[Gdańsk] Spotkania z grami planszowymi w Puerto

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
kashper
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2006, 20:19
Lokalizacja: inąd racja (Gdańsk)
Kontakt:

Post autor: kashper »

Ja wprawdzie planszówek nie przyniosę, ale za to mogę przynieść aparat, jeśli nadal chceta :P. Tylko muszę mieć potwierdzenie, bo jakoś tak wolę bez potrzeby nie pomykać z nim ulicami naszego pięknego miasta :P...
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Przynies.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
kashper
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2006, 20:19
Lokalizacja: inąd racja (Gdańsk)
Kontakt:

Post autor: kashper »

haha a ja już wróciłem, a oni pewnie jeszcze tam grają :twisted:... hmmm w sumie z czego ja się cieszę :?: :P. Późno już więc krótko:
Gdy już z dużym opóźnieniem dotarłem do Gdańska i odnalazłem Puerto (:evil:) udało mi się w ostatniej chwili podłączyć do atrakcji wieczoru (Memoir w wersji Overlord) [dzięki Natan za odstąpienie swego miejsca]. Wyszło super i gdyby tylko ci głupi, oszukujący i wiecznie uciekający niemcy nie wygrali fartem byłoby idealnie :P. Potem jeszcze niedokończona gra w Hex'a (który mniej mi podszedł) i trza się było do domu zbierać ostatnim tramwajem. Może za dużo nie pograłem, ale warto było :D...
Awatar użytkownika
5zyderca
Posty: 94
Rejestracja: 07 mar 2006, 09:04
Lokalizacja: Trójmiasto & Olsztyn

Post autor: 5zyderca »

Jeżeli ktoś chciałby obejrzeć "fotostory" z tego spotkania to zapraszam na moją stronę: http://www.chatkaszydercy.w.activ.pl.
Chciałbym też dodać, że Niemcy w Memoir`44 uciekali tylko na lewej flance. :)
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Tym razem na spotkaniu bylo 9 osob plus w polowie doszly 4 kolejne, wiec wynik nadal niezly :-).

Na przyszlym spotkaniu chcialbym pokazac pare gier lzejszych gatunkowo niz ostatnie 2 spotkania - takze po to, by zachecic do przyjscia osoby *jeszcze* nie grajace. Tak wiec gry o prostych, ale fajnych zasadach:
- Osadnicy z Catanu
- Carcassonne
- Ticket to Ride
- Bohnanza
- San Marco

Wiem, ze w Osadnikow kazdy juz gral miliard razy ;), ale bedzie wersja z dodatkiem dla 5-6 graczy oraz rozszerzeniem Zeglarze, ktore ma byc wydane w Polsce w maju. Wiec zapraszam - 20. marca, godz. 18:00.

P.S. MacTele - dlaczego Cie nie bylo? Nie zagralem w T&E na ktorego mialem wielka chrapke.
Ostatnio zmieniony 17 mar 2006, 10:44 przez Nataniel, łącznie zmieniany 1 raz.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Adam Waśkiewicz
Posty: 64
Rejestracja: 19 wrz 2005, 10:40
Kontakt:

Post autor: Adam Waśkiewicz »

Nataniel pisze:Tym razem na spotkaniu bylo 9 osob plus w polowie doszly 4 kolejne, wiec wynik nadal niezly :-).
Ja miałem być, ale w końcu nie dałem rady. :( Następnym razem sobie odbiję. Przepraszam wszystkich, którzy liczyli na moją obecność ;)
Nataniel pisze:Na przyszlym spotkaniu chcialbym pokazac pare gier lzejszych gatunkowo niz ostatnie 2 spotkania - takze po to, by zachecic do przyjscia osoby *jeszcze* nie grajace. Tak wiec gry o prostych, ale fajnych zasadach:
- Osadnicy z Catanu
- Carcassonne
- Ticket to Ride
- Bohnanza
- San Marco
Rezerwuję sobie miejsce przy Bohnanzie - fasolki, strzeżcie się!
Nataniel pisze:P.S. MacTele - dlaczego Cie nie bylo? Nie zagralem w T&E na ktorego mialem wielka chrapke.
Ha - więc jednak nie do końca muszę żałować, że mnie nie było, bo też nastawiłem się głównie na T&E.

Pozdrawiam,
Adam
Awatar użytkownika
jashiu
Posty: 12
Rejestracja: 08 mar 2006, 13:56
Lokalizacja: Gdanskie Osiedle Swoboda :P

Post autor: jashiu »

Dziendobry :P
A ja bylem.. piwo pilem...:P Hehe... Tak mi sie spodobalo ze az sie dzis na forum zarejestrowalem :P naleze do tej 4ki osob ktore wpadly w polowie spotkania. Mielismy byc wczesniej, ale jakos tak wyszlo ze wszyscy mieli cos do zrobienia i przyszlismy kiedy przyszlismy.

Dziekuje oficjalnie Nathanielowi za wspaniale ekspresowe wprowadzenie do Hexa... tak klarownego wylozenia zasad nalezy tylko zazdroscic :P Potem kolejny popis tlumaczenia przy Memoirze'44 ... musze powiedziec ze gdybym nie mial juz w pokoju masy gier na ktore czasu mi wciaz brakuje, to juz zamawialbym obie te pozycje :P poczekam chyba na dodruk Wschodniego Frontu do Memoira...:P

Nie moge sie doczekac kolejnego spotkania, szczegolnie dlatego gdyz w Osadnikow ani w Puerto Rico niestety szansy zagrania nie mialem...

osobiscie sam moge tez cos przyniesc..(Dungeoneer,Munchkin + Dodatki,TI 3ed..)
---
jashiu^ Servus diabolicus Dei
Awatar użytkownika
omsk
Posty: 8
Rejestracja: 08 mar 2006, 18:38
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: omsk »

Pytanko : Natanielu czy ty tez bedziesz w ten piatek w tym Schronie ?? Czy to raczej nie mozliwe ?
Jestem nowy w swiatku ziomali planszowcow i chcialbym odrazu wiedziec o mozliwym istnieniu podzialu ludkow w Gdansku. Niewiem Planszowcy A i Planszowcy B i jedni drugi nie lubiu fuj .
Czy to tylko przemyslany plan lowcow glow aby organizowac pokazy w knajpkach Puerto i klubach etc. ? Zeby lapac jak najwiecej ofiar i przerabiac ich na maszyny grajace :lol:
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Nowy jestes i juz bys chcial Mor...eee Nataniela poznac? Za niski stopien wtajemniczenia :wink:
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Hejo,

Nie ma w Gdansku zadnego podzialu :). Zreszta na ostatnim spotkaniu w Puerto byl Mirek, ktory organizuje spotkania w Schronie, a robiony przeze mnie turniej Osadnikow byl w Schronie. Po prostu roznym ludziom pasuja rozne godziny i terminy. Dla mnie piatek wieczor to czas bardzo kiepski, nie ma szans, rzadko mam szanse sie wtedy wyrwac. Poza tym wole pograc w kawiarni, gdzie moge cos wypic i przegryzc paluszkiem niz w pomieszczeniach schronowych, gdzie warunki do grania sa lepsze (oswietlenie, stoly), ale sanitarne fatalne (brak toalety). Tak wiec na fortach bywam raczej okazjonalnie.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
omsk
Posty: 8
Rejestracja: 08 mar 2006, 18:38
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: omsk »

Dzieki za wyczerpujaca odpowiedz :o Poprostu kto pyta nie bladzi :D Lepiej zawczasu wiedziec w co sie depta nie sadzisz drogi watsonie eee hudsonie ? :wink:
Przynajmnie wiem ze w Schronie kibelka brak :shock:
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2449
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 272 times

Post autor: Markus »

przez chwile był TOI TOI ale już go nie ma / nikt się nie przyznał do postawienia go i do zabrania / :D
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Post autor: Mirek_koval »

Fakt - Warunki sanitarne sa gorsze ale jakos sobie radzimy :twisted: co prawda faceci maja lepiej niz kobiety -ale jak ktos jest zabardzo pruderyjny to jest obok nas knajpa "forteczna" gdzie kibel jest za darmo. Wode bierzaca i srodki czystosci sa w poternie wiec nie jest tragicznie.
Jak napisal Nataniel cos za cos - nie ma baru ale za to pizzernie nas lubia bo czesto zamawiamy i dzieki temu mamy taniej cieple jedzenie :P
I po prostu sie uzupelniamy - dzieki temu praktycznie co 3 dni mozna w gdansku grac do pozna lub bardzo pozna:)
Poniedziałki - Puerto
Sroda - Schron
Piatek - Schron

A juz na jesieni bedzie drastyczna poprawa warunkow lokalowych na fortach - bedzie wieeeelki remont i co nie co dla nas forty zrobia. :)
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2449
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 555 times
Been thanked: 272 times

Post autor: Markus »

czyli w SCHRONIE gra się w planszówki a poszukiwanie toalety to LARP :D / bonus od firmy/
Awatar użytkownika
omsk
Posty: 8
Rejestracja: 08 mar 2006, 18:38
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: omsk »

O to rewelacja z ta pizza :lol: O ten kibelek to sie tam nie martwie :D Odrazu sie spytam co by nie bylo afery : Czy jakies napoje do pizzy z % mozna ? (pifko) czy jest to surowo zabronione przez regulamin i karane publiczna chłosta ?
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Co tam kibel - widac kto nie byl nigdy harcerzem :wink:
Najwazniejszy jest klimat.
Awatar użytkownika
Mirek_koval
Posty: 358
Rejestracja: 26 lip 2004, 19:55

Post autor: Mirek_koval »

Napoje oprocentowane maja dyspense od przeora Miroslawa po godzinie 22.00
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Hudson pisze:Co tam kibel - widac kto nie byl nigdy harcerzem :wink:
Najwazniejszy jest klimat.
Bylem harcerzem :) Ale juz jestem na to za stary :DD
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
jashiu
Posty: 12
Rejestracja: 08 mar 2006, 13:56
Lokalizacja: Gdanskie Osiedle Swoboda :P

Post autor: jashiu »

mmm to ja juz sie nie moge doczekac pizzy.. taka pizza wieczorkiem do planszowki to istny cud :P ale stanowczo browarek zaloczany w zestawie...:P Rozumiem ze w schronie od 22 nie panuje prohibicja...
Ostatnio zmieniony 10 mar 2006, 13:18 przez jashiu, łącznie zmieniany 1 raz.
---
jashiu^ Servus diabolicus Dei
Awatar użytkownika
omsk
Posty: 8
Rejestracja: 08 mar 2006, 18:38
Lokalizacja: Gdansk

Post autor: omsk »

No to bradzo sie z tego ciesze :) z niecierpliwoscia bede patrzyl na zegarek :lol:
Co do harcerstwa to bylem hercerzem bardzo dlugo :lol: ( tam tez bylem wierny metodzie "po22" )
Co do jutrzejszego granaia to jedno male pytanko mi sie nasowa : O ktorej to sie zaczyna ? 8)
Co do mojego ulubionego forumowicza Hudsona : Czy ty naprawde czytasz cale to forum ? Dziwne ze jestes az taki aktywny w dziale dotyczacym Gdanska i imprez odbywajacych sie tu !? Narawde musisz sie chyba nudzic w tej warszawce ? Zapraszamy do nas :lol:
Awatar użytkownika
jashiu
Posty: 12
Rejestracja: 08 mar 2006, 13:56
Lokalizacja: Gdanskie Osiedle Swoboda :P

Post autor: jashiu »

Nataniel: w jakiej druzynie byles harecerzem?
Hudson: bedac harcerzem sikales kiedys lekko wciety na fortach nawiedzonych przez duchy licznych skinheadow :twisted: :twisted: :evil: :evil: to dopiero LARP :twisted: :twisted: :evil: :evil:

czyli po 22 podnosimy poziom doswiadczenia :P :twisted: :twisted: :evil: :evil:
---
jashiu^ Servus diabolicus Dei
Piro
Posty: 1
Rejestracja: 16 mar 2006, 11:18
Lokalizacja: GKK Schron
Kontakt:

Post autor: Piro »

poziom doscwiadczenia rosnie w miare umiejetnego wiania w piatki przed lysymi i lataniem 21.30 na czas do zabki... ale spox min 1lvl na wieczor :D do tego jeszcze dochodza zabawy w dachowanie maluchem, zbieranie butelek na baske i denerwowanie mirka gra w pokemony ale to juz powyzej 30 lvl... :P
nowy nakaz mirka: Absolutny zakaz gry w GOTa przez clan i slawka...
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Jak pisalem wczesniej, zapraszam dzisiaj na Osadnikow, San Marco i Bohnanze :) To tak gwoli przypomnienia.

MacTele > przyniesiesz T&E ?
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
kashper
Posty: 21
Rejestracja: 20 lut 2006, 20:19
Lokalizacja: inąd racja (Gdańsk)
Kontakt:

Post autor: kashper »

damn. zupełnie zapomniałem, że jakoś na ten poniedziałek wypadają planszówki :P, a jeszcze wczoraj nic na to nie wskazywało :P...
Awatar użytkownika
jashiu
Posty: 12
Rejestracja: 08 mar 2006, 13:56
Lokalizacja: Gdanskie Osiedle Swoboda :P

Post autor: jashiu »

heja ho! Bardzo fajnie bylo... zajaralem sie na fasolki :P czy zdradzisz mosci Natanielu co planowane jest na kolejne spotkanie? juz zacieram lapki...:P
---
jashiu^ Servus diabolicus Dei
Zablokowany