykających się w Alibi: www.gramajda.pl
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Nowa gra Lizardów - "Romeo i Julia"

Post autor: jax »

Rozumiem, że w związku z tym cena twojego egzemplarza rośnie? :wink:
(nie śmiem myśleć że być może nie jest już na sprzedaż)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Lizardy
Posty: 52
Rejestracja: 10 lip 2006, 13:32

Re: Romeo i Julia (Lizardy)

Post autor: Lizardy »

Od dłuższego czasu jest już dostępna poprawiona wersja R&J. Więcej info na http://www.lizardy.pl/rij.html
Z ważniejszych zmian: brak kostek :) Nowa instrukcją można pobrać tutaj: http://www.lizardy.pl/download/instrukcja_rij.pdf
KetiV2
Posty: 3
Rejestracja: 24 lip 2008, 13:54

Re: Romeo i Julia (Lizardy)

Post autor: KetiV2 »

Hmmmm od czego by zacząć, podnosząc pudełko podchodziłem do tej gry bardzo sceptycznie, sam tytuł raczej już mi nie podchodził. No ale i tak rozpoczołem grę. Szczerze gra nie przemawia do mnie. Jakoś mechanika nie jest zachwycająca. I ogólnie gra się strasznie nudno. Kolega z którym grałem po prostu przeklinał za każdym razem jak dobierał karte czy miał wykonać jaki kolwiek ruch. No ale następnie dowiedziałem się iż ta gra jest kierowana raczej do młodszych graczy. I tak o to skusiłem się żeby podejrzeć na Beskidzkich spotkaniach przy planszy jak będą reagować na nią dzieci. Liczyłem na znudzone miny, i szybką zmianę przez nie gry. A tu o dziwo dzieci w niezrozumiały dla mnie sposób naprawdę bawiły się przy niej. Nie wiem czy to mała trudność rozgrywki (proste zasady), czy może wpływ jakiś szatańskich mocy. Szczerze za taką cenę można się pokusić i kupić taką grę młodszej siostrze i ma się z głowy :) Naprawdę miałem z nią spokój na dobre 3 godziny.
ODPOWIEDZ