Android: Netrunner (Richard Garfield, Lukas Litzsinger)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 193 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: yosz »

A w międzyczasie dla funu zagrał w eliminacjach conquestu i zajął 11 miejsce. Ale topka byla w tym samym czasie co eliminacje netrunnera ;)
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6482
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 608 times
Been thanked: 959 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Odi »

Gdzie są jakieś drabinki turniejowe, statystyki itp?
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2458
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 565 times
Been thanked: 275 times

Android: Netrunner

Post autor: Markus »

Odi pisze:Gdzie są jakieś drabinki turniejowe, statystyki itp?
żartujesz? To ffg i ich narzedzia turniejowe.
Patrząc na ten wydruk topki to nawet liczby porzadkowej nie ma przy nazwiskach a ty wymagasz tabel :-)
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Niestety nie ma. Może gry zrobi później jakieś podsumowanie. Jakoś mam dziwne wrażenie że u nas więcej się wymaga od organizatorów niż w ffg.

Btw: czy są w Warszawie jacyś chętni do gry ale jej nie znają i chcieliby by się nauczyć?
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
siawq
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2013, 10:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Odp: Android: Netrunner

Post autor: siawq »

Inermis pisze: Btw: czy są w Warszawie jacyś chętni do gry ale jej nie znają i chcieliby by się nauczyć?
.... albo w Rzeszowie? :)
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: sqb1978 »

W Rzeszowie ja się uczę ;)
siawq
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2013, 10:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Android: Netrunner

Post autor: siawq »

Wiemy, wiemy i wiążemy z Tobą wielkie nadzieje :)
Awatar użytkownika
Tycjan
Posty: 3200
Rejestracja: 23 sty 2008, 22:14
Lokalizacja: Opole
Has thanked: 44 times
Been thanked: 32 times
Kontakt:

Re: Android: Netrunner

Post autor: Tycjan »

Ten blog fanów NR powinien zainteresować: Bazyn + Inermis = http://netrunner.znadplanszy.pl :)

# ZnadPlanszy.pl - tutaj piszę: http://miroslawgucwa.znadplanszy.pl | NAJWIĘKSZA baza premier i zapowiedzi gier wydanych po polsku: http://Premiery.ZnadPlanszy.pl
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Nauka Gry w Netrunnera :!:

Kraków - 29 listopada
Szkółka Netrunningu w Hexie 29 listopada
https://www.facebook.com/events/300909060099476/

Warszawa - 29 listopada
Nauka Gry w Netrunnera + Luźne Granie
https://www.facebook.com/events/804830582909870/

Zapraszamy :)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
django
Posty: 31
Rejestracja: 24 lis 2014, 14:49

Re: Android: Netrunner

Post autor: django »

Witam wszystkich forumowiczów, mimo że już trochę czasu siedzę w grach planszowych to z grą karcianą formatu LCG miałem styczność pierwszy raz, w netrunnera zagrałem tylko jeden "mecz" (raz jako runner, raz jako corp) i odrazu zakochałem sie w tej grze, klimat, mechanika.... cud, miód, może moje wrażenia są troche na wyrost bo cuż można stwierdzić po jednej rozgrywce ale mimo wszystko chce kupić netrunnera i wkręcić sie na całego. I tu mam pytanie odnośnie tejże gry, lepiej wersja PL czy może angielska a jeśli polska to czy jest ona dostępna z poprawionymi kartami ? Czytałem ze jest errata i w niej poprawione są teksty na niektórych kartach i że galakta poprawia je w dodrukach.. tylko kiedy już będe kupował grę jak rozpoznać czy dany dodruk jest "świeży" i czy w nim są juz poprawione karty ? niektóre działania kart i ich nazwy są błędnie opisane\przetłumaczone a ja chciałbym już kupić grę z poprawionymi kartami. Grę testowałem u znajomego który ma wersję PL core set i CC. Jeśli chodzi o granie turniejowe absolutnie go nie wykluczam ale na początek chce sie wdrożyć w grę poznać ją dokładniej więc na pewno trochę czasu minie nim pomyśle o udziale w jakimś turnieju, dodam że język angielski nie jest przeszkodą choć nie ukrywam że chciałbym mieć grę w ojczystym języku.... tylko te błedy na kartach... :(
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rattkin »

Polska wersja przestała być wydawana jakiś czas temu, więc technicznie gra już nie jest po polsku. Jej część jest po polsku. Dziś to jest jej większa część, za pół roku już nie będzie. Nic mi nie wiadomo o erratach i dodrukach, ten etap chyba w Galakcie jest już zamknięty (?)

Jeśli angielski nie jest przeszkodą, absolutnie nie widzę dlaczego miałbyś chcieć polską wersję - już nawet nie ma kogo wspierać, skoro lokalny wydawca zrezygnował.

Jeśli jesteś z okolic Poznania, zapraszamy na wspólne spotkania, gdzie wszystkiego nauczymy, pokażemy itd. W kilku innych miastach są podobne grupy, które chętnie Cię przyjmą w swoje szeregi.
siawq
Posty: 167
Rejestracja: 25 kwie 2013, 10:58
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Android: Netrunner

Post autor: siawq »

Zapraszamy także na polskie forum netrunnera netrunner.lajcik.org
django
Posty: 31
Rejestracja: 24 lis 2014, 14:49

Re: Android: Netrunner

Post autor: django »

@rattkin

To mnie zaskoczyłeś, ostatnio czytałem ze fani lotr
lcg będą mogli cieszyć się dalej polska wersja ich karcianki, myślałem ze z netrunnerem jest podobnie, nawet byłem pewny ze tak jest, bo po tym co czyta się o tej grze to jest poprostu fenomenalna i zastanawiam się co sprawia ze netrunner jest tak malo popularny? Czy to skutek tego ze gra jest troche bardziej skomplikowana a moze klimat nie odpowiada. Oczywiście o gustach się nie dysutuje ale czy naprawdę aż tylu ludzi niedocenia tej gry ?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rattkin »

Nie mieszaj dwóch rzeczy. Gra jest bardzo popularna (top 10 w BGG hotness od dwóch lat, świetne wyniki sprzedaży, oczywiście relatywnie do wszystkich innych karcianek, które nie są MtG).

Gra. Nie lokalizacja. Polska wersja ANR to osobny wątek pełen złych decyzji, dramatów, rozdzierania szat i pokazywania palcem. Natomiast ANR zdecydowanie nie jest łatwo przystępny (a LOTR stosunkowo prosty i bez takiej głębi) i nie może zasłonić się rozpoznawanym na całym świecie brandem na licencji, tak jak LOTR. Są to rzeczy, które w różnych miejscach mogą w różny sposób dyktować sprzedaż. ANR, choć potencjalnie kierowany także do "casualowych" graczy, u źródła, jest mocno turniejowy i przyciąga "profesjonalistów" (w cudzysłowiu świadomie). Pewna część Magicowców przeszła do ANR, odnajdując podobny poziom wyzwań, przy mniejszych kosztach. Klimat gry kierowany jest raczej do entuzjastów, niż do szerokiej gawiedzi.
django
Posty: 31
Rejestracja: 24 lis 2014, 14:49

Re: Android: Netrunner

Post autor: django »

Oczywiście wiem ze lotr i ANR to dwie różne gry, porównując je zmierzalem do tego ze graczom lotra udało się "wywalczyć" kontynuacje wersji Pl natomiast fanom ANR niestety nie. A dlaczego ? Ponieważ była ich zbyt mała liczba i galakcie oczywiście by się to nieoplacalo dlatego nawet nie rozwazyli takiej decyzji. Mój post wyżej był troche pisany z "żalu" , chodzi o to ze ANR to też swietna gra a mimo wszystko nie udało się jej fanom "wywalczyc" kontynuacji w ojczystym języku tak jak udało się to fanom lotra. Oczywiście dziękuję Ci za wyjaśnienie jak sprawa się ma względem netrunnera, oczywiście kupie wersje angielska. Jeszcze tylko jedno pytanko jesli chodzi o rozwoj ksztalcerzy i jinteki to w jakiej kolejności kupować dodatki ? W których z dodatków sa najlepsze karty dla tych dwóch frakcji ?
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: rattkin »

django pisze:Mój post wyżej był troche pisany z "żalu" , chodzi o to ze ANR to też swietna gra a mimo wszystko nie udało się jej fanom "wywalczyc" kontynuacji w ojczystym języku tak jak udało się to fanom lotra.
To żadna walka, tylko biznesowe realia kontra liczby. Polskich wersji dodatków sprzedawało się tyle co kot napłakał (co nikogo nie powinno dziwić, zwazywszy na charater i tematykę gry, ale to bicie zdechłego konia, więc dajmy spokój), więc przestało się kalkulować. Polskiej wersji LOTR kupowano więcej, bo to gra bardziej casualowa i skierowana w inny target (często dużo młodszych i nie znających jeszcze języka obcego tak dobrze). Tak więc: żadnych mieczy nie krzyżowano.
django pisze: Oczywiście dziękuję Ci za wyjaśnienie jak sprawa się ma względem netrunnera, oczywiście kupie wersje angielska. Jeszcze tylko jedno pytanko jesli chodzi o rozwoj ksztalcerzy i jinteki to w jakiej kolejności kupować dodatki ? W których z dodatków sa najlepsze karty dla tych dwóch frakcji ?
Niestety, jestem organicznie niezdolny do odpowiedzi na takie pytania, może inni pomogą. Z racji influence, dla mnie niemal wszystkie karty są tak samo ważne (poza nielicznym wyjątkami-hiciorami). Karty z dodatków definiujące grę to Plascrete Carapace (What Lies Ahead) i Jackson Howard (Opening Moves). To jest mus. Reszta też jest mus, ale tego nie mówimy głośno.

Ekonomicznie, najlepiej kupować najpierw duże dodatki (Creation and Control, Honor and Profit), jako że szczęśliwie dotyczą i Shaperów i Jinteki. Zanim jednak to zrobisz, rozejrzyj się po ofertach graczy. Być może ktoś sprzeda Ci wszystkie/większość kart po akceptowalnej cenie.
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Przypominam że jutro nauka grania w Netrunnera, jeśli dawno nie wyciągaliście swoich kart, też warto wpaść i pograć i miłej atmosferze :)

Kraków - 29 listopada
Szkółka Netrunningu w Hexie 29 listopada
https://www.facebook.com/events/300909060099476/

Warszawa - 29 listopada
Nauka Gry w Netrunnera + Luźne Granie
https://www.facebook.com/events/804830582909870/


Ponadto na blogu http://netrunner.znadplanszy.pl recenzja dodatku Up And Over.
Chętnie wysłucham waszych opinii na temat kart i samego działu. Wszelkie uwagi co do formy i treści mile widziane.
W ogóle jestem ciekaw jak odbieracie bloga i czy jesteście zainteresowani jego czytaniem? Bo patrząc po aktywności w tym temacie na forum, myślałem że causalowy netrunner umarł wśród planszówkowiczów. Jednak zainteresowanie blogiem przekroczyło moje oczekiwania, co świadczy że jest was tu dużo, ale więcej czytacie niż piszecie! :)
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Kira.Hiroshi
Posty: 198
Rejestracja: 21 lis 2014, 22:08
Has thanked: 10 times
Been thanked: 26 times

Android netrunner

Post autor: Kira.Hiroshi »

Witam, a wiec szukamy z narzeczona jakiejs gry dla 2. Chodzi nam o cos powazniejszego i glebszego, na dluzszy czas. Gralismy w hearthstone przez rok jednak ta gra stracila swoj urok.
Moje typy to RftG i ANR, jednak narzeczonej w ogole nie pasuje klimat tych gier, zaproponowalem tez seasons i ta sie spodobala. Jednak tak jak moge zgodzic sie z RftG, ktore jest odrazajace to ANR naprawde mnie usidlil.
Chcialbym sie spytac jak wyglada ta gra (najlepiej w porwonaniu do HS). Ile trwa nauka podstaw, ile mastering, ile trzeba zainwestowac w gre na poziomie domowym, a ile zeby pograc z kims w klubie. Czy sa jakies serwisy gdzie mozna poznac mete, decki, strategie. I co najwazniejsze jak by wygladala ta gra na 2 (chlopak+dziewczyna) w zaciszu domowym.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android: Netrunner

Post autor: pattom »

https://www.facebook.com/events/1426564494270815/?ref=4


--> cell time


Zapraszamy nowe osoby do nauki gry. Chcesz zobaczyć jak grać w Netrunnera? Wpadnij na spotkanie, nie musisz mieć kart, zawsze jest sporo osób, które z chęcią pomogą i wytłumaczą zasady, każdy też ma zapasowe decki i zapewne użyczy do nauki.

i w temacie nowości :-)

http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=5262
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android: Netrunner

Post autor: pattom »

Lemahasta
Posty: 5
Rejestracja: 16 gru 2014, 15:03

Re: Android: Netrunner

Post autor: Lemahasta »

Hej,

Od jakiegoś czasu gram w netrunnera w bardzo wąskim gronie (z moją narzeczoną, która jakoś wybitnie nie wielbi tej gry ;) ) i chciałbym w końcu poznać trochę nowych graczy. Mieszkam w Warszawie w Śródmieściu - pod nosem mam Paradox Cafe i Padbar, o którym czytałem, że we wtorki ludzie się spotykają na netrunnera, ale 1) nie wiem czy to aktualne 2) wtorki to jedyny taki dzień tygodnia, kiedy popołudniami na 100% nie mam czasu na żadne granie.

Jeżeli są jakieś dość "pewne" miejsca/dni tygodnia, gdzie można kogoś spotkać, albo zawczasu umówić się na partyjkę (albo kilka), byłbym wdzięczny za info.

Pozdrawiam.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: Android: Netrunner

Post autor: pattom »

Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1568
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 202 times
Been thanked: 598 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: Ayaram »

Jak wygląda wersja PL pod względem balansu? Czy kupując wszystko co wyszło u nas i nic więcej mogę liczyć na w miarę wyrównane gry wszystkimi stronami?
Awatar użytkownika
Inermis
Posty: 735
Rejestracja: 04 maja 2008, 12:17
Lokalizacja: Warszawa

Re: Android: Netrunner

Post autor: Inermis »

Lemahasta pisze:Hej,

Od jakiegoś czasu gram w netrunnera w bardzo wąskim gronie (z moją narzeczoną, która jakoś wybitnie nie wielbi tej gry ;) ) i chciałbym w końcu poznać trochę nowych graczy. Mieszkam w Warszawie w Śródmieściu - pod nosem mam Paradox Cafe i Padbar, o którym czytałem, że we wtorki ludzie się spotykają na netrunnera, ale 1) nie wiem czy to aktualne 2) wtorki to jedyny taki dzień tygodnia, kiedy popołudniami na 100% nie mam czasu na żadne granie.

Jeżeli są jakieś dość "pewne" miejsca/dni tygodnia, gdzie można kogoś spotkać, albo zawczasu umówić się na partyjkę (albo kilka), byłbym wdzięczny za info.

Pozdrawiam.
Odpisałem Ci na forum netrunnera :) ale myślę że tutaj tez warto wrzucić to info że jest grupa do organizowania się na granie w Warszawie - na fejsbuku - https://www.facebook.com/groups/938988839450150/

Jeśli ktoś nie fejsbukowy to zapraszam na polskie forum Netrunnera: http://netrunner.lajcik.org/forumdisplay.php?fid=10
Inermis - Blog netrunner.znadplanszy.pl
Chętnie zagram: Android: Netrunner LCG, Mage Wars, Battlestar Galactica
Chętnie poznam: Rex
Kolekcja | Want to Trade
Awatar użytkownika
anorak
Posty: 158
Rejestracja: 18 paź 2010, 16:37
Lokalizacja: Zielona Góra
Been thanked: 15 times

Re: Android: Netrunner

Post autor: anorak »

Ayaram pisze:Jak wygląda wersja PL pod względem balansu? Czy kupując wszystko co wyszło u nas i nic więcej mogę liczyć na w miarę wyrównane gry wszystkimi stronami?
Kupując wszystko w wersji PL ( Core Set, Cykl Genesis, Tworzyć i Kontrolować) można stworzyć całkiem zbalansowane talie dla wszystkich runnerów i dla dwóch korporacji - NBN oraz HB. Weyland i Jinteki są nieco słabsze, bo w tym zestawie kart wygrywają głównie poprzez zadawanie obrażeń runnerowi i różnego rodzaju pułapki. Unikania takich niemiłych niespodzianek można się nauczyć po kilku grach przeciwko takim taliom, a pozbawione efektu zaskoczenia są znacznie słabsze. Ten problem został rozwiązany w następnych dodatkach, które jednak wyszły już tylko po angielsku. Odpowiadając na Twoje pytanie - kupno polskiego zestawu jest dobrym pomysłem, ponieważ tworzy całkiem zbalansowaną całość. Mimo, że granie Jinteki i Weylandem nie jest na dłuższą metę dobrym pomysłem, to karty z tych korporacji można śmiało wykorzystać w taliach HB i NBNu, co z całą pewnością zapewni pożądaną różnorodność.
ODPOWIEDZ