[Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Parmenides
Posty: 423
Rejestracja: 19 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Parmenides »

IceManEk oczywiście zapraszamy. Jeśli to dla ciebie istotne, tak jak napisał Silent - średnia wieku będzie chyba w okolicy... 23 lat? :)

Przypominam, że czwartkowe spotkanie z powodu święta zostało przesunięte na piątek. Większość ma wolne, więc spotykamy się już o 11.00 Jeśli ktoś pracuje, to oczywiście nie ma problemu by wpadł np. o 17.00 Będziemy grać cały dzień, tylko od nas zależy, do której :D

O 11.00 z Cirusem i Hołkiem odpalamy Here I Stand GMT Games: gra przedstawia reformację w Europie 1517 - 1555 Choć wojna i bitwy są sercem gry, nie zalicza się ona do stricte militarnych. Ważniejsza jest tu dyplomacja i umiejętne wykożystanie wydarzeń historycznych. Gra jest na 3 - 6 więc jest miejce jeszcze dla 3 osób. Jeśli ktoś jest chętny, niech da znać. Można grać Anglią, Francją, Imperium Ottomańskim, Habsburgami, Protestantami lub Papiestwem. Każda ze stron ma swoją własną drogę do zwycięstwa, ale nie jest w stanie sama jej osiągnąć, dlatego trzeba przygotować się na ostre negocjacje :)

Wezmę też Struggle Of Empires - można grać na 7, Cubę na 5 i Mwahahaha też na 5

Oprócz tego możliwe, że będziemy rozgrywać scenariusz w systemie bitewnym Necromunda.

Jest więc w czym wybierać :D Proszę tylko wszystkich o potwierdzenie swojej obecności i podanie przybliżonej godziny przybycia. Niektóre gry będą trwały od 2 - 3h więc jeśli ktoś wpadnie w połowie, będzie musiał chwilę zaczekać... Dlatego lepiej umówić się wstępnie na początkowe rozgrywki.

Pozdrawiam i do zobaczenia :)
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: ronczi »

Witam
Chciałbym zajrzeć do ŚKF w piątek od 11.00 do oporu.

Co do Here I Stand jeżeli będzie wolne miejsce i angielski nie jest wielką barierą, to chętnie zagram.

Generalnie ze względu na czas zagrałbym w coś długiego a krótsze pozycje zostawił na czwartkowe spotkania.
Ostatnio zmieniony 20 maja 2008, 21:31 przez ronczi, łącznie zmieniany 1 raz.
Parmenides
Posty: 423
Rejestracja: 19 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Parmenides »

Witamy i oczywiście zapraszamy! W Here I Stand angielski nie jest żadnym problemem, zasady są bardzo intuicyjne, mam tłumaczenie wszystkich kart na polski, więc jeśli tekst nie jest do końca zrozumiały wystarczy zerknąć do ściągawki :)
Awatar użytkownika
shin
Posty: 13
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:52
Lokalizacja: Siemianowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: shin »

Chętnie spróbowałbym w Here I Stand, będe kilka minut po 11 :)
Pozdrawiam.
Parmenides
Posty: 423
Rejestracja: 19 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Parmenides »

Świetnie Shin :) no to jest nas już 4 :)
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: ronczi »

Ile trwa rozgrywka w Here I Stand (realnie nie opis na pudełku :)
Parmenides
Posty: 423
Rejestracja: 19 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Parmenides »

Mamy do wyboru 3 scenariusze trwające odpowiednio 4/6/8h :) Myślę, że zagramy ten pierwszy, ale to już ustalimy na miejscu.
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: ronczi »

Raczej nie będzie juz zainteresowania Cywilizacją więc dopisuje się do Here I Stand, jeżeli sa jakieś materiały do tej gry to proszę coś przesłać (tłumaczenie instrukcji kart itp.), może zaoszczędzi to kilka minut :)
Parmenides
Posty: 423
Rejestracja: 19 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Parmenides »

Super, jeśli będzie jeszcze jedna osoba, to zagramy w komplecie :) Skrócone zasady mojego autorstwa (zapowiadam, że jest to raczej moja forma ściągi, a nie w pełni przetłumaczona instrukcja :wink: ) + tłumaczenie kart wyślę wam jutro na priva.
Parmenides
Posty: 423
Rejestracja: 19 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Parmenides »

Z przyczyn ode mnie nie zależnych nie uda nam się zagrać w piątek w Here I Stand... Zamiast tego zapraszam na rozgrywkę w Twilight Imperium z Dodatkiem. Jest nas 5 więc będzie interesująco. Rozgrywka trwa od 4 do 5h - wiem z doświadczenia, choć Silent podobno grał ponad 10h, ale szczerze nie wiem jak to zrobił :lol:

Polską instrukcję znajdziecie tutaj: http://www.rebel.pl/repository/files/in ... rukcja.pdf

Będziemy grać z dodatkiem, więc z instrukcji z dodatku przeczytajcie tylko karty akcji, bo są one zmienione w stosunku do podstawki i zobaczce zmienione drzewko technologii. Znajdziecie ją tutaj: http://www.fantasyflightgames.com/PDF/TI3_SE_Rules.pdf

Pozdrawiam i do zobaczenia!
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: ronczi »

Normalnie to zrobił, grał ze mną i to zdarzyło nam się zagrać po ok 10h trzy razy. :)
Ale to były spotkania prawie RPG-owe.

A tak poważnie chętnie zagram (może trochę kuleje angielski w naszej grupie więc pewnie stąd przesunięcia, czasu),
chętniej jednak zagrałbym w coś typu IIWW, IWW, coś wojennego bardziej przyziemnego :).
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Cirrus »

Ha, zawsze miałem ochotę na TI - potwierdzam przybycie, na miejscu jestem 11.20 (+/- 10 min
)
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
Parmenides
Posty: 423
Rejestracja: 19 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Parmenides »

Nie miałem ostatnio czasu, więc dopiero dziś napiszę kilka słów o naszym ostatnim spotkaniu. Rozgrywka w Twilight Imperium z dodatkiem poszła nam niezwykle sprawnie i była bardzo emocjonująca :) Jako że nie wszyscy znali zasady przygotowanie do gry i tłumaczenie zajęły chwilkę... ale potem cała rozgrywka na 5 trwała nieco ponad 5h! Gdyby wszyscy gracze mieli doświadczenie w TI3 można by to spokojnie zrobić w 4h. Dodatek nie tylko urozmaica grę, ale sprawia, że staje się ona o wiele bardziej dynamiczna i szybsza. Nowe karty Strategii i Celów zachęcają do walki, a nie jak poprzednio bunkrowania.

Sama rozgrywka była bardzo emocjonująca. Walka trwała do samego końca, bo praktycznie wszyscy (oprócz Cirrusa, któremu trzeba wybaczyć, bo grał po raz pierwszy :wink: ) mieli szansę na zwycięstwo.

Mniej więcej do 4 rundy panował spokój, każdy rozbudowywał swoje imperium. Wtedy na prowadzenie peletonu wysunął się Ronczi, niestety (dla niego :wink: ) trochę za wcześnie. Walka na 3 frontach z Cirrusem, Shinem i Hołkiem okazała się dla niego mordercza. Udało mi się wykożystać ogólne zamieszanie :) Po potwierdzeniu paktu o nie agresji z Cirrusem i Hołkiem ruszyłem na Malcator Rex. Przed całkowitą zagładą floty Shina uratował go strategiczny odwrót, który swoją drogą proponowałem mu 2 tury wcześniej...
Ogólnie w ostatniej rundzie udało mi się osiągnąć 13pkt - czyli pełną kampanię można teraz rozegrać w 4h! (Z kartami z dodatku gra się do 13, nie jak wcześniej 14pkt)

Myślę, że wszyscy byli zadowoleni z rozgrywki i następnym razem, z pełną znajomością zasad będzie jeszcze więcej emocji :)

Na koniec dodam tylko, że Cirrus, który musiał wyjść wcześniej został zastąpiony przez Silenta, który znał może 10% zasad :lol: Efekt był łatwy do przewidzenia :wink:

Pózniej rozegraliśmy jeszcze z Silentem, Shinem i Hołkiem Metropolis - ciekawa mechanika, ogólnie bardzo przyzwoity tytuł.

Dziś muszę zmywać się wcześniej - 21.00 urodziny brata :) Ale od 17.15 mam nadzieję zagrać w Cubę i jeśli Silent przyniesie Galaxy Truckera i może Space Dealera.

Pozdrawiam wszystkich i do zobaczenia!

Ps.

Ronczi słyszałem od Marcina, że szukasz przeciwnika do szeroko pojętych gier wojennych :) Zerknij na moją kolekcję, bardzo chętnie pogram. Możemy umówić się na Rommel In The Desert - cała kampania trwa 3 - max 4h, lub coś innego. W perspektywie Europe Engulfed na 3 z Hołkiem? Może uda mi się Ciebie zarazić grami z wykożystaniem bloczków, zamiast żetonów :)
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Silent »

Oskar, ja dzisiaj wpadnę tylko na max 30 minut może ze Space dealerem, urodziny babci. Mam nadzieję, że doszedł już Rails to Europe.
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
Parmenides
Posty: 423
Rejestracja: 19 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Parmenides »

Rails Of Europe będzie dzisiaj, lub jutro - z naszą kochaną pocztą niestety nic nie wiadomo... Będę w domu o 16 więc jeśli dojdzie dziś to oczywiście wezmę.
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: ronczi »

Po pierwsze dzięki za grę.
Ja tylko chciałem nieść pokojowo technikę i naukę, jak jednak wiadomo w TI nie można po przyjacielsku wlatywać w zajęte przez współgraczy rejony galaktyki :)

Fakt gra przez dodatek stała się wręcz błyskawiczna.

Co do gier wojennych bardzo chętnie prawie zawsze i prawie wszędzie.

Dzisiaj nie będę mógł wpaść (mała uroczystość rodzinna).
Awatar użytkownika
shin
Posty: 13
Rejestracja: 10 cze 2007, 21:52
Lokalizacja: Siemianowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: shin »

Mnie dziś też nie będzie, jak już wspominał Silent urodziny babci :) Co do przyszłego tygodnia to niestety tak 50/50 ze będe :(
Pozdrawiam i życzę miłej gry :)
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Van »

Well, mnie dzisiaj też nie uda się dotrzeć ale jak widzę nie będę sam, któremu to nie wyjdzie. Przynajmniej są szanse, że niedużo mnie ominie :mrgreen:
Van_Hoover
#Lista gier
Awatar użytkownika
Cirrus
Posty: 385
Rejestracja: 06 paź 2006, 08:54
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Cirrus »

Parmenides pisze: Sama rozgrywka była bardzo emocjonująca. Walka trwała do samego końca, bo praktycznie wszyscy (oprócz Cirrusa, któremu trzeba wybaczyć, bo grał po raz pierwszy :wink: ) mieli szansę na zwycięstwo.
ha, tu był mój arcydemoniczny plan- gdybym nie wyszedł w 2 do 3 tur zwyciężyłbym (TEORETYCZNIE) poprzez zajęcie 2 homesystemów wroga :)

A co do spotkania czwartkowego- udało się je skończy o 21, nie musiałem nawet BIEC na autobus :) a gry- Wiochmen, świetna Neuroshima i Cuba. Cuba strasznie mało interaktywna, cóż jak narazie Caylus rządzi.
No i stworzyliśmy (ja, Hołek Parmenides) zespół na pionkowe potyczki wiedzy o grach :)
"Uwielbiam kiedy jazdy zwał
Po chamskich karkach leci w cwał
Spod kopyt pryska taki syn
Dalej ich prać i lać i w dym!"

http://tubylem.blog.onet.pl/ - moje podróże małe i duże :)
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Van »

A propos pionka- ma ktoś jedno wolne miejsce w aucie i mógłby mnie w sobotę podrzucić w godzinach porannych z Katowic do Gliwic? (czyli czy ktoś się na pionka wybiera i mógłby mnie ze sobą zabrać ;) ). Chodzi mi tylko o podrzucenie w jedną stronę w sobotę, dalej poradzę sobie sam. Jak ktoś byłby tak dobry to zapraszam na priv :D
Ostatnio zmieniony 04 cze 2008, 19:56 przez Van, łącznie zmieniany 1 raz.
Van_Hoover
#Lista gier
Zonkul
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2008, 20:20
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Zonkul »

Pojawię się we czwartek, plan sesji się zmienił:)

Będę miał ze sobą Last Night on Earth, świeżo otwarte i Doom'a też wezmę.
Jeśli komuś będzie się chciało to może sobie przeczytać instrukcję do LONE tutaj:
http://www.flyingfrog.net/lastnightonea ... ok_web.pdf

Pozdro i do zobaczenia

Zonkul
Parmenides
Posty: 423
Rejestracja: 19 paź 2006, 20:11
Lokalizacja: Katowice

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Parmenides »

Chętnie zagram w LNOE :) Dziś wieczorem postaram się przybliżyć sobie zasady. Ja zabieram Puerto Rico i Struggle Of Empires. W SOF można grać nawet na 7 a im więcej graczy tym gra robi się ciekawsza, mam więc nadzieję, że uda nam się zagrać i ponegocjować. Info min. dla Silenta :wink: Gra nie należy do stricte militarnych. Najważniejszy jest tu wątek dyplomatyczny, negocjacje, sojusze i niespodziewane noże w plecy. Nie jest to klasyczny Wargame, myślę że spodoba się również Eurograczom :wink:

Oczywiście jutro będzie też czas by podyskutować o Pionku.

Jeśli mam zabrać coś jeszcze z mojej kolekcji piszcie.

Pozdrawiam i do zobaczenia!
Awatar użytkownika
Silent
Posty: 512
Rejestracja: 18 wrz 2007, 20:26
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 36 times
Been thanked: 9 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Silent »

Ja na LNOE też chętny, jeśli dzisiaj dojdzie Pandemic to też przyniosę. Parmenides jak tam doszedł Rails to Europe?
Pozdrawiam :)
Marcin aka Silent (czyt. Sajlent) :)
Moja kolekcja
ronczi
Posty: 333
Rejestracja: 16 mar 2007, 11:51
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Has thanked: 1 time

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: ronczi »

Struggle Of Empires bym się pisał ale będę ok 17.30 - 18
Awatar użytkownika
Van
Posty: 1062
Rejestracja: 24 sie 2006, 19:10
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 1 time
Been thanked: 16 times

Re: [Katowice]Czwartkowe wieczory planszówkowe(stała miejscówa:)

Post autor: Van »

Ja wpadnę na jedną grę i będę wesół jeżeli to będzie Last night on Earth lub Pandemic. Na razie zaklepuję kolejkę do LNOE.
Van_Hoover
#Lista gier
ODPOWIEDZ