[Gdańsk] Spotkania z grami planszowymi w Puerto

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
emilos
Posty: 5
Rejestracja: 01 mar 2005, 12:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: emilos »

Polecam GOA z korzenną kawą :wink: . Po poniedziałkowym spotkaniu cenię sobie ten zestaw wyżej niż Puerto Rico + browar mimo, że dopiero w połowie rozgrywki załapaliśmy o co w grze tak naprawdę chodzi. Gdyby nie Nataniel jedna gra chyba by nie wystarczyła na zrozumienie - wielkie dzięki za cierpliwość w tłumaczeniu. Oby jak najwiecej takich spotkań!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

emilos -- sorry, ze tak troche po lebkach Wam wytlumaczylem, ale widziales co sie dzialo :) Mam wrazenie, ze Goa niezbyt Wam sie spodobala, ale zapewniam, ze jest swietna jak ktos normalnie wyjasni zasady :)
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Adam Waśkiewicz
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2005, 10:40
Kontakt:

Post autor: Adam Waśkiewicz »

Nataniel pisze:emilos -- sorry, ze tak troche po lebkach Wam wytlumaczylem, ale widziales co sie dzialo :) Mam wrazenie, ze Goa niezbyt Wam sie spodobala, ale zapewniam, ze jest swietna jak ktos normalnie wyjasni zasady :)
Może następnym razem dane mi będzie zagrać i poznać jej zasady - niekoniecznie w tej kolejności ;)

Nawiązując do koncepcji KniziaConu - jest pomysł zrobienia podobnego wieczorku z grami Cheapassa. Ja mam kilka tytułów, Nataniel też trochę, jeżeli byłoby zainteresowanie to możnaby wybrać te co fajniejsze i rozpykać. Gierki są szybkie i nieskomplikowane, do kawiarnianych spotkań nadają się znacznie lepiej niż taki na przykład Descent. Byliby chętni?

Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

Takie moje małe podsumowanie.
Pierwszą reakcją było zdziwienie: tylu chętnych do gry? Drugą wesołość: Ha, hobby się rozwija! Trzecią zmartwienie: cholera, czy są jeszcze wolne miejsca?
Na szczęście były.
Zasiadłem do stołu z Aristosem i Wojtkiem, szybko dołączył też, spóźniony jeszcze bardziej ode mnie, Bard (mam nadzieję, że imion i ksyw nie przekręcam). Daniem dnia było Puerto Rico, z którym miałem już przyjemność zapoznać się wcześniej. I bardzo dobrze, bo biedny Nataniel musiałby się już nie dwoić, a troić. Tak - kulawo wytłumaczyłem zasady i mogliśmy grać, od czasu do czasu wołając: „Eeee... .Nataniel...”. Nad samą rozgrywką nie będę się rozwodził, grunt że i zabawa była dobra, i towarzystwo dopisało. Lokal był przytulny, obsługa miła, nawet muzyka (Puerto!) podpasowała idealnie (nawet brak herbaty w herbacie nie przeszkadzał ;) ).
Większość towarzystwa już się ulotniła, kiedy my zasiedliśmy do drugiej partii, tym razem w Powergrida (a raczej funkenschlag?). Nie wiem, może byłem już zmęczony, ale budowa sieci elektrowni jakoś mnie nie bawiła. Rozgrywkę musieliśmy zakończyć przed czasem (ach te nocne autobusy!), ale zapowiadało się na wygraną Nataniela (łudzę się, że zająłbym drugie miejsce). Przez całą grę miałem dziwne wrażenie, jakby coś, jakaś tajna znana tylko Natanielowi zasada, mi umykała. Zupełnie nie mogłem rozgrywki wyczuć - budować czy oszczędzić pieniądze na później? Jasne, decyzja taktyczna, powiecie. Tylko, że budowanie jak największej ilości domków wydawało się jedyną słuszne wyjście. Przy okazji naliczyłem się za wszystkie czasy i może nie miałem z tym jakiegoś specjalnego problemu, ale bawić to mnie to nie bawiło. Nie czułem też konkurencji. Niby inni gracze podbijali mi ceny elektrowni, niby zastawiałem swoimi domkami drogę przeciwnikom, ale jakoś nie czułem tej alki o zwycięstwo.
Ostatecznie, gra sprowadza się w moim mniemaniu do kupowania jak najlepszych elektrowni jak najtaniej, no i do budowy masy domków. I czuję, że kolejne partie nauczyłyby mnie nie jakiś strategicznych zabiegów, a tego, które elektrownie mają najlepszy stosunek jakość/cena.
Mimo że Powergrid nie przypadł mi do gustu, a Puerto Rico już znałem (i nie zagrałem po raz kolejny w Caylusa ;) ) to wieczór zaliczam do bardzo udanych i z chęcią pojawię się na następnych spotkaniach (i tak, Aristos, przyniosę Dungeoneera :P).


PS.
Może następnym razem ktoś przyniesie aparat?
Awatar użytkownika
kashper
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2006, 20:19
Lokalizacja: inąd racja (Gdańsk)
Kontakt:

Post autor: kashper »

Ja z chęcią przyniosę, jeśli tylko uda mi się przyjść :P...
Niestety jeśli to będzie w poniedziałek to dość małe szanse bo teraz jeszcze doszły mi treningi sekcji żeglarskiej na ergometrze :lol: ...
Ale ogólnie postaram się być :D ...
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2449
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 272 times

Post autor: Markus »

widze ze ostatnia rozgrywka ktora nastapila w Puerto czyli POWER GRID jest postrzegana podobnie, szczerze - szło jak po grudzie , faktycznie odczuwalny był brak w tej grze iskierki zacietej walki, wczesniej gralem w CAYLUSA ktory wywolywal emocje do ostatniej rundy / zwyciezca wylonil sie w samej koncowce tzw rzutem na tasme / i to bylo piekne ( CAYLUS zostal juz zamowiony w Rebelu :D )
do nastepnego razu ,
czy Nataniel ma juz pomysl jakie gry beda serwowane nastepnym razem ?
:D
MacTele
Posty: 23
Rejestracja: 22 lis 2004, 11:55
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: MacTele »

Nataniel optuje za grami strategicznymi: Memoir, Mare Nostrum, Serenissima.
Może przynieść Eufrat&Tigris, to w sumie gra strategiczna :) ??
Są chętni ??
MacTele
Adam Waśkiewicz
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2005, 10:40
Kontakt:

Post autor: Adam Waśkiewicz »

MacTele pisze:Nataniel optuje za grami strategicznymi: Memoir, Mare Nostrum, Serenissima.
Może przynieść Eufrat&Tigris, to w sumie gra strategiczna :) ??
Są chętni ??

Ja jestem jak najbardziej chętny. E&T zapowiada się fajnie, Memoir to trochę nie moje klimaty - II wojna światowa niespecjalnie mi pasuje, ale Mare Nostrum wygląda bardzo zachęcająco.

Kiedy w ogóle będzie następne spotkanie - 6 marca?

Pozdrawiam,
Adam
Cypriusz
Posty: 3
Rejestracja: 22 lut 2006, 00:26

Post autor: Cypriusz »

Caylus ma fajnie pomyślaną mechanikę- jest wiele dróg do osiągnięcia 'rispektu' ;) Przez cały czas trzeba odpowiednio kalkulować i bez planów na kilka tur do przodu się nie obędzie...

Jeżeli byłaby możliwość zagrania w gry strategiczne, bardzo bym się na to pisał- jestem wychowany na serii gier 'kreta', 'ardeny', itp. więc planszówkowe klimaty II wojny światowej bardzo mi pasują. Oczywiście sceneria gry jest mniej ważna od ciekawej rozgrywki... ;)

Pozdrawiam!
Kamil
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

No coz - dziwne :-) Jestescie pierwsza ekipa, ktorej Power Grid nie podszedl. Gralismy teraz na konwencie i tez wszystkim sie podobalo. Ciekawostka :).

Nastepne spotkanie 6. marca czyli za tydzien. Mysle, ze strategie beda dobre - czyli Mare Nostrum, Serenissima i Memoir '44. Przynies takze T&E, zagramy jako drugi tytul w gronie tych, ktorzy wytrzymaja do konca ;-). Memoir '44 jak juz gdzies pisalem - beda dwa egzemplarze, wiec zagramy scenariusz Overlord - epicka wersje lądowania na Omaha Beach!
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
kashper
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2006, 20:19
Lokalizacja: inąd racja (Gdańsk)
Kontakt:

Post autor: kashper »

znów w poniedziałek :? ...
średnio mi to pasuje...
ale i tak w takim razie na którą, i czy jest przychodzić jak się i tak będzie spóźnionym :?: bo obawiam się, że do 18 mam znane pewnie co najmniej części osób Druty z dość specyficznym wykładowcą (sz)Korbutem, tak że raczej się nie urwę :( ...
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Poniedzialek, godzina 18:00. Niestety, nie ma takiej mozliwosci, zeby dopasowac termin tak, aby wszystkim pasowal :(.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
kashper
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2006, 20:19
Lokalizacja: inąd racja (Gdańsk)
Kontakt:

Post autor: kashper »

no to jasne. Ale w takim razie bym się spóźnił maks 30minut, z PG (OiO) powinienm dotrzeć dość szybko, mam nadzieję, że nie zaczniecie jeszcze grać, trzymajcie dla mnie miejsce :P...
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Hej

Post autor: Ezechiel »

Też będę szedł z PG. Na 18:00 dotrę do Puerto. Spróbuję "dożyć" T&E. Na M44 jakoś nie mam ochoty.

PS. Na Druty na marudź. W porównaniu do Mechaniki kwantowej to jak Ścieżki Chwały przy Bzurze 39 ;-)
Awatar użytkownika
kashper
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2006, 20:19
Lokalizacja: inąd racja (Gdańsk)
Kontakt:

Post autor: kashper »

a czy ja marudzę :?: :twisted: ...
stwierdzam tylko, że przeszkadzają mi one w dotarciu na czas do Puerto :evil: a wszystko dlatego, że (sz)korbut postanowił zrobić nam dodatkowe zajęcia teraz, żeby w maju już nie było...
a żeby nie było totalny offtop to zapytuję czy mam przynieść aparat, czy ktoś inny bierze :?: ...

EDIT
a jeszcze tak mnie się przypomniało, że w poniedziałek mam sektę żeglarską, ale to już oleję :P...
/EDIT
Adam Waśkiewicz
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2005, 10:40
Kontakt:

Post autor: Adam Waśkiewicz »

Pytanie do kompetentnych - lepiej zaczaić się na Mare Nostrum czy T&E? Biorąc pod uwagę, że wolę gry szybsze niż wolniejsze i o mniejszej komplikacji zasad.

Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Jako, ze w poniedzialek nie bedzie Mockerre a rebelowy egzemplarz Mare Nostrum jest aktualnie wypozyczony do recenzji - nie bedzie tej gry. Zostaje wiec Memoir oraz T&E (o ile MacTele przyniesie). Dodatkowo wezme Neuroshime Hex. Mysle, ze powinno wystarczyc.

Jakies jeszcze propozycje?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
MacTele
Posty: 23
Rejestracja: 22 lis 2004, 11:55
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: MacTele »

Ja T&E przyniosę. A co z Serenissimą ??
MacTele
Awatar użytkownika
Mockerre
Posty: 293
Rejestracja: 13 lip 2005, 12:12
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Mockerre »

Przykro mi, że mnie nie będzie, informawałem już o tym Nataniela z 1,5 tygodnia temu :( niestety obowiązki mi na przybycie nie pozwalają.

Wnoszę natomiast, aby następne spotkanie odbyło się już tydzień później (13 marca) - to się zreflektuję ;)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Serenissimy nie mamy otwartej, a szczerze mowiac nie uwazam, aby byla warta otwierania (jest niezla, ale bez rewelacji), wiec jej nie bedzie.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Post autor: Mirek_koval »

Pewno serrimisime moge przytaszczyc w poniedzialek - w piatek bedzie pokazywana na fortach wiec chetni beda mogli ocenic czy warto przynosic w poniedzialek. Gra sie dlugo (co akurat jest zaleta:P) - 2 godziny i gra zajmuje naprawde duużo miejsca.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Mirek > jakbys mogl, to byloby super!

Tymczasem potwierdzam - poniedzialek, 6. marca, godz. 18:00.

Danie dnia - Memoir '44, rozgrywany w wersji Overlord (dwie plansze) czyli dla 4 graczy (max. 8). Gra jest REWELACYJNA, gwarantuje, ze spodoba sie nawet osobom, ktore nie lubia strategii wojennych i na slowo "heksy" reaguja obrzydzeniem :). Bardzo szybka, prosta mechanika, ciekawe scenariusze to podstawowe atuty. Sama gra wyglada przy tym swietnie - przywodzi na mysl bitwy plastikowych zolnierzykow z dziecinstwa.

Opis gry i galeria:
http://www.gry-planszowe.pl/game.php/1, ... ir-44.html

Recenzja:
http://www.gry-planszowe.pl/article.php ... braci.html

ZAPRASZAM!

P.S.: Jezeli ktos ma mozliwosci - prosze o wydrukowanie i powieszenie na swojej uczelni / w szkole:
http://www.gry-planszowe.pl/repository/ ... Memoir.pdf
http://www.gry-planszowe.pl/repository/ ... Memoir.doc
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
MacTele
Posty: 23
Rejestracja: 22 lis 2004, 11:55
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: MacTele »

To tylko Memoir będzie ??
Napisz Nataniel może, co będzie??.
MacTele
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2449
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 272 times

Post autor: Markus »

PUERTO RICO to tez strategia / tylko inna / :D więc jak ktoś przyniesie to zapewne znajdą się chętni :D jeżeli uda mi się pojawić to przyniosę / tak na wszelki wypadek / ,
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Bedzie Memoir x2, Tygrys & Euphrates (MacTele), Serenissima (Mirek), Neuroshima Hex, Caylus.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Zablokowany