Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
fluor
Posty: 314
Rejestracja: 01 sie 2009, 01:13
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: fluor »

Inermis pisze:
fluor pisze:Turniej organizowany przez Planszomania.pl odbędzie się na zjAvie 5 (15 lutego w Warszawie) - więcej info.

Hmm.. Tylko czemu nie ma info na oficjalnej stronie FFG? http://tools.fantasyflightgames.com/iwp ... ips#Poland
Nie wiem, ale się dowiem :)
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

fluor pisze: Nie wiem, ale się dowiem :)
Pal sześć stronę. Ważne aby FFG kita wysłało ;)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Desaix1800 »

Mam pytanko, jakimi taliami z Core Set radzicie zagrać pierwsze partie i dlaczego :)?
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6131
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 647 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: pan_satyros »

Desaix1800 pisze:Mam pytanko, jakimi taliami z Core Set radzicie zagrać pierwsze partie i dlaczego :)?
Weyland vs Przestępcy

Ładnie się zazębiają, można wykorzystać potencjał obu frakcji i wzajemnie sobie napsuć krwi.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Popieram. Dodatkowo obie talie prezntują kanoniczny sposób gry obiema frakcjami. Ewentualnie Wey można zamienić na HB, ale tam są lody łamane klikami, co może na początku skonfudować początkojuącego runnera.
Jander
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2013, 17:52
Lokalizacja: Tychy

Re: Android: Netrunner

Post autor: Jander »

Ja podstawowego criminala w ogóle nie łapałem, brak codebreakera trochę bolał.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2456
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 564 times
Been thanked: 275 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Markus »

Ale zawsze byl Crypsis :-)
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Crypsis jak crypsis, splashujesz Gordiana i ze Special Orderem wystarczy Ci jeden. Mój pierwszy Crim miał 2x Ninja, 2x Corroder, 1x Gordian i 1x Crypsis. Mając w nim 3x Special Order nigdy nie brakowało mi breakerów. W pierwszej grze faktycznie brak frakcyjnego codebrakera może boleć, ale z drugiej strony stołu będzie korp, który niezbyt ogarnia, więc nie powinno to wpłynąć na rozgrywkę. Poza tym brak frakcyjnego łamacza code gateów jest moim zdaniem świetnym krokiem twórców i zaproszeniem do deckbuildingu - "hmm fajnie gra się tym niebieskim, ale szkoda, że nie ma czym łamać tych lodów. Zobaczę co mają inne frakcje..." ;)
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Desaix1800 »

Hmm to trochę kiepsko że nie ma czym łamać lodów :D to może lepiej nie brać przestępców :D
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Zdecydowanie coresetowy Shaper (Kształcerz) reprezentuje najbardziej podstawowy schemat gry runnerem. Instalujesz breakery, łamiesz ice'y, masz czym męczyć R&D, a do tego mocna ekonomia na Magnum Opus i zdolności Kate. Żadnych kombinowanych sztuczek. Pomaga zrozumieć podstawy mechaniki i łatwiej potem zrozumieć, czemu sztuczki Gabriela są tak dobre oraz jak zabrać się za Noise'a żeby miało to jakiś sens.

Z korporacji to chyba faktycznie Weyland. Choć Jinteki dobrze uczy blefowania i grania remotami, które w grze korporacją są bardzo ważne. Jak się ogarnie te dwie, można spróbować HB i zobaczyć, czemu szybkie scorowanie agend jest tak dobre.
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Desaix1800 »

Czyli Weyland i Krztałcerze będą ok :) ?
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3650
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: gafik »

Tak, ja też uważam, ze Weyland i Shaper to klasyczne granie... sam tak też zaczynałem.
Awatar użytkownika
planszomania
Posty: 510
Rejestracja: 09 maja 2006, 16:11
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: planszomania »

Inermis pisze:
fluor pisze:Turniej organizowany przez Planszomania.pl odbędzie się na zjAvie 5 (15 lutego w Warszawie) - więcej info.

Hmm.. Tylko czemu nie ma info na oficjalnej stronie FFG? http://tools.fantasyflightgames.com/iwp ... ips#Poland
Już jest ;-)
gry planszowe - sklep planszomania.pl
wypożyczalnia gier
Warszawa - Bemowo, od poniedziałku do piątku 11-19 , w sobotę 11-15
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Tycjan »

(http://podiesluciepali.znadplanszy.pl/2 ... -przywitac
Na ZnadPlanszy.pl powstał blog tematyczny prowadzony przez Dariusza "Brylanta" Kułaka, który jest poświęcony tylko grze Netranner LCG. Zapraszam :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
TomaszDr
Posty: 3
Rejestracja: 06 lut 2014, 23:21

Re: Android: Netrunner

Post autor: TomaszDr »

Cześć!

Mam za sobą kilka rozgrywek na podstawowych taliach Jinteki vs Kształcerze.

Chciałbym zapytać, czy ktoś z Was ma/miał podobne wrażenia.

"Niezbilansowane strony. Wydaje się, że Kształcerze mają zdecydowaną przewagę, łatwo zarabiają kasę, wystawiają mimetyzm i ulepszają go inną kartą, aby miał +1 siły. Wówczas Jinteki pozostaja bez szans."

"W grze bardzo dużą rolę odgrywa szczęście. Runner atakując R&D lub HQ, wyciąga projekty i wygrywa."

Co o tym sądzicie?
Jander
Posty: 59
Rejestracja: 25 cze 2013, 17:52
Lokalizacja: Tychy

Re: Android: Netrunner

Post autor: Jander »

Podstawowe Jinteki jest moim zdaniem słabe. Początkowo dużo lepiej próbować sił z Weylandem.
Awatar użytkownika
donmakaron
Posty: 3523
Rejestracja: 16 kwie 2009, 09:33
Has thanked: 198 times
Been thanked: 646 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: donmakaron »

Dwóch początkujących graczy nie powinno mieć moim zdaniem takich odczuć, brzmi to jak opinia po niewielkiej liczbie gier. Na początku zdarzają się często wypłaszczenia z Junebuga, a Kształcerze bardzo powoli składają swój Rig. Upewnijcie się też, że gracie zgodnie z zasadami - latanie na jedynie Mimetyzmie jest drogie i pochłania mnóstwo klików. Pewnie że podstawowe Jinteki pozostawia wiele do życzenia, ale wiele osób właśnie dzięki Jinteki zachwyciło się grą.
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

donmakaron pisze:Pewnie że podstawowe Jinteki pozostawia wiele do życzenia
I na tym chyba właśnie polega pomysł na gry LCG ;)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Desaix1800
Posty: 284
Rejestracja: 01 mar 2011, 18:07
Has thanked: 1 time
Been thanked: 6 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Desaix1800 »

Dopiero ogarniam podstawkę, ale już nie żałuje wyboru gdyż wahałem się nad SW LCG. Mam kilka pytań. Jakie frakcje są teraz najpopularniejsze? Którymi gra się najciekawiej:)? Ja na razie jestem po partiach W vs. Sh fajnie się prezentują ale dość prostolinijnie działąją :) Które data packi kupować:)? opłaca mieć się komplet:)?
Awatar użytkownika
hsiale
Posty: 1263
Rejestracja: 14 paź 2012, 20:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 3 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: hsiale »

Najsilniejszy (średnio) na turniej w tej chwili byłby chyba Criminal i NBN. Choć to wszystko zależy od preferencji gracza. N.p. na dwóch ostatnich wrocławskich turniejach wygrały Shaper/HB i Criminal/Weyland. Najtrudniej chyba w tej chwili złożyć mocnego Anarcha (choć to się już powoli zmienia) i Jinteki (co się prawdopodobnie zmieni w kwietniu jak wyjdzie poświęcony im duży dodatek). A czym się gra najciekawiej to już pytanie całkiem bez odpowiedzi ;) Mi najciekawiej się zmienia talie, tylko boli to, że nie ma czasu, żeby wypróbować wszystko, co by się chciało.

Jak dojdziesz, które frakcje najbardziej Ci pasują, to możesz uzupełniać dodatki zaczynając od tych z kluczowymi kartami dla Twoich frakcji. Docelowo pewnie i tak będziesz chciał mieć wszystko :)
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

TomaszDr pisze:Cześć!

Mam za sobą kilka rozgrywek na podstawowych taliach Jinteki vs Kształcerze.

Chciałbym zapytać, czy ktoś z Was ma/miał podobne wrażenia.

"Niezbilansowane strony. Wydaje się, że Kształcerze mają zdecydowaną przewagę, łatwo zarabiają kasę, wystawiają mimetyzm i ulepszają go inną kartą, aby miał +1 siły. Wówczas Jinteki pozostaja bez szans."
Hej. Wygrałem turniej na samej podstawce jako Jinteki/Criminal, więc nie podzielam takiego zdania. :) Oczywiście nie na taliach predefiniowanych tylko własnych.
Gra jest dużo bardziej skomplikowana niż to wydaje się po pierwszych 20 partiach ;)
TomaszDr pisze:"W grze bardzo dużą rolę odgrywa szczęście. Runner atakując R&D lub HQ, wyciąga projekty i wygrywa."
To jest gra karciana. "Szczęście" albo "prawdopodobnieństwo" odgrywa w niej ważną rolę, tak jak w każdej grze karcianej. Ale nie jest to tak duża rola jakby miało się to wydawać. Jeśli nie masz projektów na stole, ani na HQ, to znaczy że są one w R&D. Wtedy prawdopodobieństwo wyciągnięcia projektu z R&D jest większe. Ogólnie sprowadza to się do tego że trzeba uzyskiwać jak najwięcej dostępów do miejsc gdzie dostęp do projektu jest najbardziej prawdopodobny.
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Zapraszamy wszystkich na turniej do Warszawy - 8 marca 2014 (sobota)
Szczegóły: http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =4&t=28417
Zapraszam szczególnie osoby mniej doświadczone - brak wpisowego, oraz promki Kati Jones dla najlepszych 32 osób powinny zachęcić do licznego przybycia :)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Andy »

Jak Wam się podobają karty typu Current z drugiego Data Packu cyklu księżycowego?
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=4684
http://boardgamegeek.com/thread/1134898 ... unar-cycle
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5611
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 802 times
Been thanked: 1246 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: mat_eyo »

Mocne, za mocne.
ODPOWIEDZ