Plany zakupów

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Pancho pisze: Louis XIV 82 zł
Mam teraz brata w usa i pewnie go zmecze zeby przywiozl mi troche karcianek. na amazon.com wychodzi po 65 pln. bede musial sie zastanowic co jeszcze bym wzial (powinno byc male i lekkie :) no i co on znajdzie bedac na takim wygwizdowie jak alaska.
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Generalnie w USA jest najtaniej na świecie, jeżeli chodzi o planszówki. Większość tytułów kosztuje równowartość tego w dolarach, co w Niemczech w euro. A wiadomo, że jedna waluta drugiej nie równa, więc są znaczne różnice, z korzyścią dla Stanów. Tylko, że jednak łatwiej znaleźć kogoś kto bywa często w Niemczech i sporadycznie wpada do Polski. Niż takiego samego, który bywa w USA i w Polsce :)
Maciej
Posty: 43
Rejestracja: 16 lis 2004, 20:02
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Maciej »

sobotnia podróż do Frankfurtu nad Odrą zaowocowała kilkoma pamiątkami :) :
-Carcassonne 13,99
-Die Siedler von Catan (edycja jubileuszowa) 19,99
-Bohnanza die Eirweitung set 7,99

Za Bohnanzę i dodatek zapłaciłem mniej niż gdybym kupował podstawkę w Polsce... Ale Warcrafta nie widziałem (zakupy robiłem w ichniejszym supermarkecie Real i jakimś sklepie zabawkarskim). A z rzeczy nie związanych z grami, zaciekawił mnie monocykl, do nabycia własnie w tym markecie, za jedyne 50 euro...
Awatar użytkownika
Blaze
Posty: 100
Rejestracja: 30 lip 2004, 09:19
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki

Post autor: Blaze »

To ja już wiem, że chcę koniecznie:

1) Bohnanzę
2) Bang (artykuł ja_na mnie natchnął)
3) Shadows over Camelot (albo ostatecznie Arkham Horror)

i być może niedługo potem
4) Game of Thrones
5) Runebound (pewnie PL) albo Return of Heroes.

Jeść nie będę, a kupię :wink: Choć czas zakupów pewnie się do gwiazdki rozciągnie. Ostatnie w każdym razie zakupy okazały się w większości strzałami w dziesiątkę i już sobie wychowuję grono znajomych i przyjaciół do grania na Jungle Speedzie, Cytadelkach i Wiochmenie. Zobaczymy jak pójdzie z dłuższymi i bardziej skomplikowanymi grami.

Aha - jakby ktoś miał w planach jakieś zakupy w Niemczech i przypadkiem mógł dorzucić na swoją listę coś z tego powyżej, to chętnie się piszę.
"A knight is sworn to valour/ And his heart knows only virtue
His blade defends the helpless/ And his mind upholds the weak"
Nocturnal Rites "The Kings Command"
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2449
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 559 times
Been thanked: 272 times

Post autor: Markus »

patrze na opisywane przez was produkty i ch ceny w niemczech i.... przezywam szok . Carcassone 53,3 zł a w Polsce 89zl . roznica 35,7 czyli prawie 40%
po raz kolejny mam wrazenie ze ktos z nas ZDZIERA kase, :)
typowo polskie zachowanie :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

A teraz porownaj sobie ceny anglojezycznych wydan, np. w Anglii (w funtach).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

I dolicz koszty przesyłki. Wszystkie ceny, które podawałem to ceny zakupu. A jakoś musi do ciebie dotrzeć ta gra, co wcale nie jest to tanie. Jeżeli akurat jakiś znajomy z Niemiec będzie w Polsce to ci ją może przesłać, ale w innym wypadku cena przestaje być tak bardzo atrakcyjna.
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Post autor: wolfe »

Nataniel pisze:A teraz porownaj sobie ceny anglojezycznych wydan, np. w Anglii (w funtach).
Nataniel, a czy w Rebelu są jakieś produkty sprowadzane z Niemiec czy tylko USA i GB?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

W tej chwili nie ma zadnych - z kilku powodow. Po pierwsze z Niemcami, z ktorymi mielismy do czynienia ciezko sie wspolpracowalo (sciagalismy stamtad na poczatku kilka anglojezycznych gier), poza tym anglojezyczne gry nie maja w Niemczech konkurencyjnych cen. Mowie caly czas o grach w jezyku angielskim, poniewaz taka polityke do tej pory prowadzilismy. Niemniej - juz niebawem, w rebelu powinny ukazac sie takze gry niemieckojezyczne.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Pancho
Posty: 2687
Rejestracja: 18 cze 2004, 08:40
Lokalizacja: W-wa
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: Pancho »

Nataniel pisze:Niemniej - juz niebawem, w rebelu powinny ukazac sie takze gry niemieckojezyczne.
A jakie będą ich ceny? Są już jakieś przykładowe tytuły i przybliżona cena?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Niebawem :) Jak tylko cos bedzie wiadomo na pewno - dam znac.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
LechGol
Posty: 48
Rejestracja: 22 kwie 2007, 00:20

Post autor: LechGol »

ja_n pisze:Ja mam na celowniku mniej głośne tytuły:
- Jambo
No i muszę w końcu spróbować zagrać w samoróbkę
- Tichu, a potem pewnie kupić oryginał.
Pytałem już w innym wątku, ale skoro interesowałeś sięJambo i samoróbkami to może wiesz gdzie mógłbym dostać porządne skany kart z Jambo? (gra jest dobra, ale straciłęm parę kart, a nie chcę kupować drugi raz tego samego, więc chcę dorobić we własnym zakresie)
Na BGG nic ciekawego nie znalazłem :(
ThurnUndTaxis(4-) Carcassonne(4) Jambo(4) WyattEarp(4) Samurai(4-) Fasolki(4-) SchottenTotten(4-) ZaginioneM(4-) Osadnicy(5--) Caylus(5-) LOTR-Konfrontacja(5-) Cytadela(3+)
"Lepiej wyć do księżyca niż szczekać za sforą psów"
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

LechGol pisze:
ja_n pisze:Pytałem już w innym wątku, ale skoro interesowałeś sięJambo i samoróbkami to może wiesz gdzie mógłbym dostać porządne skany kart z Jambo?
Nie mam pojęcia.
LechGol
Posty: 48
Rejestracja: 22 kwie 2007, 00:20

Post autor: LechGol »

szkoda:(

BTW grafę do Jambo strzelił Michael Menzel, gostek grafujący Thurn Und Taxis, Szoguna, Haziendę, Aqua Romana, Razzia, no i graficzne cacko Filary Ziemi

Przykłady grafy z Jambo na stronce:
http://www.atelier-krapplack.de/Menzel-Illu.htm
ThurnUndTaxis(4-) Carcassonne(4) Jambo(4) WyattEarp(4) Samurai(4-) Fasolki(4-) SchottenTotten(4-) ZaginioneM(4-) Osadnicy(5--) Caylus(5-) LOTR-Konfrontacja(5-) Cytadela(3+)
"Lepiej wyć do księżyca niż szczekać za sforą psów"
ODPOWIEDZ