Eldritch Horror - zasady

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
Awatar użytkownika
uyco
Posty: 1056
Rejestracja: 09 sty 2006, 13:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 147 times
Been thanked: 25 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: uyco »

jeszcze jedno pytanie :D : czy zaklęcie Jasnowidzenie działa zamiast regularnego spotkania, czy tez umożliwia po zdaniu testu odbycie dodatkowego spotkania badawczego?
'STAY OUT OF MY TERRITORY.'

kupię sprzedam
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Eldritch Horror

Post autor: wolfe »

uyco pisze:czy zaklęcie Jasnowidzenie działa zamiast regularnego spotkania,
Tak. Możesz wybrać wskazówkę na innym polu a jeśli tam jest potwór to możesz go zignorować i rozpatrywać spotkanie badawcze tak jakbyś tam był. Ale co jeśli wybierzesz wskazówkę na swoim obecnym polu i znajduje się tam potwór? Wg mnie trzeba by najpierw spotkać potwora, a potem rzucać zaklęcie lub wybrać regularne spotkanie.
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Awatar użytkownika
marioosh
Posty: 150
Rejestracja: 21 mar 2009, 10:53
Lokalizacja: Kościerzyna
Kontakt:

Re: Eldritch Horror

Post autor: marioosh »

Jasnowidzenie , rzuca się zamiast spotkania lokacji. Gdy stoimy na polu z potworem to mamy obowiązkowe spotkanie z potworem, więc nie możemy w tym momencie rzucić jasnowidzenia tylko walczyć. Gdy po spotkaniu walki, nie ma potwora na naszym polu, to możemy zrobić spotkanie lokacji i w takiej sytuacji możemy skorzystać z jasnowidzenia.
Teraz mam podpis zgodny z regulaminem, krótszy niż 4 linijki i bez linku do mojego prywatnego bloga...
Awatar użytkownika
ChlastBatem
Posty: 1648
Rejestracja: 14 kwie 2014, 15:35
Lokalizacja: Gdynia/Gdańsk
Has thanked: 12 times
Been thanked: 28 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: ChlastBatem »

Pytanie!

Ze stosu kart mitów wylosowaliśmy żółtą kartę o tytule "Wszystko na próżno". Wydarzenie mówi: "Wtasuj z powrotem do talii Tajemnic jedną rozwiązaną Tajemnicę, chyba że badacze jako grupa, poświęcą liczbę Wskazówek równą połowie liczby graczy"

Oczywiście pech chciał, że nikt nie miał żadnej wskazówki i teraz pojawia się pytanie:

a) Czy teraz nasza jedna rozwiązana Tajemnica, która trafiła z powrotem do talii nie liczy się jako rozwiązana już i praktycznie znów zaczynamy od zero?
czy może (opcja bardziej optymistyczna):
b) Karta spada do tej talii ale mimo to mamy uznaną jedną rozwiązaną tajemnicę i pozostaje nam rozwiązać już tylko 2 tajemnice (czyli karta mitu zbyt dużej szkody nie wyrządzi)?
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Eldritch Horror

Post autor: wolfe »

ChlastBatem pisze:a) Czy teraz nasza jedna rozwiązana Tajemnica, która trafiła z powrotem do talii nie liczy się jako rozwiązana już i praktycznie znów zaczynamy od zero?
Tak. Odpowiedź jest w almanachu.
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: krecilapka »

Spotkania: czy możliwy jest taki ciąg:
Na polu gracza w fazie spotkań, jest także potwór. Gracz może wyciągnąć najpierw kartę spotkań. Rozliczyć jej skutki, a dopiero później zacząć walkę z potworem? A po wygraniu i zabiciu potwora pociągnąć dodatkową kartę spotkania o której mówi instrukcja? To taka nagroda za ubicie potwora?
Awatar użytkownika
Sarna
Posty: 313
Rejestracja: 21 lut 2013, 19:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 101 times
Been thanked: 43 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: Sarna »

Zawsze najpierw rozgrywasz walkę, jeżeli pokonasz potwora możesz dociągnąć jedną kartę spotkania.
Awatar użytkownika
wolfe
Posty: 264
Rejestracja: 05 cze 2004, 20:40

Re: Eldritch Horror

Post autor: wolfe »

krecilapka pisze:Na polu gracza w fazie spotkań, jest także potwór. Gracz może wyciągnąć najpierw kartę spotkań. Rozliczyć jej skutki, a dopiero później zacząć walkę z potworem? A po wygraniu i zabiciu potwora pociągnąć dodatkową kartę spotkania o której mówi instrukcja? To taka nagroda za ubicie potwora?
Instrukcja nie mówi o wyciągnięciu dodatkowej karty spotkania tylko o rozpatrzeniu dodatkowego spotkania. Spotkanie walki nie wiąże się z dociąganiem jakiejkolwiek karty, a dodatkowe spotkanie - czyli z obszaru lub żetonu - już tak. Więc nawet jeśli na polu jest potwór, to dociągasz jedną kartę na fazę spotkań.
Imagine there's no Heaven, it's easy if you try. No Hell below us, above us only sky.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Żeby już być obłąkańczo precyzyjnym, maksymalnie jedną kartę, bo jeśli na polu zostanie choć jeden żywy potwór, to nie dociągnie się żadnej karty ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Mikele
Posty: 98
Rejestracja: 28 maja 2013, 15:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eldritch Horror

Post autor: Mikele »

Mam pytanie odnośnie karty Mitów "Nawałnica".
"Każdy badacz odrzuca tyle Wskazówek, ile kart Mitów Pogłosek znajduje się w grze.
Jeśli nie ma żadnej karty Mitów Pogłoski w grze wylosuj i rozpatrz kartę Mitów Pogłoski z pudełka"

A co jeśli jest w grze karta Pogłoski, ale badacz nie ma Wskazówek?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

ALMANACH - Odrzucanie (str. 5) pisze:> Jeśli jakiś efekt zmusza badacza do odrzucenia elementów
wskazanego rodzaju, a badacz posiada ich mniej, zamiast tego musi
odrzucić wszystkie elementy wskazanego rodzaju.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Mikele
Posty: 98
Rejestracja: 28 maja 2013, 15:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eldritch Horror

Post autor: Mikele »

Czytałem ten fragment, ale nie do końca wyjaśnia to o co pytam.
Skoro nie mam żadnej wskazówki, to mam odrzucić wszystkie wskazówki z gry?

Chodzi mi o sytuację, że nie mogę spełnić jakiegoś wymogu gry ( w Robinsonie, jeśli tak jest to gracz otrzymuje ranę ). A tu wychodzi na to, że nic się nie dzieje.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Wyjaśnia do końca to o co pytasz :)

Jeśli np. badacz ma odrzucić 2 Wskazówki/Przedmioty/bilety itp., ale ma mniej (1 lub 0), to zamiast 2 odrzuca wszystkie (czyli 1 lub 0).
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Mikele
Posty: 98
Rejestracja: 28 maja 2013, 15:20
Lokalizacja: Warszawa

Re: Eldritch Horror

Post autor: Mikele »

Niech tak będzie :) Chociaż spodziewałem się, że jest jakaś "kara" za niemożność spełnienia danego warunku.

Dzięki za rozwianie wątpliwości.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Tutaj nie ma jednej zasady jak w Robinsonie. Niektóre polecenia gracze muszą wypełnić na tyle, na ile potrafią, a niektóre muszą wypełnić, albo poniosą karę. W Eldritch polecania z karami za niespełnienie warunku posiadają zwrot "chyba że" ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
loreciak

Re: Eldritch Horror

Post autor: loreciak »

Mam pytanie dotyczące wykonywania akcji. Przejrzałem instrukcję i almanach i nie znalazłem odpowiedzi. Czy mogę wykonać akcję jeżeli nie przyniesie ona efektu ? Np. czy mogę wykonać akcję odpoczynek jeżeli moje zdrowie i poczytalność są na maksymalnym poziomie ?
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: krecilapka »

A jaki jest cel takiego działania?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Aby podjąć próbę odrzucenia Stanu URAZU lub SZALEŃSTWA.

Akcja odpoczynku nie wymaga uszczerbku na Zdrowiu/Poczytalności, więc możesz ją wykonać nawet z pełnym Zdrowiem/Poczytalnością. Jedyny wymóg to brak potwora na polu.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
loreciak

Re: Eldritch Horror

Post autor: loreciak »

Niektóre karty stanów można odrzucić wykonując test po wykonaniu akcji odpoczynku. Stąd pytanie, czy można wykonać taka akcję bez efektu, aby spróbować odrzucić kartę stanu?
loreciak

Re: Eldritch Horror

Post autor: loreciak »

Dzięki za odpowiedź, teraz mogę grać dalej.
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

loreciak pisze:Niektóre karty stanów można odrzucić wykonując test po wykonaniu akcji odpoczynku.
To nie jest test, to rzut 1 kością. Nie wpływają na niego żadne modyfikatory (Błogosławieństwo/Klątwa), nie można go przerzucić (Wskazówka) itd.

W razie czego gramy też na forum ;)
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 91#p544291
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
loreciak

Re: Eldritch Horror

Post autor: loreciak »

No tak, nie wiem skąd mi ten test przyszedł do głowy :)
Awatar użytkownika
Dasti
Posty: 77
Rejestracja: 12 cze 2005, 18:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Eldritch Horror

Post autor: Dasti »

Pytanie odnośnie jednej z kart mitów. nie pamiętam jej nazwy, ale w treść brzmi mniej więcej tak:

"... tracisz X zdrowia/poczytalności chyba, że będziesz wstrzymany...".

Co w przypadku gdy już ktoś z graczy jest wstrzymany? Czy można wybrać wstrzymanie będąc już wstrzymanym, czy może w takiej sytuacji nie ma się wyboru i trzeba tracić życie lub poczytalność?
DST
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Eldritch Horror

Post autor: sirafin »

Nie można być podwójnie Wstrzymanym. Tak samo jak nie można posiadać dwóch takich samych kart Stanu.

W takim przypadku badacz musi niestety zastosować się do opisu przed zwrotem "chyba że" i stracić Zdrowie/Poczytalność.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
Dasti
Posty: 77
Rejestracja: 12 cze 2005, 18:56
Lokalizacja: Kraków

Re: Eldritch Horror

Post autor: Dasti »

sirafin pisze:Nie można być podwójnie Wstrzymanym. Tak samo jak nie można posiadać dwóch takich samych kart Stanu.

W takim przypadku badacz musi niestety zastosować się do opisu przed zwrotem "chyba że" i stracić Zdrowie/Poczytalność.
Dzięki za odpowiedź. Tak właśnie myślałem, że bez straty życia się nie obędzie.
DST
ODPOWIEDZ