Bang! (Emiliano Sciarra)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
komar france
Posty: 79
Rejestracja: 31 sty 2006, 11:09
Lokalizacja: Bieruń

Bang! (Emiliano Sciarra)

Post autor: komar france »

Jakiś czas temu pojawiły się informacje, że pojawi się wydanie polskie tej gry. Czy ktoś posiada informacje o terminie i cenie?

Na ile Bang! jest podobny do gry towarzyskiej Mafia? Chodzi mi o klimat rozgrywki i napięcie.

Chciałbym grę kupić, aby wziąść ją latem na wczasy. Stąd moje pytania.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Nie wiem niestety nic o terminie i cenie. A co do pozostałych pytań - Bang ma pewne podobieństwo do Mafii, ale jednak zdecydowanie ważniejsze jest zagrywanie kart i indywidualne decyzje zamiast przekonywania innych kto jest kim. Co do napięcia - można je porównać. Przeczytaj recenzję. Co do wzięcia na wakacje - świetny pomysł, o ile będzie 6-7 graczy na tych wakacjach. Wtedy gra się najfajniej.
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Przywiozę BANG! na Krakon więc zapraszam wszystich chętnych.
Awatar użytkownika
komar france
Posty: 79
Rejestracja: 31 sty 2006, 11:09
Lokalizacja: Bieruń

Post autor: komar france »

Dzięki za odpowiedź.

Szkoda że nic nie wiadomo o polskim wydaniu, bo obecna cena w gp. jest moim zdaniem zaporowa. Tego typu grę można kupić za 20-40 zł
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9456
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 506 times
Been thanked: 1445 times
Kontakt:

Post autor: MichalStajszczak »

Bang po polsku ma być w drugim kwartale 2006
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Mam nadzieje, ze sie ukaze gdyz wyglada naprawde obiecujaco (recenzja na GP jeszcze podgrzala moje oczekiwania co do tego tytulu). Wiadomo w ogole kto to ma wydac?
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Wydawnictwo Albi, to samo ktore wydalo Carcassonne.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Nataniel pisze:Wydawnictwo Albi, to samo ktore wydalo Carcassonne.
Ciekawe, czy na tej samej zasadzie. Jezeli tak, to cena bedzie przykra niespodzianka.
Awatar użytkownika
Nataniel
Administrator
Posty: 5293
Rejestracja: 03 cze 2004, 20:46
Lokalizacja: Gdańsk Osowa
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Post autor: Nataniel »

Na pewnie nie bedzie to tylko dolaczenie polskiej instrukcji, poniewaz na kartach sa napisy. Mam wiec nadzieje, ze bedzie to w pelni polskie wydanie. Co do ceny - to przeciez karcianka, duzo kosztowac nie moze.
= Artur Nataniel Jedlinski | GG #27211, skype: natanielx =
= Festiwal gier planszowych w Gdyni - GRAMY! =
Awatar użytkownika
Hudson
Posty: 481
Rejestracja: 20 gru 2004, 00:14
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Nataniel pisze:Na pewnie nie bedzie to tylko dolaczenie polskiej instrukcji, poniewaz na kartach sa napisy. Mam wiec nadzieje, ze bedzie to w pelni polskie wydanie. Co do ceny - to przeciez karcianka, duzo kosztowac nie moze.
No jezeli bedzie to polskie wydanie, to mam nadzieje, ze cana bedzie bardziej atrakcyjna niz w przypadku Carcassonne.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Nataniel pisze:Na pewnie nie bedzie to tylko dolaczenie polskiej instrukcji, poniewaz na kartach sa napisy. Mam wiec nadzieje, ze bedzie to w pelni polskie wydanie. Co do ceny - to przeciez karcianka, duzo kosztowac nie moze.
Karty też będą tłumaczone - wiem, bo widziałem tłumaczenia. O cenie z kolei nie wiem nic.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

Nataniel - wiesz ceny Carcassonne polskiego i sprowadzanego (chocby przez rebel) niewiele sie roznia. Jesli podobnie bedzie w przypadku Bang! to cena moze byc nawet 65pln (na gryplanszowe.pl tyle kosztuje). Po za tym jaki jest sens wydawac gry w Polsce, skoro sprowadzone kosztuja niewiele wiecej (i maja tak jak w przypadku Carcassonne dodatek w sobie).
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
xshadow
Posty: 178
Rejestracja: 15 maja 2005, 01:38
Lokalizacja: Zamość / Lublin

Post autor: xshadow »

Wersja językowa. W przypadku Carcassonne nie miało to znaczenia ale nawet jeśli BANG! byłby droższy niż 65 to by się pewnie lepiej sprzedawał.
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: AvantaR »

No coz, ja bym go na pewno nie kupil ... wersji obcojezycznej tez nie kupie, bo niestety za droga. Jesli cena wersji polskiej spadnie chocby do 40 to moze sie skusze.
Gór mi mało i trzeba mi więcej
omam
Posty: 287
Rejestracja: 08 wrz 2005, 10:34
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 3 times
Been thanked: 6 times

Post autor: omam »

Czy wie ktoś jakie są losy ewentualnego spolszczenia, jak narazie to echo.
Proszę dajcie znać jak coś nt. wiecie

Pozdro all
atwar
Posty: 112
Rejestracja: 10 wrz 2004, 14:49
Lokalizacja: obok Pruszkowa

Post autor: atwar »

Wiele komentarzy na BGG i http://www.hrajeme.cz wskazuje na 5 osób jako najbardziej optymalną liczbę graczy, przy większej ilości ponoć są dłuższe przerwy, przy 4 gra nie rozwija w pełni skrzydeł. Jakie są wasze odczucia? Da się w to grać w 4 osoby?
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

W 4 osoby słabo. Najlepiej gra się w 6 i 7 osób - wtedy gra jest najlepiej zbalansowana. Przy założeniu, że to gra lekka i zabawna, balans ma mniejsze znaczenie - można grać też w 5 osób. W 4 osoby już raczej bardzo słabo. Szeryf, pomocnik, renegat i bandyta to za mała obsada na pasjonującą strzelaninę w pełnym słońcu. Chociaż przyznaję, że i w takim składzie rozegrałem kilka partyjek - Bang wciąga :).
atwar
Posty: 112
Rejestracja: 10 wrz 2004, 14:49
Lokalizacja: obok Pruszkowa

Post autor: atwar »

Czyli podobnie jak Cytadela, im więcej tym lepiej. Cóż, jeśli cenę Albi da sensowną, to kupię, żeby z przyjaciółmi i rodziną przy grillu się postrzelać. :D
mysterio
Posty: 19
Rejestracja: 03 lut 2005, 10:31
Lokalizacja: warszawa

Post autor: mysterio »

generator kart do gry bang:
http://www.bang.cz/
pozdr krzysiek
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

A'propos, w Czechach proponowany jest także dodatek do Bang'a.
Pozwolę sobie wkleić oba proponowane towary:


Bang! Dodge City - High Noon (Město duchů) - Karetní hra

Cena s DPH: 299 Kč
Cena bez DPH: 251 Kč
Dostupnost: Skladem - ihned k odběru nebo expedici!

- - - - - - - - - - - - -

Bang! - Karetní hra

Cena s DPH: 299 Kč
Cena bez DPH: 251 Kč
Dostupnost: Na dotaz - zjistit bližší informace!



Wie ktoś coś wiecej na temat spotkania "w samo południe, w wymarłym :wink: mieście"?
jak ten dodatek komponuje się z grą, jakie elementy są wprowadzone, co daje...

8)
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
Browarion
Posty: 2374
Rejestracja: 12 kwie 2005, 14:52
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 19 times
Been thanked: 2 times

Post autor: Browarion »

OKI, sam juz parę info znalazłem:

Dodge City:

- 8 nowych kart ról
- 15 kart postaci
- 40 nowych kart gry
- karta podsumowania

... i oczywiście trzeba mieć Bang'a


High Noon (rozszerzenie):

- 13 kart specjalnie stworzonych "dla" Szeryfa.

nie wiem jaki mają wpływ na grę, poza tym że sa to karty zmienające "okoliczności"



przy okazji polecam zaglądnąć do poniższego FAQ'a (FAQ in english, 2 edition rules), gdzie na przykład wskazane jest, że zabicie kogoś z Gatlinga czy przez Indian powoduje jednak uzyskanie "premii" (tu: 3 dodatkowe karty)
:P

POzdro
niby stary koń, a jednak z ogromnym sentymentem do zabaw i uciech wszelakich
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Browarion pisze:przy okazji polecam zaglądnąć do poniższego FAQ'a (FAQ in english, 2 edition rules), gdzie na przykład wskazane jest, że zabicie kogoś z Gatlinga czy przez Indian powoduje jednak uzyskanie "premii" (tu: 3 dodatkowe karty)
Oczywiście że powoduje, nigdy nie twierdziłem inaczej. Zabicie DYNAMITEM nie daje premii. Gatlingiem czy Indianami jak najbardziej.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

Browarion pisze:OKI, sam juz parę info znalazłem:
(...)
nie wiem jaki mają wpływ na grę, poza tym że sa to karty zmienające "okoliczności"
Proponuje poczytac recenzje na BGG - Tom Vasel dokladnie te dodatki opisuje.
Mnie najbardziej podoba sie dodatek gdzie pojawia sie karta Ghost Town, ktora przywraca do zycia na 1 ture wszystkich zabitych. Chyba jest w dodatku High Noon.

Generalnie warto kupic podstawke i jeden z tych dodatkow. Fistfull of Cards jest juz gorszy zdaje sie.

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
Awatar użytkownika
ja_n
Recenzent
Posty: 2303
Rejestracja: 28 lip 2004, 10:42
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: ja_n »

Ja tam nie wiem czy te dodatki mają sens. Bang! to gra do piwka, do wciągania nowych entuzjastów, do błyszczenia na firmowych wyjazdach integracyjnych i szkoleniach. Ewentualnie do wyciągnięcia raz na miesiąc na spotkaniach "zatwardziałych" graczy - częściej raczej nie ma sensu. W tych pierwszych zastosowaniach i tak już narzekacie że za dużo do tłumaczenia. Dodatki to jeszcze pogorszą.
Awatar użytkownika
Don Simon
Moderator
Posty: 5623
Rejestracja: 10 wrz 2005, 16:28
Lokalizacja: Warszawa, sercem w Jozefowie ;-)
Been thanked: 1 time

Post autor: Don Simon »

ja_n pisze:Ja tam nie wiem czy te dodatki mają sens. Bang! to gra do piwka, do wciągania nowych entuzjastów, do błyszczenia na firmowych wyjazdach integracyjnych i szkoleniach. Ewentualnie do wyciągnięcia raz na miesiąc na spotkaniach "zatwardziałych" graczy - częściej raczej nie ma sensu. W tych pierwszych zastosowaniach i tak już narzekacie że za dużo do tłumaczenia. Dodatki to jeszcze pogorszą.
Mysle, ze to tylko przypadlosc poczatkujacych graczy - po 1-2 rozgrywkach zasady staja sie jasne. Niestety nie pomagaja w tym kiepskie oznaczenia kart i brak tekstu... W przypadku angielskiej wersji, tekst by duzo ulatwial. A jesli wymysliliby system oznaczen jak w Caylusie to juz zupelnie byloby idealnie.

Z tego co czytam to te dodatki dodaja troche wiecej zabawy i (zwlaszcza karta, ze umarli powracaja) sprawiaja, iz chyba wiecej jest zabawy i mozliwosci...

Ja postaram sie te gre kupic najlepiej z dodatkiem...

Pozdrawiam
Szymon
Każdy może,prawda, krytykować, a mam wrażenie, że dopuszczenie do krytyki, panie, tu nikomu tak nie podoba się.Tak więc z punktu, mając na uwadze, że ewentualna krytyka może być, tak musimy zrobić, żeby tej krytyki nie było, tylko aplauz i zaakceptowanie.
ODPOWIEDZ