[Zakończenie ankiety i wideo] Pompka za odpowiedź

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
kapustka
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2006, 22:36
Lokalizacja: Warszawa, sercem w kraju Oompa-Loompow

[Zakończenie ankiety i wideo] Pompka za odpowiedź

Post autor: kapustka »

Dziękuję za udział. Cykl tekstów ukaże się w okolicach lutego (na stronie ulica ekologiczna). A nagrane pompeczki umieściłem tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=Ox71DflFKSc

Uwaga: właśnie zarejestrowałem pompeczki, więc od tego momentu zrywam społeczną umowę i za nowe odpowiedzi nie zapłacę

Za każdą odpowiedź wykonam jedną, udokumentowaną nagraniem pompkę.

Bardzo potrzebuję pomocy przy pisaniu cyklu artykułów. Wyślij na maciek@kapustka.net odpowiedzi na poniższe pytania (mogą być tylko te, na które potrafisz odpowiedzieć). Będę wdzięczny za nieumieszczanie odpowiedzi w tym wątku na forum.

1) Pandemic, Shadows over Camelot, Scotland Yard - Czy zwycięstwo w grze kooperacyjnej cieszy cię w równym stopniu, co w grze indywidualnej?
2) Pojedynek Twilight Struggle przegrywają obydwaj gracze, jeśli DEFCON spadnie do zera. Czy są sytuacje, w których doprowadzasz do tego celowo?
3) Czym się kierujesz, gdy rozważasz kupno zielonej elektrowni w Wysokim Napięciu?
4) Wybierasz ruch w Puerto Rico. Kupowanie budynku bardzo pasuje do twojego planu, ale kilku graczy ma więcej pieniędzy od Ciebie. Pozwolisz im skorzystać?
5) W Carcassonne rozbudowałeś miasto do trzech płytek. Jeden z graczy próbuje się do niego przyłączyć. Próbujesz go odgrodzić, nie zwracasz uwagi, czy próbujesz go przyłączyć?

Jeśli odpowiedź brzmi "to zależy", to będę wdzięczny za małe omówienie.
Z góry dziękuję!
Ostatnio zmieniony 16 sty 2011, 16:11 przez kapustka, łącznie zmieniany 5 razy.
Awatar użytkownika
kapustka
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2006, 22:36
Lokalizacja: Warszawa, sercem w kraju Oompa-Loompow

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: kapustka »

Filippos, widzę, że przeglądasz forum. Odpowiadaj na ankietę, bo zgłoszę BGG jak mnie zostawiłeś na schodach w Ravenloft i odbiorą ci tytuł :)
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: Don Simon »

kapustka pisze: 2) Pojedynek Twilight Struggle przegrywają obydwaj gracze, jeśli DEFCON spadnie do zera. Czy są sytuacje, w których doprowadzasz do tego celowo?
A to nie jest tak, ze jeden przegrywa bardziej? :)
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: Filippos »

Już odpowiedziałem :D I przyznaj się że to nie ja cię zostawiłem tylko zaprzyjaźniłeś się ze schodkiem trzecim od góry, tym z ułamanym rantem i nie chciałeś już nigdzie iść. :P
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
wuszu
Posty: 122
Rejestracja: 20 gru 2008, 01:44
Lokalizacja: Kraków

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: wuszu »

Pachnie mi to badaniem socjo/psycho - logicznym pt "Altruizm a stopień decyzji opartych na szkodzeniu innym na przykładzie użytkowników gier planszowych" 8) :lol:
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: konev »

kapustka pisze:Będę wdzięczny za nie umieszczanie odpowiedzi w tym wątku na forum.
MisterC pisze:...
Za każdym razem jest to tak samo zabawne :twisted:
Ostatnio zmieniony 12 sty 2011, 18:04 przez konev, łącznie zmieniany 1 raz.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9465
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 507 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: MichalStajszczak »

Przypuszczam, że umieszczenie w tekście zdania:
kapustka pisze:Będę wdzięczny za nie umieszczanie odpowiedzi w tym wątku na forum.
jest również elementem badania socjo- psychologicznego :D
Awatar użytkownika
kapustka
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2006, 22:36
Lokalizacja: Warszawa, sercem w kraju Oompa-Loompow

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: kapustka »

Ankieta to zasłona dymna. Tak naprawdę badam wasze komentarze, które umieszczacie na tym forum. Tematem jest człowiek-społeczeństwo: opór jednostki wobec narzuconych reguł gry. Jesteście obserwowani, zachowujcie się normalnie.

P.S. mój sklepik akceptuje specjalne życzenia odnośnie pompek.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: jax »

kapustka pisze:P.S. mój sklepik akceptuje specjalne życzenia odnośnie pompek.
czy za długie odpowiedzi można zamówić pompkę na piąstkach oraz pompkę na dwóch palcach każdej ręki?
oraz zastrzec karę umowną (na piśmie) w przypadku nie zrealizowania zamówienia?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: Don Simon »

kapustka pisze:P.S. mój sklepik akceptuje specjalne życzenia odnośnie pompek.
Ja bym prosil o wykonanie jednej pompki rowerowej, a drugiej do pilki, najlepiej od razu z taka koncowka odpowiednia. Moga byc drewniane-ekologiczne.
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
mbork
Posty: 1144
Rejestracja: 20 cze 2009, 01:05
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: mbork »

kapustka pisze:Ankieta to zasłona dymna. Tak naprawdę badam wasze komentarze, które umieszczacie na tym forum. Tematem jest człowiek-społeczeństwo: opór jednostki wobec narzuconych reguł gry. Jesteście obserwowani, zachowujcie się normalnie.
Gdzie tu się daje kciuki?
Awatar użytkownika
kapustka
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2006, 22:36
Lokalizacja: Warszawa, sercem w kraju Oompa-Loompow

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: kapustka »

@jax: za wylewne odpowiedzi zaszaleję na piąstkach, ale na dwóch palcach obydwu rąk ... to w ogólne mechanicznie możliwe??? Mogę spróbować, ale bez kary umownej. Bądź człowiekiem!
@don simon: proszę, błagam, nie podsyłaj odpowiedzi
@mbork: wpisałem do google "tutaj daje się kciuki" i znalazłem to!!!

Uwaga, dostałem już sześć odpowiedzi. To oznacza, że będę musiał podzielić pompki na trzy sesje.
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: costi »

Czy pytanie nr 3 ma podtekst ekologiczny? ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 379 times
Been thanked: 94 times

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: farmer »

Liczę na to, że kolega podzieli się jakimiś wynikami/ wnioskami/ spostrzeżeniami z badania :D. Oczywiście, kiedy to zostanie już zakończone :).

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
clown
Posty: 1226
Rejestracja: 13 sty 2009, 12:40
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 12 times

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: clown »

W sumie fajne są też pompki z klaśnięciem i tzw. "pompki na suficie", ale te ostatnie niewykonalne bez pomocy kolegów z jednostki wojskowej :twisted:
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1792
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 164 times

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: Legun »

kapustka pisze:Czy zwycięstwo w grze kooperacyjnej cieszy cię w równym stopniu, co w grze indywidualnej?
To pytanie jest trochę mało precyzyjne - czy przez grę indywidualną rozumiesz INNĄ grę rywalizacyjną, w której grasz o własne zwycięstwo, czy przypadek jednej z tych trzech gier, kiedy grasz samotnie przeciw grupie (w przypadku Pandemii rozumiem, że w takim przypadku chodzi o bioterrorystę)?
Ostatnio zmieniony 13 sty 2011, 08:11 przez Legun, łącznie zmieniany 1 raz.
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Legun
Posty: 1792
Rejestracja: 20 wrz 2005, 19:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 76 times
Been thanked: 164 times

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: Legun »

kapustka pisze:Jesteście obserwowani, zachowujcie się normalnie.
:D
Najlepsze gry to te, w które wygrywa się dzięki wybitnej inteligencji, zaś przegrywa przez brak szczęścia...
Awatar użytkownika
Andy
Posty: 5130
Rejestracja: 24 kwie 2005, 18:32
Lokalizacja: Piastów
Has thanked: 77 times
Been thanked: 192 times

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: Andy »

Legun pisze:
kapustka pisze:Czy zwycięstwo w grze kooperacyjnej cieszy cię w równym stopniu, co w grze indywidualnej?
To pytanie jest trochę mało precyzyjne - czy przez grę indywidualną rozumiesz INNĄ grę rywalizacyjną, w której grasz o własne zwycięstwo, czy przypadek jednej z tych trzech gier, kiedy grasz samotnie przeciw grupie (w przypadku Pandemii rozumiem, że w takim przypadku chodzi o bioterrorystę)?
Nie mówiąc już o tym, że istnieją gry solo, o których często się zapomina. Zwycięstwo także w ich przypadku potrafi dać sporą radochę! :)
Gdy wszystko inne zawiedzie, rozważ skorzystanie z instrukcji.
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: Sandman »

MisterC pisze:Kurcze, przeczytałem zdanie, ale tego "nie" już nie dojrzałem. :oops:
I nic dziwnego, gdyż powinno być napisane łącznie, o czym ktoś z zapędami dziennikarskimi, jak Kapustka, tym bardziej powinien wiedzieć i napisać "nieumieszczanie", a nie "nie umieszczanie".
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
kapustka
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2006, 22:36
Lokalizacja: Warszawa, sercem w kraju Oompa-Loompow

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: kapustka »

@farmer: omówię w tekście jak zwykle. W przeszłości jeden raz nie wykorzystałem wyników (poniekąd bardzo ciekawych), ale idę o zakład, że jeszcze do nich wrócę.
@legun: tak, miałem na myśli inne gry, choć radość bioterrorysty wydaje się również ciekawa. Czemu nie.
@Sandman: powinien wiedzieć, poprawił, niestety robi wiele błędów, ale pracuje nad tym.
slimak
Posty: 47
Rejestracja: 02 wrz 2009, 16:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: slimak »

przygotowujesz się do jakichś zawodów i potrzebujesz mobilizacji ? :D

odpowiedzi poszły na maila
Awatar użytkownika
Sandman
Posty: 1406
Rejestracja: 11 lut 2009, 11:23
Lokalizacja: Wrocław

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: Sandman »

Kapustka: Super, że pracujesz nad tym, bo szczerze mówiąc bardzo lubię czytać Twoje teksty (o Szogunie na gf to było mistrzostwo 8) ), a robienie błędów w tekście dobremu dziennikarzowi zwyczajnie nie przystoi. Także mam nadzieję, że moja uwaga będzie odebrana jako konstruktywna krytyka i mobilizacja do pracy nad sobą.
Planszowa przeszłość, teraźniejszość, przyszłość
Uzależniony od TtA :]
Visca el Barca!!!
Awatar użytkownika
Filippos
Posty: 2466
Rejestracja: 02 sty 2007, 16:54
Lokalizacja: Wawa, sercem w Wawie, nogą w wawie i innymi częściami ciała też;))

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: Filippos »

Sandman robić błędy dziennikarzom wręcz wypada. Inaczej okazują się niekoleżeńscy wobec korektorów i redaktorów, odbierając im chleb. Tak więc niniejszym namawiasz kapustkę do złego. :P
Zwykle gram w to co mam
Moja strona o projektowaniu: http://milunski.com/
Awatar użytkownika
kapustka
Posty: 85
Rejestracja: 28 wrz 2006, 22:36
Lokalizacja: Warszawa, sercem w kraju Oompa-Loompow

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: kapustka »

@Sandman: nie pokazałem tego, ale z Twojej uwagi się ucieszyłem. Myślałem, że rzecz. odczasownikowe mają inne zasady. Naprawdę dziękuję.
@Filippos: oraz pozwala wyżywić działy korekty.

Ale co tam gramatyka, ja tu poległem me-ry-to-rycz-nie. DEFCON zero oznacza, że przegrała tylko jedna osoba - ta, która do niego doprowadziła. Jest za późno na zmianę treści pytania. Co ciekawe, kilka osób mimo wszystko odpowiedziało. Czyżby również grały na błędne zasady? Będę dopytywał.

W Carcassonne pytam o partię wieloosobową.
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Pompka za odpowiedź [kapustka potrzebuje pomocy]

Post autor: waffel »

kapustka pisze:Ale co tam gramatyka, ja tu poległem me-ry-to-rycz-nie. DEFCON zero oznacza, że przegrała tylko jedna osoba - ta, która do niego doprowadziła.
Pogrążasz się coraz bardziej, bo DEFCON nie może zejść do zera tylko do jedynki i wtedy się przegrywa :)
ODPOWIEDZ