Jaką grę wybrać ?

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
politan
Posty: 13
Rejestracja: 23 cze 2010, 20:21
Lokalizacja: Warszawa

Jaką grę wybrać ?

Post autor: politan »

Witam !
Zastanawiam się nad grą dla kobiety. Będzie to jej pierwsze starcie z grą typu "ekonomicznego". Szybko przyswaja zasady więc problemu nie ma żadnego ;). Do wyboru są 4 tytuły:

- Agricola;
- Puerto Rico;
- Filary Ziemi;
- Genua;

Kolejność od najbardziej mnie interesującej (Agricola) do najmniej (Genua). Tak więc poradźcie ;).

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
ezri
Posty: 45
Rejestracja: 31 gru 2010, 06:11
Lokalizacja: Kraków Płaza

Re: Jaką grę wybrać ?

Post autor: ezri »

Nie znam Genui ale jeśli chodzi o pozostałe to moim zdaniem zainwestuj w Agricolę, gra się bardzo fajnie i jest ładnie wydana (a dla nas ma to duże znaczenie :wink: ) albo w Puerto Rico. Filary Ziemi są fajne ale po jakimś czasie rozgrywka już nie wzbudza takich emocji, 2 poprzednie są troszkę bardziej skomplikowane ale i ciekawsze. No chyba, że Twoja kobieta jest fanką Folletta to zmienia postać rzeczy, wtedy nie ma szans żeby Filary jej się nie spodobały.
Odkąd mam Agricolę (całe 4 dni :mrgreen: ) grałam w nią kilka razy w mieszanym towarzystwie i dziewczyny zawsze były zachwycone więc polecam.
Awatar użytkownika
meham
Posty: 149
Rejestracja: 26 lis 2006, 15:06
Lokalizacja: Sanok

Re: Jaką grę wybrać ?

Post autor: meham »

1.Agrcola
2. Notre Dame
3. Vasco da Gama
4. Egizia

Meham
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: Jaką grę wybrać ?

Post autor: srokaplotkara »

Agricola! - nic dodać nić ująć :)
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Jaką grę wybrać ?

Post autor: Matio.K »

politan pisze:Witam !
Zastanawiam się nad grą dla kobiety. Będzie to jej pierwsze starcie z grą typu "ekonomicznego". Szybko przyswaja zasady więc problemu nie ma żadnego ;). Do wyboru są 4 tytuły:

- Agricola;
- Puerto Rico;
- Filary Ziemi;
- Genua;

Kolejność od najbardziej mnie interesującej (Agricola) do najmniej (Genua). Tak więc poradźcie ;).

Pozdrawiam.
Agricola - po Farmville jej popularność powinna jeszcze bardziej wzrosnąć ;)

Ale Filary Ziemi byly spoko na dwie osoby - tylko, ze gra jest juz duzo bardziej losowa. Pozostaje raczej na 3-4 osoby.
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
ja_ak
Posty: 36
Rejestracja: 08 sty 2011, 12:06
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jaką grę wybrać ?

Post autor: ja_ak »

Moimi faworytami są Agricola i Puerto Rico. Obie gry posiadam i sprawdzają się znakomicie. Za szybko się nie znudzą a zapewnią wiele emocji podczas rozgrywek. Moi znajomi (wcześniej nie grający) jak zagrali w PR na drugi dzien pobiegli do sklepu i kupili Agricole (tak dla porównania) :).
Jak będziecie grać często tylko w 2 osoby to jednak mały plusik na Agricole bo lepiej działa na 2 osoby.

PS. Jako, że to mój pierwszy post na tym forum to się grzecznie przywitam : DZIEŃ DOBRY PLANSZOMANIACY :D.
Awatar użytkownika
Vinter
Posty: 49
Rejestracja: 27 mar 2010, 18:23

Re: Jaką grę wybrać ?

Post autor: Vinter »

Dzień dobry :D

Agricola.

Jak dla mnie Puerto Rico jest nudne ;p Suche takie.
Awatar użytkownika
arturion
Posty: 580
Rejestracja: 23 gru 2009, 18:48
Lokalizacja: Miłoszyce, prawie Wrocław

Re: Jaką grę wybrać ?

Post autor: arturion »

Genuę odrzuć od razu, jeżeli będzie grana w 2-osoby, ta gra istnieje tylko przy 4-5 osobach moim zdaniem bo wtedy można przeprowadzać odpowiednie licytacje/negocjacje na których oparta jest ta gra. Miałem ją dość długo, grałem sporo w 2 osoby, ale tak na prawdę tylko ta jedna partia 5-osobowa pozwoliła mi powiedzieć "Grałem w tę grę!" :)
Saluton amikoj!
Awatar użytkownika
Targowo.Istore
Posty: 176
Rejestracja: 19 mar 2010, 08:43

Re: Jaką grę wybrać ?

Post autor: Targowo.Istore »

Dla niektórych Agricola po pewnym czasie również staje się nudna i monotonna. Ale wg mnie to bardzo fajna i wciągająca gra,jeżeli ma być na 2 osoby,to zdecydowanie Agricola.
Awatar użytkownika
srokaplotkara
Posty: 223
Rejestracja: 01 paź 2009, 13:25
Lokalizacja: Mazury

Re: Jaką grę wybrać ?

Post autor: srokaplotkara »

Targowo.Istore pisze:Dla niektórych Agricola po pewnym czasie również staje się nudna i monotonna. Ale wg mnie to bardzo fajna i wciągająca gra,jeżeli ma być na 2 osoby,to zdecydowanie Agricola.
Ja myślę, że każda gra staje się nudna jak się w nią ciągle gra. Wystarczy zrobić dłuższą przerwę, to potem do tej gry wraca się z utęsknieniem :)
Ja tak miałam w przypadku Puerto Rico.
Awatar użytkownika
Shogman
Posty: 165
Rejestracja: 19 sty 2011, 18:56
Lokalizacja: L-wa

Re: Jaką grę wybrać ?

Post autor: Shogman »

Polecam Agricole :D Dla mnie Guena po jakimś czasie jest zbyt nudna
ODPOWIEDZ