[Gdańsk] Spotkania z grami planszowymi w Puerto

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
MacTele
Posty: 23
Rejestracja: 22 lis 2004, 11:55
Lokalizacja: Gdańsk

no tak

Post autor: MacTele »

No tak, ale możnaby wybrać 2 albo 3. Te gry z reguły trwają nie za długo.

Co do Teleportu, to proszę o więcej info, bo osobiście nic nie wiem.
MacTele
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Proponuje przedyskutowac kwestie urzadzenia Kniziowego spotkania w poniedzialek, na najblizszym spotkaniu. Potrzeba na nie troche wiecej czasu i miejsca niz oferuje Puerto w poniedzialkowe wieczory.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
MacTele
Posty: 23
Rejestracja: 22 lis 2004, 11:55
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: MacTele »

OK
Tylko nie wiem, czemu potrzebne jest więcej miejsca na 3 gry Knizi niż na Goa, Power Grid i Puerto Rico ;)
MacTele
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Poniewaz zal marnowac taki fajny pomysl, zeby zagrac tylko w 3 gry :). Mozna to fajnie zorganizowac tak, zebysmy mieli wiecej czasu i pograli we wszystko. To i tak bedzie "geekowe" spotkanie (poza geekami, nikt nie zna Knizii).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Nataniel pisze:To i tak bedzie "geekowe" spotkanie (poza geekami, nikt nie zna Knizii).
Kurczę, nie wybiorę się w najbliższym czasie do Gdańska, nawet przy TAKIEJ okazji. A szkoda. Pozostaje mi lobbować za KniziaCon'em w Warszawie? :)
MacTele
Posty: 23
Rejestracja: 22 lis 2004, 11:55
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: MacTele »

Gdyby zrobić całość w sobotę, to mógłbyś przyjechać swobodnie na ok 10 do Gdańska (by PKP to 4 godziny) a powrót o 18:30 o ile mnie pamięć nie myli :D
Ja służbowo tak często śmigam.
Poza wszystkim, ktoś te gry musi przywieźć :D
MacTele
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Post autor: Mirek_koval »

Proponuje u nas na Fortach - np. w niedziele (caly dzień) albo w piatek od 17.00 do kiedy padniemy. Moze byc tez sobota ale od 15. Miejsca sporo, jest gdzie wypic herbate/ kave ect... duzo stolow no i beda tez inni pragnacy zagrac - puerto, tigris i power jest na miejscu :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Przypominam, ze spotykamy sie w najblizszy poniedzialek, o godzinie 18 w Puerto. Obgadamy tam sprawe Kniziaconu. Ja_n - na pewno nie wpadniesz?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
kashper
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2006, 20:19
Lokalizacja: inąd racja (Gdańsk)
Kontakt:

Post autor: kashper »

damn...
właśnie odkryłem na stronie rebela link do tego tematu, szkoda że nie wcześniej, z chęcią bym na spotkanie przyszedł, szczególnie, że nawet czas miałem, a od czwartku zaczyna się semestr i w poniedziałki to raczej nie dam rady :?...
MacTele
Posty: 23
Rejestracja: 22 lis 2004, 11:55
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: MacTele »

No to po moim pierwszym spotkaniu w Puerto :)
Dziękuję wszystkim za miły wieczór. Było nas całe mnóstwo. Szczęsliwie Nataniel przytachał ze sobą aż cztery tytułu i odbyło się prezentowania quadrofoniczne, że tak powiem. Z torby organizatora wyłoniły się: Power Grid, Puerto Rico, Goa i Caylus. Osobiście zasiadłem do Power Grida. Nataniel uwiłał się jak w ukropie przy innych stolikach a my odczytywaliśmy zasady (konkretnie Ola). Gra trwała przeszło dwie godziny i mimo początkowych błędów poszła dosyć sprawnie (zwłaszcza jak na pierwszy raz), dodam, że dłużej rozgrywany był jedynie Caylus. Gdy już zabieraliśmy się do Goa, dostałem emergency telefon z domu i diabli wzięli rozgrywkę. A szkoda, bo powiem szczerze, że FunkelCzopek ;) nie za bardzo przypadł mi do gustu. Za długi, za dużo liczenia... a może po prostu nie lubię budować. Ma ta gra kilka bardzo dobrych rozwiazań ale jako całości brakuje jej, powiedzmy, elegancji (więcej w wątku na "Planszówkach") Tymczasem Goa po wyłuszczeniu zasad przez Nataniela wydało mi się bardziej stylowe. I już sobie ostrze na nie ząbki. To jeszcze raz dzięki, zwłaszcza moim współgraczom oraz organizatorowi. Trzeba było widzieć jego minę jak zobaczył ten dziki tłum :D
MacTele
Adam Waśkiewicz
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2005, 10:40
Kontakt:

Post autor: Adam Waśkiewicz »

A mnie akurat Power Grid się spodobał - zasady okazały się prostsze, niż z początku mi się wydawało, trochę problemu sprawiała kolorystyka planszy, która momentami utrudniała zorientowanie się, czy dane miast obierze udział w rozgrywce, czy nie, ale ogólnie grę oceniam bardzo pozytywnie.

Goa wygląda bardzo ładnie, ale zasady po wytłumaczeniu ich przez Nataniela były dla mnie średnio zrozumiałe - pewnie po pierwszych kilku kolejkach wszystko zrobiłoby się kryształowo przejrzyste, ale niestety nie dane mi było rozegrać choćby jednej partyjki. Na szczęście inicjatywa ma być kontynuowana, w marcu na pewno też będą jakieś ciekawe i warte poznania gry - obawiam się tylko, że jeżeli ze spotkania na spotkanie ludzi będzie przybywać w takim tempie, to niedługo nie starczy miejsca, nawet jeśli wygonimy z kawiarniwszystkich pozostałych gości. ;)

Pozdrawiam,
Adam
MacTele
Posty: 23
Rejestracja: 22 lis 2004, 11:55
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: MacTele »

No zapomniałem dodać, że wszystkim współgrającym Power Grid się podobał :D Mnie też w sumie się nawet podobał, ale nie za bardzo ;)

Za to zasady do Goa Nataniel wytłumaczył świetnie i są proste do bólu. Za to kombinacji tam musi być multum.
Chyba wolę nieco abstrakcyjne gierki z elegancką mechaniką.
MacTele
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

WOW, tyle moge powiedziec :) Po poprzednim spotkaniu, gdzie bylo kilka osob - teraz spodziewalem sie takiej samej mniej wiecej liczby. Tymczasem pojawilo sie 18 osob, wiec cale szczescie, ze wzialem dodatkowo nieplanowanego Caylusa.

Dziekuje wszystkim za pojawienie sie! Mam nadzieje, ze wiekszosc sie dobrze bawila :). Obawiam sie, ze ekipie przy Goa tytul srednio podszedl - w sumie to gra dla zapalonych planszowkowcow, srednio dobry tytul dla poczatkujacych i o tym nie pomyslalem.

Prosze o zgloszenia w co mozna by zagrac za dwa tygodnie, czyli 6. marca. Padl pomysl, zeby zrobic spotkanie ze startegiami i np.
pokazac Memoir '44 oraz Mare Nostrum. Jestem bardzo za. Co wiecej, gdyby Aristos byl tak mily i przyniosl na spotkanie swoj egzemplarz Memoir, moglibysmy zagrac w misje Overlord - na dwoch polaczonych planszach.

MacTele - musisz Power Gridowi dac jeszcze szanse :).

Przy okazji spotkania wynikl pomysl zagrania pod koniec tygodnia - zapraszam:
http://forum.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=1428
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
MacTele
Posty: 23
Rejestracja: 22 lis 2004, 11:55
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: MacTele »

Jak najbardziej jestem za strategiami.
Osobiście chętnie stestuję Memoira, Mare Nostrum (może z dodatnikiem mitologicznym, podobno balansuje dobrze grę) i zwłaszcza w Serenissimę, bo wygląda smakowicie.

Co z KniziaConem ?? Macie jakieś pomysły terminowo miejscowe ??
MacTele
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Niestety nie mam otwartej Serenissimy i nie mam nikogo w poblizu, kto by ja mial.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
MacTele
Posty: 23
Rejestracja: 22 lis 2004, 11:55
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: MacTele »

Leży w Rebelu sam widziałem. Może namówmy Piotra na official sponsoring ;)
MacTele
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Goa byla wczoraj z official sponsoring - nowiutka, nie smigana :).
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
MacTele
Posty: 23
Rejestracja: 22 lis 2004, 11:55
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: MacTele »

Naciągam Piotra na Serenissime :)
Zobaczymy. 18 osób zrobiło wrażenie :)
MacTele
Aristos
Posty: 29
Rejestracja: 07 paź 2004, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aristos »

Co wiecej, gdyby Aristos byl tak mily i przyniosl na spotkanie swoj egzemplarz Memoir, moglibysmy zagrac w misje Overlord - na dwoch polaczonych planszach.
Mówisz i masz... :D Oczywiście tylko w wypadku gdy zasiądę po jednej ze stron planszy bo w Overlord mission nie dane mi było popykać a dusza się rwie.... :twisted:

A propos spotkania..co tu dużo...WYPAS WYPAS WYPAS :D Byle nie po raz ostatni, aczkolwiek nie sądzę bo po tym co widziałem to niedługo trzeba będzie wynająć Halę Oliwia.. :lol:

Pozdrawiam wszystkich uczestników no i szacunek dla Nataniela bo mnie od tłumaczenia 4ch gier w symultanie to bańka by pękła po 3ch minutach :shock:
Pozdrawiam
Aristos

GG:1295823
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

A gdzie to sprawozdanie, Aristos? ;) Hę? :P
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Post autor: Mirek_koval »

Serenissime mam ja - jest regularnie grywana na fortach i zeczywiscie jest smakowita ale wymaga 4 graczy - przy 3 jakos tak sie niezbyt chce zbalansowac no i jest to gra wymagajaca dosc duzego stolu - galernicy lubieja spie....c poza plansze az sie dymi:P
Aristos
Posty: 29
Rejestracja: 07 paź 2004, 13:26
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Aristos »

gdzie to sprawozdanie, Aristos? Wink Hę? Razz
No ładnie..hahahha..przypominam że niektórzy tutaj pracują a nie studiują..:-P (a niestety, holender, szef ni w ząb nie rozumie że muszę na trzy godziny przestać odbierać telefony :P )

Ale racja po twojej stronie - trza by coś wysmażyć :-) Ty bierzesz Power Grida albo inszego Funkencośtam a ja Puerto :D
Pozdrawiam
Aristos

GG:1295823
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

Może być ;)
Tylko nie zapomnij wspomnieć tych wrednych świń podczas fazy Kapitana :P
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2449
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 272 times

Post autor: Markus »

rowniez dziekuje wszystkim za mile spotkanie a zwlaszcza Natanielowi za wziecie nieplanowanego Caylusa , swietna gra , duzo kombinowania , bylo duzo smiechu i debatowania o zasadach i taktyce, mialem wrazenie ze obsluga specjalnie glosniej puszczala muzyke aby ... nas zagluszyc :D
po rozegraniu partyjki Caylusa ktory mnie zauroczyl Power Grid wypadl niestety slabo , chyba to ciagle liczenie pieniedzy ( czy wystarczy do pierwszego :D ) nie przemawia do mnie
Cypriusz
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2006, 00:26

Post autor: Cypriusz »

Również dziękuję za świetną 'imprezę'. Mam nadzieję, że wkrótce będą następne- z chęcią zagrałbym jeszcze w nieznane mi Puerto Rico albo Goa. Funkencośtam też zapowiada się ciekawie ;) Pomysł zorganizowania spotkania w Puerto uważam za świetny. Jeżeli kolejne udałoby się również tam zorganizować, mogę obiecać dać na sobie zarobić kelnerowi ;) Specjalne podziękowania dla Adama Waśkiewicza za cynk o akcji- gry mnie tak wciągnęły, że niestety nie było okazji porozmawiać, przepraszam ;) Zasady do Caylusa zostały świetnie wytłumaczone przez Nataniela (podziękowania) - przez co rozgrywka potoczyła się sprawnie (z emocjonującym zakończeniem) i mocno zaabsorbowała uwagę :) Mam nadzieję, że niedługo uda się powtórzyć spotkanie w tak szacownym gronie...

Zielony gracz w Caylusa ;)
Zablokowany