Dune: War for Arrakis (Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
manicminer
Posty: 839
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 77 times
Been thanked: 108 times

Re: Dune: War for Arrakis (Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: manicminer »

japanczyk pisze: 10 maja 2024, 19:08
Avachi pisze: 10 maja 2024, 18:49 Współpraca pomiędzy Portalem i CMON kwitnie, niech przetłumaczę ten sg box na kampanii :/
Nie ma polskiej flagi - jakby sie pod to podpieli zaoraliby swoje polskie wydanie calkowicie
Tak, a jak zwykle zaorają polskich graczy, którzy będą mieli połowę dostępnej zawartości za identyczną cenę.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11011
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3377 times
Been thanked: 3266 times

Re: Dune: War for Arrakis (Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: japanczyk »

manicminer pisze: 10 maja 2024, 19:44 Tak, a jak zwykle zaorają polskich graczy, którzy będą mieli połowę dostępnej zawartości za identyczną cenę.
He?
Nie licz na to, ze gra bedzie w cenie z pierwszego KSa...
manicminer
Posty: 839
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 77 times
Been thanked: 108 times

Re: Dune: War for Arrakis (Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: manicminer »

japanczyk pisze: 10 maja 2024, 19:47
manicminer pisze: 10 maja 2024, 19:44 Tak, a jak zwykle zaorają polskich graczy, którzy będą mieli połowę dostępnej zawartości za identyczną cenę.
He?
Nie licz na to, ze gra bedzie w cenie z pierwszego KSa...
Myślę, że nasz druk będzie razem z innymi, po prostu dostaniemy bieda wersję, bez exlusive i nowego dodatku ? w końcu core box z kampanii tylko po angielsku, a po niemiecku i francusku exlusive jedynie ze zwykłym retailowym core boxem.
Inaczej mówiąc po angielsku exclusive box z SG
Francuzi i Niemcy, zwykły core +SG, plus wszystkie dodatki przetłumaczone.
Polacy zwykły core i gildie.
bowie
Posty: 488
Rejestracja: 01 mar 2017, 23:43
Has thanked: 225 times
Been thanked: 63 times

Re: Dune: War for Arrakis (Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: bowie »

japanczyk pisze: 10 maja 2024, 19:47 Nie licz na to, ze gra bedzie w cenie z pierwszego KSa...
Cena będzie wyższa, za to kurs USD będzie niższy
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11011
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3377 times
Been thanked: 3266 times

Re: Dune: War for Arrakis (Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: japanczyk »

manicminer pisze: 10 maja 2024, 20:01 Myślę, że nasz druk będzie razem z innymi, po prostu dostaniemy bieda wersję, bez exlusive i nowego dodatku ?
Zle myslisz, Polska Diuna ma byc w okolicach wrzesnia/pazdziernika - nie ma szans, zeby ta wersja sie tak szybko pojawila

+ wersje FR i DE wydaje CMON bez posrednikow, dlatego pewnie oferuje SG
bowie pisze: 10 maja 2024, 20:17
japanczyk pisze: 10 maja 2024, 19:47 Nie licz na to, ze gra bedzie w cenie z pierwszego KSa...
Cena będzie wyższa, za to kurs USD będzie niższy
W czasie kampanii byl 4.9, przy zamknieciu PM juz 4.4
Awatar użytkownika
DaaV
Posty: 240
Rejestracja: 21 cze 2021, 15:04
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 36 times
Been thanked: 37 times

Re: Dune: War for Arrakis (Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: DaaV »

Suprise! https://gamefound.com/pl/projects/cmon/dune-desert-war :D

Nie wskoczyłem do tego pociągu wcześniej, ale jestem fanem Rebelii a opinie są mocno pochlebne, warto wziąć teraz all-in'a?
manicminer
Posty: 839
Rejestracja: 07 wrz 2019, 15:00
Has thanked: 77 times
Been thanked: 108 times

Re: Dune: War for Arrakis (Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: manicminer »

japanczyk pisze: 10 maja 2024, 21:43
manicminer pisze: 10 maja 2024, 20:01 Myślę, że nasz druk będzie razem z innymi, po prostu dostaniemy bieda wersję, bez exlusive i nowego dodatku ?
Zle myslisz, Polska Diuna ma byc w okolicach wrzesnia/pazdziernika - nie ma szans, zeby ta wersja sie tak szybko pojawila
Zobaczymy... Bo to całe Portalowe w produkcji może oznaczać, że zaczęli dopiero tłumaczyć i ani wrzesień ani październik.
No i następna rzecz, że planowałem kupić wersję PL, więc puściłem eng, a teraz patrząc ile zawartości nas ominie, zastanawiam się ponownie nad eng.
Awatar użytkownika
Malibu
Posty: 274
Rejestracja: 15 wrz 2016, 07:46
Has thanked: 56 times
Been thanked: 45 times

Re: Dune: War for Arrakis (Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: Malibu »

Ja gdzieś ostatnio na którymś live słyszałem od Grzegorza z Portalu, że premiera tuż tuż jakoś po wakacjach będzie, ale ręki nie dam sobie uciąć
Wildcard
Posty: 58
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 9 times
Been thanked: 9 times

Re: Dune: War for Arrakis (Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: Wildcard »

Cały czas mówili wrzesień, kampania na GF pewnie też jakoś koniec wakacji.

Teraz pytanie czy wolę mieć wszystkie dodatki i bonusy po eng czy wystarczy mi podstawka i może dodatek w pl...

Cena pl też pewnie wyjdzie sporo taniej.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11011
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3377 times
Been thanked: 3266 times

Re: Dune: War for Arrakis (Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: japanczyk »

manicminer pisze: 11 maja 2024, 09:09 Zobaczymy... Bo to całe Portalowe w produkcji może oznaczać, że zaczęli dopiero tłumaczyć i ani wrzesień ani październik.
...
Grzesiek z Portalu, taki jeden dyrektor wydawnictwa mowil, ze premiera po wakacjach z naciskiem na wrzesien/pazdziernik
manicminer pisze: 11 maja 2024, 09:09 No i następna rzecz, że planowałem kupić wersję PL, więc puściłem eng, a teraz patrząc ile zawartości nas ominie, zastanawiam się ponownie nad eng.
De facto jedyna zawartosc jaka cie realnie omija to alternative futures, ktore wprowadzaja owszem, fajne zmiany, ale nie sa gamechangerem dla wersji KSowej
Bardziej by mi zalezalo na KS ex dodatku, a ten pewnie bedzie dostepny w przedsprzedazy (przynajmniej na to licze)
Old Man of Dessert imho nie warty zachodu
Awatar użytkownika
Mrukar
Posty: 162
Rejestracja: 06 cze 2021, 13:48
Has thanked: 141 times
Been thanked: 82 times

Re: Dune: War for Arrakis (Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: Mrukar »

Jestem trochę zielony w temacie, Portal wydaje grę przez gamefound czy tradycyjnie?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11011
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3377 times
Been thanked: 3266 times

Re: Dune: War for Arrakis (Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: japanczyk »

Mrukar pisze: 11 maja 2024, 21:58 Jestem trochę zielony w temacie, Portal wydaje grę przez gamefound czy tradycyjnie?
Tradycyjnie
ArtIO
Posty: 550
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 36 times

Re: Dune: War for Arrakis (Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: ArtIO »

japanczyk pisze: 11 maja 2024, 19:50 Bardziej by mi zalezalo na KS ex dodatku, a ten pewnie bedzie dostepny w przedsprzedazy (przynajmniej na to licze)
Old Man of Dessert imho nie warty zachodu
I za taki pakiet gra + 2 dodatki policzą 1249 zł? :D

Powiedzieli że to będzie najdroższa gra CMON w ich portfolio. Czyli 700-800 zł za Core + 250 zł za dodatek retail + 200-250 zł za dodatek KSE w przedsprzedaży :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11011
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3377 times
Been thanked: 3266 times

Re: Dune: War for Arrakis (Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: japanczyk »

ArtIO pisze: 12 maja 2024, 01:50 Powiedzieli że to będzie najdroższa gra CMON w ich portfolio. Czyli 700-800 zł za Core + 250 zł za dodatek retail + 200-250 zł za dodatek KSE w przedsprzedaży :)
Chcesz mi powiedziec, ze polski retail bedzie drozszy niz w najdroszym sklepie wersja angielska (679 zl bez rabatow w planszostrefie)?
W dodatku dodatek tez wyceniasz drozej niz rebel.pl ;)
Badzmy powazni...

Najdrozsza gra CMONa jest w tej chwili Cyberpunk z cena w okolicach 400 zl, wiec stawiam, ze Dune rzeczywiscie stuknie okolice 500-550 zl max, a dodatki ~ 180 zl
ArtIO
Posty: 550
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 36 times

Re: Dune: War for Arrakis (Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: ArtIO »

japanczyk pisze: 12 maja 2024, 09:05
ArtIO pisze: 12 maja 2024, 01:50 Powiedzieli że to będzie najdroższa gra CMON w ich portfolio. Czyli 700-800 zł za Core + 250 zł za dodatek retail + 200-250 zł za dodatek KSE w przedsprzedaży :)
Chcesz mi powiedziec, ze polski retail bedzie drozszy niz w najdroszym sklepie wersja angielska (679 zl bez rabatow w planszostrefie)?
W dodatku dodatek tez wyceniasz drozej niz rebel.pl ;)
Badzmy powazni...

Najdrozsza gra CMONa jest w tej chwili Cyberpunk z cena w okolicach 400 zl, wiec stawiam, ze Dune rzeczywiscie stuknie okolice 500-550 zl max, a dodatki ~ 180 zl
Tylko mówię o przedsprzedaży w sklepie Portal :)
A tam najdroższy Core Box gry od CMON to Marvel Zombies za 599,95 zł. Jeżeli w przedsprzedaży będzie dostępny zestaw z dodatkiem Smugglers, to nie zdziwię się jak cena będzie powyżej 1k zł :D
A z ceną w retail to się zgadzam 500 zł przy SCD 700 zł :)
Ostatnio zmieniony 12 maja 2024, 11:54 przez ArtIO, łącznie zmieniany 1 raz.
Wildcard
Posty: 58
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 9 times
Been thanked: 9 times

Re: Dune: War for Arrakis (Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: Wildcard »

Gameplay all in z tego co widzę był po jakieś 650pln + przesyłka+ VAT. Trochę dziwne gdyby wersja pl bez dodatków i stretch goals była droższa. Wtedy rzeczywiście może bardziej opłacać się nowa kampania.

Fajnie gdyby portal dał znać przed kampania jaka będzie cena.
ArtIO
Posty: 550
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 36 times

Re: Dune: War for Arrakis (Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: ArtIO »

Wildcard pisze: 12 maja 2024, 11:50 Gameplay all in z tego co widzę był po jakieś 650pln + przesyłka+ VAT. Trochę dziwne gdyby wersja pl bez dodatków i stretch goals była droższa. Wtedy rzeczywiście może bardziej opłacać się nowa kampania.

Fajnie gdyby portal dał znać przed kampania jaka będzie cena.
Tylko popatrz na cenę RRP w Zatu 139£. W ramach nadchodzącej kampanii to już nie będzie 160$ za Carryall Pledge tylko 230-250$ + przesyłka + VAT.
Wildcard
Posty: 58
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 9 times
Been thanked: 9 times

Re: Dune: War for Arrakis (Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: Wildcard »

ArtIO pisze: 12 maja 2024, 12:03 W ramach nadchodzącej kampanii to już nie będzie 160$ za Carryall Pledge tylko 230-250$ + przesyłka + VAT.
To jest jakies potwierdzone info skads czy tylko tak ci sie wydaje?
ArtIO
Posty: 550
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 22 times
Been thanked: 36 times

Re: Dune: War for Arrakis (Marco Maggi, Francesco Nepitello)

Post autor: ArtIO »

Wildcard pisze: 12 maja 2024, 12:49
ArtIO pisze: 12 maja 2024, 12:03 W ramach nadchodzącej kampanii to już nie będzie 160$ za Carryall Pledge tylko 230-250$ + przesyłka + VAT.
To jest jakies potwierdzone info skads czy tylko tak ci sie wydaje?
Na podstawie kampanii CMON jak pojawiały się produkty z wcześniejszych kampanii. Wtedy zawsze sprzedawali w cenie podanej jako „Total Value” z pierwotnej kampanii. W przypadku Dune wycenili zestaw na 230$.

Obrazek
ODPOWIEDZ