Tezeusz: Mroczna Orbita (Michał Oracz)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: pan_satyros »

Brylantino pisze:Dawać więcej opini! Niech się sypią recenzje, wrażenia i rozczarowania! :P Za kilka dni będę robił zamówienie w 3trollach i nie wiem czy Tezeusza nie wziąć pod uwagę.
Mój z Trolli już w drodze ;) W piątek 1 partia z drugą połówką, więc w weekend na pewno coś napiszę.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1381
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 191 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Brylantino »

pan_satyros pisze:
Brylantino pisze:Dawać więcej opini! Niech się sypią recenzje, wrażenia i rozczarowania! :P Za kilka dni będę robił zamówienie w 3trollach i nie wiem czy Tezeusza nie wziąć pod uwagę.
Mój z Trolli już w drodze ;) W piątek 1 partia z drugą połówką, więc w weekend na pewno coś napiszę.
Będę bardzo wdzięczny :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8791
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2703 times
Been thanked: 2384 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Curiosity »

A mój już czeka w paczkomacie na odbiór :)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: jax »

Wczoraj rozpakowałem, naklejki nakleiłem i... nie mogę powiedzieć nic więcej dopóki nie zagram :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Peter128 »

A otrzymał ktoś już Tezeusza zamówionego w Portalu?
Awatar użytkownika
Galatolol
Posty: 2337
Rejestracja: 23 mar 2009, 13:03
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 577 times
Been thanked: 932 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Galatolol »

A otrzymał ktoś już Tezeusza zamówionego w Portalu?
Ja dostałem wczoraj. Jak już piszę w tym temacie, to potwierdzam, że karty są wyjątkowo cienkie, nie wyobrażam sobie grania nimi bez zakoszulkowania.
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: jolietjake »

Peter128 pisze:A otrzymał ktoś już Tezeusza zamówionego w Portalu?
Ja wczoraj wczesnym rankiem dostalem. Wreszcie pierwsi, a nie ostatni :D
Joliet Jake na BGG
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Peter128 »

To znaczy, że mój też już powinien niedługo być. Kurde, nie mogę się doczekać :D
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Merry »

A ja już grałam;-)
I bylo super.
Ale wiem,wiem, moja opinia się nie liczy.
:roll:
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8791
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2703 times
Been thanked: 2384 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Curiosity »

Merry pisze:A ja już grałam;-)
I bylo super.
Ale wiem,wiem, moja opinia się nie liczy.
:roll:
Ależ skąd! To, że jesteś kobietą nie oznacza, że nie masz prawa głosu :mrgreen:
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1030 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: RUNner »

Pierwsza partia rozegrana! Żona grała marines a ja sterowałem obcymi. Po kilku pierwszych rundach przegrywałem 20-15, ostatecznie wygrałem rzutem na taśmę 3-0. Graliśmy wg wariantu startowego, bez zaawansowanych kart. Wrażenia bardzo pozytywne, już dawno żadna gra nie spodobała mi się już na pierwszej partii! Tezeusz ma proste zasady, które łatwo wchodzą do głowy, rozgrywka jest szybka i dynamiczna. Udało nam się trochę "zmienić" zasady gry, ale to sie w debiucie zdarza często :)
Tezeusz ma klimat i myślę że często będzie gościł na stole. Gra ma niski próg wejścia i zasady łatwo wytłumaczyć nowicjuszom. A że taki żółtodziub przegra, to już inna sprawa. Myślę że nawet przegrana partia potrafi dać wiele radości.
Trochę niepotrzebnie karty akcji posiadają teksty na rewersach, przez co losowanie ich na początku jest dość kłopotliwe.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
ahrian
Posty: 311
Rejestracja: 26 cze 2013, 00:36

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: ahrian »

ja mogę na razie wypowiedzieć się na temat wykonania. sektory - ładne, robią lepsze wrażenie niż na filmikach z utube'a ;P tektura jest dobrej jakości, sprawiają wrażenie solidnych. to samo tyczy się żetonów zaawansowania i tym podobnych. karty - jak już ktoś wspominał - cienkie i giętkie, ale biorąc pod uwagę fakt, że będzie się je trzymało przez kilka sekund na partie - w porządku.

instrukcja czytelna, pudełko ładne :P próg wejścia jest rzeczywiście niski - takie mam wrażenie. no i chyba już znalazłem swoją frakcję - Szaraków. bardzo podobają mi się ich karty i to właśnie nimi - już za kilka godzin - rozegram pierwszą partię :)

i oczywiście naskrobię kilka zdań wrażeń z rozgrywki, ale coś czuję, że się nie zawiodę. Hexa pokochałem od pierwszej partii, Tezeusz chyba też mi na to pozwoli ;]
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8791
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2703 times
Been thanked: 2384 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Curiosity »

Jedno rozczarowanie - koszulki FFG Mini American są może o pół milimetra za wąskie :(( A myślałem, że sobie ładnie pokoszulkuję karty. Zastanawiam się naprawdę poważnie nad delikatnym przycięciem kart, ale - z drugiej strony - nie chce mi się ciachać 110 kart.

Czemu karty nie mogły być nieco bardziej standardowe?

Aha. W pudełku mam 3 żetony, które służą do... no właśnie, nie wiem do czego. 2 okrągłe i 1 trójkątny, mają wzorek "kosmosu". Any ideas?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
jolietjake
Posty: 849
Rejestracja: 21 lip 2012, 11:28
Lokalizacja: Warszawa / Sosnowiec
Been thanked: 1 time

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: jolietjake »

Curiosity pisze:Jedno rozczarowanie - koszulki FFG Mini American są może o pół milimetra za wąskie :(( A myślałem, że sobie ładnie pokoszulkuję karty. Zastanawiam się naprawdę poważnie nad delikatnym przycięciem kart, ale - z drugiej strony - nie chce mi się ciachać 110 kart.

Czemu karty nie mogły być nieco bardziej standardowe?

Aha. W pudełku mam 3 żetony, które służą do... no właśnie, nie wiem do czego. 2 okrągłe i 1 trójkątny, mają wzorek "kosmosu". Any ideas?
No są w standardzie takim jak Robinson, Dziedzictwo, Catan, TTR, etc., etc., etc. - mini euro. Więc nie dziwota, że nie pasują do mini amercian :D

3 zbędne żetony - pewnie zapasowe, było miejsce na wyprasce to wycieli.
Joliet Jake na BGG
TTR_1983
Posty: 3949
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 89 times
Kontakt:

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: TTR_1983 »

Curiosity pisze:Jedno rozczarowanie - koszulki FFG Mini American są może o pół milimetra za wąskie :(( A myślałem, że sobie ładnie pokoszulkuję karty. Zastanawiam się naprawdę poważnie nad delikatnym przycięciem kart, ale - z drugiej strony - nie chce mi się ciachać 110 kart.

Czemu karty nie mogły być nieco bardziej standardowe?

Aha. W pudełku mam 3 żetony, które służą do... no właśnie, nie wiem do czego. 2 okrągłe i 1 trójkątny, mają wzorek "kosmosu". Any ideas?
też mnie to zastanawia. Może chcieli wypełnić całą wypraskę?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8791
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2703 times
Been thanked: 2384 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Curiosity »

jolietjake pisze:3 zbędne żetony - pewnie zapasowe, było miejsce na wyprasce to wycieli.
mulek18 pisze:też mnie to zastanawia. Może chcieli wypełnić całą wypraskę?
Przypomina mi się Last Night on Earth i masa żetonów dodana na zasadzie: "w naszych scenariuszach te żetony nie mają zastosowania, ale może sami wpadniecie na pomysł co z nimi zrobić" ;)

EDIT:
jolietjake pisze:
Curiosity pisze:Czemu karty nie mogły być nieco bardziej standardowe?
No są w standardzie takim jak Robinson, Dziedzictwo, Catan, TTR, etc., etc., etc. - mini euro. Więc nie dziwota, że nie pasują do mini amercian :D
I wszystko jasne. U mnie na półce królują gry zza oceanu ;)
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1030 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: RUNner »

Informacja dotycząca wymiarów kart (z BGG):
Component list: 110 cards (44x68)

Czyli pasują karty Mini European FFG. Chociaż takie dane mogłyby być umieszczone chociażby na stronach sprzedawców.

edit:
Jeśli chodzi o mechanikę, to ja bym zrezygnował z losowania 15z24 kart. Dzięki temu każda frakcja miałaby pełen wachlarz możliwości, niezależny od losu, tak jak w NH. I tak później liczy się kolejność kart na stosie, więc trochę niepotrzebnie gracze muszą się liczyć z przypadkiem. Koszt instalacji każdej karty jest taki sam, niezależnie od poziomu jej zaawansowania, więc gracz mający mniej szczęścia będzie miał znacznie utrudnione zadanie, gdy jego rywal wylosuje lepsze karty. Rozgrywka by się wydłużyła, chociaż chyba często kończyć się będzie przed czasem, bo kombosy można tworzyć niemiłosierne.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: rattkin »

Zdążyłem zagrać parę razy. Zdjęcia zawartości tutaj - http://www.boardgamegeek.com/thread/105 ... pl-version

Wrażenia są nieco mieszane. Reguł nie ma dużo, to prawda, ale część z nich jest daleka od intuicyjnych, a część wymaga doprecyzowania. Karty kładzione w strefie kart oczekujących danego sektora można zainstalować gdziekolwiek ... czemu i jak to się zgrywa logicznie, czy tematycznie z grą, trudno ustalić. To był nasz najczęstszy błąd na początku. Inną zasadą, której chyba nie rozumiem, jest koniec gry wymuszony przez brak kart do instalacji. Skoro faza akcji kart oczekujących jest opcjonalna, to w przypadku gdy obydwaj gracze nie mają już kart, wychodzi przeważnie, że albo już nie ma nic do instalowania w kartach oczekujących albo jest jakaś jedna zabłąkana karta (znacznik przesuwa się o 1 ale do końca gry nie dochodzi) albo instalacja karty nie jest na tyle cenna dla gracza, by ryzykować przyspieszenie zakończenia gry. Rozumiem, że może to być też mechanizm "burning", czyli dążenia do szybkiego skończenia gry w momencie swojej przewagi, ale jakoś w naszych grach w żadnym momencie nie było aż tyle kart oczekujących by móc taki plan wykonać (dążylismy do instalacji). Zobaczy się po kolejnych rozgrywkach. W najprostszym wariancie, jeśli są trzy karty oczekujące na stole, może to oznaczać, że przeciwnik skończy grę po 3 swoich rundach (odrzuci 3 albo zainstaluje 3 swoje, albo mix tych dwóch). Jeśli kart jest niewiele, można próbować przeciągać linę i instalować szybko własne karty. Czasami teksty na niektórych kartach trochę mieszają. Bonus - "Karta ze stosu" - "W dowolnym momencie swojej tury zainstaluj kartę z wierzchu swojego stosu na dowolne puste pole kart Zainstalowanych (niezajęte nawet przez kartę Bonusu)". O co chodzi w tym nawiasie? :) Rozumiem, że próbowano przekazać regułę, że pole z kartą bonusu jest wciąż traktowanie jako "puste" (niezajęte), ale wyszło to bardzo zawile. Nie prościej było "na dowolne puste pole lub pole z kartą Bonusu"? Chyba, że wciąż nie rozumiem co ta karta robi. Kolejny kłopot to żetonami oznaczeń pułapek - na kartach jest trochę niespójnie. Czasem na karcie w rogu jest kółko, czasem trzy kropeczki, czasem nic, a czasem tekst z tyłu mówi, żeby położyć żeton - nie jest to objaśnione, co oznaczają dokładnie te symbole. W "Ukrytym" nie ma nic o położeniu żetonu, a takowy jest (ale jest jakaś ikonka, chociaż okrągła, a żeton jest trójkątny). W Systemie Obronnym, jest o położeniu żetonu, ale nie ma ikonki "rogala". Żetonów Pasożyta jest 2, ale wygląda na to, że użyć można tylko jednego (zapas?). Żeton niewidzialności jest niebieskawy i na początku przyporządkowaliśmy go do Naukowców (a ma być u Szaraków). Wreszcie, czemu niektóre żetony są okrągłe a inne trojkątne? Mają coś wskazywać? Jeśli ktoś zna odpowiedzi na te wszystkie pytania, będę wdzięczny.

Sama gra wcale nie wygląda na jakiś wielki mózgożer - nie wyglądała po oglądaniu filmików, nie wygląda i teraz po 3 partiach. Możliwych wyborów na dany ruch nie ma wiele (którym z trzech pionków ruszyć, ilość pól i kierunek jest ustalony, chyba, że się ma jakiś modyfikator z bonusa, ale to rzadko), a z racji niewielkiej planszy, patrzenie w przód nie sprawia większych problemów. Ten proces jest czasem wydłużony, jeśli mamy okazje zrobic rundę więcej niż jedną jednostką, ale to się łączy dość płynnie. Wygląda na to (ale mogę się mylić), że planować jest sens tylko na jeden ruch przeciwnika do przodu (jak ja ruszę tu, to on wtedy zostanie tam z dwoma pionkami, będzie musiał ruszyć o dwa i właduje się tam i tam). Instalowanie kart jest trochę chaotyczne i na początku trudno "wyczuć" jak to robić. Naturalna tendencja jest do combowania w jednym / dwóch pomieszczeniach swoimi kartami i próbować manewrować przeciwnikiem żeby musiał tam walczyć albo tam wejść - ale nie zawsze to wychodzi. Potem widzi się już pewne schematy, jak rozkładac karty "przestrzennie", żeby jedno triggerowało drugie - ale nie ma w tym jakiejś wielkiej filozofii. W efekcie, gra generuje dość abstrakcyjny feeling: niby gram i podejmuję decyzje, ale też to gra w pewnej części gra mną. Na wyższym poziomie zapewne można tego trochę uniknąć, nie dając się ustawić tak, by kolejny ruch był dla nas zawsze niedobry.

Bonusy wyglądają na bardzo mocne karty i przejęcie strategicznych bonusów może zadecydować potem o wygranej.

Żetony ulepszeń mają bardzo krótki cykl życia po otrzymaniu, prawie zawsze opłaca się od razu je wykorzystać do albo upgrade'u jednostki albo położenia na kartę. Chomikowanie większej ilości na jakąś jedną kartę wydaje się obecnie dosć karkołomnym zadaniem.

Zaletą jest stosunkowo niewielki czas gry (na 2 graczy) - gra się nie dłuży. 30-40 min starczy na partyjkę.

Mnie się ta gra podoba, w obecnym momencie daję jej wstępnie 7/10 w skali BGG, ocena ma szansę się zmienić po kilkunastu dalszych partiach (właściwą ocenę dla tego typu gier stosuję po min 30 grach). Chciałbym sprobówać też na 4 (obawiam się, że gra się nie sprawdzi w tym wariancie) i drużynowo. Natomiast na pewno nie jest tak elegancka mechanicznie jak Neuroshima Hex. Abstrakcyjność rozgrywki też może być dla niektórych wadą (dla mnie nie jest) i ogólnie wygląda to na grę raczej trudną w odbiorze. Frakcje są różnorodne i definiują style gry, co się bardzo chwali.

Kart w koszulkach sobie jakoś nie wyobrażam. Ślizgają się i przestawiają w sektorach przy byle szturchnięciu, czy dotknięciu, w koszulkach byłoby gorzej. Ale jak ktoś koniecznie musi...

No i ... co zrobią naukowcy 1 listopada? :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8791
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2703 times
Been thanked: 2384 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Curiosity »

rattkin pisze:Żetonów Pasożyta jest 2, ale wygląda na to, że użyć można tylko jednego (zapas?).
Wprawdzie jeszcze nie grałem, ale tłumaczy to instrukcja:

Strona 14:

Pasożyt (Obcy)
Jeśli karta ta jest kopiowana przez Duplikat, to na jednostkę wroga kładzie się 2 żetony Pasożyta, przez co otrzymuje on 2 obrażenia za każdy punkt ruchu.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Portal Games »

Dziękuję za pozytywną opinię. Życzę wielu fajnych partii i odkrywania strategii w grze.

Wspomniana karta oznacza, że można zainstalować nową kartę tylko na wolnym polu (nie może być przez nic zajęte, nawet przez kartę bonusu).
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: rattkin »

Curiosity pisze:
rattkin pisze:Żetonów Pasożyta jest 2, ale wygląda na to, że użyć można tylko jednego (zapas?).
Wprawdzie jeszcze nie grałem, ale tłumaczy to instrukcja:

Strona 14:

Pasożyt (Obcy)
Jeśli karta ta jest kopiowana przez Duplikat, to na jednostkę wroga kładzie się 2 żetony Pasożyta, przez co otrzymuje on 2 obrażenia za każdy punkt ruchu.
Faktycznie, dzięki.
Merry
Posty: 511
Rejestracja: 08 wrz 2009, 15:02
Lokalizacja: Gliwice

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: Merry »

Curiosity pisze:
Merry pisze:A ja już grałam;-)
I bylo super.
Ale wiem,wiem, moja opinia się nie liczy.
:roll:
Ależ skąd! To, że jesteś kobietą nie oznacza, że nie masz prawa głosu :mrgreen:

Gdzie jest ikonka boksowania?;-) :twisted:
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: rattkin »

Portal Games pisze:Dziękuję za pozytywną opinię. Życzę wielu fajnych partii i odkrywania strategii w grze.

Wspomniana karta oznacza, że można zainstalować nową kartę tylko na wolnym polu (nie może być przez nic zajęte, nawet przez kartę bonusu).
Mówimy o "Karta ze stosu"? Bo z drugiej strony tej karty jest napisane "Jeśli instalujesz swoją kartę na polu kart zainstalowanych z leżącą kartą Bonusu, zabierz tę kartę Bonusu i uzyj w dowolnym momencie dowolnej swojej tury". To jak to z tym jest? Można czy nie można? Rozumiem że ten tekst jest na wszystkich kartach Bonusu, ale zasada w instrukcji mówi, że a) opisy z tyłu kart uszczegóławiają działanie i b) przebijają zasady gry. W tym wypadku chyba dość niefortunnie się złożyło.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: jax »

@rattkin, konfliktu nie ma, nie możesz za pomocą 'karta ze stosu' położyć na polu z kartą bonusu. Zatem napisy na kartach bonusu nie mają znaczenia w tym przypadku :)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1030 times

Re: Tezeusz - nowa gra Michała Oracza od Portalu

Post autor: RUNner »

Jeśli instalujesz kartę bezpośrednio ze stosu, to nie możesz jej zainstalować na polu gdzie jest karta z bonusem. Standardowo jest to możliwe gdy instalujesz kartę oczekującą.
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
ODPOWIEDZ