Gra o Tron: Gra karciana 2 ed LCG (Nate French, Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pan_satyros »

mój portfel zadrżał na ich widok, niestety cena na razie mnie zniechęca. Czuję, że w polsce mogą kosztować kolo 100 zł ;/
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pattom »

Maty z miejscami na karty czy też bez za $19.95 czyli tak jak netrunnerowe, za 80-85 zł będzie można kupić. Cena AGOTowych będzie podobna.

A tak w ogóle to gdzie najtaniej podstawkę sprzedają (PL).
Awatar użytkownika
janekbossko
Posty: 2614
Rejestracja: 09 lut 2006, 21:44
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 26 times
Been thanked: 27 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: janekbossko »

ja kupiłem za 115 z w gamelord. Jakos mało miejsca na karty moim zdaniem, szczegolnie na jednostki, na tych matach :?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pan_satyros »

janekbossko pisze:ja kupiłem za 115 z w gamelord. Jakos mało miejsca na karty moim zdaniem, szczegolnie na jednostki, na tych matach :?
I już wiesz do czego służy ta ładna grafika hehe
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pattom »

janekbossko pisze:ja kupiłem za 115 z w gamelord. Jakos mało miejsca na karty moim zdaniem, szczegolnie na jednostki, na tych matach :?
No właśnie widziałem, że mają najlepszą ofertę :-)
Awatar użytkownika
Migdał
Posty: 224
Rejestracja: 21 wrz 2012, 20:29
Lokalizacja: Warszawa

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Migdał »

Zgadza się, najtaniej tylko, że wersja PL. Za wersję angielską trzeba zapłacić 136 najtaniej wersję angielska ma chyba powergames.pl 128 czy jakoś tak.
SPRZEDAM: Sword&Sorcery z dodatkami, Drakula, Zatoka Kupców z dodatkami.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pattom »

Migdał pisze:Zgadza się, najtaniej tylko, że wersja PL. Za wersję angielską trzeba zapłacić 136 najtaniej wersję angielska ma chyba powergames.pl 128 czy jakoś tak.
Ja wolę wersje PL, mam tylko nadzieję, że wydawca (Galakta) nie powie za jakiś czas: sorry AGOT 2ed. PL nie idzie :-) i zaprzestanie wsparcia i wydawania gry w języku polskim.
Awatar użytkownika
Bary
Posty: 3064
Rejestracja: 18 sty 2015, 14:25
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 73 times
Been thanked: 47 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Bary »

pattom pisze:
Migdał pisze:Zgadza się, najtaniej tylko, że wersja PL. Za wersję angielską trzeba zapłacić 136 najtaniej wersję angielska ma chyba powergames.pl 128 czy jakoś tak.
Ja wolę wersje PL, mam tylko nadzieję, że wydawca (Galakta) nie powie za jakiś czas: sorry AGOT 2ed. PL nie idzie :-) i zaprzestanie wsparcia i wydawania gry w języku polskim.
Niestety taka opcja zawsze istnieje. :/
Mój blog na ZnadPlanszy
Recenzja Cooper Island na ZnadPlanszy

Kupię dodatek Hobbit: Na Progu do WP LCG!
lerhit
Posty: 145
Rejestracja: 02 lut 2014, 07:45
Has thanked: 22 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: lerhit »

Mało tego takie ryzyko jest w tą grę wpisane, wszak jak mawia Cersei: when you play the games of thrones you win or you die. There is no middle ground. ;)
ATomek07
Posty: 11
Rejestracja: 12 paź 2015, 17:18

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: ATomek07 »

Cześć.
A tak ogólnie to o co chodzi w tej grze. Gry karciane to dla mnie ciemna magia ale lubię Grę o tron :)
Tutaj czytam by pograć potrzeba ileś tam pudełek. Jednym da się grać by grało się fajnie na 2 osoby i czy na dwie osoby się fajnie gra?? No i o co chodzi co jest fajnego i czy jest regrywalne samo podstawowe pudełko?? Teraz zamieniam się w słuch :roll:
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pan_satyros »

ATomek07 pisze:Cześć.
A tak ogólnie to o co chodzi w tej grze. Gry karciane to dla mnie ciemna magia ale lubię Grę o tron :)
Tutaj czytam by pograć potrzeba ileś tam pudełek. Jednym da się grać by grało się fajnie na 2 osoby i czy na dwie osoby się fajnie gra?? No i o co chodzi co jest fajnego i czy jest regrywalne samo podstawowe pudełko?? Teraz zamieniam się w słuch :roll:
Nim pojawią się wywody dotyczące konkretnie gry o tron, jako zielony w temacie LCG, zapoznaj się z moim cyklem wpisów.
http://pelnapara.znadplanszy.pl/2013/09 ... i-konkurs/ (masz tam odnośniki do wszystkich części)
Powinien sporo rozjaśnić.
ATomek07
Posty: 11
Rejestracja: 12 paź 2015, 17:18

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: ATomek07 »

pan_satyros pisze: Nim pojawią się wywody dotyczące konkretnie gry o tron, jako zielony w temacie LCG, zapoznaj się z moim cyklem wpisów.
http://pelnapara.znadplanszy.pl/2013/09 ... i-konkurs/ (masz tam odnośniki do wszystkich części)
Powinien sporo rozjaśnić.
Dziękuję sporo rozjaśniło brak tylko o samym tytule informacji co i jak oraz czym ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: pan_satyros »

ATomek07 pisze:
pan_satyros pisze: Nim pojawią się wywody dotyczące konkretnie gry o tron, jako zielony w temacie LCG, zapoznaj się z moim cyklem wpisów.
http://pelnapara.znadplanszy.pl/2013/09 ... i-konkurs/ (masz tam odnośniki do wszystkich części)
Powinien sporo rozjaśnić.
Dziękuję sporo rozjaśniło brak tylko o samym tytule informacji co i jak oraz czym ;)
Tutaj na razie musisz zdać się na pozostałych forumowiczów, gdyż mój wpis powstał na długo przed planami wydania 2 edycji GOTa - stąd też brak informacji.
Recenzja naturalnie pojawi się na blogu, ale najpewniej za miesiąc - takie gry wymagają kilkudziesięciu partii.
Jolly_Roger
Posty: 102
Rejestracja: 26 lip 2012, 20:59

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Jolly_Roger »

ATomek07 pisze:
pan_satyros pisze: Nim pojawią się wywody dotyczące konkretnie gry o tron, jako zielony w temacie LCG, zapoznaj się z moim cyklem wpisów.
http://pelnapara.znadplanszy.pl/2013/09 ... i-konkurs/ (masz tam odnośniki do wszystkich części)
Powinien sporo rozjaśnić.
Dziękuję sporo rozjaśniło brak tylko o samym tytule informacji co i jak oraz czym ;)
Wejdź sobie na You Tuba i obejrzyj krótki kurs AGoT ed.2 od Fantasy Flight Games. Prościej nie można opisać co to jest za gra.
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

Najlepiej jakbyś sam spróbował zagrać. Ludzie się organizują chyba we wszystkich większych miastach w Polsce. A ode mnie tak w skrócie:
Masz 2 talie: główna (legalne powinny mieć co najmniej 60 kart) i fabuły (zawsze 7 specjalnych kart)
Na początku rundy przeglądasz talię fabuły i zagrywasz jedną z dostępnych kart. To da Ci złoto, określi, który gracz będzie w tej rundzie pierwszy i określi wartość Twojego "roszczenia" na tą rundę. Większość kart fabuły ma też jakiś znaczący efekt (zabicie iluśtam postaci w grze, przeciwnik nie może dobrać złota, itd.).
Z głównej talii karty dobierasz losowo i wystawiasz, za złoto postacie (Tyrion, Eddard, ale są też bezimienne postacie typu "sprzedawca z Lannisportu" a nawet całe armie, jako jedna karta), lokacje (Słoneczna Włóczna, Ogród Różany, ale też statki Greyjoyów), dodatki (sławne miecze jak Lód, ale nie tylko) i zagrywasz, też za złoto, wydarzenia (bardzo różne). Każda karta ma jakieś swoje specjalne zasady, które mogą na stałe/tymczasowo zmieniać zasady gry, lub jakiś efekt "do odpalenia".
W każdej rundzie można rozpocząć 3 wyzwania: militarne, intrygi i władzy. Ty wysyłasz odpowiednie (nie każda postać może uczestniczyć w każdym wyzwaniu, jak wiadomo Eddard nie był wytrawnym intrygantem, a Catelyn nie będzie przecież walczyła) postacie jako atakujących (muszą wtedy klęknąć), potem przeciwnik przydziela obrońców (też muszą klęknąć). Oczywiście nie można atakować, ani bronić się postaciami, które klęczą. Jeśli wygrywasz to przeciwnik musi spełnić odpowiednie roszczenie (wyzwanie militarne - przeciwnik musi zabić swoje postaci, wyzwanie intrygi - przeciwnik musi odrzucić losowe karty z ręki, wyzwanie władzy - zabierasz przeciwnikowi żeton władzy i dokładasz go do swoich). Jak pierwszy gracz skończy, swoje wyzwania może inicjować drugi gracz. Jeśli gramy w multi, to potem 3ci, 4ty, itd. Celem gry jest zebranie 15 żetonów władzy.
W multi nie grałem, ale generalnie wtedy każdy gracz co rundę ma inny tytuł (np. namiestnik króla). Wtedy dostajesz jakiś bonus (np. dodatkowy hajs), nie możesz atakować posiadacza jakiegoś tytułu, a za udany atak na posiadaczy innych konkretnych tytułów dostaniesz dodatkowe żetony władzy. Jest jeszcze regent, który generalnie nie ma obostrzeń i bonusów jeśli chodzi o ataki, za to może przekierować jedno wyzwanie.

Grałem tylko kilka razy i to nie na żywo, bardzo mi się podobają następujące rzeczy:
- dzięki kartom fabuły wiem ile pieniędzy zgarnę i zgarnę je (prawie) na pewno, mogę sobie poplanować co wystawić teraz, a z czym mogę zaczekać,
- mając ograniczoną ilość postaci, trzeba myśleć kim zaatakować w jakim wyzwaniu, albo jakich wyzwań w ogóle nie rzucać. No i trzeba pamiętać, że potem zaatakują mnie, więc warto by zostawić jakieś postacie do obrony,
- jest 8 frakcji, można też do swojej głównej frakcji dołożyć sztandar jednej innej frakcji i skorzystać z części jej kart (np. grając Starkami można dobrać Lannisterów i dołożyć do swojej talii Tyriona, ale Tywina już nie),
- grafiki są ładne i generalnie czuć klimat.

A poza tym, karcianki ogólnie są fajne, bo jak zbudujesz sobie talię żeby coś tam w niej działało i wyjdzie to podczas gry, to najzwyczajniej w świecie jest satysfakcja, że to się udało :)
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kamron6 »

Jeśli chcesz na pewno ograniczyć się do jednej podstawki to nie warto. Przy dwóch już powinno być w miarę ok. To gra kolekcjonerska, o ile nie nie musisz kupować wszystkiego do domowego grania, to żeby uzyskać trochę regrywalności trzeba trochę kupić. Najwyżej kup jedno i jak się nie spodoba to sprzedaj, jak spodoba to dokup więcej (polecam przy okazji kupić koszulki). Gra jak gra, jak nie masz doświadczenia to będzie z początku skomplikowana, ale na pewno jest to gra bardzo dobra (a grałem w wiele).
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
ATomek07
Posty: 11
Rejestracja: 12 paź 2015, 17:18

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: ATomek07 »

To całkiem jasno zrobiło się tego późnego wieczora :D , Dziękuję za porady.
Zastanowię się czy w to wchodzić, wybadam co na to moja Partnerka życiowa.
Bo myślę że jest to warte rozważenia :roll:
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

kamron6 pisze:kup jedno i jak się nie spodoba to sprzedaj
+1
Bohr
Posty: 167
Rejestracja: 16 maja 2009, 00:52
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 37 times
Been thanked: 42 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Bohr »

Moim zdaniem spokojnie można ograniczyć się do jednej podstawki (ale mowie to tylko na podstawie znajomości wszystkich pozostałych core setów LCG -WI,SW,WC bo w GoT jeszcze nie zdążyłem pograć) a później najwyżej dokupić battle packi, quest packi czy jak to się teraz zwą rozszerzenia.......w każdej LCG wszyscy cisną na 2-3 core sety ale to ma zasadniczo sens dla gry turniejowej.

Stwierdzenie że nie ma co kupować tej gry tylko w jednym egzemplarzy jest chyba trochę na wyrost......kupić jeden core set i jak się spodoba to kupować rozszerzenia, jak się bardzo spodoba i jednocześnie przyjdzie chęć gry turniejowej to wtedy najwyżej myśleć o kupnie dodatkowych core setów.
Awatar użytkownika
raiden25
Posty: 1401
Rejestracja: 07 kwie 2015, 11:48
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 47 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: raiden25 »

kamron6 pisze:Jeśli chcesz na pewno ograniczyć się do jednej podstawki to nie warto. Przy dwóch już powinno być w miarę ok. To gra kolekcjonerska, o ile nie nie musisz kupować wszystkiego do domowego grania, to żeby uzyskać trochę regrywalności trzeba trochę kupić. Najwyżej kup jedno i jak się nie spodoba to sprzedaj, jak spodoba to dokup więcej (polecam przy okazji kupić koszulki). Gra jak gra, jak nie masz doświadczenia to będzie z początku skomplikowana, ale na pewno jest to gra bardzo dobra (a grałem w wiele).
Mówisz o dwóch podstawkach, bo rozumiem ze nie jestes zdania ze i kazdy dodatek trzeba miec x3?? :) ogolnie to ciekawi mnie czy w dodatkach wlasnie każda karta bedzie x3 jak ma to miejsce w LOTR czy nie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

Chapter Packi będą miały każdą kartę w trzech kopiach.
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: kamron6 »

Bohr pisze:Moim zdaniem spokojnie można ograniczyć się do jednej podstawki (ale mowie to tylko na podstawie znajomości wszystkich pozostałych core setów LCG -WI,SW,WC bo w GoT jeszcze nie zdążyłem pograć) a później najwyżej dokupić battle packi, quest packi czy jak to się teraz zwą rozszerzenia.......w każdej LCG wszyscy cisną na 2-3 core sety ale to ma zasadniczo sens dla gry turniejowej.

Stwierdzenie że nie ma co kupować tej gry tylko w jednym egzemplarzy jest chyba trochę na wyrost......kupić jeden core set i jak się spodoba to kupować rozszerzenia, jak się bardzo spodoba i jednocześnie przyjdzie chęć gry turniejowej to wtedy najwyżej myśleć o kupnie dodatkowych core setów.
Tu sytuacja jest dość szczególna, np. sam Android pozwala grać na podstawce jakby to była pełnoprawna gra karciana niekolekcjonerska ;) Tu wszystko mamy w jednej kopii, stworzone talie są dość sztuczne i losowe (i chyba łamiące zasady tworzenia talii).
raiden25 pisze: Mówisz o dwóch podstawkach, bo rozumiem ze nie jestes zdania ze i kazdy dodatek trzeba miec x3?? :) ogolnie to ciekawi mnie czy w dodatkach wlasnie każda karta bedzie x3 jak ma to miejsce w LOTR czy nie.
To już norma x3 kart w dodatkach, mam 3 podstawki bo była fajna promocja, choć mierzyłem się do dwóch, dodatków i podstawek trzeba mieć tyle, żeby ilość kart pasowała do sposobu w jaki grasz :p We Wrocławiu mogę się z kimś spotkać i zaprezentować grę jak ktoś chce ;)
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Drakkainen »

kamron6 pisze: Tu sytuacja jest dość szczególna, np. sam Android pozwala grać na podstawce jakby to była pełnoprawna gra karciana niekolekcjonerska ;) Tu wszystko mamy w jednej kopii, stworzone talie są dość sztuczne i losowe (i chyba łamiące zasady tworzenia talii).
Dokładnie tak. Moim zdaniem FFG niepotrzebnie mydli oczy casualowcom tym jednym core setem zamiast napisać, że do normalnej gry potrzebne są 2 core sety (chociaż z punktu widzenia marketingowego pewnie lepiej na tym wychodzą). Spójrzmy co by musieli zrobić żeby na 1 podstawce dało się grać tak jak w Netrunnera chociażby. Musiałoby być więcej dwójek i trójek kosztem liczby kart (lub kosztem ceny) a więc mniej frakcji a turniejowcy i tak by kupowali po 3 sztuki z czego dużo kart szło by do kosza.

Najbardziej optymalne byłoby wydanie core setu zawierającego minumum 2 sztuki każdej karty co mogliby spokojnie zrobić w cenie ~65-70$. Gracze turniejowi poradziliby sobie odsprzedając pół core setu. FFG wyszłoby na tym ciut gorzej ale według mnie więcej ludzi by się wciągnęło. W tej chwili kupienie 1 podstawki może zniechęcić do gry bo jest poczucie wybrakowanego produktu (a przecież liczba komponentów się zgadza).
uday
Posty: 726
Rejestracja: 11 wrz 2013, 23:08
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: uday »

Ale zaraz. Jak to nie można grać casualowo na jednej podstawce? Przecież są 4 talie. Można grać i jousta i melee. Można też te talie zdekonstruować i zrobić nowe mieszanki rodów. Tych kombinacji jest mnóstwo. Chyba, że obowiązkowo trzeba grać monotaliami i to legalnymi po 60 kart?
Drakkainen
Posty: 136
Rejestracja: 02 lip 2013, 20:52

Re: Gra o Tron - gra karciana 2 ed.

Post autor: Drakkainen »

uday pisze:Ale zaraz. Jak to nie można grać casualowo na jednej podstawce? Przecież są 4 talie. Można grać i jousta i melee. Można też te talie zdekonstruować i zrobić nowe mieszanki rodów. Tych kombinacji jest mnóstwo. Chyba, że obowiązkowo trzeba grać monotaliami i to legalnymi po 60 kart?
Można, ale jak się ma to do gry?
Karty oraz zasady są projektowane pod talie 60 kartowe, gdzie z drugiej frakcji możesz użyć tylko kart nielojalnych.
W taliach demonstracyjnych masz 45 kartowe talie gdzie do każdej wrzucasz wszystkie karty obu rodów.

Mogę zagrać w takim formacie parę gier żeby zobaczyć o co chodzi, ale kupować grę z myślą że będę tak grał cały czas? Ile małych dodatków będę musiał kupić żeby mając 1 core set zacząć składać legalne talie? Stwierdzenie w instrukcji, że to jest "full game experience" jest dla mnie nawet nie naciąganiem, to oszustwo.
ODPOWIEDZ