[Gdańsk] Spotkania z grami planszowymi w Puerto

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Plan na nastepne spotkanie wyklaruje sie w ciagu 2-3 dni. Na pewno jednak przyniose Fasolki :D
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Post autor: 5zyderca »

Nie będzie spotkania czy będą tylko Fasolki?
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Niestety, musze odwolac spotkanie w Puerto w najblizszy poniedzialek - wyjezdzam w piatek na warszawskie spotkanie z planszowkami w Paradoxie i wroce dopiero w niedziele w nocy. To, plus *masa* pracy w firmie, powoduje ze nie wyrobie sie na to spotkanie.

Zapraszam w poniedzialek 10. kwietnia. W przyszlym tygodniu ustalimy co bedzie menu glownym - byc moze uda sie zrobic w konci Kniziakon :)

P.S. Zapraszam przy okazji na prezentacje gry "Legenda - czas bohaterow" w sobote 1. kwietnia w REBELu. Szczegoly jutro w osobnym watku.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
jashiu
Posty: 12
Rejestracja: 08 mar 2006, 13:56
Lokalizacja: Gdanskie Osiedle Swoboda :P

Post autor: jashiu »

szkoda, szkoda... poczekamy do 10go :P
a co do spotkania z Legenda to 1szego kwietnia to troche prima aprilisowo :P zeby sie nie okazalo ze to wielki hoax :P
---
jashiu^ Servus diabolicus Dei
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Tak jak mowilem - nastepne spotkanie 10. kwietnia, jak zwykle o godzinie 18:00. W menu tym razem gry przygodowe:

- Fury of the Dracula - nowosc z Fantasy Flight Games
- Legenda - czas bohaterów - swiezynka wydawnictwa Lizardy
- Return of the Heroes - niemiecka przygodowka
- Dungeoneer z dodatkiem Krypta Przekletych - karcianka fantasy

Dodatkowo wezme tez Bohnanze i Caylusa. Zapraszam!
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Niestety pojawił się problem - w co drugi poniedzialek w Puerto jest wystawa, i to wlasnie wypada w ten poniedzialek 10. kwietnia. Nastepny poniedzialek z kolei to swieta, wiec spotkanie odciagneloby sie dosyc dlugo. Dlatego jest propozycja, aby spotkac sie we WTOREK. Co o tym myslicie?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Parak
Posty: 35
Rejestracja: 19 wrz 2004, 19:31
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Parak »

Jak najbardziej za.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Ok, wiec spotykamy sie we wtorek 11. kwietnia, o godzinie 18:00.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

Dla mnie to nawet lepiej ;)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Na spotkaniu jako gra totalnie nieprzygodowa bedzie tez Ticket to Ride: Marklin Edition oraz byc moze Thurn & Taxis.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Przypominam, ze spotkanie w Puerto jest dzisiaj. Niestety T2R Marklin nie bedzie :-(.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Post autor: 5zyderca »

Porcja zdjęć z wczorajszego spotkania: http://www.chatkaszydercy.w.activ.pl/Ga ... leria.html. Zapraszam.
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

Weee, w końcu trafiłem na jakąś fotkę ;)
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Mockerre pisze:Weee, w końcu trafiłem na jakąś fotkę ;)
To teraz sie przyznaj, ktory to ty jestes :)
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

Taki z dzyndzlem pod dolną wargą :P

PS.
Jak miałem bródkę jak mój awatar to wygladałem dostojniej :P
Adam Waśkiewicz
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2005, 10:40
Kontakt:

Post autor: Adam Waśkiewicz »

Łomatko, ale na tych fotkach widać, jaki byłem nieprzytomny... :( Ocenzurować, normalnie nic, tylko ocenzurować.

Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Następne spotkanie w Puerto - 9. maja.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

I co? Jest spotkanie? I co jest w planach? :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Przepraszam, w ciagu ostatnich dni nie mialem zupelnie czasu, zeby napisac cos wiecej. Pisze wiec teraz:

1) TAK, spotkanie jest dzisiaj, o godzinie 18:00.
2) Wezme ze soba Sankt Petersburg, Puerto Rico, Caylusa, Bohnanze, San Juan, Goa -- czyli gry glownie ekonomiczne.

Zachecam tez osoby, ktore beda, do przynoszenia wlasnych tytulow. Chcialbym odejsc od takiej formy, ze ja to organizuje ;) bardziej w kierunku tego, ze po prostu spotykamy sie i gramy w poniedzialki/wtorki w Puerto.

Jeszcze raz zapraszam!
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Post autor: Mirek_koval »

Niestety nie dam rady dzis przyjechac - jestem zakopany w dyrektywach UE ale Nataniel powinien dzis porozmawiac o czerwcowej niespodziance jaka szykujemy dla wszystkich chetnych do grania (zwłaszcza turniejowego ) :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Wpadłem dosyć późno, dopiero o 18:30, z powodu korków na Spacerowej. Na miejscu już od pol godziny rozgrywala się partyjka w Cytadelę - chyba w komplecie graczy. Trzy osoby (Jan, Bot i Bard) nie mialy zajecia, wiec chetnie sie do nich przylaczylem i zaczelismy Sankt Petersburg. Gra polega w skrocie na budowaniu/wystawianiu rzemieslnikow, budynkow i arystokratow a nastepnie zbieraniu za nich punktow zwyciestwa i kasy. Zasady sa proste a calosc bardzo miodna - strasznie sympatycznie buduje sie swoje "miasto", inwestuje w jego rozwoj i zgarnia dochody. Jako osoba z najwiekszym w tej grze doswiadczeniem oczywiscie zajalem ostatnie miejsce :-), przegrywajac z kretesem. Wygral Bot, ktory podobno wygrywa we wszystko (stad ksywka :)), gromadzac mnostwo rzemieslnikow i 6 roznych rodzajow arystokratow, co zaowocowalo 97 punktami. Gra bardzo sie spodobala wszystkim wspolgraczom a Jan juz zapowiedzial, ze pewnie ja sobie zakupi.

W czasie naszej gry sasiedni stolik rozegral jeszcze partyjke Bohnanzy - rewelacyjnej gry o sadzeniu i handlu fasolkami, ktora od jakiegos czasu jest hitem Puerto.

Po St Petersburg zabralismy sie za Goa, a w tym czasie na drugim stoliku rozpoczelo sie Puerto Rico. Goa to gra, w ktorej nie ma zbyt duzej interakcji, za to jest duzo mozliwosci i zastanawiania sie co zrobic, aby mozliwie najlepiej wykorzystac wszystkie swoje akcje. Na poczatku sprawiala pewne problemy - gracze czuli sie zagubieni nie bardzo wiedzac ile mniej wiecej licytowac, jaka karta ile jest warta, itp. Gra toczyla sie wiec dosyc powoli - w tym czasie Puerto Rico sie skonczylo i na drugim stoliku gracze zasiedli do Fury of Dracula. My w tym czasie bylismy zaledwie w polowie rozgrywki.

Druga polowa poszla jednak duzo szybciej i zakonczyla sie zwyciestwem Mockerre, ktory najdalej sie rozwinal i mial wszystkie 4 kolonie. Ja rzutem na tasme probowalem zdobyc najwieksza ilosc gotowki, niestety zostalem przytloczony przez gracza po lewej, ktory mial najmniej punktow, ale mase pieniedzy :). Skonczylem na drugim miejscu. Prawie wszyscy gracze deklarowali, ze zabraklo im 1 czy 2 akcji do zrobienia jeszcze czegos fajnego :). Gra sie spodobala, chociaz wzbudzala troche konfuzji, najwiecej w zwyciezcy.

Niestety, dobiegla juz godzina 22 i jako, ze za chwile mialem ostatni sensowny autobus, musialem juz znikac. Reszta towarzystwa takze sie rozeszla (w tym gracze, ktorzy po nas grali w Sankt Petersburg i takze bardzo im sie podobal), pozostala tylko zapalona grupa lowcow Draculi - nie wiem jakim rezultatem zakonczylo sie polowanie.

Byc moze spotkania w Puerto zaczniemy robic cotygodniowe i wlasnie we wtorki, poniewaz jednak wydaja sie bardziej pasujace (a co drugi poniedzialek w Puerto jest zalety). Przychodzi coraz wiecej osob, jest trzon stalych bywalcow. Zapraszam tez do przynoszenia wlasnych gier!

Pozdrawiam, dziekuje wszystkim za spotkanie i zapraszam w nastepny wtorek, 16 maja. Na pewno pojawi sie Reef Encounter - podobno swietna (nie gralem jeszcze) gra o rozwoju rafy koralowej (!), a takze kilka stalych tytulow.

P.S. Niestety nie zdazylismy sensownie porozmawiac o czerwcowej niespodziance, ale dzisiaj / jutro zaloze na jej temat nowy watek.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

"Najwięcej u zwycięzcy"? :P
Miałem od Ciebie o 1/4 więcej punktów :P
Ale fakt, strasznie trudno jest przewidzieć (zwłaszcza, gdy gra się po raz pierwszy), jaka akcja jest w danym momencie warta i czy zaowocuje w przyszłych kolejkach. Dlatego prowadziłem wyważoną strategię, powoli inwestując we wszystkie piony, stawiając na dodatkwoe akcje, a nie na parcie do przodu w jednej dziedzinie i karty Ekspedycji.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Post autor: jax »

No wreszcie jakis szczegolowy raport z Gdanska sie pojawil :wink:
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Mockerre pisze:"Najwięcej u zwycięzcy"? :P
Miałem od Ciebie o 1/4 więcej punktów :P
Sam najbardziej mowiles, ze nie wiedziales wlasciwie co do konca robic i troche po omacku sie poruszales :P
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

Właśnie Ci napisałem dlaczego :D
Bo nie miałem (i nadal nie mam ;) ) za cholerę pojęcia, które żetony są relatywnie ile warte. Dodaj do tego, że straciłem rachube Waszej kasy, nie znam zbyt dobrze Waszych charakterów, tym bardziej strategii. Więc chaos w mojej głowie mogłem ograniczyć tylko przyjmując strategię umiarkowanego rozwoju i grając według 'tego co mi się wydaje, że będzie korzystne' ;).
Jak widzisz, dobrze mi się wydawało:P

Niemniej, tak jak z Caylusem, czy w menijszym wymiarzez z Puerot Rico albo 'najnowszym odkryciem' Sankt Petersburgiem, dopóki nie rozegram kilku partii to nie dowiem się, co która akcja daje mi realnie (bo jakie korzyści wypływają z jej mechaniki to wiem ;) ).
Zablokowany